BALZSAY vs KASZTANOW O WAKUJĄCY PAS WBA

Już 26 sierpnia Karoly Bazsay (23-2, 17 KO) stanie przed szansą ponownego zdobycia tytułu mistrza świata wagi super średniej - tym razem federacji WBA. Rywalem Węgra na gali w Doniecku będzie niepokonany Stanisław Kasztanow (28-0, 15 KO).

Dotychczas mistrzem był Dimitri Sartison (27-1, 17 KO), lecz długotrwała kontuzja, jakiej Niemiec doznał podczas przygotowań do pojedynku unifikacyjnego z Robertem Stieglitzem (40-2, 23 KO), skłoniła włodarzy World Boxing Association do zwakowania pasa i zarządzenia walki pomiędzy dwoma najwyżej sklasyfikowanymi pięściarzami.

- Nie mogę sie doczekać kolejnej walki o tytuł. Ciężko pracowałem na powrót do ścisłej czołówki. Wyrzuciłem z pamięci porażki ze Stieglitzem i Gutknechtem. Jestem silniejszy niż kiedykolwiek - zapewnia 32-letni Balzsay. - Czeka mnie trudna walka. Kasztanow nie bez powodu zajmuje pierwsze miejsce w rankingu. Dodatkowo walczymy na jego terenie. Nie będzie łatwo, ale pokonam go.

Zwycięzca walki już za kilka miesięcy będzie musiał bronić tytułu przed wracającym Sartisonem. Mistrzem WBA Super jest Amerykanin Andre Ward (24-0, 13 KO), który wkrótce zmierzy się z Carlem Frochem (28-1, 20 KO) w finale turnieju Super Six, będącym jednocześnie pojedynkiem unifikacyjnym.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 27-07-2011 15:25:17 
To co odstawia WBA woła o pomstę do nieba. O tytuł światowy powalczą Nr 43 z Nr 100 na Boxrecu. Można oczywiście twierdzić, że Boxrec nic nie znaczy, ale nie ma bardziej obiektywnej klasyfikacji. Rankingi WBA to kompletna kpina, a równie dobrze mogli wyznaczyć Kaczora Donalda przeciwko Myszce Miki.
 Autor komentarza: milek762
Data: 27-07-2011 18:39:48 
Wba to faktycznie najmniej prestiżowa federacja ale

ten balzasay nie jest taki zły z Steglitzem (moim zdaniem obok Sturma najlpeszy niemiec w boksie zwodowym) stwożyli niezłą bitwe!!
moz e wilczeski kiedyś dostanie szanse o tytuł!
 Autor komentarza: Railgun
Data: 27-07-2011 20:35:19 
no spoko tylko ze na zdjeciu jest sartison:)

hugo chce ci sie bic piane? nie zachowuj sie jak przedszkolak albo jakbys od wczoraj interesowal sie boksem. ranking boxreca jest do niczego a federacje to prywatne zrzeszenia i moga dawac pasy komu chca. jak wiesz lepiej to zaloz swoja federacje i rob walki pomiedzy tylko najlepszymi
 Autor komentarza: Hugo
Data: 28-07-2011 08:11:21 
@Railgun

Dalej wychwalaj federacje i właź im w dupę, to może też dadzą ci jakiś pas.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.