DIAZ vs LUNDY 19 SIERPNIA W HAMMOND

Już 19 sierpnia swą kolejną walkę stoczy były mistrz federacji WBC w wadze lekkiej - David Diaz (36-3-1, 17 KO). Tym razem 35-letni mańkut, który w swoim rekordzie posiada zwycięstwo nad samym 'El Terrible', zmierzy się z Henrym Lundy (20-1-1, 10 KO). Zakontraktowany na dziesięć rund pojedynek odbędzie się w Horseshoe Casino w Hammond.

Cztery lata temu Diaz jedyny raz obronił mistrzowski tytuł we wspomnianej walce z Erikiem Moralesem, jednak stracił go już rok później, przegrywając przez ciężki nokaut z Mannym Pacquiao. 27-letni 'Hank' Mundy nie będzie dla niego łatwym przeciwnikiem. Jedyna porażka w jego rekordzie pochodzi ze starcia z mocno bijącym Johnem Moliną, do czasu nokautu Mundy prowadził jednak wysoko na punkty. W rekordzie filadelfijczyka można też znaleźć kilka stosunkowo łatwych zwycięstw odniesionych nad innymi prospektami.

Dla Diaza wygrana w najbliższym pojedynku oznaczać będzie pozostanie w szerokiej czołówce wagi lekkiej i krok w kierunku kolejnej walki o pas. Zyskać może również Lundy, który wciąż czeka na swoją wielką szansę. Na tej samej gali odbędzie się również rewanżowe starcie Mauricio Herrery (18-1, 7 KO) z Rusłanem Prowodnikowem (19-1, 13 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.