KRAJOBRAZ PO BITWIE

Chociaż na polskich galach boksu zdarzały się już w przeszłości kontrowersyjne decyzje sędziów punktowych, to wczorajszy rezultat walki Krzysztofa Włodarczyka (45-2-1, 32 KO) z Francisco Palaciosem (20-1, 13 KO) był czymś, czego kibice nad Wisłą nie widzieli już dawno. Zawodnicy często poddawani są sporej krytyce za gorsze występy, niemniej ogromna ilość negatywnych komentarzy pod adresem arbitrów, organizatorów gali i wreszcie samego mistrza świata nie mogą być dziełem przypadku. Przygniatająca większość obserwatorów wynik pojedynku uważa za głęboko niesprawiedliwy.

Ci, którzy walki nie widzieli, mogą z kolei czuć się zdezorientowani. Z jednej strony setki krytycznych głosów internautów, z drugiej komentarze dziennikarzy, którzy wolą kontrowersyjny temat zignorować. Największe media nawet nie zająkną się na temat tego mocno dyskusyjnego wyniku. O ile po promotorze "Diablo" trudno spodziewać się było neutralnej oceny występu jego zawodnika, to brak reakcji ze strony szanowanych dziennikarzy i ekspertów po prostu zdumiewa. Na antenie telewizji próbowano przekonać nas wczoraj, że winny kiepskiemu obrazowi walki jest przede wszystkim nie podejmujący ryzyka pretendent, a wygrana Polaka nie powinna podlegać dyskusji.

Dowodów winy za określone wyniki na kartach sędziowskich nie ma i nigdy nie będzie. Nikt nie poniesie konsekwencji za oszukanie kibiców. Smutne jest to, że odpowiedzialni za zaistniałą sytuację wystawiają Polsce fatalną opinię za granicą i przyczyniają się do tego, że kłopoty mogą spotkać innych naszych pięściarzy. Załóżmy bowiem, że któryś z Polaków walczących w USA zmierzy się z zawodnikiem Dona Kinga. Czy "Dziadek" nie zrobi wszystkiego, aby odpłacić Polakom za to, co stracił w Bydgoszczy? A co w przypadku, gdy na przykład Paweł Wolak zaboksuje z innym pięściarzem z Portoryko - Miguelem Cotto. Czy gdyby walka wyglądała podobnie, a sędziowie opowiedzieliby się za rywalem „Wściekłego Byka”, największe media w Polsce również byłyby tak zgodne z tym, co wypunktowaliby sędziowie?

Każdy przyzwoity człowiek, zapytany o cechy osoby uznawanej przez niego za autorytet, wymieni przede wszystkim uczciwość, honorowość i sprawiedliwość. Teoretycznie w świecie boksu na wizerunek mistrza powinny składać się identyczne wartości, ale wczorajszy wieczór w hali 'Łuczniczka" w Bydgoszczy, którego najważniejszym wydarzeniem była walka o mistrzostwo świata pokazał, że dla niektórych w tym biznesie nie jest to bynajmniej normą. Wczorajszy wieczór z boksem pokazał bowiem, że pewnej patologii zmienić się chyba nie da... To był szczyt lekceważenia - nie tylko ambitnego pięściarza z Portoryko, ale także rodzimych kibiców.

Warto wspomnieć, że zasada fair-play, którą zlekceważono ogłaszając werdykt walki o mistrzostwo świata, ma swoje źródło w dalekim średniowieczu i od stuleci pielęgnuje wartości, jakie powinny obowiązywać w dzisiejszym sporcie. Wczoraj złamano ewidentnie najważniejsze z nich, czyli szacunek dla przeciwnika, jego dumę i honor.

Ktoś odpowiedzialny za ten skandal zapomniał przy tym, że brak szacunku dla rywala, to nic innego jak brak szacunku dla samego siebie, dla sportu, który uprawia oraz dla kibiców. Czy okazanie szacunku w tej konkretnej sytuacji było zbyt trudnym ćwiczeniem moralnym? Jak można uścisnąć po walce rękę przeciwnika wiedząc, że zwycięża w nieuczciwy sposób?

I na koniec - Krzysztof Włodarczyk to w naszej opinii lepszy i groźniejszy bokser niż Palacios. Nie wyobrażamy sobie chyba bowiem Portorykańczyka wygrywającego z Huckiem, Guillermo Jonesem czy Lebiediewem. „Diablo” w dobrej dyspozycji mógłby pokonać każdego z nich, jednak wczoraj był po prostu gorszy...

Redakcja BOKSER.ORG

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Artur1969
Data: 03-04-2011 18:19:46 
Oj oj oj, redakcji zaraz puszczą zwieracze...

Ambitny Portorykańczyk, zasady fair - play, śmiechu warte. Powiedzmy sobie szczerze, po takiej postawie OBU bokserów, pas pownien być zawakowany.
 Autor komentarza: Elesshar
Data: 03-04-2011 18:22:20 
Tekst ogólnie bardzo dobry, ale ten ostatni akapit jest...

Włodar to psychicznie nie wytrzymał przed Palaciosem. Latał za nim po ringu, jak pies za suką. Zresztą kogo Krzysiek mocnego pokonał? Pierwsza walka z Cunnem była równa i tu werdykt mógł iść w obie strony. Fragomeni w drugiej walce był słabszy. Robinson to średniak. Diablo w czasie walki, nie ma planu awaryjnego. Może to kwestia trenera?
 Autor komentarza: wojkerr
Data: 03-04-2011 18:22:54 
Dobrze ze sa jeszcze takie portale jak wasze gdzie ten glos prawdy,zawiedzionych rozczarowanych i przedewszystkim czujacych sie potwornie oszukanych kibicow,moze przedostac sie do mediow.
Nie wspomne juz o predendencie,jak on musi sie czuc.
To wszystko to jeden wielki wstyd,to co mialo miejsce,skandal i wstyd!!!!
 Autor komentarza: Emilio
Data: 03-04-2011 18:23:04 
AJ EM DE CZEMPION!
 Autor komentarza: Srogi
Data: 03-04-2011 18:23:53 
Któryś z Redaktorów ma może jakiś kontakt z Palaciosem? Jako wielbiciel boksu czuję się w obowiązku napisać mu co czują polscy kibice. Wyniku nie możemy zmienić ale przynajmniej dajmy mu znać, że dla nas wynik był inny niż ten oficjalny.
 Autor komentarza: FloroFlores
Data: 03-04-2011 18:24:46 
Poniższa wiadomość łamie postanowienia regulaminu. Użytkownik FloroFlores piszący z IP: 94.75.122.95 dostaje ostrzeżnie. Jeśli będzie dalej łamał regulamin, zostanie usunięty ze społeczności użytkowników serwisu.


Polecam mój blog o sporcie:
http://kolanemwkrocze.blox.pl/html

"Od razu na myśl przyszła mi walka w Niemczech, gdzie doszło do porównywalnego wałka. Przed zeszłorocznym Bożym Narodzeniem "Niemiec" Marco Huck "pokonał" Denisa Lebiedewa. Tam zwycięstwo Rosjanina było jeszcze bardziej widoczne niż wczoraj Puertorykańczyka. To zdumiewające, że mistrz świata broniąc tytułu w swoim kraju może nie robiąc absolutnie NIC wygrać, w dodatku przegrywając prawie wszystkie rundy (niezrozumiała punktacja 118-112 dla Diablo).

