DWIE WALKI I BĘDĘ GOTOWY NA KLICZKÓW

Pojedynek Tomasza Adamka (41-1, 27 KO) z Michaelem Grantem (46-3, 34 KO) został zatwierdzony, obie strony podpisały się pod kontraktem. "Góral" zaczyna już myśleć o przygotowaniach do walki, która odbędzie się 21. sierpnia w Prudential Center w Newark.

- Czy zacząłeś już jakieś przygotowania do walki z Grantem?
Tomasz Adamek: Widziałem go na taśmach, oglądałem jego walkę z Gołotą, a także z Dominickiem Guinn'em z 2003 roku. Postaram się przygotować do walki jak najlepiej, oby zdrowie dopisało, wtedy jak zawsze wyjdę do ringu i pokażę dobry boks.

- To będzie najwyższy zawodnik z jakim walczyłeś do tej pory.
TA: Zgadza się, i bardzo dobrze się składa. Jeśli w przyszłym roku będzie mi dane stanąć w ringu z Kliczko, to muszę być przygotowany na dużego i wysokiego przeciwnika, a Grant takim jest. taki przetarcie z wyższym zawodnikiem, bardzo mi się przyda.

- Jak utrzymujesz formę i jak z perspektywy czasu podoba ci się praca z nowym sztabem trenerskim?
TA: Głownie biegam i gram w tenisa. Nie robię nic stricte bokserskiego w tym momencie. Jeśli chodzi o moje treningi i nowy sztab, to panuje w nim pełen profesjonalizm. Jak już wszystkie szczegóły zostaną dograne, to wyjadę do Houston na pełne 8 tygodni na obóz przygotowawczy. Za dwa tygodnie Roger Bloodworth w Atlantic City rozpocznie treningi z Davidem Tuą, będę do nich jeździł 3-4 razy w tygodniu kontynuować szkołę amerykańskiego boksu. Trener  Bloodworth powiedział Ziggiemu, że potrzebuje jeszcze dwa takie obozy treningowe, i będę gotowy na spotkanie z braćmi Kliczko.

- Z którym z braci Kliczko wolałbyś się spotkać w ringu?
TA: Dla mnie to na prawdę nie ma znaczenia. Ktokolwiek by nie wchodził do ringu, czy panczer czy technik, taka czy inna kategoria, ja wchodzę między liny aby wygrać. Ważne jest aby myśleć w ringu, ten kto tego nie robi, do niczego nie dojdzie.

- W sobotę do ringu wychodzi Albert Sosnowski, co byś mu doradził, jak widzisz jego szanse?
TA: Ja bazuję na szybkości, to samo doradzał bym Albertowi. Trudno jest mi powiedzieć więcej, nie wiem jak on jest przygotowany, i jak taktycznie przygotowali go trenerzy. Ja osobiście bym bazował na szybkości. Naturalnie, trzymam kciuki za Alberta, życzę mu dobrej walki i zwycięstwa, choć wiem że będzie mu bardzo ciężko.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: eLSzabeL
Data: 26-05-2010 00:31:36 
,,Ważne jest aby myśleć w ringu, ten kto tego nie robi, do niczego nie dojdzie,,.Tego zabrakło Endriu do zdobycia pasów,,Mógł wziąsc jakiegos innego olbrzyma jak chcial miec przetarcie juz chyba Hellenius by byl lepszy hahaa ale kasy by nie zarobil jak z Grantem
 Autor komentarza: Jaguar
Data: 26-05-2010 00:43:31 
wybór Granta to z pewnością przygotowania pod jednego z braci Klitschko, obóz przygotowawczy pod takiego wysokiego zawodnika na pewno pomoże Tomkowi a sama walka będzie dobrym doświadczeniem i oswojeniem z perspektywą walki z jednym z Klitschko. Kunktatorstwo, tchórzostwo i ostatecznie kompromitacja Haya pewnie uświadomiła jego obozowi że na walkę z nim raczej nie ma co liczyć.Jedyna droga do paska w HW wiedzie przez Klitschko. Z drugiej strony Grant poza wspaniałymi warunkami fizycznymi to surowy bokser, pasywny, mało agresywny i nie używający lewego prostego, będzie łatwy dla Adamka do wypunktowania, Tomek raczej nie pójdzie na ostrą wymianę jak Dominick Guinn ale jest szansa że znokautuje Granta przy podobnej taktyce jak z Arreolą bo ten nie jest tak odporny jak Arreola i nie ma w sobie takiej woli walki
 Autor komentarza: Melock
Data: 26-05-2010 01:04:19 

No to mamy w zasadzie oficjalną deklarację. Będą Kliczkos :)
Nie Haye, tylko celuje w braci. Ale będą emocje, super się wszystko układa, ten Grant to jednak dobry wybór, ciekawe kto będzie następny. Z tego co mówi, dwie kolejne walki potraktuje jako trening, bardzo poważnie i uważnie podchodzi do sprawy.

