WYWIAD. ARTUR SZPILKA

Bartłomiej Chrzanowski: 24 października 2009 miałeś mieć poważny sprawdzian w pięściarstwie, pojedynek z Wojciechem Bartnikiem. Niestety musiałeś odpokutować za grzechy młodości. Pytanie pierwsze, jak forma?
Artur Szpilka: Niestety formy trochę straciłem, 5 miesięcy pozbawienia wolności zrobiły swoje. Nie mam takich warunków jak na wolności, ale staram się formę utrzymywać. Ćwiczę głównie siłę, nic innego za bardzo nie da się trenować, biegać jest ciężko, bo jak 20 osób wyjdzie na spacer, to ciężko jest się przepychać. Ale co się odwlecze to nie uciecze, dogonię tego Bartnika i mu pokażę. Jestem taki zły, widziałem go jak boksował, żal mi serce ściskał, że nie mogłem z nim zawalczyć.

- Jakie ćwiczenia wykonujesz?
AS: Takie na jakie warunki pozwalają, głównie pompki. Na spacerach mamy drążek, szwedki, jakoś daję radę. Robię sobie też walki z cieniem na korytarzach i przed lustrem. Ćwiczę aby utrzymać formę, siłę już zwiększyłem.

- Czy znalazł się ktoś w zakładzie karnym odważny, kto szukał z Tobą sparingu?
AS: Nie, właśnie nie, mam tu samych przyjaciół. Nie było nic takiego, z nikim nie musiałem się bić.

- Jak się zaczęła Twoja przygoda z boksem?
AS: Byłem na boisku szkolnym, a tam też był trening bokserów o czym nie wiedziałem. Zobaczyłem kolesia w koszulce Crakovii, chciałem go zajechać, podleciałem, uderzyłem go, on się odwrócił, zaczął walczyć. Wtedy podbiegł do nas trener, i powiedział że jak jesteśmy takie koguty, to chodźcie na salę na ring i walczcie z zasadami. Tak wygrałem swoja pierwszą walkę, a trener zaproponował mi treningi. Trener z prezesem pojechali do moich rodziców i przekonali ich żebym mógł trenować, bo wcześniej rodzice mi tego zabraniali. trener powiedział, że w rok zrobię mistrzostwo Polski, a ja zrobiłem to w pół roku. Tak to wyglądało.

- Jak wspominasz szkołę? Czy tam też wdawałeś się w bójki?
AS: Tak lubiłem się bić, do szkoły tylko po to chodziłem. Zawsze szukałem zaczepki i biłem się ze starszymi. Jak chodziłem do podstawówki, to biłem się z tymi z gimnazjum, jak do gimnazjum, to szukałem zaczepki w liceum.

- Zauważyłem w twoim pokoju dwie rzeczy, porządek oraz napis na drzwiach szafy: "Chcąc być najlepszym, muszę podchodzić do treningu z największym profesjonalizmem, to znaczy nie uprawiać hazardu i nie spożywać alkoholu". O co chodzi?
AS: Doszedłem do wniosku, że w przeszłości za dużo wciągały mnie maszyny, na których przegrywałem mnóstwo pieniędzy. Postanowiłem sobie to zmienić. Zauważyłem, że zawsze jak się ubierałem patrzyłem na te drzwi, wtedy pomyślałem sobie że to dobre miejsce na takie postanowienie. Na maszynach nie przygrywałem mało, raz mi się zdarzyło roztrwonić 30 tysięcy w jeden dzień, to jest trochę. Myślałem o maszynach, a nie o tym aby boksować, to się musi zmienić. Z kolei z alkoholem było tak, że jak się za dużo napiłem to potem gadałem głupoty, kac na drugi dzień też mnie męczył, po co mi to. To były takie dwie rzeczy, z którymi po walkach przeginałem, dlatego postanowiłem to ograniczyć.

- Ile miałeś lat jak wykonałeś ten napis?
AS: Młody byłem, 17-18.

- Czy udało ci się, skończyłeś z alkoholem i hazardem, wytrwałeś w postanowieniu?
AS: Różnie bywało, ale na pewno mogę powiedzieć że się ograniczyłem bardzo. Nie jest już tak, że co walka czy wypłata, to wszystko przegrywałem. Teraz to inaczej wygląda.