Włodarczyk zawalczy najpewniej w drugiej połowie roku w Super Six organizowanym przez Sauerland Event. W obecnej formie jednak dostanie baty od KAŻDEGO z potencjalnych uczestników turnieju. Zarówno Marco Huck, który wszedzie jest wyśmiewany, jak i Yoan Pablo Hernandez, po którym nie wiadomo czego się spodziewać są w tej chwili o klasę wyżej od Polaka. Nie wspominam nawet o rewelacyjnym Lebediewie oraz Cunninghamie, który już Włodarczyka pokonał. Jedno jest pewne - Włodarczyk pojedzie do Niemiec i zginie od własnej broni. Jakby nie zawalczył, ile ciosów by nie zadał, to jeśli przeciwnika nie znokautuje...i tak przegra na punkty, jak każdy kto przyjedzie na walkę do Niemiec... i do Polski..."

Całość na blogu, Proszę o likesy na facebooku i komentarze!!!
 Autor komentarza: FilipBoxing
Data: 03-04-2011 18:27:07 
Już ta walka nie byłaby taka kontrowersyjna gdyby sędziowie punktowali remis.. Pas i tak by został , Don Wasyl zadowolony , a afera może trochę mniejsza.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 03-04-2011 18:28:55 
zaznaczam ze walki jeszcze nie widzialem ale...
zastanawia mnie czemu na forum jest tak zdecydowanie ze wałek a eksperci twierdza ze walka byla nudna jak flaki z olejem ale wyrownana i jakos nikt ze znawcow nie widzi sensacji

np Przemek Garczarczyk uwaza ze walka nudna i obaj dali dupy i ze werdykt 118;112 to kpina ale sam punktowal 1 czy 2 punktami dla Diablo

zreszta sam wynik punktowy nie musi odzwierciedlac przebiegu walki bo mogli sie rowno napazac 12 rund a kazda z nich wygral jeden koles i na karcie wyglada na deklasacje a w ringu bylo blisko na grubość włosa

zobacze walke to sie odezwe

a w ataku redakcji na 12RKP widzac zbyt wyraznie to ze jestescie w konflikcie i na sile szukacie tematu, a wczesniej nawet komenty o podobnym tonie usuwaliscie
 Autor komentarza: maddog
Data: 03-04-2011 18:29:31 
FilipBoxing

Sędziowie chcieli dobrze a przedobrzyli...
 Autor komentarza: juniorc
Data: 03-04-2011 18:29:39 
A ja się nie zgodzę i jestem pełen podziwu, że redakcja tego portalu, opowiedziała się za jedną ze stron, zwłaszcza że jest to strona słuszna. Poczekajmy na spokojnie na jakąś statystykę ciosów, byle nie wypływała ze strony polskich ekspertów:] Jestem przekonany, iż okaże się że Palacios wygrał tą walkę.

A do tych którzy uważają, że pretendent powinien zniszczyć mistrza aby odebrać mu pas mam takie pytanie. Czy np aby zostać mistrzem świata w jakiekolwiek innej dziedzinie np biegu na 400 metrów, trzeba wygrać np ponad sekundą żeby zostać nowym mistrzem świata? Takie gadanie to głupota, szanuję Wasze zdanie, ale nie zgadzam się z nim. Uważam, że skoro dzierży się pas MISTRZA ŚWIATA, trzeba na jego utrzymanie zasłużyć. Dla Krzyśka mam taką radę, żeby zastanowił się nad tym co jest w jego posiadaniu i jak wielu pięściarzy marzy o takim tytule, może to zmotywuje go do walki, a nie wałków. A będąc monotonnym to panu wasilewskiemu życzę aby wziął i zniknął razem z Kostyrą ze świata sportu, bo chociaż ich fach to dwa zupełnie inne zajęcia, to ani jeden ani drugi nie nadają się do ich wykonywania:)
 Autor komentarza: Emilio
Data: 03-04-2011 18:30:13 
Srogi - popieram, bo chłopina pewno sobie mysli "Polacy mnie wydymali" A ja tez punktowałem wygrana Portorykanczyka.
 Autor komentarza: piopyc5190
Data: 03-04-2011 18:30:47 
Nie zgadzam się z tym artykułem. Kiedy chce się zdobyć to trzeba pokonać mistrza, podjąć walkę, pokazać determinację. Ja widziałem tylko tylny bieg, błazeństwo i kilka sztuczek. Troszkę mi to przypominało Haye'a.
 Autor komentarza: ufred
Data: 03-04-2011 18:30:55 
Jajem de czempion i jajem pretendent! - obydwa po jednym kopycie...
 Autor komentarza: horhe88
Data: 03-04-2011 18:31:54 
Palacios wyboksował pana drewniaka jak chciał, nic wiecej nie musiał robić bo po co jak Włodarczyk nie zrobił dosłownie nic, moze jeszcze miał poprosić Rudego o to zeby zaczął wreszcie uderzać i nadstawić mu policzka? Władarczyk pokazał że ma kibiców w dupie, pokazał również ze ma słabą psychikę, szczękę bo bał się zaatakować lub chociażby skontrować Palaciosa, czekał tylko na koniec walki i decyzję sędzów człapiąc schowany za podwójną gardą a póxniej teksty:
"wszyscy jesteśmy Polakami itd."
czyli w dosłownym tłumaczeniu
"wszyscy Polacy jesteśmy złodziejami bo zaraz przewalimy Palaciosa i proszę was o zachowanie złodziejskiej solidarności"
Zrozumieć można 2-3 punkty z rund remisowych na korzyść mistrza, ale bez boksu ze strony "mistrza" i nie 2-3 punkty tylko 10 pkt? WSTYD

Po tym co mówił po walce Włodarczyk to jest on zerem. Mimo ze zawsze kibicowałem polskim pieściarzom to pan drewniak będzie pierwszy któremu bede życzył porażki.
 Autor komentarza: DAB
Data: 03-04-2011 18:32:13 
Ja widziałem przestraszonego mistrza który został wypunktowany jak dzieciak
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 03-04-2011 18:32:42 
Remis daloby sie przelknac. Na 100% kiedys ten werdykt odbije sie na jakims Polaku. Oby na kims z grupy KP.
 Autor komentarza: Srogi
Data: 03-04-2011 18:33:58 
"wszyscy jesteśmy Polakami itd."
czyli w dosłownym tłumaczeniu
"wszyscy Polacy jesteśmy złodziejami bo zaraz przewalimy Palaciosa i proszę was o zachowanie złodziejskiej solidarności"

Mocne
 Autor komentarza: oTT
Data: 03-04-2011 18:34:34 
Nie przesadzał bym z tym wypunktowaniem, bądźmy obiektywni. Palacios wygrał ale na pewno nikogo nie wypunktował. Nie ma co przeginać ani w jedną ani w drugą stronę.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 03-04-2011 18:34:51 
argumentacja o tym ze DOn King zemsci sie na innym polskim bokserze jest ŻAŁOSNA - co konia obchodzi ze woźnica pijany?
 Autor komentarza: maddog
Data: 03-04-2011 18:36:03 
odyniec
Wciągnij coś do nosa albo ze 4 kawy walnij przed tym oglądaniem.Włodarczyk dał chuj nie walkę.Wolał bredzić po walce do mikrofonu zamiast zostawić trochę serca w ringu i nie musieć mydlić oczu kibicom.Oszukanym kibicom.
 Autor komentarza: tutankhamon
Data: 03-04-2011 18:36:20 
Autor komentarza: odyniec
Data: 03-04-2011 18:28:55
 Autor komentarza: tutankhamon
Data: 03-04-2011 18:37:15 
Autor komentarza: odyniec
Data: 03-04-2011 18:28:55

