DAN RAFAEL: HAYE TO TCHÓRZ

Dziennikarz stacji ESPN Dan Rafael wyraził uznanie dla obozu Tomasza Adamka (43-1, 28 KO), który sprawnie i bez większych przeszkód porozumiał się z K2 Promotions na jesienną walkę. O jej ostatecznej dacie zadecydują telewizje, pierwszym w kolejce do "Górala" jest młodszy z braci, Władimir Kliczko (55-3, 49 KO).

- Jak to możliwe, że Kliczkowie porozumieli się z Adamkiem w przeciągu zaledwie trzech tygodni, a tchórz David Haye negocjuje już 3 lata - zapytał retorycznie Dan Rafael.

- Tomasz Adamek podpisał kontrakt, na mocy którego zawalczy z którymkolwiek z braci Kliczko. Tchórz David ave nie mógł się zdobyć na walkę choćby z jednym z nich - powiedział w gorzkich słowach specjalista ESPN.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: nurgle
Data: 25-01-2011 08:58:19 
tutaj sprawa jest prosta - Haye jest mistrzem WBA, ceni się i chce zarobić jak najwięcej, za prawdopodobnie ostatnią walkę w karierze (odwołując się do jego zamiarów skończenia z boksem do końca 31 roku życia). ma do tego podstawy - cały świat kupi tę walkę w ciemno.
Adamka zadowala dużo mniejsza kwota i możliwość walki o mistrzostwo. jednocześnie Adamek nie jest tak rozpoznawalny jak Haye, więc i jego pozycja w negocjacjach jest słabsza.
 Autor komentarza: sknerus
Data: 25-01-2011 09:14:10 
nurgle-Haye jest mistrzem tchórzostwa..miał termin lipcowy mogł walczyc z Wladem.Osrał sie po raz kolejny...ON doskonale wie,ze kazdy z LLICZKÓW cięzko go znokautuje i dlatego walki tej nigdy nie bedzie.Teraz weżmie kolejnego wraka MORMECKA/który moim zdaniem przegrał z MADDALONE/ i bedzie dla niego git..
 Autor komentarza: ziom99
Data: 25-01-2011 09:16:39 
Mam takie samo zdanie jak nurgle. Dla mnie to prosta sprawa, teraz czy pózniej walka Kliczko-Haye i tak sprzeda się lepiej niż walka Adamka.
 Autor komentarza: sknerus
Data: 25-01-2011 09:20:29 
Kazdy z przeciwników Tomka w ciezkiej był bardziej wartosciowy niż 'wraki"Haye.O ile David sie nie rozwija to TOMEK jest coraz lepszy...Jezli Haye zawalczy teraz z MORMECKIEM to może zapomniec juz o dobrej sprzedaży PPV w Anglii.Anglicy dali sie nabrac raz na HARRISONA i 2 raz tego nie zrobią.
 Autor komentarza: biggeorge
Data: 25-01-2011 09:33:04 
nurgle

Skoro Haye się ceni to powinien wyjść do któregoś z braci i wywalczyć pasy.
 Autor komentarza: nurgle
Data: 25-01-2011 09:33:06 
sknerus,

tu nie chodzi o to kto kogo pokonał, tylko o rozpoznawalność, którą Haye ma dużo większą i dlatego może kombinować. a i nie mówiłbym o osrywaniu się przez kogoś, bo jak inaczej nazwac kontuzję Kliczki przez walką z Chrisorą? nigdy się nie dowiemy czym tak naprawdę była "kontuzja" któregoś z zawodników.
 Autor komentarza: nurgle
Data: 25-01-2011 09:40:35 
biggeorge,

może i powinien, ale ma za dużo do stracenia, dlatego kombinuje. ale Kliczkowie też nie są bez winy.
mam takie nieodparte wrażenie, że ani Kliczkom, ani Haye'owi nie zależy na tym, aby walka między nimi doszła do skutku.
 Autor komentarza: kingfish
Data: 25-01-2011 09:50:42 
Kiedyś wyglądało to zupełnie inaczej. Jak Ali mówił że jest the best to za tym szły czyny. Wchodził i to udowadniał a później mógł wszystkim swoim krytykom pokazywać środkowy palec. Haye robi to ale bez udowadaniania czegokolwiek, a nie widzę powodu żeby wierzyć mu na słowo. Niech bierze Mormecka tylko muszą sobie komendę "padnij" lub "teraz" inaczej ustalić:-)
 Autor komentarza: Kubuniaa
Data: 25-01-2011 10:08:57 
"Tomasz Adamek podpisał kontrakt, na mocy którego zawalczy z którymkolwiek z braci Kliczko"