- Czy żałujesz że jako młody człowiek byłeś kibolem i wdawałeś się w bójki?
AS: Szczerze mówiąc nie żałuję, to mnie wzmocniło i dało mi ten charakter, który mogę pokazać w ringu. Z drugiej strony żałuję, że wielu ludzi mnie kojarzy z chuligaństwem i byciem kibolem. Przez to czasem muszę się sprawdzać. Jeśli ktoś z innego klubu mnie zobaczy, kto zapamiętał mnie jako kibola, chce się ze mną bić i muszę się sprawdzać. Nie mam też jakiegoś żalu za ten czas w moim życiu, za Wisłą mam przyjaciół, którzy mnie wszystkiego nauczyli, nie żałuję tego.

- Czy rozważałeś możliwość wyjazdu do USA? Tomasz Adamek zawsze podkreśla, że warto wyjechać.
AS: Tak, była taka możliwość, ale ja za bardzo angielskiego nie umiem. Pojechałem tam nawet walczyć, mogłem więc tam zostać, ale z moim angielskim nie jest za dobrze. Ktoś musiałby ze mną na stałe być i mi pomagać, a to kłopot. Mam pół na pół podpisaną umowę w Polsce i z Warriorsami, więc była taka opcja. W Stanach byli ze mnie bardzo zadowoleni, przy każdej okazji pytają o mnie. Na pewno tam bym chciał trenować, tam są warunki i jest inny boks. Jest ogromna różnorodność zawodników, duzi, mali, szybcy, wolni, silni, jest tam wszystko. Dużo można się tam nauczyć, jak trenowałem, było tam aż 7 trenerów, każdy od czegoś innego.

- Posprzeczałeś się z Andrzejem Gołotą, kiedy przyszedł Cię odwiedzić, o co chodziło?
AS: Posprzeczaliśmy się o grypsowanie, on mi tego chciał zabraniać, a ja chcę to robić, takie mam zasady. Trochę się posprzeczaliśmy, ale wszystko się dobrze skończyło. Wszyscy mieli do mnie żal że grypsuję, ale ja się tak wychowałem i takie mam zasady, nie mam zamiaru ich zmieniać.

- O czym myśli człowiek kiedy zamykają go w celi na kilka miesięcy lub lat?
AS: Na pewno trochę o głupotach, ale też o wolności, o tym co się tam dzieje, jak sobie ułożyć życie po wyjściu. też o tym jak ułożyć sobie życie w więzieniu, bo nie jest to łatwe. Kładąc się spać myślę o boksie, jak to wszystko poukładać sobie jak wyjdę. Jak wyjdę to "ogień z dupy", biorę się za ostry trening.

- Ile zostało ci do odsiadki?
AS: Rok i dwa miesiące.

- Co zrobisz jak wyjdziesz?
AS: Na pewno zaimprezuję z kolegami, z tymi najbliższymi w zamkniętym gronie, a na drugi dzień biorę się do ostrej pracy. Musze szybko nadrobić wszystko co straciłem przez te półtora roku. Myślę że będzie dobrze.

- Za czym najbardziej tęsknisz?
AS: Za walką, za tymi emocjami przed, w trakcie i po walce, tego mi najbardziej brakuje, tej adrenaliny. Oczywiście brakuje mi bardzo mojej dziewczyny i seksu. Patrzę w przyszłość, wyjdę stąd i wszystko wróci do normy. Tęsknię też za moimi przyjaciółmi z Wieliczki i z Krakowa.

- Twój niedoszły rywal, Wojciech Bartnik, świetnie się pokazał w swoim ostatnim pojedynku. Może to był uśmiech losu, że z nim nie stanąłeś w ringu, jak to widzisz?
AS: Byłem bardzo pewny siebie i dobrze przygotowany, nie mógłbym przegrać z Bartnikiem. Jednak los tak chciał, że przed swoją najważniejszą walką w karierze, nie mogłem wziąć w niej udziału, może los chciał mi dać nauczkę i sprawić abym się zastanowił nad swoją przeszłością. Tak to sobie tłumaczę.

- Czego od życia chce Artur Szpilka?
AS: Szybkiego wyjścia z więzienia i zdobycia mistrzostwa świata. Chcę też wszystkim pokazać, że pobyt tutaj nic nie zmieni, że będę walczył, a wyjdę stąd jeszcze mocniejszy, przede wszystkim psychicznie i bogatszy w doświadczenia życiowe. Na pewno też chcę więcej czasu poświęcić rodzinie, mam młodszych braci, chcę z nimi spędzać więcej czasu. Dzisiaj strasznie też żałuję, że nie mogę boksować, jak patrzę na kolegów jak walczą ringu strasznie im zazdroszczę. Ten pojedynek z Bartnikiem mógł mi dać bardzo wiele,  w końcu to medalista olimpijski, bardzo doświadczony zawodnik. Będę robił wszystko po wyjściu, aby do tej walki doszło.