"a w ataku redakcji na 12RKP widzac zbyt wyraznie to ze jestescie w konflikcie i na sile szukacie tematu"

Boxingnews.pl oraz Boxingscene.com też są w konflikcie z Wasilewskim? A Janusz Pindera i Przemek Saleta też są z nim skonfliktowani?
 Autor komentarza: hrabiakrzysztof
Data: 03-04-2011 18:38:18 
odyniec święta prawda redakcji bokser.org nienawiść do wasilewskiego przesłoniła oczy

co wasyla obchodzi jonak!!!
 Autor komentarza: Daw
Data: 03-04-2011 18:38:20 
U mnie Diablo stracil wiele jako u kibica i jak widze nie tylko u mnie,co on wczoraj odjebal w ringu to jest jakis cyrk,ja nie wierzylem w to co widze tak Champion nie walczy,on walczyl jak by mial zakaz zadawania ciosow jak by narobil w pory,ja nie wiem z czego to wynikalo ale bylo to tragiczne w wykonaniu Diablo,a co do Palaciosa to moze nie zawalczyl tez najlepiej to byl lepszy,a co do wyniku to dla mnie remisowy bylby bardziej sprawiedliwy lub minimalna wygrana Palaciosa,a ten kto punktowal 110 do 118 dla Diablo to powinien byc odrazu zawieszony,bo to jest juz skandal.
 Autor komentarza: horhe88
Data: 03-04-2011 18:38:45 
Efekt wczorajszego cyrku będzie taki że żaden klasowy pięściarz nie będzie chciał przyjechać do Polski walczyć, do tej pory od czasu do czasu jednego w miarę dobrego boksera na całej gali udawało im się sciągać, teraz będą tylko i wyłącznie ogórki które przyjadą jedynie po wypłatę.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 03-04-2011 18:39:50 
maddog
ja juz wiem po tych wszystkich komentach ze walka byla dno ale wiem ze takie mętne walki najciezej punktowac i ze nieatakujacy pretendent mogl zrobic takie wrazenie ze nie zalezy mu na wygranej a nudne bez walki rundy sedzia mogl zapisac dla mistrza co jest populana praktyka bo wielu uznaje ze to zadaniem pretendenta jest pokonanie mistrza a mistrz ma pasa bronic
zreszta nie gadam dopóki walki nie obejrze
 Autor komentarza: Hugo
Data: 03-04-2011 18:41:00 
Myślę, że wczorajszy wieczór w Bydgoszczy to przełomowy moment w historii polskiego boksu zawodowego. Nareszcie wielu ludzi ma odwagę, by powiedzieć dość wypaczeniom tego sportu w Polsce, a konkretnie działaniom grupy Andrzeja Wasilewskiego. Od kilku lat mieliśmy do czynienia ze szwindlami, niesprawiedliwymi werdyktami i trudną do zrozumienia i zaakceptowania polityką kadrową polegającą na promowaniu za wszelką cenę i "po trupach" jednych bokserów (Włodarczyk, Jackiewicz), przy jednoczesnym traktowaniu innych po macoszemu. Dla zamaskowania niecnych praktyk odwoływano się często do źle pojmowanego patriotyzmu, co sprawiało, że bardziej podatni na manipulację dziennikarze i kibice bronili poczynań KP jak polskiej racji stanu. Od czasu niesprawiedliwego werdyktu w pierwszej walce Włodarczyk - Cunningham dało się zaobserwować, że lepszej klasy zawodnicy omijają Polskę szerokim łukiem, bojąc się przekrętu. Zamiast nich na galach KP masowo występowały bokserskie miernoty lub wiekowo zaawansowani zawodnicy ściągnięci za marne grosze ze sportowej emerytury. Tak było i wczoraj w Bydgoszczy, gdzie już sam wygląd rywali Polaków wzbudzał uśmiech politowania. Skandaliczny werdykt w walce Włodarczyk - Palacios może tylko pogłębić niechęć do występów w naszym kraju pogłębić, co będzie miało bardzo negatywny wpływ nie tylko na kariery bokserów z KP, ale także pozostałych polskich pięściarzy z nieprzeciętnie utalentowanym Mateuszem Masternakiem na czele. Sitwie skorumpowanych działaczy i sędziów kibice boksu muszą powiedzieć: "Dość tego! Wynocha! Wasz czas dobiegł właśnie końca!"
 Autor komentarza: omus79
Data: 03-04-2011 18:42:10 
bzdura Droga Redakcjo. Zanim zacznie się krytykować i marudzić, musimy stwierdzić jedno: czy pretendent wyraźnie zaznaczył swoją przewagę. moim zdaniem nie - i dalsze gadanie nie ma sensu. a jeżeli dalej się upieracie, to obejrzyjcie walkę jeszcze raz i porównajcie trafione, nie wyprowadzone ciosy...pozdr
 Autor komentarza: horhe88
Data: 03-04-2011 18:42:59 
I nie porównujcie wała z walki Huck Lebedev do tego co miało wczoraj miejsce, bo jeżeli tam doszło do wała to 1-2 punktami a twarz Lebedeva była pewnego rodzaju usprawiedliwieniem dla werdyktu, a wqczoraj była róznica 10 punktów i nic poza tym poza tym Włodarczyk powinien mieć dodatkowo odjęte punkty za nie podejmowanie walki.
 Autor komentarza: OjciecTadeusz
Data: 03-04-2011 18:43:09 
Daj szanse sedziom... Daj szanse...
 Autor komentarza: odyniec
Data: 03-04-2011 18:43:11 
Hugo
a jacy to "lepszej klasy zawodnicy" unikali Polski po wygranej Diabła nad Cunnem?
sorry ale pieprzysz stary
 Autor komentarza: DAB
Data: 03-04-2011 18:45:19 
9 rund dałem Palaciosowi.Gdyby Włodarczyk nie był mistrzem dałbym 11
 Autor komentarza: horhe88
Data: 03-04-2011 18:46:59 
Autor komentarza: DAB
Data: 03-04-2011 18:45:19
9 rund dałem Palaciosowi.Gdyby Włodarczyk nie był mistrzem dałbym 11


Dobrze piszesz, na siłę Włodarczykowi jako mistrzowi można było dać 3 rundy ale i tak bardzo naciągając.
 Autor komentarza: maddog
Data: 03-04-2011 18:47:34 
odyniec
Nie wiem czy czytałeś wszystkie komenty ale ktoś nawet rzucił podejrzenie,że Diablo to Ty:)
Ja wiem,że nie i napisałem to ale każdy kto bronił przed walką Kłodę powinien dziś posypać łeb popiołem a Kłoda pierwszy.Niestety nie mogę Ci zyczyć miłego oglądania ale jestem ciekawy co napiszesz po obejrzeniu tej żenady.Niektórzy na forum z uporem maniaka odkręcają kota chujem i bagatelizują ten skandal.Pzdr.
 Autor komentarza: oTT
Data: 03-04-2011 18:47:42 
efekt faktycznie będzie taki, że nikt nie będzie chciał do nas przyjechać bo będzie się bał, że go okradniemy.KP pozostaną tylko Węgrzy, Czesi i Słowacy. Takiego jak Krzysio pier...lnie to aż mu taca z ręki i napiwki wylecą;) Trochę to boli, że żeby zobaczyć dobry boks trzeba się zrywać w sobotę o 4 rano.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 03-04-2011 18:48:45 
@odyniec
Odwróć pytanie. Jacy klasowi zawodnicy boksowali w Polsce? Tylko nie wspominaj Fragomeniego, bo walka z nim była ukartowana i Italiano padł na dechy bez ciosu (ostatnie finalne liczenie).
 Autor komentarza: Srogi
Data: 03-04-2011 18:49:14 
@omus79
"Zanim zacznie się krytykować i marudzić, musimy stwierdzić jedno: czy pretendent wyraźnie zaznaczył swoją przewagę."

