AMIR KHAN CHCE ZMIAN

Amir Khan (23-1, 17 KO) uważa, że proces selekcji w brytyjskim boksie amatorskim wymaga szybkich zmian. 23- latek z Boltonu, w 2006 roku na igrzyskach w Atenach wywalczył srebrny medal, jednakże mało brakowało, a 17 letni wówczas Khan w ogóle by do Grecji nie pojechał.

Coraz jaśniejsza gwiazda zawodowych ringów twierdzi, że czterech czołowych pięściarzy z każdej kategorii, powinno rozstrzygnąć między sobą to, który z nich jest najlepszy na zasadach turnieju ‘Prizefighter’. Khan, mistrz świata federacji WBA uważa, że tylko takie rozwiązanie wyłoni najlepszych zawodników, na zbliżającą się wielkimi krokami olimpiadę w Londynie w 2012 roku.

- W naszym boksie amatorskim jest wciąż zbyt dużo polityki, która ma wpływ na to jaki zawodnik zostaje powołany do kadry. Zazwyczaj najlepsi chłopcy zostają w domu, a ci słabsi, ale z większymi znajomościami jadą reprezentować nasz kraj.

Ostatnio amatorska drużyna Wielkiej Brytanii, wywalczyła na mistrzostwach Europy w Moskwie trzy srebrne medale i dwa brązowe. Mimo tego Amir uważa, że proces selekcji należy zmienić.

- To jest nie w porządku. Chciałbym, aby boks był ponad podziałami i wewnętrznymi rozgrywkami działaczy i trenerów. Najlepszym rozwiązaniem byłoby coś podobnego do zawodowych turniejów ‘Prizefighter’, które byłyby transmitowane przez telewizję. Wtedy najlepszy by wygrywał i uważam, że byłoby to najsprawiedliwsze rozwiązanie.

- Przyznam szczerze, że bardzo chciałbym uzdrowić nasz boks amatorski z osobistych powodów. O mały włos, a olimpiadę w Atenach oglądałbym tylko w telewizji, bo ktoś tam u góry uważał, że mając 17 lat jestem za młody, aby tam jechać.

- Jestem dobrym przykładem na to, co się dzieje gdy otrzymujesz od życia szansę. Dlatego chciałbym, aby podobną szansę otrzymali też inni zdolni chłopcy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Peciorak
Data: 15-06-2010 10:33:29 
Kogo obchodzi czego chce Khan. Ja np chce, zeby wyszedl do Alexandra albo Bradleya, zamiast opowiadac te historie z kosmosu. Jak bedzie na emeryturze, to w glorii zasluzonej slawy niech zabiera sie za reformy boksu i ustawia wszystkich po katach. Poki co to nie wydaje mi sie, zeby zaslugiwal, by co drugi news na bokser.org byl o nim :/
 Autor komentarza: Deter
Data: 15-06-2010 11:44:00 
Redaktor chyba nie odróżnia selekcji od naboru. Khan wspomina o naborze a nie selekcji.
 Autor komentarza: Peciorak
Data: 15-06-2010 12:24:26 
Po drugie, jezeli boks uwolniony by zostal od polityki i wewnetrznych ukladow, to na pewno Khan nie bylby w miejscu, w ktorym sie teraz znajduje. Ze swieca szukac drugiego tak nachalnie promowanego boksera.
 Autor komentarza: bokser88
Data: 15-06-2010 13:44:04 
Ateny 2004 nie 2006
 Autor komentarza: ferdas
Data: 15-06-2010 14:59:02 
Takie coś jest i było w Polsce od dawna, nawet mój trener miał tak kiedyś, gorszy od niego pojechał na igrzyska a on z prawdziwym talentem został.
 Autor komentarza: Daro603
Data: 15-06-2010 18:50:26 
Sory że nie na temat!. Na allegro można kupić zestaw fana Tomasza Adamka;-) http://www.allegro.pl/item1080413663_koszulka_i_czapka_tomasza_adamka_polecam.html
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 15-06-2010 19:39:55 
Przede wszystkim Amir Khan to znakomity pięściarz i nie rozumie skąd ta nie chęć ze strony Pecioraka!Khan nie opowiada historii z kosmosu tylko mówi z troską o boksie amatorskim na Wyspach Brytyjskich i jako obywatel Anglii ma do tego jak najbardziej prawo! Zasługuje na zainteresowanie bo jest pięściarzem który w wieku 23 -lat osiągnął b.dużo.Jest człowiekiem którego można pokazywać jako przykład dla młodzieży.Kocha boks,nie pije wódki,nie pali ,nie rozbija się po dyskotekach jest dobrze wychowany,inteligentny i profesjonalnie podchodzi do swojego zawodu.Uwielbiam jego kunszt pięściarski który godny jest do naśladowania i tysiące miłośników boksu cieszy sie że taka osobowość pokazała sie w zawodowym boksie.Mniej zawiści a wiecej obiektywizmu proszę....
 Autor komentarza: Hammer5
Data: 16-06-2010 08:03:01 
Lutonadam popieram całkowicie.
Sam byłem amatorem i znam to z autopsji. Wielu naprawdę solidnych pięściarzy których znam, nie mogło pokazać swoich możliwości, bo nie mieli "pleców". Dobrze, że to ktoś głośno powiedział.
A Peciorak jest strasznie nieobiektywny. Rozumiem, że można do kogoś żywić niechęć, ale w sytuacji w której mówi prawdę nie powinno się umniejszać jego słowom.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.