TUZIN KOROBOWA

Matt Korobow (12-0, 8 KO) pokonał po ośmiu rundach walki w wadze średniej Anthony'ego Greenidge'a (14-5-1, 5 KO), wygrywając u wszystkich sędziów 79:73.

Pierwsza runda zaczęła się od obustronnych, ostrych wymian, z których lepiej wychodził lepszy technicznie Korobow (WBA #8). Drugie i trzecie starcie to niemal kopia pierwszego, czyli ostre wymiany i celniejsze oko 27-letniego mańkuta z Rosji. W końcówce tej odsłony Matt przycisnął rywala kilkoma seriami i Greenidge schodził na przerwę z obficie krwawiącym prawym łukiem brwiowym.

Czwarta i piąta runda znów należały pod dyktando Rosjanina, ale uśpiony trochę takim obrotem sprawy Korobow zagapił się trochę w szóstej odsłonie, inkasując niepotrzebnie parę mocnych ciosów. Matt przypłacił to lekkim rozcięciem lewego łuku, co go jednak tylko podrażniło i w ostatnich minutach to znów on dominował, wygrywając pewnie u wszystkich sędziów.