DEREWJANCZENKO BEZ KWALIFIKACJI NA IO?

Szef Rady Regionu Nikołajew, Igor Djatłow, zwrócił się do Przewodniczącego Państwowej Służby Młodzieży i Sportu Ukrainy Rawiła Safiulina, prezesa Narodowego Komitetu Olimpijskiego Ukrainy - Siergieja Bubki i prezesa Bokserskiej Federacji Ukrainy - Władimira Prodiwusa o wsparcie dla Siergieja Derewjanczenki, który wygrywając turniej indywidualny w ramach zawodowej ligi WSB, jako pierwszy ukraiński pięściarz - teoretycznie - zdobył kwalifikacje do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Djatłowa w tej kwestii wspieraja m.in. wiceprezes Bokserskiej Federacji Okręgu Nikołajewskiego, Sergiej Korczinski i wiceprezes miejscowego klubu "Nikolaev", znakomity ongiś pięściarz, Oleg Maszkin oraz lokalni posłowie.

Przypominamy, że 25-letni Ukrainiec z Krymu, reprezentujący barwy włoskiej grupy Dolce & Gabbana Thunder Mediolan, pod koniec maja br. wygrał w Guiyang (Chiny) finał indywidualny zawodowej ligi bokserskiej World Series of Boxing w wadze do 73 kg, zapewniając sobie olimpijski paszport. Innego zdania jest trener ukraińskiej kadry, który w kategoriach 69 i 75 kg ma podobno innych faworytów. Dodajmy, że Derewjanczenko, mistrz Ukrainy wagi średniej z lat 2009-2010, nie wystąpił w w Charkowie w tegorocznych Mistrzostwach Ukrainy, gdyż ich termin kolidował z finałami ligi WSB.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: eskadra
Data: 27-07-2011 09:38:49 
Budżet naprawiony cos pieniązkow wpadło na konto zwłaszcza jak na chude lata boksu amatorskiego.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.