KLICZKO WSKAZUJE NA HAYE'A?

Witalij Kliczko (43-2, 40 KO) konferencję prasową po walce z Tomaszem Adamkiem (44-2, 28 KO) zaczął od podziękowań dla kibiców, którzy przyszli na stadion. - Piękny stadion, w fantastycznym mieście, jakim jest Wrocław. Kocham to miasto, jest wspaniałe – mówił Kliczko, który cieszy się, że EURO 2012 zmienia obliczę Polski i Ukrainy.

Później komentował już to, co działo się w ringu. - To nie była łatwa walka, bo Tomasz jest świetnym bokserem. Jestem bardzo zadowolony z obrony tytułu w walce przeciwko mocnemu rywalowi, jakim jest Tomasz Adamek – mówił Kliczko, ale zaznaczył, że zadecydowała różnica fizyczna. - Nie wystarczy jeść więcej, by być zawodnikiem wagi ciężkiej. Musisz być duży. Moim zdaniem to był błąd, że przeniósł się (Adamek - dop. red.) do wagi ciężkiej – stwierdził Kliczko.

Dziennikarze dopytywali o to, co Kliczko powiedział Adamkowi już po przerwaniu pojedynku. - Po walce podziękowałem mu za walkę. Lubię Tomasza, to świetny facet. Podziękowałem mu i powiedziałem, że po prostu byłem lepszy – zdradził Kliczko.

Czy Adamek zaskoczył czymś Kliczkę? Tak, ale wcale nie była to szybkość. - W trzeciej rundzie trafiłem go bardzo mocno prawym i byłem bardzo zaskoczony. Tomasz wciąż stał na nogach. W czwartej rundzie znów trafiłem go prawym i myślę sobie "wow, on dalej stoi" - opowiadał Kliczko, który jednak zaznaczył, że w pełni kontrolował to, co działo się w ringu. - Tomasz pokazał się z dobrej strony, ale ja byłem lepszy i wygrałem. Kontrolowałem walkę i wiedziałem, że prędzej czy później znokautuję Adamka. Byłem jednak bardzo zaskoczony tym, jak mocną szczękę ma Adamek – powiedział 40-letni Ukrainiec.

Fani na Stadionie Miejskim we Wrocławiu wpadli w szał, gdy Witalij Kliczko padł na deski, ale nie było to spowodowane ciosem Adamka. - W ósmej rundzie nastąpiłem na stopę Tomasza i straciłem równowagę, ale to nie był nokdaun – wytłumaczył Kliczko.

Znów pojawia się pytanie o kolejnego rywala, który mógłby zagrozić jednemu z braci Kliczków. - Nie jestem gotów, by o tym mówić. Dajcie mi odpocząć i potem będę mógł powiedzieć więcej – powiedział Kliczko, który jednak nie ukrywa, że skarciłby najlepszego pyskacza w świecie boksu. - David Haye mówił dużo o mnie i o moim bracie, a ja bardzo chcę go znokautować, więc może on będzie następny – powiedział i nie zgodził się z tym, że dla braci brakuje rywali. - W każdej sekundzie może się objawić jakiś dobry pretendent. Może teraz nie widać mocnych nazwisk, ale młode pokolenie szybko rośnie – zaznaczył "Dr Żelazna Pięść".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kociol19
Data: 11-09-2011 08:37:51 
ja widze walkę adamek haye wtedy będzie można odpowiedzieć sobie na parę pytań a z kliczkami to tylko z młotkiem w ręce
 Autor komentarza: benwetz
Data: 11-09-2011 11:44:28 
Dawać Adamka na Haye ! Haye zniszczyłby Adamka do 5 rundy.
 Autor komentarza: AnanRukan
Data: 11-09-2011 12:50:29 
@benwetz
widzę następny "prawdziwy Polak" Adamek uważam że mimo wszystko jest szybszy i ma większe serce do walki już o szczęce nie zapominajmy
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 11-09-2011 13:03:43 
Po tej walce mity padły..
Teraz Adamek już nie powinien byc nr3..
 Autor komentarza: Joey
Data: 11-09-2011 15:05:43 
Hmm...
A czemu On lub jego brat nie chcą walczyć z Toney-em??
Kiedyś był artykuł o tym iż On nawet bardziej Ich prowokował niż Hey...
i nic...
 Autor komentarza: lewiss32
Data: 11-09-2011 21:50:31 
haye w tobie nadzieja
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.