ADAMEK: NIE CHCIAŁEM WALCZYĆ W WIELKANOC

- W Wielką Sobotę to ja chcę pójść do kościoła ze święconką, a dzień później usiąść z rodziną do śniadania zamiast iść na ring - mówi "Przeglądowi Sportowemu" Tomasz Adamek.

- Pana współpromotorka Kathy Duva powiedziała, że termin walki z Kevinem McBride'em został zmieniony, bo nie bardzo chciał pan walczyć w Wielką Sobotę.
Tomasz Adamek: Od początku mówiłem Ziggiemu Rozalskiemu, że Wielka Sobota, w ogóle Wielkanoc, to bardzo ważne święto dla wszystkich katolików, więc wolałbym inny termin. W Wielką Sobotę to ja chcę pójść do kościoła ze święconką, a dzień później usiąść z rodziną do świątecznego śniadania zamiast iść na ring. Udało się znaleźć inną wolną datę, czyli 9 kwietnia i bardzo się z tego cieszę. Tak samo jak z tego, że będę walczył w doskonale sobie znanej hali Prudential Center w Newark. Trzy godziny przed wejściem do ringu wsiadam pod domem do samochodu i jadę do pracy. Oczywiście, że chciałem się pokazać kibicom w Polsce, ale jest jak jest. A w Polsce zmierzę się z Kliczką.

- O Ukraińcach pomówimy za chwilę. Na razie Kevin McBride. Po co panu taka walka? Tylko proszę nie mówić, że wygrał z Mikiem Tysonem i tak dalej...
TA: Nie będę. Ale to boks. Wiadomo, że jestem faworytem, ale McBride wie, że dostał od losu chyba ostatnią szansę i musi postawić wszystko na jedną kartę. Choćby z tego powodu może być groźny. Oglądałem go w walce z Andrzejem Gołotą, w internecie widziałem także kilka innych jego starć. Cóż, na pewno będę od niego szybszy. (...)

- Tylko że celem będzie przygotowanie do walki z Kliczką. Złośliwi mówią, że McBride to „przystawka".
TA: Już o tym mówiliśmy i wyjaśniałem, że to nie tak. Kliczko to dla mnie wielka sprawa, walka życia, ale teraz myślę o McBridzie. Nigdy nikogo nie lekceważyłem i to się nie zmieni. Podchodzę do McBride'a z pełną motywacją, bo to mimo wszystko nie jest ktoś przypadkowy. Wychodzę do walki z nim, bo nie chcę siedzieć w domu przez wszystkie miesiące dzielące mnie od starcia z Kliczką. Nie mam zamiaru rdzewieć. Kliczkowie zresztą też.

Więcej znajdziesz w dzisiejszym „Przeglądzie Sportowym"

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 15-02-2011 09:21:24 
"Od początku mówiłem Ziggiemu Rozalskiemu, (...) że Wielkanoc to bardzo ważne święto dla katolików, wiec wolałbym inny termin"

