TRWAJĄ 8. MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW

Aż 273 młodych pięściarzy stanęło na starcie rozgrywanych w stolicy Kazachstanu, Astanie, 8. Mistrzostw Świata Juniorów (dawniej kadetów) w boksie. Mimo znakomitej frekwencji na imprezę nie dojechały m.in. reprezentacje Kuby, USA, Kanady, Francji i ...Polski.

Jako ciekawostkę dodajmy, że Rosjanie, którzy na tegorocznych Mistrzostwach Europy juniorów (kadetów) zdobyli aż 8 złotych medali, wysłali do Kazachstanu zupełnie nowy zespół, co nie przeszkodziło im we wprowadzeniu do ćwierćfinału 11 z 13 zawodników. 

W Astanie boksuje 5 mistrzów Starego Kontynentu: Wiktor Petrow z Ukrainy (tym razem w wadze 50 kg), Pat McCormack (Anglia, 50 kg),  Norbert Herczeg (Węgry, 54 kg), Isaac McLeod (Anglia, 63 kg) i Adam Hamori (Węgry, 75 kg). Szkoda, że zabrakło aktualnego wicemistrza Europy z Keszthely, Pawła Polskiego (52 kg), który pod nieobecność Rosjanina Daniła Szamsutdinowa, mógłby być jednym z faworytów swojej kategorii.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: stanley123
Data: 27-07-2011 09:37:04 
Chciałbym zauważyć że dla niektórych bardzo młodych zawodników tak jak Pietrov 1996 ME z Węgier w Kazhstanie wygrał pierwszą walkę z Mongołem 21:14 dziś walczy z zawodnikiem z Niemiec Muratem Yildrim jak wygra , a liczę na to w półfinale może dojść do ciekawego pojedynku dwóch ME Pietrova i Pat Mac Cormac ENG.Pietrow na Węgrzech w finale pokonał jego brata 10:8.A nasi najlepsi zawodnicy nie mogą zaboksować raz na dawa czy trzy miesiące w mocnych zawodach a wielu z tych młodych chłopców startują miesiąc po miesiącu na najwyższym poziomie.Kubańczyków niema bo z tegfo co wiem trenerem kadry seniorów Kazhstanu jest sławny Kubańczyk i nie wiadomo czy to z tego powodu niema ich reprezentacji.Jeszcze raz wielka szkoda że koleiny raz brakuje naszych zawodników.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 27-07-2011 11:18:22 
Może Prezes Rybicki wreszcie przemówi i opowie o swoich "planach" dot. boksu amatorskiego!Bo to co się dzieje to kpiny z wszystkich którzy jeszcze chcą coś do naszego boksu zrobić!
 Autor komentarza: zozb
Data: 27-07-2011 19:33:31 
A to informacja z przed 3 godzin:
Pat McCormack Advances to the Quarter-Final in Astana
News
www.aiba.org
England's defending European Junior Champion and British Junior Championships gold medalist Pat McCormack eliminated local boxer and Kazakhstan's National Championships bronze medalist Alibek Basala by 9:4 in the flyweight division in Astana. He will now face off against Gheorghe Jugan of Romania
 Autor komentarza: stanley123
Data: 27-07-2011 21:23:51 
No to panowie półfinał 15 letni ME z kat 48 Victor Pietrov UKR kontra ME kat 50 kg Pat McCormac trzymam kciuki za naszego znajomego z Ukrainy wcześniej pisałem że będą z niego ludzie na razie się nie mylę.I nie zależnie jak skończy się jego udział w tych MŚ to jest na pewno jedna z jaśniejszych postaci tego turnieju.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.