TRUDNI RYWALE POLEK I POLAKÓW W PÓŁFINAŁACH 28. MTB im. FELIKSA STAMMA

Dzisiaj w Warszawie odbęda się walki półfinałowe 28. Międzynarodowego Turnieju im. Feliksa Stamma. Na ringu w sali Hotelu Gromada zobaczymy 5 Polek i 8 Polaków.

Jeśli chodzi o panie, to najtrudniejsze zadanie stoi przed Lidią Fidurą, która w walce o finał zmierzy się z aktualną wicemistrzynią Europy i brązową medalistką mistrzostw świata, Lilia Durniejewą z Ukrainy. Wymagającą rywalkę będzie miała także nasza multimedalistka światowych imprez, Karolina Michalczuk, która stanie do walki z brązową medalistką ostatnich mistrzostw Europy, Wirginią Nave z Francji. Oprócz nich w pojedynkach półfinałowych wystąpią: Karolina Graczyk (z Niemką Tasheeną Bugar), Sandra Kruk (z Estelle Mossely z Francji) oraz Katarzyna Furmaniak (z Amerykanką Alyssią Fefazio).

Wymagających rywali będą mieć nasi kadrowicze. Łukasz Maszczyk o finał walczyć będzie z brązowym medalistą mistrzostw Europy seniorów (2008), Turkiem Ferhatem Pehlivanem, Rajnchold Bromboszcz zmierzy się z aktualnym wicemistrzem Europy, Khalidem Yafai z Anglii, Dawid Michelus ze starym-młodym znajomym z ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Świata, Gokhanem Guralem z Turcji, Michał Syrowatka z młodzieżowym wicemistrzem świata - Litwinem Evaldasem Petrauskasem, Włodzimierz Letr z młodzieżowym mistrzem świata Joe Wardem z Irlandii, Michał Olaś z Bahramem Muzafferem z Turcji a Marcin Rekowski po raz trzeci w karierze stanie przeciwko mistrzowi świata, Roberto Cammarelle z Włoch.

Kobiety

48-51 kg
Karolina Michalczuk (Polska) - Wirginie Nave (Francja)

57-60 kg
Karolina Graczyk (Polska) - Tasheena Bugar (Niemcy)
Sandra Kruk (Polska) - Estelle Mossely (Francja)

69-75 kg
Lidia Fidura (Polska) - Lilia Durniejewa (Ukraina)
Katarzyna Furmaniak (Polska) - Alyssia Fefazio (USA)

Mężczyźni

46-49 kg
Łukasz Maszczyk (Polska) - Ferhat Pehlivan (Turcja)

52 kg
Rajnchold Bromboszcz (Polska) - Khalid Yafai (Anglia)

56 kg
Dawid Michelus (Polska) - Gokhan Gural (Turcja)

60 kg
Damian Wrzesiński (Polska) - Fatim Keles (Turcja)

64 kg
Michał Syrowatka (Polska) - Evaldas Petrauskas (Litwa)

81 kg
Włodzimierz Letr (Polska) - Joe Ward (Irlandia)

91 kg
Michał Olaś (Polska) - Bahram Muzaffer (Turcja)

+91 kg
Marcin Rekowski (Polska) - Roberto Cammarelle (Włochy)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kickbokser
Data: 07-04-2011 15:15:10 
nie powinniśmy pisać "trudni rywale" bo to tylko deprymuje-powinniśmy pisać: rywale mimo, że trudni to w zasięgu naszych zawodników.
Wczoraj dał nam przykład Michelus jak "zwyciężać mamy", zresztą podobno nie pierwszy raz, z tego co przeczytałem. Więc powodzenia kobietki i chłopaki!!! Każdy jest w Waszym zasięgu!
 Autor komentarza: Yaras72 (Redaktor bokser.org)
Data: 07-04-2011 17:04:33 
Winni jesteśmy Wam istotne sprostowanie, aby ugasić nieco emocje związane z wczorajszym zwycięstwem naszej wielkiej bokserskiej nadziei, Dawida Michelusa. W ćwierćfinale Dawid pokonał Iderkhuu Enkhjargala z Mongolii, a nie aktualnego mistrza olimpijskiego Enkhbata Badar-Uugana. Przy okazji dodam, że Nie znam powodów, które spowodowały, że mongolski czempion ostatecznie nie dotarł do Polski.

Tak, czy inaczej serdecznie gratulujemy młodemu mistrzowi Polski i liczymy na kolejne dobre walki.
 Autor komentarza: ekspert
Data: 07-04-2011 23:18:14 
Iderkhuu Enkhjargal ur.21 sierpnia 1988 roku to co prawda nie mistrz olimpijski ale np. to mistrz Mongolii w 2009 i 2010 roku w finale pokonał Tugstsogta Nyambayara(wicemistrza świata seniorów z Mediolanu (51 kg)2009 r. zdobył tytuł mając 17 lat ) 5:4. Z kolei w Baku podczas MŚJ z Tugstsogtem Nyambayarem wygrał Dawid Michelus również 5-0. Prawdopodobnie to następca Enkhabata Badara Uugana bo już -odczas Mistrzostw Świata Seniorów w Mediolanie w 2009 w kat.54 kg Mongolię reprezentował własnie Iderkhuu Enkhjargal, który po wygraniu 2 walk przegrał 10-4 z Irlandczykiem Johnem Joe Nevinem, który tez boksuje na 28 turnieju Stamma.
Inderkhuu Enkhjargal to finalista 37.Chemistry Cup - Halle 2009
Półfinalista 60.Strandja Memorial - Plovdiv

Enkhbat Badar-Uugan w 2009 i 2010 roku praktycznie w miedzynarodowych turniejach reprezentował Mongolię jednie na 1 turnieju Astana w Kazachstanie (dotarł do półfinału)-czyzby to koniec jego kariery?czy detronizacja mistrza olimpijskiego przez Iderkhuu, który w latach 2009 i 2010 reprezetował Mongolię wielokrotnie ?


Iderkhuu Enkhjargal
 Autor komentarza: ekspert
Data: 07-04-2011 23:20:00 
a swoja drogą do dnia dzisiejszego na stronie http://www.mtbs.pl/index-2.html podawany jest Enkhabat Badar ....
 Autor komentarza: ekspert
Data: 07-04-2011 23:40:09 
http://sport.onet.pl/boks/michelus-bez-kompleksow,1,4235577,wiadomosc.html
 Autor komentarza: kickbokser
Data: 08-04-2011 09:29:26 
he lepiej sprawdzić tego MONGOŁA bo oni wszyscy tak samo wyglądają. Może uznali,ze wstyd, że ich mistrzu przegrał to wspomnieli ,ze to nie ten.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.