- Po wyjściu będziesz musiał zrzucić sporo kilogramów, czy może zostajesz w wadze ciężkiej?
AS: Wszystko zależy od tego kiedy wyjdę, jeśli na koniec kary, to pewnie zostanę w wadze ciężkiej. Chociaż chciałbym bardzo zaboksować z Bartniekiem albo Masternakiem. Zobaczymy jak wyjdę, jeśli zbijanie wagi będzie mi dobrze szło, będę walczył w cruiser.

Rozmawiał: Bartłomiej Chrzanowski

Cały wywiad na Tok Sport

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Jasiu1976
Data: 13-03-2010 13:53:06 
Szpila nie ucieka od tematu tego ,ze byl kibolem i wdawal sie w bojki,ze to mu pomoglo i ze bedzie grypsowal bo taki juz jest.
Nie wyglada to za rozowo.

Co do reszty (czyli aspektu sportowego) to zobaczymy czy bedzie taki jak przed pojsciem do wiezienia czy ten czas bedzie dzialal na jego niekorzysc.
Rok to moze byc duzo czasu...
 Autor komentarza: Arti
Data: 13-03-2010 13:58:16 
Prosty chlopak, ale szczery, calkiem fajnie sie czyta wywiady z nim. Fajnie byloby jednak gdyby to wiezienie dalo mu jakas nauczke, zeby po wyjsciu poukladal sobie wsyzstko w zyciu, tak jak podobno uklada sobie to teraz w glowie.
 Autor komentarza: krzysio299
Data: 13-03-2010 13:59:41 
Nie lubie takich ludzi i tyle. Gadka sratka i tyle.
 Autor komentarza: pio
Data: 13-03-2010 14:05:11 
Boksowac umie, nie wątpliwie ma talent... no ale glupi tez troche jest.
 Autor komentarza: runwarsaw
Data: 13-03-2010 14:07:49 
Charakterny może to będzie nasz biały Tyson (oczywiście z przymrożeniem oka)
:)
 Autor komentarza: PaulCastellano1986
Data: 13-03-2010 14:09:57 
niech siedzi nawet i 5 lat zero szacunku dla takich ludzi jak on!
 Autor komentarza: Sake1986
Data: 13-03-2010 14:10:27 
heh ma racje, kojarze go z kibolem a po tym wywiadzie stracilem i sympatie do goscia..."Czy żałujesz że jako młody człowiek byłeś kibolem i wdawałeś się w bójki? - Szczerze mówiąc nie żałuję, to mnie wzmocniło i dało mi ten charakter, który mogę pokazać w ringu.
Mi to wystarczy narazie, moze dostal za maly wyrok??
 Autor komentarza: runwarsaw
Data: 13-03-2010 14:14:05 
Ty nie wasza sprawa co robił , jak się lali po jakiś lasach czy tam między sobą to co was to obchodzi?
 Autor komentarza: runwarsaw
Data: 13-03-2010 14:19:09 
Zresztą nie do końca rozumiem oceniania moralności bokserów , on ma włazić do ringu i robić swoje...

Shake1986 sympatię to możesz mieć do panienki... Jest bokserem , był kibolem = już nie jest ma prawo mieć takie ideały jakie ma.
Boksera powinno się oceniać po tym co robi w ringu , nie rozkminiam
zajmowanie się czyjąś prywatnością...

