MŁODY SAVON GWIAZDĄ CORDOVA CARDIN

Aż 10 zagranicznych pięściarzy (7 Hindusów i 3 reprezentantów Australii) awansowało do finałów 40. Turnieju im. Giraldo Cordova Cardin, który od 23 kwietnia odbywa się w kubańskim Guantanamo. Największą niespodziankę walk półfinałowych sprawił bratanek Felixa Savona, Erislandy Savon Cotilla, który pokonał na punkty (6-4) dotychczasowego krajowego lidera kategorii ciężkiej, brązowego medalistę olimpijskiego z Pekinu i ubiegłorocznego wicemistrza świata, Osmaya Acostę.

Przypominamy, że niespełna 20 letni (ur. 20 lipca 1990 r.) Erislandy jest mistrzem świata juniorów wagi ciężkiej z Guadalajary (2008), gdzie w walce półfinałowej pokonał na punkty Marcina Siwego. W ub. roku reprezentował Kubę na mistrzostwach świata w Mediolanie (w wadze superciężkiej), przegrywając pojedynek o medal z Ukraińcem Romanem Kapitanenko.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: TheLegendKiller
Data: 30-04-2010 02:13:57 
wow , to dla mnie duża niespodzianka po odejściu Solisa , Osmay Acosta jest liderem w wadze ciężkiej (do 91kg) nie tylko na Kubie ale i na świecie. W rankingu amatorów według Aiba Acosta jest numerem 1 , więc to tym większa niespodzianka. No , no w tak młodym wieku pokonać numer 1 w wadze ciężkiej to nie lada wyczyn. Trzeba z uwagą śledzić tego chłopaka bo może być kandydatem do medalu olimpijskiego na igrzyskach w Londynie.


Pozdro
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.