MASKAJEW: NIE ZAMIERZAM KOŃCZYĆ KARIERY

Były mistrz świata WBC wagi ciężkiej, 42-letni Oleg Maskajew (36-7, 27 KO), w ostatnim wywiadzie zapowiedział, że zamierza kontynuować sportową karierę. Przypominamy, że po raz ostatni Rosjanin wystąpił w ringu w grudniu 2009 r., przegrywając niespodziewanie przez TKO w 1. rundzie z Nagy`m Aguilerą (16-6, 11 KO) z Dominikany . Mimo to Maskajew z optymizmem patrzy w przyszłość i zapowiada, że po kilku walkach wróci do pierwszej dziesiątki najlepszych "ciężkich" świata.

Zapytany o to, czy po doświadczeniach ostatnich lat nie miał chęci, by to wszystko rzucić w kąt i zakończyć bokserską karierę, "The Big O" powiedział któtko:

- Nie ma mowy! Zapytajcie lepiej Holyfielda, Hopkinsa, Mosleya o to, czy nie zamierzają zakończyć swoich karier. Witalij Kliczko również nie chce kończyć? Cóż, ja również nie chcę. Czuję się wspaniale. Nie mogę powiedzieć, że nie straciłem czasu, nie wchodząc do ringu, ale wiem też, że stać mnie jeszcze na 3 lub 4 lata kariery.

Maskajew zdradził przy okazji informację, że jego opiekunowie rozpoczęli już poszukiwania rywala, z którym Rosjanin stanie do pierwszej od prawie 2 lat walki

- Będzie to zawodnik odpowiedni na pierwszą walkę po długiej przerwie, ale na pewno nie będzie nim żaden "worek treningowy", który się przewróci w pierwszej minucie walki. Postawiłem warunek, by mój przeciwnik znajdował się w pierwszej dwudziestce rankingu którejś z federacji.
 
Nie obyło się bez pytania o Witalija Kliczkę (43-2, 40 KO), pojedynku z którym Maskajew szukał przez kilka lat zawodowej kariery:

- Muszę być obiektywny. W tej chwili walka z Kliczką jest niemożliwa. Ryzyko dla starszego z braci jest nadal wielkie, a specjalnych pieniędzy na walce ze mną nie zarobi. Jestem przekonany, że nie zakończy kariery, dopóki nie zostanie pokonany w ringu. Niestety nie widziałem jego walki z Tomaszem Adamkiem, jedynie czytałem opinie w Internecie. Witalij, jak można się było spodziewać, "ustawił" walkę na dystans i Polak był bez szans. Domyślam się, że Kliczko był świetnie przygotowany, natomiast Adamek spalił się psychicznie przed swoimi kibicami - zakończył Maskajew.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 28-09-2011 11:04:49 
Hw robi się kategorią emerytów...
 Autor komentarza: Szczupak007
Data: 28-09-2011 11:15:39 
droga redakcjo, może jakiś konkurs? Pytanie niech brzmi - o jakim "ryzyku dla starszego z braci" mówi Maskajew? Nagroda główna - talon na pomidory.

Swoją drogą, Maskajew chyba za dużo już przyjął...
 Autor komentarza: Wariner
Data: 28-09-2011 11:15:47 
@WARIATKRK

Nie ma się co dziwić, skoro prospekci są prowadzeni w tak asekurancki sposób...
 Autor komentarza: VKliczko
Data: 28-09-2011 11:58:39 
natomiast Adamek spalił się psychicznie przed swoimi kibicami - zakończył Maskajew.

To zawistny Polaczek...
 Autor komentarza: xionc
Data: 28-09-2011 13:07:36 
raz do roku na Swietego Marcina z pieczary wynurza sie Maskajew i przypomina, ze jego kariera nie dobiegla konca.
 Autor komentarza: golda87
Data: 28-09-2011 15:18:19 
Gołota-Maskajew !!! Andrewu udanie zakończyłby karierę bijąc mocne nazwisko
 Autor komentarza: oscardelaroger
Data: 28-09-2011 15:49:04 
ku..... a ja 36 lat i aiba nie pozwala mi juz do ringu :( a naprawde czuje sie swietnie
 Autor komentarza: AnanRukan
Data: 28-09-2011 17:16:12 
@oscardelaroger
Myślałeś o zawodowstwie ? Dobry jesteś wiesz na mistrza raczej się nie nastawiaj (kto tam wie może jesteś geniuszem bokserskim :))ale parę walk możesz stoczyć za małe pieniądze ale jednak
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.