Zaraz zaczną się kazania wzorowych obywateli.
 Autor komentarza: krzysio299
Data: 13-03-2010 14:21:41 
Lali sie po lasach? Haaa dobre kolego. A myślisz że w szkole bił sie tylko z silnejszymi od siebie i na ulicy zaczepiał tylko większych i silniejszych? Pomyśl.
 Autor komentarza: Bvlgari
Data: 13-03-2010 14:25:38 
Nie powinien tak się chwalić swoją głupotą. Widać, że nie zmądrzał w ogóle. Zamiast wziąć sobie rady Gołoty do serca to się z nim "posprzeczał". Idiota i tyle. Na szczęście wymiar sprawiedliwości się z nim nie patyczkował.
 Autor komentarza: Sake1986
Data: 13-03-2010 14:26:00 
to mnie obchodzi ze np. lekarze nie moga wykonywac zawodu jeżeli sa skazani za nieprawidowe wykonywanie swojego zawodu, instruktor nauki jazdy nie może wykonywac swojego zawodu jezeli zostal skazany prawomocnym wyrokiem za przestepstwo w ruchu drogowym itd mozna by wymieniec o wiele wiecej takich zawodow. Dlaczego to sie nie tyczy sportowcow? A jemu sie daje jeszcze szanse bo chcial pobic jakiegos goscia. Oczywiscie lepsze to niz mialby biegac dalej po ulicy i lac sie za barwy klubowe. Mozna powiedziec ze bledy mlodosci, trzeba dac kazdemu kolejna szanse. Tyle ze u niego nie widać żadnej skruchy. Wiec dlaczego ma dalej miec szanse boksowac, moim zdaniem nie powinien nawet otrzymac licencji bokserskiej. a przynajmniej zakaz na pare lat. Wtedy to by pokazał charakter jakby wyszedł na ludzi.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 13-03-2010 14:26:19 
W pelni rozumiem podejscie do zycia jakie ma 20 letni Szpilka,ale niestety musi je zmienic jezeli chce w zyciu osiagnac wiecej niz bycie osiedlowym kozakiem i "dobrym chlopakiem".Wiezienie to zle miejsce dla Szpliki na to zeby zmienic swoj swoj swiatopoglad,a na dodatek na wolnosci czekaja jeszcze koledzy ktorzy mu w tym nie pomoga.Wyjazd do kad kolwiek czy to do Stanow czy nawet innego miasta mogly by mu pomoc zmienic spojrzenie na swiat i otaczajaca go rzeczywistosc.Tego mu zycze bo nie lubie jak mlodzi ludzie marnuja swoje zycie niezaleznie od tego czy sa piesciarzami czy murarzami
 Autor komentarza: czerwony
Data: 13-03-2010 14:26:21 
Co za debilizm, stracić 30 tys. na maszynach, koleś naprawdę zamiast mózgu ma chyba orzeszka ziemnego.
 Autor komentarza: dzzem
Data: 13-03-2010 14:26:48 
Przez takich typkow Polska wyglada tak jak wyglada, rynsztok, zero szacunku do drugiego czlowieka, juz w podstawowce margines spoleczny na kazdym kroku.
 Autor komentarza: am26
Data: 13-03-2010 14:28:28 
Chłopak jest prymitywny ale to jest tak naprawdę mało ważne, ważne jest to co prezentuje w ringu. Szpila ma wielki talent, jest twardy i jeśli będzie wystarczająco ogarnięty, może zajść daleko. Wracając do hazardu to chyba trochę Artura poniosło, 30 tys PLN wydawał w dzień na maszynach!hehe. to gdzie mu płacili takie sumy za walki, to jest nierealne.
 Autor komentarza: runwarsaw
Data: 13-03-2010 14:29:12 
Odbije trochę w inną stronę , widać jak więzienie prostuje ludzi.
Zaczął grypsować poszerzy znajomości itd...
 Autor komentarza: czerwony
Data: 13-03-2010 14:30:33 
Grypserka=sposób na życie.

Czy normalny człowiek może kibicować bandziorowi?

Inwestowanie w tego kolesia to strata czasu, on jest skazany na więzienie, prędzej czy później. Z takim podejściem szybciutko wróci do kolegów z kicia, którzy jak widać, imponują mu.

Miłego grypsowania.

 Autor komentarza: runwarsaw
Data: 13-03-2010 14:31:16 
Za bójki lepsza była by praca społeczna w hospicjum z umierającymi ludźmi czy coś takiego co mogłoby w nim coś "ruszyć".


Co nie zmienia faktu że i tak jestem przeciwny ocenianiu życia prywatnego boksera...
 Autor komentarza: dzzem
Data: 13-03-2010 14:32:10 
"mam tu samych przyjaciół" i wszystko jasne:)
 Autor komentarza: czerwony
Data: 13-03-2010 14:35:12 
Gdyby nie grypsował, może wyszedłby szybciej... No ale przyjaciele są najważniejsi, więc warunkowego nie będzie :-)


