OLIMPIJSKIE NADZIEJE: SERGIEJ DEREWJANCZENKO

O występ na igrzyskach w Londynie, 25-letni Sergiej Derewjanczenko nie musi się już martwić. Pochodzący z Krymu Ukrainiec zapewnił sobie w nich udział, zwyciężając w finale ligi World Series of Boxing (WSB) i zapewne odetchnął z ulgą.

W 2007 roku na mistrzostwach świata w Chicago zdobył brązowy medal. W półfinale przeszkodą nie do pokonania okazał się dla niego utalentowany Rosjanin Matwiej Korobow (dzisiaj jako zawodowiec: 15-0, 9 KO). Rok później wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Jednakże po zwycięstwie nad Chińczykiem Wang Jianzhengiem (15-6), przegrał kolejny pojedynek z Kubańczykiem Emilio Correa (4-18), który zdobył tam srebrny medal. Nie powiodło mu się także na rozgrywanych w 2010 roku w Moskwie mistrzostwach Europy. Jego zwycięzcą - już w ćwierćfinale - był Irlandczyk Darren O’Neill.

Mimo tego, walczącemu w kategorii średniej zawodnikowi z Ukrainy nie można odmówić talentu. W ringu walczy niezwykle odważnie i agresywnie. Zwycięstwo w prestiżowej lidze WSB, świadczy o tym iż forma naszego sąsiada zw wschodu ciągle rośnie. Czy jej szczyt przypadnie na olimpiadzie w Londynie? Odpowiedź przyniesie nam rok 2012.