REWANŻ ZEGANA Z CIEŚLAKIEM?

Same dobre wiadomości nadchodzą do Macieja Zegana (41-5-1, 21 KO). W opublikowanym właśnie majowym rankingu federacji WBO pięściarz z Wrocławia awansował na bardzo wysokie, szóste miejsce. To nie koniec dobrych wieści. Wszystko dlatego, że prowadzone są zaawansowane rozmowy pomiędzy obozem Maćka oraz Krzysztofa Cieślaka (15-0, 5 KO) w sprawie zorganizowania ich rewanżu za pamiętny bój z października ubiegłego roku, kiedy to po kapitalnym boju i bardzo trudnej do punktowania walce, stosunkiem głosów dwa do remisu zwyciężył "Skorpion".

Póki co rozmowy zostały odłożone na następny tydzień, a to ze względu na sobotnią galę w Łodzi, podczas której Krzysztof Włodarczyk stanie przed szansą wywalczenia po raz drugi mistrzostwa świata wagi junior ciężkiej. Co ciekawe, w Łodzi wystąpi również Cieślak. Rywalem "Skorpiona" będzie Eusebio Osejo (16-7-2, 7 KO) z Nikaragui. Żeby było jeszcze ciekawiej, Osejo w kwietniu wyboksował remis z Pierrem Francois Bonicelem, który cztery tygodnie wcześniej sprawił Zeganowi w katowickim "Spodku" tyle kłopotów. Jak więc widać najpierw pojedynek korespondencyjny, a najprawdopodobniej już niedługo realny rewanż.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rogal
Data: 11-05-2010 14:55:31 
Masternak wskoczył do 15 WBC.

Diablo wygrywa z Fragomenim, i mamy Polsat Boxing Night II :

Walka wieczoru: Diablo vs Master ( o pas WBC, wolna obrona Krzyśka)

Zegan vs Cieślak II

Wawrzyk vs Wach

Cendrowski (albo Proksa) vs Jonak II

i parę innych świetnych walk, mamy Bartnika, Kołodzieja, Sęka itd, itp.

Ja to kupuję !


Rozmarzyłem się.. :)Cieślak vs Zegan to rewanż co najmniej obowiązkowy.

Nerwy przed sobotnią walką już są.

Pozdrawiam Was wszystkich.
 Autor komentarza: czerwony
Data: 11-05-2010 14:57:25 
rogal, masz 100% mojego poparcia dla Twoich fantastycznych pomysłów!
 Autor komentarza: czerwony
Data: 11-05-2010 14:59:08 
Zwałkują Osejo jak nic. Przecież przed rewanżem z Zeganem Cieślak nie może przegrać. Babiloński na to nie pozwoli.
 Autor komentarza: KidDynamite
Data: 11-05-2010 15:01:24 

Panowie..

A może tak już dosyć bratobójczych pojedynków ? Jeśli są tak wysoko w rankingach, może zaczęliby walczyć z zawodnikami z czołówki ? Dla mnie emocje dużo większe niż walki między sobą.

Przykład Kostecki - WBC 5 - widzi go ktoś w walce z Dawsonem ?

 Autor komentarza: czerwony
Data: 11-05-2010 15:14:26 
KidDynamite, ty chyba naprawdę jesteś kid. A kto to jest Kostecki?
 Autor komentarza: czerwony
Data: 11-05-2010 15:15:11 
Przypuszczam, że Dawson na pytanie o Dawida mógłby co najwyżej odpowiedzieć: "Czy to ten Polak, który robi u mnie na budowie?" :)
 Autor komentarza: KidDynamite
Data: 11-05-2010 15:19:22 

Czerwony,

Kostecki ? Taki polski półcięzki sklasyfikowany przez WBC jako rank 5.

Sorry, ale nie widzę nic "elektryzującego" w kolejnej gali z cyklu Gołota-Adamek - "Załatwmy swoje prywatne sprawy w ringu" i bitwy Masternaka z Diablo o pryszcze na plecach oraz mleko z dodatkami. To właśnie to co jara "kidów" ?

Ja wolałbym oglądać Polaków w walce z wysoko sklasyfikowanymi bokserami w ich kategoriach, a bratobójcze pojedynki tylko wtedy kiedy organizacja wyznaczyłaby eliminatora pomiędzy nimi lub w walkach o mistrzostwo.

 Autor komentarza: rogal
Data: 11-05-2010 15:21:57 
Kostecki na mojej wymarzonej gali Polsat Boxing Night II mógłby z powodzeniem zawalczyć z Aleksym Kuziemskim.Paradoksalnie również nie jestem, za wybijaniem się nawzajem, lecz nie ukrywam, że takie walki budzą we mnie wielkie emocje.