Witalija !! Witalija!! :D Będzie rzeź w Ringu. Według mnie Adamek miałby większe szanse z Władimirem niż Witalijem...
 Autor komentarza: sknerus
Data: 25-01-2011 10:31:04 
nurgle-Hayte bardziej rozpoznawalny????Adamka w USA i w EUROPIE kazdy zna,a czy Haye procz Anglii jest jakąś mega gwiazdą?Dzieki takim bokserom jak HAYE federacja WBA jest najgorszą z 4 ważnych.Gdyby Haye chciał walczyć to by walka dawno się odbyła..Haye jedynie w czym jest lepszy od Kliczków i Adamka to niewypazona gęba!!!!Ps.Haye odmówił walki i z braćmi Kliczko i Adamkiem-czyli wykluczył walki w których dostałby bęcki.ps.Jakoś Wladimirowi nie przeszkadzał choroba Chagaeva i zawalczył z nim,a dla Haya zawsze coś nie pasi.Acha spojrz co mówią o Adamku w stanach,a co o Haye??Dla nich Adamek to najefektoniej walczący bokser wagi cfięzkiej,a Davidek to tchórz...
 Autor komentarza: Karlitopl
Data: 25-01-2011 10:35:51 
Oczywiście, że granie na zwłokę i podkręcanie temperatury to istna woda na młyn. Wszyscy na tym korzystają, a w międzyczasie się bogacą na innych walkach. W końcu się zmierzą i dostaną grube miliony. Wydaje mi się też, że Haye bardzo się cieszy na walkę Adamka z Kliczko, ponieważ walczy podobnie jak Tomuś, z tym że ma większy power w łapie. Podpatrzy jakich sposobów on używa, żeby dobrać się do Wlada i zwyczajnie będzie to kopiował + dorzuci swoje tricki. Na pewno musi więcej pracować nogami, bo tułowiem pracuje pięknie.
 Autor komentarza: nurgle
Data: 25-01-2011 10:46:24 
sknerus,
czemu się tak pieklisz? nie ma co się denerwować. nie wiemy czy Haye by przegrał z Adamkiem i Kliczkami, możemy sobie jedynie pospekulować. równie dobrze Adamek mógłby dostać bęcki od Heya, tutaj widzę wyrównane szanse.
odnośnie informacji o Adamku to nie wierzyłbym we wszystko co piszą za oceanem. może i jest najefektowniej walczącem z czołówki HW, chociaż mam inne zdanie na ten temat.
a co do Chagaeva, to raczej jest skończony. Haye nie zarobi na nim, więc będzie szukał wykrętu.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 25-01-2011 10:57:33 
Ten pan jeszcze nie tak dawno twierdzil ze do walki Adamka z Kliczko nie dojdzie...lol...
 Autor komentarza: holy
Data: 25-01-2011 11:21:27 
TEN KURCZAK HAYE NAWET NIE JEST PRAWDZIWYM MISTRZEM! JAKIM CUDEM POKONAL WAŁKA SKORO HOLY, LEPIEJ WALCZĄC Z RUSKIM, PRZEGRAL? KURCZACZEK KOKOKOKOKO
 Autor komentarza: neme
Data: 25-01-2011 12:43:12 
Panie Rafael jak Pan śmie!
sprawa jest bardzo prosta Haye jest jednym z kandydatów do Championa wszech czasów, jego osiągnięcia w HW sa niepodważalne, ma ugruntowawaną pozycję w HW na którą pracował od lat, wspaniałymi walkami z jakże wymagającymi rywalami.
A Adamek??? no cóż, jest tylko małym Polaczkiem, który wyjdzie po wypłatę, którego zadowoli o wiele mniejsza kwota, która i tak będzie za duża, bo przecież inni pretendenci dostaną mniej...
 Autor komentarza: DAB
Data: 25-01-2011 13:04:42 
neme
powiało niemałą ironią
Rafael dobrze mówi i fakt to doskonali promotorzy Adamka w których tylu wątpiło
 Autor komentarza: mocuch
Data: 25-01-2011 13:14:11 
neme - to była ironia czy po prostu tak pier... od rzeczy?
 Autor komentarza: ragnos
Data: 25-01-2011 13:28:52 
mocuch