 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 13-03-2010 14:35:52 
Chlopak ma dopiero 20 lat !!!...Ludzie!!..toc to jest jeszcze dzieciak!!..przypomnijcie sobie jacy Wy byliscie w tym wieku..W dodatku troszke sodowka mu uderzyla, bo w tak mlodym wieku pisze sie o nim i mowi w TV..Na pewno nie jest to dojzaly facet ale ma do tego jeszcze prawo..Przypominam tez ze siedzi teraz w kryminale i nie moze sobie pozwolic na jakies cipowate stekanie, bo lekko to tam na pewno nie ma..
 Autor komentarza: runwarsaw
Data: 13-03-2010 14:36:59 
W sumie mógł się Gołoty posłuchać Gołota sam miał jakieś problemy z prawem chyba też jakieś pobicie , jakiś wywiad czytałem że dziennikarz spytał czy to prawda jak był w sądzie i sędzia go spytał czy pobił tego i tego Gołota odpowiedział że jak by go pobił to by go tu nie było ale mniejsza z tym wracając do tematu , gdyby ukazał szacunek Gołocie należny Gołota mógł by mu pomóc w stanach , przecież w jakimś celu tam jechał.
 Autor komentarza: Sake1986
Data: 13-03-2010 14:37:30 
i co z tego lukaszenko?? moglo go tam nie byc, mialby lzej i musialby mniejsza uwage zwracac na to co mowi. wiek nie jest usprawiedliwieniem totalnej glupoty
 Autor komentarza: dzzem
Data: 13-03-2010 14:38:26 
Lukaszenko to jak ktos ma 13 lat to moze mordowac? Bo jest jeszcze mlody i wiek go usprawiedliwia?:)
 Autor komentarza: runwarsaw
Data: 13-03-2010 14:38:51 
To było chyba że Gołota jakichś ochroniarzy z klubu pobił czy coś ale nie chce czegoś przekręcić.
 Autor komentarza: krzysio299
Data: 13-03-2010 14:39:19 
kolego runwarsaw bokser, piłkarz, sportowiec, skoczek, to osoby które maja ogromny wpływ na młodych ludzi, dzieci. Zrozum że każdy młody piłkarz chciałby byc jak np taki Beckham, nawet zmiana fryzury i juz milon dzieci ma taka sama, a tu szpila mówi żeby bic sie w szkole bo to kształtuje charakter, ale widac ty chyba tego niezrozumiesz do momentu kiedy twój dzieciak przyjdzie ze szkoły z podbitym okiem i z łzami w oczach.( czego oczywiscie ci nieżycze, żeby cie to spotkało)
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 13-03-2010 14:41:35 
Sake1986
Tak wiek nie jest usprawiedliwieniem..Tylko czy Ty majac 17 lat to jest bedac w wieku szpilku w momencie popelniana przestepstwa, myslales tak o konsekwencjach???..Nawet jesli myslaes..To kazdy czlowiek i jego psychika jest inaczej skonstruowana..Jeden wydorosleje w wieku 20 lat a drugi lat 30 tu..To juz sa personalne uwarunkowania..Po za tym to jest bokser..Wiekszosc wielkich bokserow to tzw lobuziaki czyli chlopaki z ikra..
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 13-03-2010 14:43:12 
dzzem
Skala czynu..Szpilka kogos zamordowal??Jesli tak dac mu kare smierci od zaraz;)
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 13-03-2010 14:45:24 
Zreszta macie przyklad tego wywiadu jak pudlo sluzy mlodym skazancom;))..Szpila mowi i grypserce i skruchy jakos nie widac..Po co wiec siedzi??..Po to zeby byc lepszy w bandyterce??..Glupi sposob kary, naprawde..wywiad pokazuje ze nieskuteczny..
 Autor komentarza: sara
Data: 13-03-2010 14:46:13 
Czy zwsze tak musi być ze zamiast sportu to każdy się interesuje życiem prywatnym??? i krytykuje według swojego uznania ,a czy każdy jest idealny??? Artur trzymaj się a znając Cię i wiedząc co w życiu przeżyłeś to z takich jak Ty powinni inni brać przykład!!! Grypsuje nie grypsuje to jego sprawa to on jest z drugiej strony, ciekawe jak każdy z nas zachowałby się w takiej sytuacji??? chłopak jest sobą jest szczery i na dodatek myśli jak sobie poukładać swoje życie i odbudować to co już stracił na ringu ,a co niektórzy bawią się w sędziów ,żałosne!!!!
 Autor komentarza: dzzem
Data: 13-03-2010 14:46:17 
Nie zamordowa, ale skoro ma 20 lat i wg Ciebie to usprawiedliwia jego zachowanie, wiec jak ktos ma jeszcze mniej to w ogole mu wszystko wolno:)
 Autor komentarza: am26
Data: 13-03-2010 14:46:30 
Łukaszenko po części ma racje bo mierząc go naszą miarką to trzeba przyznać że w wieku 20 lat robi się mnóstwo głupich rzeczy, jest się jeszcze wielkim dzieciakiem, bez pojęcia o życiu. Ale z drugiej strony spójrz sobie na inne gwiazdy,nie tylko boksu, w piłce zawodnicy mając 17 lat są koronowani i wrzucani na okładki pismaków. To wszystko zależy od profesjonalizmu, podejścia do całkowitego oddania w tym przypadku ciężkiemu treningowi. Gdy oddaje się innym rozrywkom jest chyba skazany na porażkę.
 Autor komentarza: Sake1986
Data: 13-03-2010 14:47:35 