To Ziggy o tym nie wiedział? Urodził się i przez 19 lat mieszkał w Polsce, a teraz zapomniał, jak się obchodzi Wielkanoc w naszym kraju? Zresztą Wielkanoc to najważniejsze święto dla wszystkich chrześcijan na świecie. Jak w ogóle komuś mógł przyjść do głowy tak idiotyczny pomysł, żeby walczyć dokładnie w noc Zmartwychwstania?
 Autor komentarza: speed
Data: 15-02-2011 09:24:32 
Nawet sam Adamek mowi ze McBride moze byc grozny!!!
 Autor komentarza: myyyk
Data: 15-02-2011 10:03:10 
Adamek mówi dokładnie to, co nalezy, ale McBride to dla niego teraz idealny przeciwnik. Znany, duży, niegroźny, dochodwy. Jak mozna mieć do człowieka pretensje, że pracuje? Taka walka to jednak zawsze większa motywacja niz sparingi, a do września daleko.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 15-02-2011 10:07:09 
speed - na tej zasadzie to nawet cieć może być groźny bo ma dwie ręce i zawsze jakoś może trafić.
 Autor komentarza: Laik
Data: 15-02-2011 10:45:40 
noc Zmartwychwstania :D
 Autor komentarza: morda
Data: 15-02-2011 11:26:30 
trele morele ADAMEK WSIÓR wszędzie go prowadzi bóg
gada jak ostatni buc hbo mamona i bóg a do tego piłka nożna disco polo i wiece w obronie narodowych świętości POLAK PRAWDZIWY rano katolik wieczorem alkoholik AMEN
 Autor komentarza: shogunteam
Data: 15-02-2011 11:45:01 
morda prostaku, to, ze ty zyjesz, jak zyjesz, nie oznacza, ze kazdy prowadzi podobny tryb zycia do twojego, wiec zamilcz nastepnym razem, jezeli nie masz nic ciekawego do dodania.
 Autor komentarza: morda
Data: 15-02-2011 11:55:42 
rozumiem spotkamy się na wiecu samoobrony i będziemy bronić krzyża a o trybie życia nie było ani słowa półgłówku
 Autor komentarza: nik
Data: 15-02-2011 11:56:26 
Trole zeruja na Adamku
 Autor komentarza: TommyMorrison
Data: 15-02-2011 11:57:05 
Marny artykuł. To juz dalibyście cały ten wywiad. chyba że to miała być reklama "Przeglądu". O tej śmiesznej wielkanocy pisaliście juz kiedyś a artykułów kiedy Adamek tłumaczy się z walki z kolejnym leszczem też było już wiele. Także za wiele to się nie dowiedzieliśmy dziś.
 Autor komentarza: zbigniewe
Data: 15-02-2011 12:07:51 
adamek jak by byl tak wielkim katolikiem to by sie z golota pogodzil zaczol by pomagac ludziom i przestal by zajmowac sie boksem przeciesz kosciol jest przeciwko uprawiania tego typu sportu a co do walki golota adamek to przez adamka sie pozarli bo golote ponoc obgadal to jest wlasnie przyjazn czlowieka ktoremu golota zalatwil wypromowanie sie w usa
 Autor komentarza: shogunteam
Data: 15-02-2011 12:11:35 
a do tego piłka nożna disco polo i wiece w obronie narodowych świętości POLAK PRAWDZIWY rano katolik wieczorem alkoholik AMEN - powiadasz, ze nie napisales nic o trybie zycia...
 Autor komentarza: Deter
Data: 15-02-2011 12:14:16 
Mnie coraz bardziej rozbawiają te odpowiedzi Adamka. Niestety większość kupuje jego banialuki.
"Wychodzę do walki z nim, bo nie chcę siedzieć w domu przez wszystkie miesiące dzielące mnie od starcia z Kliczką. Nie mam zamiaru rdzewieć".
Brak walki z McBridem nie oznacza siedzenia i rdzewienia - jest tysiące innych możliwości. Czy Kliczko bierze walkę z jakimś bumem żeby nie zardzewieć?
 Autor komentarza: Matitbg91
Data: 15-02-2011 12:14:18 
zbigniewe


W Biblii to wyczytałeś, że boks jest czymś złym?

Bo mi nic o tym nie wiadomo.
 Autor komentarza: zbigniewe
Data: 15-02-2011 12:18:59 
Matitbg91

nie w biblii tylko kosciol jest przeciwko temu sportowi nie trzeba chyba czytac biblie zeby to wiedziec
 Autor komentarza: Deter
Data: 15-02-2011 12:30:36 
Matitbg91
W Biblii nie jest również napisane żeby Biblię odczytywać alegorycznie - mimo to, każdy tak czyni.

A jeśli chcesz wiedzieć więcej, to oficjalne stanowisko Watykanu na równi traktuje stanowisko Kościoła oraz filozofię chrześcijańską.
 Autor komentarza: zbigniewe
Data: 15-02-2011 12:41:43 
Wpływowe czasopismo, wydawane w Rzymie przez Jezuitów, "Civilta Cattolica" (Cywilizacja Chrześcijańska) potępiło w swym sobotnim wydaniu boks zawodowy.
W artykule zbliżonego do Watykanu czasopisma użyto ostrych słów krytycznych wobec boksu profesjonalnego, takich jak - niemoralny, bezwzględny, równoznaczny z zalegalizowaną formą próby morderstwa...

Relacjonująca ten artykuł rzymska gazeta "Corriere della Sera" nazwała te krytyczne stanowisko redakcji czasopisma "ciosem, wymierzonym w walki za pieniądze z niezwykłego narożnika", tj. środowiska watykańskiego.
 Autor komentarza: mma
Data: 15-02-2011 12:44:42 
zbigniewe

Możesz przytoczyć jakies źródło, z którego zaczerpnąłeś wiedzę o stosunku Kościoła do boksu?
 Autor komentarza: zbigniewe
Data: 15-02-2011 12:47:37 
http://www.sport.pl/sport/1,65025,2969263.html
 Autor komentarza: TommyMorrison
Data: 15-02-2011 12:55:48 
Kościół, kościół, kościół... Żal mi was ludzie. Największa mafia w historii ludzkości wykorzystująca biblię tylko dla własnych korzyści. Nie płacą podatków, majątek kościoła jest niewyobrażalny, i co najśmieszniejsze to tępi ludzie im dają na taki luksus. Czy w biblii jest gdzieś napisane że "pasterze" mają żyć w dostatku i luksusie? Czy w biblii jest gdzieś napisane że są oni niejako ponad prawem i "równiejsi" od innych? Czy w biblii jest gdzieś napisane że kościół ma się wpierdalać w politykę? Takich przykładów można dać wiele.