Naprawde jestes bardzo gruboskorny jesli chodzi o wyczuwanie ironii..
 Autor komentarza: bzzzyk
Data: 25-01-2011 13:30:26 
Kurwa ze sa jeszcze kibice którzy bronia ta ciote GeyaHaye!!!
nurgle
on jest rozpoznawalny ale tylko w kontekscie tcchurzostwa, czaisz czy masz za daleko do lba?
 Autor komentarza: nurgle
Data: 25-01-2011 13:34:50 
bzzzyk,
dlaczego mnie obrażasz? bo mam inne zdanie? odczep się proszę i nie urządzaj takich wycieczek bo to bardzo nieładne jest.
 Autor komentarza: lukas008
Data: 25-01-2011 13:35:22 
Brońcie dalej tego POMIDORA kurwa mać co za ludzie .Haye to tchórz i tyle a nadodatek kłamca który nieszanuje swoich kibiców .Gdzie jesteś @TommyMorrisonie napisz jaki to Haye jest biedny i jak to K2 go oszukali ,zapomniałem że Haye przygotowuje się do walki stulecia z Mormeckiem hehe
 Autor komentarza: lukas008
Data: 25-01-2011 13:38:26 
@nurgle hehe twój pierwszy komentarz jest zabawny .Haye moze podnosić stawke i odsyłać kontrakt w nieskończoność ale to świadczy o tym że niechce walczyć i siu boi. Przecież jakby pokonał Kliczke to dostałby ogromne pieniądze za następną walkę ,ale on w to nie wierzy w przeciwieństwie do Ciebie
 Autor komentarza: Kopyto
Data: 25-01-2011 13:45:47 
mocuch
Ogarnij się
Adamek nie kalkuluje tylko wychodzi sie bic, jak nie z jednym to z drugim. Pewność siebie, poparta umiejętnościami, charakterem i pełnym stadionem jego kibiców da nam majstra. Błyskawica z Gilowic usmaży Kliczke
 Autor komentarza: nurgle
Data: 25-01-2011 14:11:28 
lukas008,
nie wiem co zawiera kontrakt przesyłany między Kliczkami a Hayem. widocznie jest tam jakiś zapis, który Haye'owi się nie podoba, a może rzeczywiście trzęsie portkami, bo za dużo nagadał różnych bzdur, tego się nie dowiemy. chciałbym zauważyć, że Kliczkowie też nie są w tych negocjacjach czyści jak łza.
mam wrażenie, że jedni i drudzy nie czują się do końca pewnie i poważnie rozważają ryzyko porażki. jeśli wygrałby Haye, to pyszniłby się tym do końca życia i na pewno byłaby to jego ostatnia walka, kasę też zgarnąłby nieziemską. jemu na rewanżu nie zależy, odszedłby na emeryturę jako niepodzielnie panujący mistrz HW. Kliczkowie w takim przypadku najadają się wstydu, więc koniecznie chcę mieć zapis o rewanżu. w przypadku wygranej Kliczki - Haye byłby skończony, dostałby grubą kasę ale też piętno cieniasa i krzykacza.
niezależnie od wyniku Haye ma więcej do stracenia niż Kliczkowie, dlatego kluczy i próbuje wynegocjować jak najlepsze dla siebie warunki. zakładam, że Haye rzeczywiście chce skończyć karierę przed 31 czy 32 urodzinami.
mam przeczucie, że do walki Haye-Kliczko nigdy nie dojdzie, podobnie jak w przypadku Pacquiao-Mayweather. skończy się na wzajemnym oskarżaniu się kto zerwał negocjacje.
Adamek jest w innej sytuacji. jemu zależy na pasie mistrza i kasie. w tej walce zarobi trochę, a jeśli wygra, to zarobi dużo więcej.
 Autor komentarza: THOR14
Data: 25-01-2011 14:48:46 
Haye prawdopodobnie chcial wielka kase.kliczki sa cwani i wiedza ze zarobia swoje.jest adamek do obicia powietkin, bojcow i inne takie.kliczki musza byc bardzo pewni siebie,bo inaczej poszliby na walke z hayem, a tak policzyli ze obicie tzw czolowki da wieksza kaske i splawili davidka.
 Autor komentarza: mocuch
Data: 25-01-2011 14:52:08 
Ja osobiście uważam Hayea za świetnego pięściarza i gdyby walczył z Kliczko to właśnie jemu bym kibicował ale też jestem już znudzony tą telenowelą i nie dziwię się, że Haye jest przez wielu ekspertów oceniany w ten a nie inny sposób.
 Autor komentarza: mma
Data: 25-01-2011 14:58:20 
Zawsze gdy czytam "x to tchórz" zastanawiam się, ile razy wychodził do ringu ich autor. Wszystko jedno: bobek13 czy Dan Rafael. Przypuszczam, że sporo i z mocnymi przeciwnikami, bo to i mocne słowa.
 Autor komentarza: neme
Data: 25-01-2011 15:45:11 
mma