szczerze to nie rozumiem za bardzo twoich argumentów lukaszenko, ktorymi probujesz usprawiedliwic szpilke. Widzisz bo dla mnie lobuziakiem moglbyc kazdy z nas w mlodosci i miec na swoim koncie jakies male wybryki. Za to szpilka awansowal na przestępce a to jest roznica moim zdaniem. chlopaki z ikra? ok rozumiem o co ci chodzi. zobacz ilu mlodych chlopakow z ikra zajmujacych sie boksem ma zdrowe podejscie do zycia(a tez grzeczni zawsze nie byli), ucza sie, studiuja. dlatego usprawiedliwianie szpilki przez pryzmat wieku jest dla mnie nie zrozumiale.
 Autor komentarza: runwarsaw
Data: 13-03-2010 14:48:36 
krzysio299
To może nie rozumiem problemu ze względu na wiek i nie myślałem w ten sposób co tatusiowie czy po prostu starsi , bo do dzieci to mi dużo brakuje :)
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 13-03-2010 14:49:04 
czerwony
zadales swietne pytanie:"czy normalny czlowiek moze kibicowac bandziorowi",wydaje mi sie ze moze,a czy moze kibicowac wsiowemu burakowi? Pewnie tez:)
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 13-03-2010 14:50:35 
am26
17 lat dla chlopaka??..Przeciez to wiek najbardziej lobuzerski..Tak jak zauwazyles kazdy z nas ma pewnie rozne akcje na sumieniu w tym wieku..
Sara
To ze grypsuje to akurat moge zrozumiec bo jest mu na pewno w pudle przez to latwiej..Niestety ale wiezienie to szkola przetrwania i nie sa to wczasy jak sie niektorym wydaje..
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 13-03-2010 14:55:00 
Sake1986
Chodzi o to ze Szpilka powinien poniesc kare to oczywiste..Chyba jednak lepiej by mu zrobilo jakies 100 godzin prac w hospicjum albo z dziecmi jakimis poszkodowanymi, kurator, niz pobyt w wiezienu..Przeciez tak naprawde tym samym ksztaltujemy przyszlyh przestepcow..Przeczytaj wywiad i czy Ty w nim widzisz jakos resocjalizacje Szpilki???Troche juz w pudle jednak siedzi..
 Autor komentarza: Sake1986
Data: 13-03-2010 14:55:08 
a dla mnie to bandzior bez skruchy, ktory powinien zostac pozbawiony licencji bokserskiej jeszcze na jakis czas. denerwuje mnie jeszcze spoleczna akceptacja takich czynow i postawa niektorych uzytkownikow tutaj probujacych go usprawiedliwac tylko dlatego ze jest sportowcem.
 Autor komentarza: Sake1986
Data: 13-03-2010 14:56:16 
no nie widze w tym ok masz racje. wczesniejszy komentarz napisalem nie widziac twojego.
 Autor komentarza: qwerty1410
Data: 13-03-2010 14:58:13 
ZALOSNY pomysl z tym "wywiadem". Co to ? Wiadomosci wiezienne ?
promowac takiego typa ? Portal schodzi na psy.. ZEGNAM !
 Autor komentarza: runwarsaw
Data: 13-03-2010 14:59:34 
Dlaczego zawieszenie licencji ?
Bił się jak nie był profi to o co ci chodzi?
To tak jak by odebrać Maradonie prawo trenowania Argentyny bo strzelił bramkę ręką albo bo ćpał.
Rozumiem odebranie licencji gdyby jako profi chodził tłukł wszystkich bo uzywał by swych umiejętności...
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 13-03-2010 15:00:26 
Hmm dla mnie bandzior to ten ktory zagraza spoleczenstwu..Jesli bandzior umawia sie z innym bandziorem na jakies ustawki to szczerze jaki z niego bandzior..Kazdy morderca, gwalciciel, pedofil, zlodziej niech siedzi w odizolowaniu..mlody chlopak, ktory dal se po zebach z drugim rowiesnikiem chyba nie jest az takim mega bandziorem??Najlatwiej zamknac do pudla i problem z glowy..Tylko to nie jest rozwiazanie..to tyle..
 Autor komentarza: runwarsaw
Data: 13-03-2010 15:03:15 
tak jak pisałem wcześniej ja i ktoś tam , prace społeczne były by najlepsze , najlepiej hospicjum
 Autor komentarza: krzysio299
Data: 13-03-2010 15:05:05 
przed wejsciem do wazył do 90 kg? tak? a teraz 104kg, więc ja sie pytam o co tu chodzi? A w szkołach to bułka i mleko jest nawet płatne. A tam za darmo sie byczą? Chory kraj
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 13-03-2010 15:05:28 
runwarsaw
No dokladnie..Niech chlopak popracuje spolecznie..Ma nadzor kuratora..A w wiezieniu?? widac tego skutki..Grypsuje Pan Szpilka..Tyle ze grypsera zobowiazuje nie tylko w wiezieniu ale i poza murami..czy to takie jest wychowawcze??
 Autor komentarza: Sake1986
Data: 13-03-2010 15:07:54 
runwarsaw
widze nie rozumiesz o co mi chodzi, przeczytaj to co pisalem wyzej.
lukaszenko
widac twoja definicja osoby popelniajace przestepstwo, badziora zwal jak zwal jest inna. dokladnie nie wiadomo co tam szpileczka ma na sumieniu wiec juz nie wnikajmy czy bil sie tylko z takimi co tez chcieli. a to jak sie rozwiazuje problem takich przestepstw juz bezposrednio nie zalezy od nas. poki co prawo jest takie a nie inne wiec powinien siedziec. jak ktos wyzej napisal, grypsuje wiec nie bedzie latwo wyjsc za dobre sprawowanie. szacunek "przyjaciol" jest wazniejszy.
