DZIEŃ W OBOZIE KLICZKI, CZYLI JAK TRENUJE MISTRZ ŚWIATA

5 września mistrz świata wagi ciężkiej federacji IBF, IBO i WBC Władimir Kliczko (54-3, 48 KO) opuści swój obóz treningowy w austriackiej wiosce Going i uda się do Frankfurtu, gdzie 11 września na stadionie klubu piłkarskiego Eintracht odbędzie swój pojedynek z Samuelem Peterem (34-3, 27 KO).

WŁADIMIR KLICZKO DLA BOKSER.ORG >>

Kompleks hotelowy Stanglwirt nie znajduje się w najwyżej położonym kurorcie Kitzbühel, lecz 20 minut jazdy samochodem z tamtego miejsca, w maleńkiej miejscowości Going, liczącej zaledwie dwa tysiące mieszkańców. Miejscowi przywykli już do przechadzek po wiosce Arnolda Schwarzeneggera, Jimmy'ego Cartera, Dalaj Lamy, Katariny Witt i wielu innych światowych sław, które zatrzymują się w tutejszym hotelu i spokojnie spacerują sobie po Going.

DZIEŃ W OBOZIE KLICZKI, CZYLI JAK TRENUJE MISTRZ >>

Podczas gdy gwiazdy niemieckiego sportu Steffi Graf i Michael Schumacher przyjeżdżają tu odpoczywać, celem innych jest odbycie ciężkich obozów przygotowawczych. Tylko tutaj można zobaczyć braci Kliczko jeżdżących na quadach i tak naprawdę tylko tutaj bracia mają czas na chwilę relaksu... Oczywiście w czasie wolnym od żmudnych zajęć.

Dzień Władimira Kliczko w obozie zaczyna się 7:00. Godzinę później zaczyna się poranny trening, na którą składa się z rozgrzewki i ćwiczeń rozciągających mięśnie. Wszystko pod okiem fizjoterapeuty Johna. W czasie zajęć na ekranie wyświetlane są walki Samuela Petera - w taki sposób Władimir przyswaja materiał niezbędny do opracowania taktyki walki.

Po rozgrzewce Władimir zaczyna bandażować dłonie - wygląda to na swego rodzaju medytację przed poważnym treningiem... Czasami udaje się to obejrzeć miejscowym gapiom oraz kibicom pięściarza. Tym razem powiodło im się podwójnie. Do młodszego brata przyjechał Witalij, który zresztą niedługo zmieni Władimira w Going. Przyjedzie tutaj, aby przygotowywać się do swojej walki z Amerykaninem Shannonem Briggsem, która odbędzie się 16 października w Hamburgu. Tym razem Witalij obserwował tylko trening Wołodii, udzielając przy okazji wskazówek. Jakich? Nie chce ujawniać.

- To tajemnica wojskowa - żartuje Witalij. - Przed walką nie lubię rozmawiać o taktyce i strategii. Władimir zademonstruje to w ringu lepiej. Doświadczenie jest wielką korzyścią. Oczywiście, Władimir boksował już przecież z Peterem. Niemniej wydaje mi się, że rad brata posłucha.

Kiedy Witalij rozdawał autografy i fotografował się z publicznością, Władimir pokazywał, jak przygotowuje się do kolejnej obrony pasa. Jego amerykański szkoleniowiec Emanuel Steward zwraca uwagę na kluczowe momenty walk Petera. Wołodia zakłada rękawice i przez kilka rund tarczuje z trenerem. To ważna część treningu, podczas której wypracowuje technikę serii ciosów pod konkretnego rywala. 4-5 rund tarczowania, a potem kilka rund z gruszką, już bez ochrony na dłoniach. Następnie Władimir oddaje się pod opiekę fizjoterapeuty, a później przechodzi na siłownię i ćwiczy mięśnie ramion.

- Samuel Peter może przyjąć wiele uderzeń, jednak położyć go na deski jest bardzo trudno - stwierdza między rundami Władimir. - Jest niebezpieczny ze względu na siłę fizyczną i bardzo mocny cios. Jego rekord pełen jest nokautów, więc walcząc z nim nie można pozwolić sobie na rozluźnienie. Nasza walka pięć lat temu była jedną z najcięższych w mojej karierze. Wygrałem na punkty, lecz doświadczyłem kilka bardzo nieprzyjemnych momentów. Tym razem chcę zwyciężyć wyraźnie i pięknie. Przez nokaut.

Około 13:00, po spotkaniu ze Stewardem i lekturze porannej prasy, Władimir udaje się na masaż i zasłużony odpoczynek. Wieczorem czeka go kolejny trening, a po nim kolacja o 19:00. Do łóżka mistrz świata kładzie się o 23:00. Tak mija dzień za dniem. Tylko w niedziele Steward daje Wołodii wolne.

Trzy razy w tygodniu Władimir jeździ do sąsiedniego miasta, aby popływać na basenie. Pływanie jest w jakimś sensie osobnym treningiem, którego celem jest poprawienie wytrzymałości pięściarza. Oprócz zajęć na basenie, Kliczko gra też w tenis stołowy dla lepszej koordynacji ruchowej. W końcu boks to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu pod względem koordynacji.