Wnioskując z wyglądu twarzy Diabła pretendent dosyć wyrażnie zaznaczył swoją przewagę.

A tak na serio - "wyraźne zaznaczenie przewagi w walce z mistrzem" nie jest i nigdy nie było oficjalną zasadą. Owszem jest to często stosowany zabieg i zazwyczaj przymyka się na to oko ale wczoraj byliśmy światkami ordynarnego oszustwa na dużą skalę.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 03-04-2011 18:49:44 
maddog
powaznie? a gdzie ty to przeczytales?
 Autor komentarza: tutankhamon
Data: 03-04-2011 18:50:14 
Kto wymyślił to kretyńskie podejście, że mistrza trzeba pokonać inaczej? Mistrz walczy na innych zasadach? Jeśli na kolejnej olimpiadzie Michael Phelps przegra o 0,01 sekundy dystans na 200m, to i tak dostanie złoty medal, bo jest mistrzem? Sprostujcie mnie, jeśli źle to interpretuję.
 Autor komentarza: DAB
Data: 03-04-2011 18:52:28 
horhe88
Dlatego tu nie ma żadnego wytłumaczenia dla tego co się stało...Że taki bokser nosi pas to jest wstyd dla Federacji to co wczoraj pokazał Diablo nie zasługuje na tytuł...
 Autor komentarza: wojkal
Data: 03-04-2011 18:52:29 
Wiecie może co po walce mówił Pindera?On wydaje się obiektywnie patrzeć na pięściarstwo zawodowe.Może nie mówił nic bo nie mógł? Skończmy chodzić na kuglarstwo Kp ,a znikną ze sceny.
 Autor komentarza: nik
Data: 03-04-2011 18:54:25 
Werdykt jest sprawiedliwy, Palacios nie zasluzyl na pas, Wlodarczyk w kiepskim stylu ale go obronil. Widze ze redakcja sieje propagande, niech kibice mowia sami za siebie. Zawsze bylo tak ze aby pokonac mistrza na jego terenie trzeba zrobic to wyraznie, a Palacios tego nie zrobil.
 Autor komentarza: miguelangelcotto
Data: 03-04-2011 18:54:29 
Tutaj trzeba pochwalić jednego mistrza z kategorii półciężkiej, Brahmera, on również ma za plecami promotorów, może nie robić nic całą walkę. Wiem, że z Suchockim to były jaja, ale co on miał zrobić. Jednak pomijając to, Jurgen daje bardzo ciekawe walki, chociaż nie musi. Dziś trzeba to pochwalić.
 Autor komentarza: wojkerr
Data: 03-04-2011 18:55:33 
Widac ze praktyki Wasyla i jego sitwy nie bardzo w przyszlosci beda zdawaly egzamin,bo to raczej pujdzie w eter,i zeczywiscie tylko jacys
przybici do muru desperaci,beda tu chcieli przyjechac po te pare groszy.Do tej pory to bylo pompowanie rekordu na leszczach z osciennych krajow,i na koniec czyli tak zwana wisienka na torcie,
to bylo sciagniecie jezeli to juz byl dobry rywal i walka o cos pwazniejszego,za wszelka cenne wygrac przetarg i zrobic walek.
Ale jak juz chlopaki by pojechali na salony do powaznych rywali,
to juz tylko zostalby im wpierdol.
 Autor komentarza: detektyFF
Data: 03-04-2011 18:56:00 
POPROSZĘ STATYSTYKI :)
 Autor komentarza: jkd
Data: 03-04-2011 18:56:04 
Ogladalem walke na zywo i takze sie zawiodlem. Cale szczescie walki poprzedzajace byly calkiem ciekawe. Co do pojedynku wieczoru, ciezko jest punktowac, gdy jeden bokser wyraznie chce, ale nie moze, a drugi nie robi nic. Badzmy szczerzy...prawie wszystko ciosy Palaciosa ladowaly na gardzie Diablo. A Diablo? Kontrowal srednio 2-3 ciosy na runde. Czasem jakis podowjny lewy, po ktorym cala hala zrywala sie z wrazenia, jakby mial to byc cios konczacy.
Ciekawe, jakie bylyby opinie, gdyby tak wygladala walka np Floyda. Pewnie wszyscy by sie zachwycali, jaka to ma genialna obrone. W dodatku akcje defensywne tez sie punkutuje, prawda?
W moim odczuciu obaj zawiodli, bardziej niestety Krzysiek. Po prostu kolejna slaba walka w jego wykonaniu.
Szkoda mi Palaciosa. Pierwsza przegrana w takich okolicznosciach...a strasznie spodobal mi sie jego styl boksowania. Na luzie, ruchliwy, dobra szybkosc, boks mily dla oczu. Zupelne przeciwienstwo Diablo.
 Autor komentarza: Artur1969
Data: 03-04-2011 18:56:19 
rozwiązanie problemu jest proste jak ABC. Don Kong może zaskarżyć wynik do władz WBC, a WBC nakazać obowiązkowy rewanż. Tak zrobił Cunn i dostał obowiązkowy rewanż o pas IBF, czy Włodarczyk zaskarżając werdytkt po pierwszej walce z Frago.

Ale Don King tego nie zrobi, bo wie, że wałka nie było, tylko walka, od której bardziej emocjonujący jest snooker czy darty pokazywane na Eurosporcie
 Autor komentarza: maddog
Data: 03-04-2011 18:57:10 
zaraz Ci znajdę,poczekaj
 Autor komentarza: oTT
Data: 03-04-2011 18:57:19 
w 100% zgadzam się z Zeganem. Ten facet dobrze wie jak to jest być okradzionym w ringu !
 Autor komentarza: horhe88
Data: 03-04-2011 18:57:24 
DAB
WBC bardziej opłaca się Włodarczyk w Super Six niż Palacios więc oni najprawdopodobniej bedą siedzieć cicho. Zresztą po wczorajszej walce ostatecznie wyzbyłem się szacunku do jakichkolwiek "pasów".
 Autor komentarza: adriandbz
Data: 03-04-2011 18:59:30 
horhe88, ta gala może nie zniechęci mnie do oglądania zawodowego boksu w ogóle.. ale cyrku yale nie obejrzę już NIGDY.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 03-04-2011 18:59:39 
Nie do konca rozumiem to larum ze strony Redakcji Bokser org.
Przeciez to ze Wasilewski nie pozwoli odebrac sobie swojej najwazniejszej karty atutowej,jakim jes pas WBC bylo jasne,dla kazdego kto troche sie boksem interesuje.Palacios musialby znokautowac Diablo,albo chociaz zdemolowac.Nie zrobil ani jednego,ani drugiego,wiec ulatwil robote sedziom punktowym
A juz argument ze teraz Dziadek odegra sie na innym polskim piesciarzu za tego walka to zwalil mnie z nog.Przeciez Don King jest autorem setek walkow bokserskich i jezeli bedzie mial okazje do kolejnego to go wykreci,nie z zemsty tylko czystego wyrachowania
Walka byla bardzo slaba w wykonaniu obu piesciarzy wiele rund to powinno byc punktowane po 9 dla obu zawodnikow.Wygral ten ktory mial bardziej sprawnego promotora.Jakbym mial porownac to zarowno przebieg walki jak i wynik przypomina mi pojedynek Walujew-Holyfield
 Autor komentarza: Luton
Data: 03-04-2011 18:59:57 
Don King olewa cruiser, ale tutaj stawką jest udział w super6, a tam mógłby coś zarobić.
 Autor komentarza: docarol
Data: 03-04-2011 19:01:18 
BRAWA dla redakcji!
Na tvn24.pl, również można znaleźć ośmieszające felietony o "Walce Wieczoru"
 Autor komentarza: nik
Data: 03-04-2011 19:01:21 
Gdyby Palacios walczyl jak Zegan w przegranej walce z Gevorianem to by wygral, ale nie walczyl.
 Autor komentarza: maddog
Data: 03-04-2011 19:02:50 
odyniec


Data: 03-04-2011 10:31:37

w temacie "Diablo tłumaczy swoją postawę" :)
 Autor komentarza: Artur1969
Data: 03-04-2011 19:02:57 
horhe88,

Ty piszesz tu u uczciwości w sporcie?