A jako kibic pragnę właśnie emocji :)

(ciekawe czy nasze komentarze czyta Pan Solorz - przy całym uznaniu dla serwisu - nie sądzę, by tak było - ale może również poczułby w wyobraźni jak wielka mogła by być to gala... )

Pozdrawiam

Pozdrawiam
 Autor komentarza: neQ
Data: 11-05-2010 15:22:19 
Zegan powienien go rozwalić i ustawić prawidłowo w szeregu, bo Cieślak wygrywa tylko przez ślepote sędziów tak jak w pierwszej walcze z Maćkiem i z Francuzem.
 Autor komentarza: KidDynamite
Data: 11-05-2010 15:27:18 

Rogal,

Dla mnie gala Diablo-Frago to zmarnowany potencjał świetnego widowiska, które mogłoby medialnie nawiązać do gali Adamek-Gołota. Gdyby Pan Solorz wszedł z kasą i załatwił kilku sponsorów jednocześnie wspomagając p. Wasilewskiego moglibyśmy zobaczyć świetne widowisko! Gdzie każda z przedwalk mogłaby być walką wieczoru na innych galach takich jak ta ostania z Gdyni...

Szkoda, że mamy walkę o WBC w Polsce, a poprzedzające ją walki to jak zwykle polski zawodnik vs kelner wyszukany na 2 tyg. przed walką...

 Autor komentarza: Luton
Data: 11-05-2010 15:31:57 
Master-Diablo ? Wątpie. W ogóle generalnie jestem przeciwny takim bratobójczym pojedynkom dwóch Polaków. Zawsze ktoś na tym traci. W interesie Diablo i jego obozu nie jest zgoda na taką walke. DIablo może wygrać, może przegrać. Master natomiast musi sie jeszcze wyboksować wyżej w rankingach. Master jest jeszcze obecnie "no-name". Diablo może nie jest znany szerokiej publiczności, ale fachowcy go dostrzegają. Jest bodajże nr 2 wagi cruiser w The Ring. Gdzie jest Master ?? No właśnie jeszcze go nie ma. Nie jest w interesie Diablo, Don Wasyla robić taką walke.
 Autor komentarza: 21ciul2123
Data: 11-05-2010 15:41:14 
co z tego że dojdzie do tego pojedynku jak z góry wiemy że Cieślak ma walkę wygraną moim zdaniem pierwszą walkę przegrał a pan Kromka sędziował 10-8 ostatnią rundę dla Cieślaka kiedy była dla Zegana zresztą to nie pierwszy błąd pana Kromki wiele błędów popełnia
KidDynamite Polski boks jest na tak niskim poziomie że rywali załatwiają nawet tydzień przed walką i rywali nie dają lepszych nawet bo nasi zawodnicy sobie z nimi nie poradzą
 Autor komentarza: KidDynamite
Data: 11-05-2010 15:46:09 

"KidDynamite Polski boks jest na tak niskim poziomie że rywali załatwiają nawet tydzień przed walką i rywali nie dają lepszych nawet bo nasi zawodnicy sobie z nimi nie poradzą "


21ciul2123,

Przykład Kosteckiego, który podałem - WBC 5, a gdyby przyszło do walki z Dawsonem został by poskładany w ciągu 2 rund.

Wiem, że polski boks nie stoi na najwyższym poziomie, ale większość polskich boskerów powinna walczyć z dużo wyżej notowanymi zawodnikami... kogo my chcemy oszukać pompując rekord przykładowemu Kosteckiemu i windując go na 5 miejsce WBC (w poprzednim rankingu był 4) ?
 Autor komentarza: Sake1986
Data: 11-05-2010 15:52:17 
maciek swietny gosc z ciebie ale moze juz starczy boksu?:(
 Autor komentarza: czerwony
Data: 11-05-2010 16:15:15 
KID, o czym mowa? Kto chciałby oglądać Dawsona z Kosteckim? Kto za to zabuli? Oczywiście myślę o USA, bo wiadomo, że w Polsce taka walka nie ma szans na zorganizowanie. Kim jest Kostecki? Kogo pokonał? To, że jest 5 w rankingu nie świadczy źle o nim, ale o RANKINGU. Obiektywnie Kostecki jest co najwyżej dobrym II ligowcem, choć po ostatniej walce można powiedzieć, że chyba powoli spada do strefy spadkowej tejże ligi.
 Autor komentarza: bonkers
Data: 11-05-2010 16:21:20 
Kostecki był kiszony jak ogór przez bullitów i chyba już się przekisił
-zostanie postrachem gaborów i nic więcej :(
 Autor komentarza: Melock
Data: 11-05-2010 16:52:07 

KidDynamite - jasne, że masz racje że nasi bokserzy powinni walczyć z zawodnikami "godnymi" ich rekordów, ale tak się nie stanie, bo ich rekordy są sztuczne pompowane jak zauważyłeś i to by się dla nich źle skończyło. Przez długi czas będziemy oglądać miałkie pojedynki polskich orłów.