Po skończeniu porannych zajęć Władimir ma trochę czasu na odpoczynek. O 10:00 cały team schodzi na śniadanie, na które składa się: owsianka (trzy dni w tygodniu), owoce i herbata. Dość ubogi zestaw jak na mistrza wagi ciężkiej... Jednak na obozie w Going Władimira często można zastać w roli kucharza. Przede wszystkim przy grillu. Uwielbia bowiem potrawy na grillu, a szczególnie steki i warzywa. Kliczko oczywiście nie przesadza z jedzeniem - nad jego dietą czuwa osobisty kucharz-dietetyk.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: milek762
Data: 27-08-2010 12:38:02 
kliczkowie to prwdziwi profesjonalisci ! Władmir na dzień dzisiejszy najlepszy cieżki swietny wzrost , zasiąg ramion , mocne udeżenie ! niemniej jednak peter to bardzo solidny Przeciwnik mysle że wygra prze Ko lub wysoko na punkty
 Autor komentarza: zbigniewe
Data: 27-08-2010 12:42:29 
mam nadzieje ze po tej walce WŁADIMIR zostanie nowym starym mistrzem swiata wagi ciezkiej
 Autor komentarza: pain3hp
Data: 27-08-2010 12:59:39 
JAKI ŻAL ZNOWU BŁĄD !!!! Tenis stołowy uczy koordynacji ruchowej HAHAHAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHHAHAHH leże. TENIS STOŁOWY UCZY REFLEKSU, koordynacji uczyła m.in drabinka ziemna na ktorej trenował Adamek a napisaliście że to był trening szybkościowy. BOŻE OGARNIJCIE SIE BO RAZI !!!
 Autor komentarza: championn
Data: 27-08-2010 13:01:35 
WŁAD CHOWAJ SIE!!! GÓRAL NADCHODZI!!!
 Autor komentarza: otke
Data: 27-08-2010 13:17:54 
pain, nie pisz głupot, oczywiście że min tenis poprawia koordynację, zręczność itp. Min. Marciano też grał, dodatkowo odbijał piłeczkę od ziemi.
Drabinka służy do rozwijania dynamiki, koordynacji i w pewnym sensie kondycji(przydaje się przy przyspieszeniach w czasie walki).
Szkoda że nie ma całego opisu, biegi, siłownia, worki, walka z cieniem, sparingi i jak to jest poukładane. Ale domyślam się że to tajemnica.
 Autor komentarza: TheAdek
Data: 27-08-2010 13:30:40 
Wiadomość została ocenzurowana, ponieważ jest niezgodna z regulaminem. Użytkownik TheAdek piszący z IP: 85.193.211.7 dostaje ostrzeżnie. Jeśli będzie dalej łamał regulamin, zostanie usunięty ze społeczności użytkowników serwisu.

 Autor komentarza: Awakashi
Data: 27-08-2010 13:58:48 
Władimir bardzo lubi grillować a oto jego ulubiona potrawa z grilla:

http://www.boxingnews24.com/wp-content/uploads/wladimir231.jpg
 Autor komentarza: zbigniewe
Data: 27-08-2010 14:12:16 
bardzo ładna potrawa hahaha
 Autor komentarza: kazan
Data: 27-08-2010 14:27:14 
troche przypalona potrawka, ale zależy kto co lubi :-P
 Autor komentarza: Melock
Data: 27-08-2010 14:35:33 
Bardzo fajny artykuł. Niewiele wiemy o treningu braci, ja chętnie obejrzałbym ich trening na worku a jeszcze lepiej tarczowanie. Ciekawe jak Vitek daje sobie radę z takim ćwiczeniem, czy trzyma gardę czy stoi jak zwykle.

PS. Rozciąganie na piłce, czwarte zdjęcie od góry - gdyby wrzucić taki materiał na YouTube to co chwila jakiś amerykaniec dorzucałby "Is he dead?!" :D
 Autor komentarza: Srogi
Data: 27-08-2010 15:16:33 
Ciekawe, że Kliczki nadal ćwiczą na siłowni. Tyle się mówi, że siłka usztywnia, nie daje dużej siły ciosu, lepiej ćwiczyć dynamicznie itd. A jednak bracia maja w łapie kowadło. Może siłownia nie jest taka zła?
 Autor komentarza: Melock
Data: 27-08-2010 15:23:41 
Racja Srogi, ale z drugiej strony oni walczą bardzo usztywnieni i nie są dynamiczni w ogólnym znaczeniu tego słowa. Vitek w szczególności.
 Autor komentarza: Deter
Data: 27-08-2010 15:51:30 
Dlaczego żaden redaktor nie odmienia nazwiska Kliczki przez przypadki, tylko pojawia się zawsze "Kliczko"?
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 27-08-2010 17:12:46 
Cwicza na silowni.
Nawet plywacy cwicza na silowni,a co dopiero bokserzy wagi ciezkiej.
 Autor komentarza: Bartek806
Data: 28-08-2010 09:57:41 
5 września mistrz świata wagi ciężkiej federacji IBF, IBO i WBC Władimir Kliczko (54-3, 48 KO) ---> Redakcji pomyliły się paski , Władek ma pasek WBO , a WBC - Witalij
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.