"PK, Polska Gazeta Wrocławska, aktualizacja: 2011-02-11 22:45

Wrocławski radny (z klubu Rafała Dutkiewicza), a do niedawna zawodowy bokser, Maciej Zegan, został przyłapany na stosowaniu dopingu. W organizmie 36-letniego wrocławianina, po jego ostatniej walce z Niemcem Eduardem Trojanowskim (4 grudnia 2010 r.), wykryto niedozwolone substancje z najbardziej zabronionej grupy S1 - sterydów anabolicznych androgennych (clenbuterol i epi oksandrolon oraz stymulanty z grupy S6)."
 Autor komentarza: DAB
Data: 03-04-2011 19:03:09 
A najbardziej żałosne jest ,że są ludzie którzy już zaczynają to tolerować i tłumaczą to normalne.Ciekawe jak was oszukają w życiu czy okradną powiecie no mogłem się spodziewać,pretensje mam do siebie to normalne...Ludzie bez honoru, zasad , wartości to już nie ludzie..
 Autor komentarza: horhe88
Data: 03-04-2011 19:04:07 
adriandbz

Są Adamek Wolak Masternaj czy chociażby Wilczewski i Wach to pozostało do ogladania, objazdowy cyrk Pana Wsilewskiego niech jedzie na występy na Kamczatkę byle dalej od Polski i nie przynosi nam wstydu przed całym światem. Wczoraj przed walką chwalili się ze transmisja nadawana jest na cały świat min. Al-Jazeera, teraz nikt na całym świecie nawet za darmo nie bedzie chciał wziąć transmisji od Pana W. bo bedą one przedstawiały kibicom zniekształcony obraz boksu zawodowego, i zniechęcały ich do oglądaniea tej dyscypliny. Ale ja się bardzo z tego powodu cieszę niech KP padnie finansowo na ryj.
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 03-04-2011 19:05:36 
Dobry tytuł - Krajobraz po Bitwie

Chociaż bitwa się przetoczyła poza ringiem - na łamach internetu. Musiało niestety dojść do tego, że w ringu bitew jest co raz mniej.

Piszę na tym forum o KP od miesięcy i z jednej strony cieszy mnie przetarcie oczu, z drugiej strony żałosny śmiech mnie ogarnia jak wielu forumowiczów dopiero teraz przejrzało.

Tłumaczę to skrajną naiwnością podszytą złudnymi nadziejami. Mimo, że tak wielu mieni się ekspertami od boksu, w dodatku mających do czynienia z boksem bez założonych kapci.

Jeśli teraz powoli przemija magiczna amnezja to przypomnę kolejny raz jak już wiele lat temu szumnie zapowiadano w ówczesnym Hammer KP sukcesy. Przez całe lata karmiono nas mrzonkami - tylko, że większość kibiców do wczoraj tego nie zauważało i krytycy KP byli odsądzani od czci i wiary. Tymczasem wystarczy mieć dobrą pamięć i obserwować przebieg wydarzeń by zauważyć, że KP już dawno boksersko wkroczyło na równię pochyłą, zaś tą równie miał zastąpić PR/marketing. To co pokazał Włodarczyk tak naprawdę niczym się nie różni od wyników Jackiewicza, Kołodzieja, Bieniasa, Wawrzyka itd., czy przegranej Sosnowskiego z Dimitrenką.

Powiedzmy sobie jasno - KP ma rozbieżne cele z celami kibiców. My chcemy boksu i jesteśmy w stanie za zapłacić. KP chce kasy nie gwarantując przy tym NICZEGO na rozsądnym sportowym poziomie.

KP zabija więc to co dał nam Gołota przecierając szlaki na salonach zawodowego boksu. I rację ma jeden z mych przedmówców, że OLBRZYMIĄ winę ponoszą za to ci kibice, którzy złudnie podtrzymywali ten mit - świadomie czy nie.

Nie ma się więc co dziwić, że tak wielu prawdziwych fanów boku życzyło Włodarczykowi przegranej. Prawdziwy znawca boksu i sportu w ogóle wie, że "co na nie zabije to nas wzmocni". A dla KP niestety nie ma innej drogi - są tak zadufani, że muszą zejść do dna by zacząć mieć refleksję, by zacząć słuchać kibiców.

Warto więc nawet ostro krytykować by zmusić niektórych ludzi do myślenia. Chyba lepiej mieć perspektywę polskiej grupy bokserskiej niż podtrzymywać mit, który nagle z wielkim hukiem upadnie.

Pytanie czy dla KP nie jest już za późno.
 Autor komentarza: horhe88
Data: 03-04-2011 19:06:03 
Artur1969