A co do Zegana to ja bym chciał zobaczyć rewanż z tym Francuzem, z którym niedawno walczył...


 Autor komentarza: Szkodniqq
Data: 11-05-2010 17:16:06 
Ludzie Kostecki w Niemczech z takim rekordem byłby wirtuozem boksu! ;) ale polacy to naszczęscie polacy to realisci. A co do Zegana to dążyłbym do rewanżu z cieślakiem i oby Maciek obiłmu twarz za te gadki o podłączaniu do prądu itp
 Autor komentarza: biboll
Data: 11-05-2010 17:48:24 
No to Maciek nie masz widze wyjścia musisz go położyć na dechy .Pozdro
 Autor komentarza: nike
Data: 11-05-2010 17:52:56 
Kostecki jest pewny wygranej przed galą a w Gdyni dostawał od Rumunca i tak wygrał a co do Zegana to rewanż mile widziany.
 Autor komentarza: neQ
Data: 11-05-2010 18:08:59 
Zegan jest chyba 6 w WBO tylko dlatego, że ta federacja jest już po prostu osadzona przez Niemców, a Matt ma znajomości w Niemczech.Po drugie wygrał z Francuzem myśle, że niesłusznie, bo mimo "nokdaunu" w pierwszej rundzie, to nic zabardzo wielkiego nie pokazał.No i jeszcze ma pas 'WBO Europe' co daje miejsce w 15 tej federacji.

Co do walki 'Zegan vs Cieślak' to było by co oglądać, aczkolwiek cieszył bym się, gdyby to wygrał Zegan, bo "Skorpionik" to tak jak już mówiłem, wygrywa ostatnio z dużo pomocą sędziów.Tak czy siak, dobre by było widowisko.

Kosteckiego nie ma co oceniać tu, bo ten temat nie jest o nim.Ja szanuje Cygana, ale nie szanuje jego promotora, który niestety bardzo go trzyma "delikatnie"..To słowo to nawet jest za dużo powiedziane.Kostecki musi powalczyć wreście z kimś odpowiednim, bo naprawde może być kłopot o zawalczenie później o pas, ponieważ trzeba sie najpierw wykazać z kimś dobrym w ringu, żeby dostać szanse.No niby co z tego, że wygrał z tym Rumunem jak spadł o jedno oczko w rankingu WBC..Tu trzeba po pierwsze pokazać sie z wymagającym przeciwnikiem i po drugie wygrać i wtedy można marzyć o walce o pas.

 Autor komentarza: KidDynamite
Data: 11-05-2010 19:12:56 
czerwony:

"KID, o czym mowa? Kto chciałby oglądać Dawsona z Kosteckim? Kto za to zabuli? Oczywiście myślę o USA, bo wiadomo, że w Polsce taka walka nie ma szans na zorganizowanie. Kim jest Kostecki? Kogo pokonał? To, że jest 5 w rankingu nie świadczy źle o nim, ale o RANKINGU. Obiektywnie Kostecki jest co najwyżej dobrym II ligowcem, choć po ostatniej walce można powiedzieć, że chyba powoli spada do strefy spadkowej tejże ligi."


Czerwony,

O czym Ty piszesz ? Serio ? Czy Ty naprawdę myślisz, że ja pisząc zdanie:

"Przykład Kostecki - WBC 5 - widzi go ktoś w walce z Dawsonem ?"

pytałem Ciebie lub kogokolwiek jak widzieli by tą walkę? NIE. To było pytanie retoryczne pokazujące różnicę jaka jest między mistrzem danej kategorii, a PRETENENTEM NR 5! Kostecki nie walczył z nikim, a od kilku dobrych lat wręcz cofa się wstecz.

 Autor komentarza: Daw
Data: 11-05-2010 19:33:51 
Ja bardzo licze na rewanz Zegan vs Cieslik bo moim zdaniem Zegan w tym pojedynku zostal oszukany bo to on powinien wygrac takie jest moje zdanie!
 Autor komentarza: biboll
Data: 11-05-2010 19:53:48 
Maciek znowu napewno wygra tylko tym razem skorpinek musi leżeć bo znowu ktoś usłyszy na lewe ucho inny pobiega przy stliczku sedziowskim .A kto bedzie sędziował ? no kto ? no jasne pan KROMKA :) to już napewno postanowione p.Kromka bedzie w składzie :).Maciek musi byc KO pozdro
 Autor komentarza: Cep
Data: 12-05-2010 13:08:31 
Zegan........całe życie poszkodowany, oszukany itd...
Kryzys wieku średniego robi swoje ale nie do przesady!!!!
Spędził większą część walki w narożniku i tam tak strasznie pokazywał jaki jest mocny!!!!!!
Dodatkowo te wywiady Zegana...porażka...wszystkich poniszczy :)
Krowa, która dużo muczy........
Pozdarawiam..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.