 Autor komentarza: lukas017
Data: 26-05-2010 01:32:00 
Dwie walki i bedzie gotowy na kliczków. specjalnie tak gada żeby czasem który z nich za w czas walki nie zaproponował, to że grant jest wysoki to przypadek nie ma nikogo innego w stanach wszyscy dostali już oklep , a holifild to dziadek , zresztą sam gadał mógł walczyć z haye tylko na jakichś kiepskich warunkach dlatego mówił że teraz to biznes w grudniu eliminator i walka z haye a po wygranj bedzie sobie wybierac z kim chce walczyć na pewno nie będzie uciekać przed kliczkami jak kurczak
 Autor komentarza: neQ
Data: 26-05-2010 07:45:49 
eLSzabeL
Nikt by nie chcicał walki z Helleniusem..
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 26-05-2010 07:56:34 
"Ktokolwiek by nie wchodził do ringu, czy panczer czy technik, taka czy inna kategoria, ja wchodzę między liny aby wygrać."


- To jest odpowiedz boksera z charakterem championa !!
Brawo Tomku !!!!
 Autor komentarza: robinson85
Data: 26-05-2010 09:58:46 
Imponująco wygląda Tomek na tym zdjęciu, było robione tuż przed walką z Arreolą, nawet twarz miał wyrzeźbioną! :) o wiele lepiej sie prezentuje z taka wagą niż przed walką z Estradą, wtedy ważył za dużo co było widac w ringu..
 Autor komentarza: Rogs
Data: 26-05-2010 10:26:06 
Gotowy ,zeby przetrwać z nimi 12 rd ...
 Autor komentarza: Wieszak
Data: 26-05-2010 10:33:26 
No i całe szczęście, że nie będzie boksował z Evanderem. Bałem się że dostanie Holyego i na tej walce straci w oczach komentatorów, którzy uznają, że Tomasz nie chce się rozwijać, że zlał kolejnego "dziadka", że nie chce się piąć w górę tylko zarabiać kasię. Grant, to moim zdaniem bardzo dobry wybór, dobry poligon przed Klitsami, wyraźnie pokazuje jaką drogą idzie Bloodworth, że jest ostrożny ale zdeterminowany, na stworzenie prawdziwego Championa, zna atuty Adamka, ale wie że musi go dotrzeć i wyrobić mu niepodważalną markę.
Po tym jak Vit pokona Dragona, a Wlad Powietkina, spadną akcje Haye i na scenie zostanie 3 zawodników (bracia i Tomasz). Wtedy Tomasz zawalczy eliminatora, a po wygranej w nim będzie gotów by zasiąść na tronie!
 Autor komentarza: ceres
Data: 26-05-2010 11:23:19 
Tomek pojedzie z tym Grantem na ostro!! Przecież ten cały Grant to wytwór wyobraźni Amerykanów... pamiętacie jak się świetnie zapowiadał;] dla mnie przeciętny bokser, gdyby nie warunki fizyczne to nigdzie by nie doszedł... dla mnie każda runda będzie dla Tomka...a frustracja Granta może tylko doprowadzić do jakiegoś K.O;]
 Autor komentarza: barkor
Data: 26-05-2010 13:47:40 
walka jednak w systemie ppv , uważam że to dobra decyzja.
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 26-05-2010 13:51:17 
Ale Grant ma zasięg rąk !! Ciekawe jaka taktyka będzie na tą walkę. Dystans, balans, dojście i atak, a może walka z pół dystansu ?!?
 Autor komentarza: cisiek
Data: 26-05-2010 14:15:04 
Jak Grant się pokaże, to jeszcze zarobi na ringach. A jak Adamek pokaże, jak się walczy z dużym, to z pewnoscią wpłynie to dodatnio na oglądalność walki z Kliczkami. Zobaczymy jednak najpierw jaki "plan" ma Sosna...
 Autor komentarza: 21ciul2123
Data: 26-05-2010 17:32:31 
Z Kliczkami będzie ciężko ale myślę jednak że Vitka można opykać ale najpierw trzeba poczekać może Albert sprawi niespodziankę.
 Autor komentarza: Artur1969
Data: 26-05-2010 18:00:55 
Tak, tak, będziesz gotowy na Kliczków pod warunkiem, że oni przejdą na emeryturę
 Autor komentarza: 21ciul2123
Data: 26-05-2010 19:20:50 
Kurde Tomkowi brakuje tylko mocnego ciosu.Szybkość jest dobra praca nóg jest mocna szczęka jest doświadczenie jest poprawa w obronie tylko trzeba wzmocnić siłę ciosu i mistrzostwo.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 26-05-2010 19:45:00 
Grant ma byc przecierka przed walka z Kliczka??!!..Smiechu warte..Niby w czym on jest podobny do braci??..Wzrostem jedynie tylko..Lepszym rywalem pod tym katem na pewno bylby juz Dymitrenka..Dzisiejszy Grant nie powinien byc jakims zagrozeniem dla Tomka..
 Autor komentarza: Bezol38
Data: 26-05-2010 22:09:02 
Lukas017 ma racje i Adamek nie da rady a przedewszystkim jego pewnosc juz powoli co niekturych W...a
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.