Czyuli to co powiedział Zegan to brednie bo.... wkiedyś walił koks. Gratuluje Ci genialnego umysłu.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 03-04-2011 19:06:08 
Jak obrona jest punktowana tak samo jak atak to pAcman zremisowal z Clotteyem tak? Jeden stal, bronil sie a drugi atakowal. Ok.
 Autor komentarza: kibicfg
Data: 03-04-2011 19:08:07 
Wszystkie te wasze zale bylyby uzasadnine gdyby Palacios naprawde zostal oszukany. A wynik byl w okolicach remisu w pierszej fazie walk wiecej rund dla Palaciosa z ostatnich rund napewno wiecej wygral Diablo. Bardzo duzo rund na styk wiec sedziowie komus musieli je dac. Gdyby Palacios nie odpuscil ostatnich rund pewnie by wygral. Walka bardzo slaba napewno nie jest to zaden wielki skandal remis bylby moze bardziej sparwiedliwym wynikiem. Ale sedziowie nie moga dawac rund remisoych wiec jednymu bardziej podobalo sie bezskuteczne parcie do przodu bez ciosow a drugiemy uciekanie i kilkia ciosow na rekawice w rundzie kwestia gustu.
 Autor komentarza: omus79
Data: 03-04-2011 19:10:50 
@Srogi
to prawda, że Palacios pokazał wczoraj "kawał fajnego boksu" i jego akcje mogły się podobać, ale bez przesady, nie punktujmy mu akcji przyjętych na gardę. Diablo wszystko zbijał i żadnych poważnych śladów walki na jego twarzy nie "zanotowałem". Włodarczyk nie mógł co prawda trafić mocnym prawym, ale lewe wchodziły i to częściej niż "koślawe półsierpy" oponenta. osobiście wyliczyłem 115-113 dla Diablo i tak mocno naciągając rundy dla Palaciosa. chłopak pokazał świetną pracę nóg, doskonałe wyczucie dystansu, ale serca w tym nie było. walka była trudna do punktowania, no ale Mistrza trzeba zdetronizować, a Francisco żadnej krzywdy Diablo nie zrobił. postawa Krzyśka była pasywna, ale wydaje mi się, że taka miała być. pozdr
 Autor komentarza: adriandbz
Data: 03-04-2011 19:12:52 
w tym momencie marzy mi się rewanż.. oczywiście wiem że to nierealne :]
jeżeli przed supersix KW będzie miał jeszcze jedną walkę i chce udowodnić że ma jaja to niech zawalczy z Masterem.
Włodar, Janik i Hutkowski to czołowi polscy zawodnicy tej wagi według WBC.. jak dla mnie to zmieniając się co rundę by nie dali rady Masterowi...
 Autor komentarza: wojkerr
Data: 03-04-2011 19:13:17 
kibicfg a ty jeden wielki znawca sie znalazles,przecierz drewniany diablo poza sporadycznymi kontrami 2-3 na runde nic nie robil czlowieku!
 Autor komentarza: adi666prezes
Data: 03-04-2011 19:16:37 
już mnie irytuje porównywanie tej walki do Pacmana z Clotteyem
tak jakby Palacios wyprowadził 1000 ciosów...
 Autor komentarza: Gretzky
Data: 03-04-2011 19:17:56 
A ja jestem ciekaw dlaczego nie było otwartego punktowania, czyli podawania wyniku po każdych czterech rundach walki. Przecież to była walka o pas WBC, która jako jedyna stosuje taka zasadę w walkach o swoje pasy? Przypadek? Ktos mnie oświeci?
 Autor komentarza: adriandbz
Data: 03-04-2011 19:18:28 
Mayfield, Cunningham a teraz Palacios. oni już na własnej skórze odczuli politykę KP. zastanawiam się.. kto następny?
 Autor komentarza: odyniec
Data: 03-04-2011 19:24:00 
Autor komentarza: Hugo Data: 03-04-2011 18:48:45 @odyniec
Odwróć pytanie. Jacy klasowi zawodnicy boksowali w Polsce? Tylko nie wspominaj Fragomeniego, bo walka z nim była ukartowana i Italiano padł na dechy bez ciosu (ostatnie finalne liczenie).
NIE NO STARY TERAZ TO JUZ POJECHALES W TEORIE SPISKOWE JAK PIS
PODYSKUTOWAC MOZEMY ALE TO JUZ LEKKA PRZESADA
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 03-04-2011 19:25:24 
werdykt już pewnie ustawiony pod super six. za tym stoi duża kasa więc nie mogło być inaczej. asekuracyjna postawa Diablo zrozumiała. nie chciał stracić pasa bo wszystkie plany z turniejem możnaby wyrzucić do kosza. szkoda mi Palaciosa bo wg mnie był lepszy. był aktywniejszy, świetnie ruszał się po ringu dzięki temu coś się działo i dało się to oglądać. natomiast Diablo kiepsko. Dużo pretensji mam do prowadzącego Andrzeja Kostyry za kompletny brak obiektywizmu. Nie tak wyobrażałem sobie wynik tej walki. Nie liczyłem na nokaut ale myślałem, że Diablo lepiej będzie sobie radził z Wizardem. Jestem zawiedziony, że tak to wszystko wyszło.
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 03-04-2011 19:25:54 
@kibicfg - prezentujesz klasyczne odwracanie kota ogonem...

Napisz może co pokazał Włodarczyk
Napisz czego mamy się spodziewać w jego kolejnych walkach
Napisz czego mamy się spodziewać po KP jako całej grupie nibybokserskiej


Gra toczy się o zdecydowanie więcej niż wynik tej walki...

Toczy się o to czy boks będzie przynajmniej minimalnie ZDROWY, czy w Polsce będzie ZDROWE środowisko bokserskie, czy KIBIC będzie szanowany i będzie miał co oglądać.

Czy naprawdę nie widzisz tego, że tak jak Wasilewski zapomniał co jest pierwotne (boks) a co pochodne (kasa), tak POLSAT czy Kompania Piwowarska (Wojak) raczej o tym nie zapomną?

Jeśli ci co wykładają kasę na boks Wasilewskiego zorientują się, że podstawowe źródło pieniędzy jakim są kibice odwracają się od KP to będzie w moment pozamiatane.

KP robiąc takie numery podcina gałąź, na której siedzi. Naszym celem powinno być więc wymuszanie jakości a nie milczenie. Dziwię się również dziennikarzom a zwłaszcza takiemu Kulejowi... za chwilę nie będzie co komentować. Ale im chyba jest na tyle dobrze, że mają nas gdzieś.
 Autor komentarza: omus79
Data: 03-04-2011 19:29:45 
porównanie jest jaknajbardziej trafne adi666prezes. Clottey jak i Palacios występowali w roli pretendentów i zabrakło im woli zwycięstwa. jeden "zabunkrował się" podwójną gardą a drugi wogóle nie przyjął walki. jak mieli wygrać? w walce o zwakowany pas możnabyłoby inaczej punktować, ale to były obrony.
ten styl Francesco troszkę mi naszego Adamka przypominał. ale Adamek ciut więcej ciosów wyprowadza, ucieka ale kłuje. tutaj tego niebyło. panowie po prostu za bardzo się siebie bali, żeby coś lepszego pokazać. pozdr
 Autor komentarza: Dominic
Data: 03-04-2011 19:32:51 
Wiecie co ?
Mam wrażenie że werdykt sędziowski był KUPIONY !
Rudy po prostu miał robić to co chce byleby nie zostać znokautowany.

Po prostu za dużo kasy tu było do przewalenia w kontekscie nadchodzącego Super-Six w CW .
Korupcja i układy niszczy ten piękny sport którym jest boks !:(

A co do Rudego to powinni jak najszybciej dla niego znaleść jakiegoś psychiatre sportowego :D - bo w Super-Six on zostanie skrzywdzony do końca życia :D

Ale Łapina i tej mowy sytuacyjnej nigdy nie zapomne :
(4 rundy do końca) " Krzysiu,uderzaj - daj sędziom szanse" :D

Nie mówiąc jak Kulej dopieprzył jeszcze bardziej :
" Tyle tyśięcy ludzi życzliwych chciałoby aby zaatakował" :D
 Autor komentarza: kibicfg
Data: 03-04-2011 19:35:59 
Wlodoarczyk pokazl bardzo niewiele poza bardzo dobra obrona i w ostatnich rundach wiekszej woli walki od przeciwnika. Mysle ze z takim Huckiem walka moze byc bardzo ciekawa. Nie jestem fanem KP ale trzeba im oddac ze cos jednak osiagneli. O calej tej Twojej teorii o uzdrawianiu boksu mozna by dyskutwoac ale nie w kontekscie tej walki. Walka byla na styk zaden bokser nie zrobil zbyt wiele zeby ja wygrac kazdy wynik bliski remisu jest w miare sprawiedliwy a taki byl. Tak jak mowilem ciosow celnychy nie byla wiec trzeba bylo cos ocenic jednemu podoba sie ucieczka i kilka ciosow na rekaiwce drugiemy dobra obrona i parcie do przodu bez ciosow. Uwazam ze pisanie tu o jakims wielkim skandalu jest gruba przesada.
 Autor komentarza: omus79
Data: 03-04-2011 19:38:01 
też tak to widzę kibicfg. pozdr
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 03-04-2011 19:40:59 
@omus79 - ambitne masz oczekiwania wobec boksu hehehe