do czego zmierzasz? jeśli jesteś pięsciarzem to nie możesz się bać i kalkulowac bo nie zasługujesz na szacunek. Haye pyszczył co nie zrobi z K2 a każde negocjacje konczą się fiaskiem. Jeśli nie czuje się na siłach to niech się zamknie i walczy z Mormeckiem, że tak powiem nie zwraca nie siebie uwagi. Emelianienko przyznał że w boksie nie ma szans z Braćmi - to pokazuje klase zawodnika.
 Autor komentarza: Byrdfan
Data: 25-01-2011 15:56:40 
ogarnijcie się. Haye się nie boi, bo nie ma czego. Chce zgarnąć za walkę z Kliczkami jak największą kasę, a i unika ustępstw, żeby Ukraińcy nie mieli psychicznej przewagi nad Angolem. Adamek szybko się dogadał bo NIE MA NIC DO STRACENIA. Dla niego to życiowa szansa. Dla Haye to po prostu trudniejsza kasa... Możecie go sobie wyzywać od pedałów, ale świadczy to tylko o waszych ukrytych pragnieniach... ble...
 Autor komentarza: mma
Data: 25-01-2011 15:59:39 
neme

Co to za argument, że Fiodor przyznał, iż nie ma szans z Kliczko? :)

Zmierzam? Dotarłem już, donikąd nie zmierzam - nie rzuca sie słowa "tchórz" facetowi, który zarabia na życie pięściami. Nie - o ile samemu się nie ma ochoty na walkę z nim.
 Autor komentarza: xionc
Data: 25-01-2011 16:26:07 
Oto co Dan Rafael doslownie napisal na twitterze:

# Tomasz Adamek signed to fight either Klitschko, their choice. The Ducker David Haye won't sign to fight even one of them. Hmmmm.

# Why is it that the Klitschkos made a deal with Adamek in less than 3 weeks but The Ducker David Haye can't make one in 3 years?
 Autor komentarza: neme
Data: 25-01-2011 16:38:57 
mma

a taki argument że jeśli wiesz że możesz z kimś przegrać to nie pieprzysz głupota że urwiesz mu głowe. Taki Fiodor to klasa sama dla siebie w mma przyznał szczerze że nie ma z kimś szansy i tyle w mma pewnie byłoby odwrotnie. Nie rzuca sie słowa "tchórz" facetowi, który zarabia na życie pięściami. Nie - o ile samemu się nie ma ochoty na walkę z nim - racja dotarłeś do nikąd. Po pierwsze co ta za argument że zarabia pięsciami - dziennikarze mają prawo pisać i krytykować???? Ja też chętnie wyszedłbym z Hayem i zawalczył jak Harrison i zgarnął taką wypłatę.
 Autor komentarza: RaFIChWdP
Data: 25-01-2011 16:44:23 
Tomek z K2 GADAL Z PÓL ROKU A NIE 3 TYGODNIE HEHE.HAYE TO TCHORZ TO WIADOMO OD DAWNA ŻADNA NOWOŚĆ
 Autor komentarza: mma
Data: 25-01-2011 16:56:18 
neme

