NIE BĘDZIE WALKI KUZIEMSKI - GŁAŻEWSKI

Informowaliśmy wczoraj o negocjacjach pomiędzy Tomaszem Babilońskim i Dariuszem Snarskim w sprawie walki ich podopiecznych, Pawła Głażewskiego (15-0, 4 KO) i Aleksego Kuziemskiego (21-3, 5 KO). Pojedynek dwóch polskich półciężkich miałby odbyć się na gali organizowanej przez Babilońskiego we wrześniu, podczas wizyty Mike'a Tysona. Promotor Głażewskiego stwierdził, że oczekuje na odpowiedź Snarskiego dziesięć dni, a oferta którą mu złożył jest niezwykle atrakcyjna. Skontaktowaliśmy się z Dariuszem Snarskim, który rozwiał wątpliwości co do perspektywy ewentualnego pojedynku.

- Walka Kuziemskiego z Głażewskim w tym roku nas nie interesuje. Powiedziałem to wczoraj telefonicznie Tomkowi Babilońskiemu. Kuziemski będzie miał 6 sierpnia walkę w Częstochowie, 10-12 rund o tytuł nad którym pracujemy, a w listopadzie powalczy w Białymstoku o tytuł światowy jednej z mniejszych federacji. Tak planujemy zakończyć ten rok i nie bierzemy pod uwagę walki z Głażewskim - stwierdził Snarski.

- Co bedzie po Nowym Roku czas pokaże. Znając moje układy na Wyspach Brytyjskich, w 2012 powalczymy napewno na dużej gali, o pas jednej z prestiżowych federacji za dużą kasę - dodał w rozmowie z BOKSER.ORG promotor Kuziemskiego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Vroo
Data: 27-05-2011 09:59:08 
Znając dotychczasowe gale Snarskiego, Alex będzie walczył z Białorusinami o pas WBC Białowieża, albo EMBPA World Super Champion Exlusive. Była szansa na fajne widowisko dla polskich kibiców.
 Autor komentarza: neQ
Data: 27-05-2011 10:08:18 
Słusznie Snarski zrobił. Wcześniej byłem za pojedynkiem z Głażewskim, ale przecież jakby uległ "Głazowi", to już więcej szans na wielką walkę by nie miał. Pomyślcie - Aleks zaboksowałby z nim, nieoczekiwanie by przegrał i już nie byłby brany pod uwagę w późniejszym czasie. Lepiej chyba wyjść do ringu na Wyspach po dwóch przetarciach, niż od razu bić się z Głażewskim..

Kuziemski wystąpi jeszcze dwa razy w tym roku - jeżeli będą to starcia na 10-12 rund i możliwie o jakiś pas, to w następnym roku dostanie znów solidną walkę.
 Autor komentarza: jan
Data: 27-05-2011 10:13:49 
Trochę szkoda, byłoby ciekawie i emocje wielkie. Brakuje pojedynków między Polakami, w sumie jedyna nadzieja w mniejszych promotorach, bo Pan Wasilewski po lekcji z Janikiem raczej już nie zaryzykuje.
 Autor komentarza: xionc
Data: 27-05-2011 11:11:38 
Tak, tylko Janik jest wysoko w rankingach mimo porazki, a Aleksy jesli nie bedzie podejmowal wyzwan szybko z nich zniknie.

Snarskiego rozumiem, chce by jego podopieczny jeszcze troche zarobil, ale dla polskiego boksu to jednak strata.
 Autor komentarza: Paxy
Data: 27-05-2011 11:12:47 
Dobry układ to miał Andrzej Gołota- kto dostaje 3 walki o pas pod rząd, tutaj co by nie mówić promotor się postarał, i tak szczerze gdzie Snarskiemu do Kinga ;)
 Autor komentarza: xionc
Data: 27-05-2011 11:14:55 
A kto zalatwil Kuziemskiemu jego jedyna walke o pas powznej federacji? Chyba, ze liczyc ten interim z Brahemerem...
 Autor komentarza: Paxy
Data: 27-05-2011 11:24:07 
xionic

z jednej strony masz rację, ale z drugiej który poważny bokser, nie będąc w treningu bierze walkę o pas 3 dni przed- tylko taki, który nie ma na nią szans w innych warunkach ;P
 Autor komentarza: Ned
Data: 27-05-2011 12:04:52 
Kuziemskiemu w obecnej sytuacji walka z Głażewskim jest zupełnie nie po drodze. W pełni rozumiem to, że będą teraz próbowali skapitalizować zainteresowanie, jakie powstało po ostatniej walce. Zatem celem jest kolejna walka o pas, prawdopodobnie w rewanżu z Cleverlym. Bitka na polskim podwórku w żaden sposób nie przybliży Kuziemskiego do kolejnej walki o tytuł.
 Autor komentarza: neQ
Data: 27-05-2011 14:59:19 
Snara nie rzuca słów na wiatr mówiąc, że ma znajomości na Wyspach. Bądź co bądź to jednak miał tam sporo walk, stykał się z różnymi promotorami.
 Autor komentarza: tomasz1291
Data: 27-05-2011 15:32:30 
to jest jakies wielkie nieporozumienie....
Snara od początku mówił ze Głażewski jest zbyt słabym zawadnikiem dla Aleksego i nie dojDzie do tego pojedynku (jak miło że sie martwi o zawodnika z innej stajni)
Moim zdanie walka z Głażewskim jest bardzo po drodze... tyle ze nie powiedzą w żadnym wywiadzie jaki jest prawdziwy powód nieprzyjęcia propozycji od Babilona
walki Aleksego Kuzemsiego od kiedy jest zawdonikiem Darka.... bAdzmy szczerzy zostawiaja wiele do Zyczeni..... Walka z Pawłem mogłaby mu dac o wiele wiecej niż wszystkie jego pojedynki zorganizowane przez Darka Snarsiego
Pytanie jest jedno Dlaczego nie przyjmuja tej propozycji... bo argumenty typu ta walka nie jest teraz na potrzebna , albo Paweł jest za słaby dla aleksego nasuwają myśl ze Darek bardziej martwi siE o Pawła niz o swojego Zawodnika
więc apeluje do dariusza Snarsiego aby przedstawił prawdziwy powód niechęci do doprowadzenia do pojedynku kóry w Polsce bylby duzym wydarzeniem
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.