 Autor komentarza: runwarsaw
Data: 13-03-2010 15:09:03 
Dokłanie , wyjdzie podziargany RESPECT na dzielnicy plus nowe towarzystwo to niezbyt dobrze prorokuje.
Cygan się ogarnął chyba to mógłby trochę Szpilę naprostować.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 13-03-2010 15:12:16 
Sake1986
Chyba bardziej chodzi o przezycie w warunkach wieziennych jak o przyjaciol z te grypsera..
 Autor komentarza: krzysio299
Data: 13-03-2010 15:12:45 
i kogo to wina moja twoja? każdy kowalem własnego losu.
 Autor komentarza: runwarsaw
Data: 13-03-2010 15:13:21 
Po części rozumiem twój komentarz tak mi się wydaje przynajmniej , skomentowałem zbyt szybko , ale to nie zmienia faktu że według mnie powinien po wyjściu wrócić do boksu bo to dla niego najlepsze rozwiązanie.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 13-03-2010 15:16:35 
Gadacie jaki Szpilka prymitywny i lobuz , ze grypsuje i niczego nie zaluje..Siedzi juz jednak 5 miesiecy w miejscu, ktore ma go odmienic..Zero skutku..heh..Po co wiec siedzi??..Po co placimy za ten popyt??..Czy za rok wyjdzie madrzejszy ??..Otoz nie..Chce tylko powiedziec ze czasami warto dac chlopakowi mlodemu inna kare, wskazac inna droge a nie zamykac z prawdziwymi bandziorami, recydywa..On jest mlody, psycha nie uksztaltowana i tam bedzie dojzewal..Glupota..
 Autor komentarza: runwarsaw
Data: 13-03-2010 15:17:01 
W sumie to mu tam chyba dobrze , jak na wakacjach .
Utrzymanie na koszt państwa , grono "przyjaciół" nic nie musi robić , nikt gnoić go nie che tak wynika z jego słów.
 Autor komentarza: butte
Data: 13-03-2010 15:21:04 
"Muszę odzyskać godność,choć nigdy nie czułem się winny.Zrobię to w ringu bo jestem bokserem..."powiedział Mike Tyson po wyjściu z więzienia.
 Autor komentarza: szymonides222
Data: 13-03-2010 15:21:29 
Niechce skazywac Szpilki na przegrana bo kazdy powinien mniec ta dróga szanse,, ale jakos niejestem zwolenikiem takiego typu sportowca,, rynsztok sportowi niesłuzy i złe prowadzenie, zal ze ludzie popełniaja takie błedy w tak młodym wieku i juz laduja w zakładzie karnym to napewno nic dob rego i w sporcie mu niepomorze niekiedy bywa tak ze jak ktos tam raz pójdzie to wraca,, oby w przypadku Szpilki tosie niepotwierdziło
 Autor komentarza: krzysio299
Data: 13-03-2010 15:21:31 
lukaszenko po raz kolejny. i kogo to wina moja twoja? każdy kowalem własnego losu. Przecieciez nic tam nierobi ma czas by przemyslec to co zrobił i czy chce sie poprawic uwierz mi jezeli niechce to żadna inna kara mu niepomoze. Musi sam chciec.
 Autor komentarza: mik36
Data: 13-03-2010 15:23:08 
"chciałem go zajechać, podleciałem, uderzyłem go, on się odwrócił, zaczął walczyć" - to zdanie mówi wszystko na ten temat , dobrze że go kosą w plecy nie zajechał .No po prostu tragedia . Jestem ciekaw czy jak ktoś był innego koloru skóry albo wyznania to też takiego trzeba było "zajechać"?
 Autor komentarza: czerwony
Data: 13-03-2010 15:23:41 
Koleś jest bandziorem i takie życie mu się podoba. Grypser... Żenada.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 13-03-2010 15:26:05 
krzysio299 "Przecieciez nic tam nierobi"
Nie do konca..On tam grypsuje..To niesie pewne zobowiazania za soba nie tylko za murami..To ze akurat wiezienie dla Szpilki nie jest dobra kara jest tylko moim zdaniem..kazdy ma prawo sie z nim nie zgodzic..To kwestia moralnosci..Kazdy ma ja inna..
Pozdrawiam..
 Autor komentarza: runwarsaw
Data: 13-03-2010 15:36:30 
A tak odbijając od tematu to 104 kg to za dużo biorąc pod uwagę że napchany jest zarciem z sodą poszło w tłuszczyk nie możliwe jest by w 6 miesięcy zrobić 14kg mięśni :) Gmitruk to mówił chyba jak TA do ciężkiej pakowali.
Szpila zalał formę i powiększył siłę statyczną , żeby nie zrobił się wolny jak ketchup :)
 Autor komentarza: LukaszLeszno
Data: 13-03-2010 15:37:01 
brak słów;)
 Autor komentarza: runwarsaw
Data: 13-03-2010 15:37:37 
Szpilka ma 193cm wzrostu to nie jest mało tylko że jak waga ciężka to mięśnie powinny ważyć
 Autor komentarza: Fightclubboxing
Data: 13-03-2010 15:56:02 
o szpila "gry psuje" ;d;d każdy ma prawo do swojego wyboru.moim zdaniem i tak wyjdzie z pierwszej wokandy:) i czekam na sukcesy:)
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 13-03-2010 16:04:09 
Za ten wywiad dałbym mu dodatkowe ze 2 lata!!