Piszecie że ten wasz kościół jest przeciwko walką bokserskim, a ja pytam gdzie był wasz kościół w czasie wypraw krzyżowych? Gdzie był wasz kościół podczas II Wojny Światowej? Gdzie? W pierwszym przypadku mordowali miliony ludzi "w imię boże" w drugim stali w jednym szeregu z hitlerowcami z w górę wzniesiona dłonią, wołając sakramentalne... Heil Hitler...
 Autor komentarza: kartofelek
Data: 15-02-2011 13:07:18 
artykuł jak mozna wyczytac popełniono w afekcie po smieci Leavandera Johnsona (walka z Jesusem Chavezem, odpornosc na ciosy zgubiła LJ)
nie zmienia to faktu ze był to nieszczesliwy wypadek a nie zadne morderstwo, równie dobrze Koscioł moze potepiac 1000 innych sportów albo dziedzin zycia gdzie wypadki sie zdarzają i beda zdarzac, opar lekkiego absurdu
 Autor komentarza: Calaf
Data: 15-02-2011 14:13:51 
E tam, Kościol Adamka bardzo lubi, w ubieglym roku udzielil wywiadu Katolickiemu Magazynowi Spolecznemu "Moja Rodzina" pod red. ks. Halwy, to byl chyba pierwszy raz gdzie oficjalnie Adamek podal, kiedy ma zamiar przestac boksowac.
 Autor komentarza: mma
Data: 15-02-2011 14:18:20 
zbigniewe

Obśmiałem się już widząc w "źródle" "sport.pl".
Uważasz, że zdanie najbardziej nawet zbliżonych do Watykanu redaktorów jest równoważne ze stanowiskiem Kościoła?

TommyMorrison

Wypowiedz wojnę Watykanowi.
Obróć w perzynę jego watykańską twierdzę, splądruj skarbce, zgwałć jego córy, sprofanuj relikwie, osądź zbrodniarzy, wytęp przesądy.
Powodzenia!
 Autor komentarza: oldschool
Data: 15-02-2011 14:28:50 
Znowu Tomuś, Rzygi i ich pogańskie zwyczaje.
Weź Hugo się nie pogrążaj z tymi dziecinnymi wierzeniami.
Adamek hipokryta, Klitchko blagier nie zamierzam biesiady w polsacie oglądać.
 Autor komentarza: TommyMorrison
Data: 15-02-2011 14:56:37 
@mma

Koleś w dupie mam cały watykan i to co piszesz. Ja przynajmniej tym ścierwom nie daję ani grosza ani nie padam na kolana w kościółku przed jakimś pedałem w sutannie. Ja nie muszę z nimi walczyć, ja już wygrałem odcinając się całkowicie od tych padlin, a jak ktoś jest na tyle głupi że dalej napycha im do ryja to już nie mój problem.
 Autor komentarza: Deter
Data: 15-02-2011 15:24:20 
TommyMorrison
Widzę, że szalejesz :)
Problem w tym, że zarówno ja, jak i Ty... nadal im napychamy kieszenie. Przez konkordat (nieprawny) niestety każdy musi płacić na tych darmozjadów. Cóż - taki kraj, niestety.
 Autor komentarza: mma
Data: 15-02-2011 15:31:06 
TommyMorrison

"Koleś w dupie mam (...)i to co piszesz"
A konkretnie - co?
 Autor komentarza: MAVERICK
Data: 15-02-2011 16:05:00 
heee polski talib zenada
 Autor komentarza: maciej1979
Data: 15-02-2011 16:20:25 
to teraz jak Adamek dostanie w lewy policzek musi nastawić prawy
 Autor komentarza: MAVERICK
Data: 15-02-2011 16:20:45 
TommyMorrison Szkoda slow na pedofilow w sutannach kosciol powinien blagac na kolanach za lata mordow grabiezy gwaltow powinini zdelegalizowac ta faszystowska sekte dawno
 Autor komentarza: MAVERICK
Data: 15-02-2011 16:23:51 
W kontekście ostatnich skandali seksualnych w Kościele europejskie media przypominają, że zgodnie z prawem, obowiązującym w Watykanie, wiek uprawniający do współżycia seksualnego wynosi 12 lat. Oznacza to, że na terenie Stolicy Apostolskiej dorośli mogą odbywać stosunki płciowe z 12-letnimi dziećmi, za zgodą tych ostatnich – informuje portal inopressa.ru, powołując się na wczorajszą publikację niemieckiej gazety "Die Welt".
 Autor komentarza: omus79
Data: 15-02-2011 19:55:58 
...no nie znowu wojny religijne. ja osobiście mam w dupie to, że Ty masz w dupie Watykan TommmyMorrison. co za mundzioły!

zbigniewie błądzisz. Kościół nie jest i nigdy nie był przeciwny boksowi. Popiełuszko trenował boks. Osobiście znam "pedała w sutannie"(jak ktoś yntelygentny zauważył), który stworzył fundację i przy niej klub bokserski. pozdr
 Autor komentarza: zbigniewe
Data: 15-02-2011 21:05:09 
omus79

z nimi do jednego worka
 Autor komentarza: omus79
Data: 16-02-2011 09:23:11 
zbigniewie, tolerancji więcej.
"w każdym cyrku jest jakaś pojebana małpa"
pozdr
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.