VI MUE: DRUGIE ZWYCIĘSTWO GRACZYK

W drugim dniu VI Mistrzostw Unii Europejskich Kobiet w Boksie, które odbywają się w Katowicach, swoje drugie turniejowe zwycięstwo odniosła jedyna - jak dotąd walcząca - Polka, Karolina Graczyk (60 kg). Jej rywalką była doświadczona reprezentantka Szwajcarii, Sandra Brugger, której największym sukcesem było zdobycie przed 4 laty srebrnego medalu mistrzostw Europy.  Karolina, aktualna brązowa medalistka mistrzostw świata, nie dała jednak rywalce żadnych szans i po zwycięstwie 14-6 pewnie awansowała do strefy medalowej.

W tej samej wadze doszło do ciekawie zapowiadającego się pojedynku faworytki mistrzostw, Katie Taylor, z Marzią Davide - włoską gwiazdą, która świeciła na europejskich ringach w latach 2003-2004, kiedy zdobywała tytuł mistrzyni Starego Kontynentu. Mistrzyni świata z Irlandii pozbawiła starszą rywalkę wszelkich złudzeń, ogrywając ją gładko 16-5. Ciekawostką może być dość wyrównany bój faworyzowanej młodej Angielki Charley Davidson (młodzieżowa mistrzyni Europy i młodzieżowa wicemistrzyni świata), która awansowała do ćwierćfinału wagi piórkowej (57 kg) pokonując nie bez kłopotów Hiszpankę Marię Carmen Romero 14-11. Z turniejem pożegnała się także Bianka Nagy (Węgry), broniąca tytułu mistrzyni Unii Europejskiej, która trafiła na jedną z faworytek do złota w limiecie do 69 kg, Holenderkę Marichelle de Jong, która jest aktualną brązową medalistką mistrzostw świata.

Z satysfakcją dodajmy, że sam turniej stoi nie tylko na wysokim poziomie sportowym, ale i  organizacyjnym, co jest niewątpliwie zasługą działaczy Śląskiego Okręgowego Związku Bokserskiego (przede wszystkim Prezesa Andrzeja Filipka oraz Mieczysława Gołębia). Dodajmy, że ten pierwszy aktywnie działał w kwestii pozyskiwaniu środków na organizację całej imprezy, dzięki czemu wszystko działa jak w przysłowiowym zegarku.

W rozwinięciu wyniki dzisiejszych walk 

Eliminacje (1/8)

57 kg
Tezean Gamze (Turcja) - Djemilla Gontaruk (Belgia) 16-6
Maeva Hammadouche (Francja) - Athina Malefaki (Grecja) 2 RSC
Svetlana Staneva (Bułgaria) - Marzia Verrecchia (Włochy) 18-5
Charley Davidson (Anglia) -Maria Carmen Romero (Hiszpania) 14-11

Ćwierćfinały

60 kg
Katie Taylor (Irlandia) - Marzia Davide (Włochy) 16-5
Chantelle Cameron (Anglia) - Jenifer Miranda (Hiszpania) 19-9
Mira Potkonen (Finlandia) - Ozlem Ding (Turcja) 22-10
Karolina Graczyk (Polska) - Sandra Brugger (Szwajcaria) 14-6

69 kg
Marichelle de Jong (Holandia) - Bianka Nagy (Węgry) 24-8

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.