Dziennikarze maja prawo pisac i krytykować - po to są. Mogą nawet uciekać się do prowokacji. Ich prawo. Z tym, że maja też jakieś obowiązki, wśród których nieposlednim jest podnoszenie dyskusji na pewien poziom. Tymczasem ten ćwierk był rodem z dyskusji nastolatków.
Mozna argumentować, że to tylko taka sobie uwaga z Twittera, bo wiadomo, jakimi on się kieruje zasadami - szybko i celnie. I tu bym się zgodził, bardzo chętnie, bo zgodny jestem, tyle, że nie w wypadku Rafaela :)
Głos tego faceta jest ogromnie donośny w świecie boksu, czego przykładem jest nawet to, co tutaj robimy - dyskutujemy nad jego twiterowym pierdnięciem, który - nie mówiłem? - zamienił się w newsa.

Dyskusji na temat wartości argumentu "Fidor vs. Kliczko" nie przedłużajmy, bo rozbiory logiczne wypowiedzi nie są moją szczególną pasją i wolę się poddać i zachować wzajemny szacunek, niż ciągnąć to ze świadomością, że nawzajem się nie przekonamy.
Pozdrawiam
 Autor komentarza: neme
Data: 25-01-2011 17:09:36 
mma

równiez pozdrawiam. trzymaj się.
 Autor komentarza: mma
Data: 25-01-2011 17:14:57 
Jeszcze coś.
Kiedyś sprawdzałem źródła informacji, ostatnio się rozleniwiłem i biorę newsy jakimi są.
Jest chwytliwy tytuł, w nim, niejako, potwierdzenie tezy z tytułu... I czasami masz babo placek.

xionc

dzięki za źródło - przyznaję, że Ducker użyty jako (chyba) żartobliwa ksywka nie brzmi aż tak jak coward czy chicken, których się (bezpodstawnie) spodziewałem.
Więc - sorki.
Jakby co, to mnie tu nie było.
 Autor komentarza: Kopyto
Data: 25-01-2011 17:17:44 
Haye jest tchórzem na poziomie mistrzów, a nie zwykłych kibiców jak my. Kibice mają prawo oceniać zawodników z perspektywy innych mistrzów, inaczej każdego "buma" musielibyśmy nazywać herosem, bo przecież by nas oklepał.
Swoją drogą nie uważam Haye za tchórza, raczej za gościa co już bardzo przeciągnął strune z tym marketingiem. Nowych kibiców ta telenowela nie przyciągnie, starych już dawno nuży.
 Autor komentarza: canuck
Data: 25-01-2011 22:23:09 
Ogolnie zgadzam sie z wiekszoscia wypowiedzi przedmowcow.

The Ducker raczej oznacza "Unikacz" (co za niezreczne slowo po polsku). Generalnie, mozna Haye naznawac "prowokator" i "manipulator". Jak facet ma pas w wadze ciezkiej w boksie, to pewnie tworzem nie jest.

Mnie najbardziej wkurza to, ze Haye stosujac swojch manewrow unikajaco-prowokujacych, "zablowal" ciekawe walki na szczycie w wadze ciezkiej na jakis czas, bo powstala tak jakby "sytuacja patowa" w szachach, gdzie nikt nie ma dobrego ruchu. Walka Adamek-K2 to napewno dobry krok, aby troche ta sytuacje odblowac.

Teraz jest dodatkowa presja medialna oraz kibicow nalozona na Haye, takze jezeli bedzie naprawde chcial walczyl z Mormeck, to co poniektorzy zaczna sie z niego smiac!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.