MŁODZI POLACY WALCZĄ DZIŚ W GROZNYM

Dzisiaj o godzinie 17:00 czasu lokalnego w Groznym rozpoczną się walki ćwierćfinałowe Mistrzostw Europy Młodzików. W piątej z kolei walce w ringu z czerwonego narożnika wyjdzie do walki pierwszy z reprezentantów Polski – Cezary Burak (Bukowina Wałcz) 41,5kg, którego rywalem będzie reprezentant Armenii Hrayr  Shahverdyan, a stawką tego pojedynku będzie awans do półfinału i co najmniej brązowy medal Mistrzostw.

W pojedynku nr 13  w niebieskim kasku i rękawicach w kategorii 54 kg wystąpi Sebastian Wiktorzak (Olimp Szczecin), którego rywalem będzie reprezentant Azerbejdżanu  Elvin Maharramov. W walce nr 18 również z niebieskiego narożnika zaprezentuje się drugi z wychowanków Edwarda Króla (Olimp Szczecin) Kacper Banuch, którego przeciwnikiem będzie Ramil Gadzhiev z Ukrainy. Ostatnim naszym reprezentantem będzie nieobliczalny, utalentowany wojownik z Chojny – Eryk Giermak wychowanek Jarosława Przygody stanie przed dużym wyzwaniem, aby zdobyć medal będzie musiał wygrać z Rosjaninem  Hassan Baysangurov.

Pierwszy i jak dotąd jedyny medal z takich mistrzostw przywiózł Adam Kośmider. Z przygotowania klubowego w Tygrysie Elbląg pod opieką trenera Hieronima Kozakiewicza pojechali do Tweru pod Moskwą. Podopiecznego Hieronima zatrzymał dopiero w finale Rosjanin, z którym Polak przegrał na punkty.

