PINDERA: SĘDZIA PODJĄŁ ŚWIETNĄ DECYZJĘ

Roger Bloodworth, trener Tomasza Adamka, nosił się z zamiarem poddania swojego podopiecznego, ale nie zdecydował się na taki krok. Zrobił to za niego arbiter ringowy Massimo Barrovecchio. Janusz Pindera, dziennikarz "Rzeczpospolitej" i znakomity ekspert bokserski, jest zdania, że to była świetna decyzja.

- Witalij Kliczko absolutnie zdominował ten pojedynek. Przez cały czas kontrolował to, co się działo w ringu. W końcówce walki nacisnął jeszcze na gaz. Tomek był już wtedy zupełnie rozbity, dlatego bardzo mądrą decyzję podjął sędzia. Gdyby dopuścił do dalszej walki, to myślę, że bylibyśmy świadkami ciężkiego nokautu. Ja osobiście na miejscu Rogera Bloodwortha poddałbym Adamka wcześniej - powiedział Pindera.

- Tomek bardzo wierzył w to, że może wygrać pojedynek z Kliczką, ale się przeliczył. Pewnie też nie spodziewał się, że Ukrainiec będzie w aż tak znakomitej formie - dodał. A czy zdaniem Pindery była szansa na uniknięcie nokautu?

- Gdyby Tomek boksował w bardzo głębokiej defensywie, nie podejmowałby żadnych ataków, to prawdopodobnie przetrwałby dwanaście rund. Natomiast on próbował coś robić, ale te ataki były zupełnie nieudane. Lewym sierpowym bił w powietrze, a lewy prosty nie dochodził celu. Po prostu nie był w stanie skrócić dystansu - tłumaczy dziennikarz.

Przemysław Saleta, który pozostaje jedynym Polakiem jaki pokonał Witalija Kliczkę (jeszcze jako kickboskera - przyp. red.) przyznał, że zwycięstwo Adamka to byłby cud.

- Nie czuję satysfakcji z tego, że jestem jedynym Polakiem, który pokonał Witalija Kliczkę. Bardzo liczyłem na to, że Tomek wygra. To było jak liczenie na cud, ale miałem nadzieję, że tak właśnie się stanie - powiedział Saleta, były mistrz Europy wagi ciężkiej w boksie.

- Spodziewałem się, że takiego obrotu sprawy, ale nie sądziłem, iż Witalij będzie w aż takiej formie i zaatakuje tak agresywnie. Tę walkę tak naprawdę ułożyły dwie pierwsze rundy, kiedy okazało się, że Tomek nie jest w stanie podejść do Witalija. Ukrainiec cały czas wywierał na n im aktywny pressing i kontrolował sytuację lewą ręką. Problem z przygotowaniem się do Witalija jest taki, że on boksuje nietypowo. On nie walczy tak, jak podręcznik przewiduje. Normalnie, gdy boksuje się z dużo wyższym przeciwnikiem to można wejść pod każdy lewy prosty i wówczas przejść do półdystansu. Tomek pokazał jednak, że ma charakter, że może przyjąć cios. On jest dla kibiców gwarancją ciekawej walki. Na jego miejscu unikałbym jednak braci Kliczko - dodał.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: KapralWiaderny
Data: 11-09-2011 09:48:32 
Adamek słabo zaczął...a potem ? A potem było jeszcze gorzej. To co miało być głównym atutem Tomka czyli szybkośc, ruchliwość i doskoki wogóle nie funkcjonowało. Adamek wypadł chyba nawet gorzej niz pajac Davidek z Władem. Witek w pełni kontrolował tą walkę. Nie rozumiem na czym miala polegac taktyka Rogera B. ? Nie wiem może Adamek powinien bardziej zaryzkować na zasadzie "wóz albo przewóz" bo i tak bylo w pewnym momencie wiadomo ze nie dotrwa do konca ? Kliczko pozostają poza wszelką konkurencją. Dwa ukraińskie roboty o nie ukrywajmy średniej technice bokserskiej do perfekcji dopracowaly "styl dyszla" i równie perfekcyjnie realizują założenia taktyczne gwarantujące im bezpieczeństwo. O tym wiedzilsimy juz przed walką , dzis wiemy ze nie ma kozaka na Wita i Włada. Jedyny ktory mialby szanse to Lennox Lewis. Bo to też był/jest bysior. Ale tez to musiałby być Lewis z czasów swojego prime a nie ten lekko już wypalony i pomału starzejący sie Lewis z walki z Witem. Tylko on byłby w stanie pokonać pewnie i zdeydowanie braci bo kazdy inny z wielkich mistrzów boksu potrzebowałby jeszcze szczęścia - takie moje zdanie.
 Autor komentarza: krzycho146
Data: 11-09-2011 10:46:03 
Wstyd mi za niektórych pseudo Polaków na tym forum i ich komentarze w stylu ze (Adamek przegrał, nic nie pokazał, to zero, itp) DWAJ UKRAINCY MAJĄ WIĘCEJ SZACUNKU DO POLAKA NIŻ RODACY. Jesteście zerami, frajerzy a Adamek to prze-kozak. Pewnie się wstydzicie własnego narodu, zakichani kibice sukcesu.
 Autor komentarza: krzycho146
Data: 11-09-2011 10:46:36 
Wstyd mi za niektórych pseudo Polaków na tym forum i ich komentarze w stylu ze (Adamek przegrał, nic nie pokazał, to zero, itp) DWAJ UKRAINCY MAJĄ WIĘCEJ SZACUNKU DO POLAKA NIŻ RODACY. Jesteście zerami, frajerzy a Adamek to prze-kozak. Pewnie się wstydzicie własnego narodu, zakichani kibice sukcesu.
 Autor komentarza: 14thor
Data: 11-09-2011 10:56:27 
Krzysiu co ma Adamek do narodu.Bo nie do konca rozumiem?Dostal lanie i trzeba to przyjac z pokora.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 11-09-2011 11:15:29 
Też jestem tego zdania bo zakończyło by się ciężkim KO!!!
 Autor komentarza: Rafekk
Data: 11-09-2011 12:16:57 
Moim zadaniem mogl roger zakonczyc to 5,6 runda szkoda zdrowia. WIedzialem ze adamek bedzie walczyl do konca tylko pytam po co ???? Zdrowie tracic ?? kliczko sa po za jago zasiegiem tak jak wszystkich innych ;D trudno i tak jestem dumny z adamka
 Autor komentarza: georgedawid
Data: 11-09-2011 12:58:11 
Kliczko traktuje boks jako biznes, poprostu miał kontrakt z RTL-em i nie mógł zakończyć walke wcześniej.
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 11-09-2011 13:10:26 
od początku to było wiadome, bez ciosu nie ma czego szukac w ringu z kliczką..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.