Gratuluję optyki albo środków wspomagających wzrok :-)
 Autor komentarza: odyniec
Data: 03-04-2011 19:42:12 
a ja nie zdarzylem walki obejrzec i juz ja usuneli w YT i mnie trafia bo nie moge nic napisac konkretnie

macie gdzies linka zeby to obejrzec?
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 03-04-2011 19:43:52 
Gdzie są statystyki ciosów???
 Autor komentarza: wojkerr
Data: 03-04-2011 19:47:45 
kibicfg Wiesz jeszcze mozna bylo by sie z toba zgodzic gdyby nie te wszysktie okolicznosci ktore skumulowaly sie w jedna calosc i przelaly szale goryczy.Niewytumaczalna pasywnosc Wlodarczyka,nie robiacego poprostu nic,teksty Lapina teksty Kostyry i Kuleja no i na koncu werdykt sedziowski,i to wyrwanie mikrofonu przez Wlodarczyka i tumaczenie sie jeszcze przed ogloszeniem werdyktu!!!
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 03-04-2011 19:48:05 
"...I na koniec - Krzysztof Włodarczyk to w naszej opinii lepszy i groźniejszy bokser niż Palacios. Nie wyobrażamy sobie chyba bowiem Portorykańczyka wygrywającego z Huckiem, Guillermo Jonesem czy Lebiediewem...."|


- no ja Włodarczyka też z nimi nie widzę... na szczęście nie długo może się o tym przekonamy.
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 03-04-2011 19:49:17 
@Odyniec
ja oglądałem na żywo, później powtórkę. Dodam, że trenuje boks od 3 lat i wiem o co w tym sporcie chodzi. Palacios wygrał MINIMUM 3 punktami.
 Autor komentarza: omus79
Data: 03-04-2011 19:50:14 
@UrbanHorn
strasznie pokrętna ta Twoja sympatia :P dzięki, mam nowe bryle - pewnie to od tego :]]
a w moim mniemaniu Ty skolei za dużo wymagasz od innych. od siebie też tyle wymagasz? :P napisz o co chodzi z tymi ambitnymi oczekiwaniami, bo nie czaję.
p.s. gratuluję doboru czytanych pozycji - doby nick
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 03-04-2011 19:54:17 
@omus79 - dzięki :-)

ambicja... to coś czego nie ma w KP, niezależnie od interpretacji tej walki. To coś co jest niezbędne do dobrego boksowania i nie tylko. Włodarczyk przegrał kolejną walkę i przegra kolejne jeszcze sromotniej. Szkoda tylko, że tak wielu nadal tego nie widzi.

Nie sądziłem, że tak trudno zrozumieć i dostrzec dla mnie proste pojęcie o nazwie TENDENCJA.

TENDENCJA w KP wskazuje, że należy poderwać maszynę a komputery w kokpicie od dawna krzyczą PULL UP.
 Autor komentarza: adi666prezes
Data: 03-04-2011 19:57:22 
odyniec
http://www.filesonic.com/file/473603321/Krzysztof.Diablo.Wlodarczyk.vs.Francisco.Palacios.2011.DVBRiP.XViD.PL-TRODAT.avi
 Autor komentarza: odyniec
Data: 03-04-2011 20:02:22 
dzieki adi
 Autor komentarza: aussieboy
Data: 03-04-2011 20:02:45 
"ajem de czempion i styyyyl czempion" to dwie sceny z wczoraj ktore skompromitowaly wlodarczyka bardziej niz skorumpowany wynik. ostrrrro.rudy przykurcz w koncu zostal oceniony zgodnie ze swoimi umiejetnosciami przez kibicow
 Autor komentarza: pust3lnik
Data: 03-04-2011 20:03:45 
Farsa i cyrk na kółkach. Palacios został oszukany. Było mi go szkoda gdy speaker ogłaszał werdykt a ten klęczał na kolanach bo był przekonany co do swojej wygranej.W moim odczuciu walka była na remis bądz wygrana z niewielką przewagą punktową Palaciosa. Włodarczyk tego wieczoru nic nie pokazał. Nie miał koncepcji na pojedynek.

Najgorsze jest to że KP zaczyna postępować tak jak Sauerland i na swoim terytorium faworyzuje swoich reprezentantów. Wychodzi na to że pretendent będzie musiał wygrywać przez K.O aby zdobyć tytuł na obczyźnie.Również szkoda ze panowie Kostyra i Kulej usilnie przekonywali nas do tego że Włodarczyk dobrze boksuje a jego pasywna postawa spowodowana jest "walką na wstecznym" Palaciosa. Żaden z nich po walce jak i w trakcie nie wyraził obiektywnej opini o pretendencie. Osobiscie lubiłem Włodarczyka do tej gali i sądziłem że to bokser , który jest w stanie boksować na najwyższym poziomie i nie odstaje od czołówki. Ale moje uczucia są mieszane zwłaszcza po tym jak w wywiadach całą winę zrzucał na Palaciosa. Okazał się człowiekiem zarozumiałym , który nie potrafi się przyznać do swojej słabszej postawy.