W Mistrzostwach Europy bierz udział 154 zawodników. Najwięcej zawodników, bo aż 12. startuje w kategorii 41,5 kg, najmniej bo zaledwie 5. w wadze 76 kg. Warte podkreślenia jest fakt, że wyjazd do Czeczenii jest w całości sponsorowany przez kluby delegujące zawodników. Kierownikiem Reprezentacji Polski złożonej z zawodników Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego jest pan Zbigniew Saków, a trenerem pan Jarosław Przygoda. O wynikach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 13-07-2011 14:01:01 
Polska jest...kopalnią telentów bokserskich!Ale niestety ...bezmyślnie marnujemy ten potencjał!Życzę chłopakom sukcesu!
 Autor komentarza: stanley123
Data: 13-07-2011 14:19:29 
Eryk Giermak to nazwisko należy zapamiętać, kiedyś pisałem Wiktor Pietrow po III Międzynarodowym Turnuieju Młodzików w Szczecinie zdobył w tym roku złoty medal ME na Węgrzech jako rocznik 1996 był to jego drugi tytuł ME wcześniej zdobył ME Uczniów.Choć reszta ekipy także jest doświadczona bo wielu z nich ma więcej walk niż nie jeden junior, młodzieżowiec w Naszym kraju.Liczę na sukcesy i trzymam kciuki za cała ekipę choć wiem , że poprzeczkę mają zawieszoną bardzo wysoko.Wielkie brawa dla trenera Jarosława Przygody z KB Garda Chojna,który jest głównym inicjatorem tego wyjazdu.
 Autor komentarza: stanley123
Data: 13-07-2011 18:52:31 
Informacja z ostatniej chwili Eryk Giermak tak jak przepuszczaliśmy pokonał zawodnika z Rosji i w półfinale zmierzy się z zawodnikiem z Ukrainy.Niestety reszcie naszych młodym adeptom nie powiodło się Cezary Burak przegrał niefortunnie przez kontuzję w 1r przy stanie 9:8 dla armńczyka,Kacper Banucha uległ zawodnikowi z Ukrainy 6;4 najbliżej zwycięstwa i może mówić o wielkim pech Sebastian Wiktorzak , który przy remisie 4;4 uległ małymi punktami 9;8 zawodnikowi z Azerbejdżanu.Jest to naprawdę duży sukces i myślę, że był to duży krok Eryka i jego trenera Jarosława Przygody po upragniony tytuł.Trzymamy kciuki i wielkie gratulacje.
 Autor komentarza: bokser1974
Data: 13-07-2011 19:24:37 
jestem na biezaco w kontakcie z chłopakami z Groznego,Sebastian Wiktorzak został jawnie oszukany!!
z tego co wiem powinien wygrac walke ,ale nie punktowali mu ciosów i przy remisie 4-4 na małe punkty wygrał azerbejdżanin
nie trzeba byc znawcą boksu zeby stwierdzić że walneli chłopaka na maxa,1 mały punkcik hmmmm chyba wyciągnięty z rekawa.
 Autor komentarza: grzechu503
Data: 13-07-2011 19:37:41 
WIELKIE CHAMSTWO TURNIEJU O TAKIEJ RENOMIE, JESTEM NA MIEJSCU W GROZNYM I NAPISZE LIST DO PZB ŻE CHAMSTWO NIE MA GRANIC.
SEBASTIAN WIKTORZAK BKS OLIMP PRZEGRAŁ WALKE PRZEZ SEDZIÓW.
CO ZA KRETYNI KTÓRZY SEDZIÓJĄ NA ARENACH MIENDZYNARODOWYCH ROBIĄ TAKIE WAŁKI
CHŁOPAK LAŁ!!! AZERA ŻE AZ WIÓRY LECIAŁY A ONI ZADECYDOWALI REMIS
4-4 ZE WSKAZANIEM NA AZERA JEDNYM PUNKCIKIEM!!!
CHAMSTWO TAK NIE WOLNO LEPSZY MUSI WYGRAĆ.
OKAZUJE SIE ŻE TEN TURNIEJ POWINIEN NAZYWAĆ SIE WAŁEK EUROPEJSKIEGO BOKSU!!!
BURAK I BANUCHA PRZEGRALI SWOJE WALKI ALE NIE MUSIELI TAK WYSOKO,ALE OCZYWIŚCIE ŻE SĘDZIOWIE BĘDĄ NASZYCH CIĄC NA PUNKTY.
NIECH PRZYJADĄ TE RUSKO JEZYCZNI DO NAS TO ZOBACZYMY CHAMY
ZOSTAJE ZOBACZYĆ JESZCZE ERYKA GIERMAKA BO WYGRAŁ WALKE Z RUSKIEM I NA PEWNO ZDOBĘDZIE ZŁOTO.GRATULACJE S.WIKTORZAK POWINIEN ZOSTAĆ NA TYM TURNIEJU MIN.BROZOWYM ME.
 Autor komentarza: stanley123
Data: 14-07-2011 09:18:26 
Wictor Pietrov zawodnik ukraiński rocznik 1996 ma stoczone ponad 100 pojedynków to było na początku roku od tamtego momentu także stoczył około 15 walk no i jest ME juniorów z Węgier.Eryk Giermak rocznik 1997 nie będę pisał ile ma walk ale w Polsce nawet juniorzy z nim nie chcą boksować zwyciężył w turnieju w Marianpoolu w kategorii juniorów na początku roku, wczoraj wygrał z zawodnikiem gospodarzy H. Baysangurow kto się zna i interesuje nie wiem czy nie jest ten zawodnik spokrewniony ze słynnym Zaubekiem Baysangurowem bardzo dobrym amatorem teraz światowej klasy zawodowcem.Wcześniej były podawane artykuły wyjechali po losowaniu, a teraz jak zdobył medal, jako jedyny z wcześniej wymienianej czwórki. Na zdjęciu go nie ma są pozostali ,a informacji głównej nie ma.Jak to się ma do wszystkich wcześniejszych komentarzy kto załatwiał dla kogo itd.Jarosław Przygoda i Eryk Giermak wyjechali za środki własnego sponsora i to oni byli inicjatorami gdyby oni nie wyjeżdżali tamta ekipa też by nie pojechała bo nawet nie wiedzieli by o danej imprezie a wszystko robione było na ostatnią chwilę.Więc prosiłbym o napisanie małej notki na temat ME Uczniów w której w walkach ćwierćfinałowych wzięło udział naszych 4 reprezentantów
41,5 kg Cezary Burak przegrał z zawodnikiem z Armeni
54 kg Sebastaina Wiktorzak uległ przy remisie 4:4 małymi pkt 9:8 zawodnikowi z Azerbejdżanu
56 kg Cezary Banucha przegrał 6:4 z zawodnikiem z Ukrainy
62 kg Eryk Giermak wygrał 4:2 z nadzieją gospodarzy H. Baysangurow tracąc pkt za ostrzeżenie.
W dniu dzisiejszym wychowanka Jarosława Przygody z klubu Garda Chojna czeka koleiny trudny sprawdzian w półfinale zmierzy się z zawodnikiem z Ukrainy
 Autor komentarza: stanley123
Data: 14-07-2011 09:25:35 
Proszę jak szybko dziękuje.
 Autor komentarza: stanley123
Data: 14-07-2011 17:14:41 
Eryk Giermak Garda Chojna w finale ME Uczniów w Groznym w półfinale pokonał prze RSC w 2r zawodnika z UKrainy.Wielkie gratulacje.W finale ciężka przeprawa z Armeńcem Victor Yuzikhovich
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.