SENSACYJNA PORAŻKA INY MENZER

Boks kobiecy nie cieszy się w Polsce dużą popularnością, ale to wydarzenie z pewnością warto odnotować. Na gali w Stuttgarcie, oprócz zaskakującego rozstrzygnięcia głównego pojedynku, do sporej sensacji doszło w będącym również mistrzowską walką wieczoru starciu w boksie kobiecym.

Ina Menzer (26-1, 10 KO) z Niemiec, mistrzyni świata WIBF, WBC i WBO w wadze piórkowej, doznała pierwszej, niespodziewanej porażki w karierze, przegrywając na punkty (92-98, 94-96, 94-96) z Kanadyjką Jeannine Garside (10-3-1, 4 KO).

Rywalka Menzer, której przed walką nikt nie dawał szans na zwycięstwo, potrafiła narzucić faworyzowanej mistrzyni swój chaotyczny i brutalny styl. Niemka słynąca ze znakomitej techniki, nie potrafiła wykorzystać wynikającej z tego przewagi i kontrolować przebiegu pojedynku, lecz dawała się wciągać w wymiany, w których górą była silniejsza fizycznie Garside. W ostatnim starciu Menzer znalazła się nawet po raz pierwszy w karierze na deskach, ale prowadzący ten pojedynek, doskonale znany polskim kibicom doświadczony sędzia Daniel Van de Wiele popełnił błąd i nie liczył Niemki, kwalifikując to jako upadek po poślizgnięciu. W ten sposób kreowana na następczynię słynnej Reginy Halmich, niezwykle popularna w Niemczech zawodniczka, nieoczekiwanie straciła światowy prymat w wadze piórkowej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ponys
Data: 04-07-2010 10:24:21 
Tego się nikt nie spodziewał,ale słuszna przegrana.
 Autor komentarza: Jasiu1976
Data: 04-07-2010 13:14:16 
Coz sedziowie tym razem nie pomogli :)
 Autor komentarza: bimber
Data: 04-07-2010 14:50:01 
To taka sama niemka jak był michalczewski czy choćby 80% reprezentacji na mundialu. A Van de Wiele nie popełnia takich błędów czyli przekrana Menzer na swoim podwórku daje do myślenia. Tam się nie przegrywa na punkty bez powodu, ktoś miał w tym interes.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.