Co do "super six" , które wg mnie okaże się wygraną Cunninghama bądz Hucka , gdyż są pupilkami Sauerlanda i jeżeli nie zanotują porażki przez K.O to tak będzie. Włodarczyk w walkach ze średniakami nic nie pokazuje a co dopiero gdy przyjdzie mu skrzyżować rękawice z takimi zawodnikami jak Lebiediev.
 Autor komentarza: omus79
Data: 03-04-2011 20:04:34 
Słuchaj, ale tutaj mamy następujące realia: Diablo wiedział, że Francesco jest szybszy, żwawszy i ma lepszą pracę nóg. przegrałby jakby miał walczyć "spektakularnie", bo nie da rady efektownie atakować nie odkrywając się. taka taktyka i strategia lepiej mu się uśmiechała niż inne. to była ciężka walka dla Krzyśka, ale on kalkulował tylko jak to wygrać. wszystkie atuty miał Palacios, włącznie z zasięgiem, a jednak niepotrafił wywrzeć presji. jedno jest pewne walka była wyrównana. w jedną i w drugą można było to punktować. pozdr
 Autor komentarza: Razparuk
Data: 03-04-2011 20:04:40 
Akurat Huck podejdzie Włodarczykowi ale reszta spuści mu łomot...
 Autor komentarza: Tim
Data: 03-04-2011 20:39:47 
Huck podejdzie Włodarczykowi?
Żart roku jak na razie.
Huck wygrywa z rudym przez KO/TKO, chociaz bardziej się skłaniam ku TKO bo rudy w swojej żółwiej skorupie nie wyjdzie do którejś z końcowych rund.
Skoro twarz rudego po walce z Palaciosem który rzekomo wcale nie trafiał :D:D:D była cała opuchnięta to wyobraźmy sobie jak by wyglądała jego twarz po cepach Hucka które są zdecydowanie mocniejsze od Palaciosa.
 Autor komentarza: chudy983
Data: 03-04-2011 20:50:16 
komentatorzy tylko ganili Palaciosa za unikanie walki,na szczęście nie chwalili Włodarczyka za jego super strategię .Ręce przyklejone do twarzy
 Autor komentarza: chudy983
Data: 03-04-2011 20:52:11 
A w ogóle ile ciosów zadał Włodar?
 Autor komentarza: kazan
Data: 03-04-2011 20:55:02 
Redakcjo, z ostatnim akapitem nie zgadzam się. Włodarczyk to rzemieślnik, bez wielkiego talentu i błysku. Jest wolny, schematyczny i surowy technicznie. Podobały mi się tylko jego 2 walki: I z USS i II z Frago. Krzywdę robią mu ci, którzy wmawiają mu, że jest prawdziwym mistrzem.
 Autor komentarza: nowy
Data: 03-04-2011 20:55:55 
"Kłodarczyk" walczył jak wykastrowany bullterier !!!
 Autor komentarza: omus79
Data: 03-04-2011 21:40:23 
hehe
 Autor komentarza: ndavid
Data: 03-04-2011 21:41:03 
włodarczyk to bardzo dobry pięściarz wyszkolony technicznie, jego ciosy są czyste i precyzyjne chociaż mało ich bije, to dobry zawodnik, ale jak boksuję to walczy tak jakby mu brakowało kopniaka w Du.., Uważam że zmiana trenera dałaby mu nowe możliwości, bo Lapin już nic nie wymyśli dla swoich "mistrzów" Fragomeni potrzebne były dwie walki żeby go rozkminić,, Robinsona nie liczę, Palaciosa można już go darować.. a co będzie w kolejnych obronach???? Wasyl chcę mistrza to niech zmieni trenera!!!
 Autor komentarza: omus79
Data: 03-04-2011 21:44:01 
ja też z drugiej spróbuję :P
napewno wygrał Palacios! co z tego, że trafiał tylko w ręce oponenta, ale tak tym rękom przykopał - normalnie je zmiażdżył. na pewno wygrał tę walkę...:P pozdr
 Autor komentarza: SIENIAW
Data: 03-04-2011 22:17:55 
SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!
 Autor komentarza: manitou77
Data: 03-04-2011 22:24:54 
Wlodarczyk wedlug mnie przegral ten pojedynek conajmniej 4 punktami.Nie zrobil nic,aby wygrac ten pojedynek,nie zadawal ciosow,nie sluchal trenerow i pomimo,ze mial bardzo dobra obrone (jak zawsze),to obrona sie nie wygrywa pojedynkow.Tlumaczenie werdyktu przez Wlodarczyka tym,ze Palacios caly czas sie cofal i glownie z tego wzgledu powinien przegrac pojedynek jest totalnym brakiem obiektywnej samooceny i brakiem wiedzy o elementarnych zasadach boksu.Co wiecej,bokser ktory umie i lubi walczyc z defensywy moze byc jednoczesnie swietnym puncherem.Kontynuujac watek oceny werdyktu sedziowskiego przez Wlodarczyka,mozna powiedziec,ze wiekszosc walk,ktore stoczyl Adamek w wadze ciezkiej,to powinien je przegrac,bo przeciez czesto "ucieka" przed rywalami,schodzi z lini ciosu,ale widocznie Wlodarczyk,albo jest tak bardzo zapatrzony w siebie,albo mowi to co kaze mu mowic jego "wlasciciel". A to co stalo sie po walce,to jest tez totalny brak profesjonalizmu,ze strony Wlodarczyka i organizatorow-nie mozna dawac mikrofonu przed ogloszeniem werdyktu,bo to nieprofesjonalne i niesmaczne.Sama gala byla na niskim poziomie,ale to bardziej ze wzgledu na slabych rywali polakow niz samych naszych bokserow.Najlepiej wedlug mnie zaprezentowal sie Głowacki.Wedlug mnie najlepiej myslacy zawodnik ze wszystkim zaprezentowanych na tej gali piesciarzy.Bardzo ladne kombinacje,zadawanie ciosow w wielu plaszczyznach,zdolnosc przewidywania,oglad sytuacji,szybkosc,dynamika,bogaty repertuar zadawanych ciosow,zmiana dynamiki tempa walki itp.....Powracajac do Wlodarczyka,zycze jemu oczwyscie jak najlepiej i chce,zeby wygrywal walki dla Polski,ale w zdecydowanie lepszym stylu niz to mialo miejsce wczoraj.Bo takie pojedynki i tacy rywale jakich mieli nasi wczesniejsi bokserzy na tej gali psuja boks i piekno tego sportu i przede wszystkim zaufanie do tej dyscypliny sportu.My (Polska) nie jestesmy w swiecie boksu zawodowego od wczoraj,nie mamy coprawda takiego doswiadczenia w organizowaniu takich gal jak USA czy Niemcy,albo UK,ale nie tlumaczmy poziomu przeciwnikow ciagle tym,ze jestesmy na dorobku.Za chwile ludzie naprawde sie odwroca od boksu zawodowego w Polsce.Przeciez kazda dyscyplina jest przede wszystkim dla nas kibicow i trzeba wszystko zrobic,aby systematycznie poprawiac poziom we wszystkich aspektach boksu zawodowego w Polsce dla dobra nas wszystkich-kibicow,dzialaczy,sponsorow,mediow itd.
pozdrawiam
 Autor komentarza: Razparuk
Data: 03-04-2011 22:28:14 
@Tim
Pożywiom, uwidzim...:)
 Autor komentarza: Szymonides22222
Data: 03-04-2011 23:52:38 
Naprawde skandal to jest niesamowite,, jak mogli tak oszukac palaciosa,, to ze włodarczyk jest polakiem ma oznaczac ze ja walczy w Polsce trzeba go znokatowac jako mistrza, , to co zniego za mistrz to cienias a nasz kibiców oszukuja chca ukraśc nam kase , mam pomysł stwórzymy stowarzyszenie które bedzie badac takie sprawy
szukajmy grupy ludzi którym sie to niepodoba napewno znajdzie sie wielu
nie zostawmy tej sprawy obojetnie, kto zainteresowany pisac natym forum po byle komentarzem
 Autor komentarza: ziom99
Data: 04-04-2011 07:08:13 
http://www.petitiononline.com/wd40wd40/petition.html

Wpisujcie się... no chyba, że ktoś zgadza się z werdyktem...
 Autor komentarza: ZelaznyGwardiaWw
Data: 04-04-2011 09:39:42 
Mistrz świata powinien pokazać, że jest mistrzem, tym bardziej, że walczył u siebie. A Włodarczyk NIC nie pokazał... Remis byłby dobrym rozwiązaniem, a tego jednego sedziego odesłać do okulisty lub od razu do czubków
 Autor komentarza: orion2012
Data: 04-04-2011 10:20:23 
Jak dostał w łapy mikrofon to mógł od razu powiedzieć,nie bójcie się, spoko wygrałem, sędziowie siedzieli bliżej ringu niż wy i widzieli lepiej,po za tamtym jednym który który punktował dla Palaciosa ,bo miał mniejszą widoczność i nie widział dokładnie moich błyskawicznych ciosów,pewnie w tych momentach mrugał oczami
 Autor komentarza: unlocer
Data: 04-04-2011 10:26:06 
Ja ja się pytam gdzie jest CBA?Don Wasyl to kręcina polskiego boksu.Kiedyś byłem na gali w Gdynia gdzie nasz wspaniały Tomasz Bonin został obity przez jakiegoś Turka porwanego z kebabu. Turek nawet nie miał butów bokserskich tylko takie adidasy z biedronki. Obijał naszego mistrza tomka całę walkę. Czekamy na wynik a tu niespodzianka. Wiecie kto wygrał?Walki niestety nie pokazała nasza stacja tv promująca boks na światowym poziomie.
 Autor komentarza: kociol19
Data: 04-04-2011 20:07:56 
a kogo twarz była bardziej obita odpowiedzcie sobie
 Autor komentarza: kociol19
Data: 04-04-2011 20:09:28 
srogi dobrze gadasz
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.