On chyba sam nie słyszy co mówi, zero skruchy, widać odpowiada mu klimat w więzieniu, wielkie kozak, grypsuje i tak ma zostać...

Tekst typu: "do szkoły chodziłem żeby się bić..." - chłopie ty masz gó..o zamiast mózgu czy tylko mi się zdaje ??

Chociaż w wywiadzie mógłbyś ściemnić, a nie zgrywać śmiesznego kozaka..

może masa jest, ale z twarzy to groźny raczej nie jesteś i ja bym obstawił że pupą do ściany musisz jednak spać..

Sory za ostre słowa, ale ktoś postronny po przeczytaniu takich wypowiedzi powie że bokserzy ty idioci i recydywa...
 Autor komentarza: kozojosi
Data: 13-03-2010 16:07:30 
szpila szacunek trzymaj sie
 Autor komentarza: endriu
Data: 13-03-2010 16:09:47 
Ja mam pytanko jak to jest, jak Artur tam praktycznie każdego jednego rozwalił by na solo, to czy reszta gdyby Szpila im podpadł potrafili by go zgnoić

ps jeszcze nie czytałem wyżej może jest odpowiedź
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 13-03-2010 16:13:31 
endriu
Nie badz dzieckiem:)..w pudle byle grypsujacy ciec moze cie pojechac jak ma plecy..
 Autor komentarza: Deter
Data: 13-03-2010 16:20:58 
Ręce opadają :)
 Autor komentarza: iwoiwo
Data: 13-03-2010 16:22:04 
 Autor komentarza: iwoiwo
Data: 13-03-2010 16:25:33 
ja myśle, że niejeden jakby chciał to dałby mu łomot w tym pierdlu. Co do Bartnika - on ma 40 lat ponad, a szpila póki co to mu może ręcznik nosić. Mimo wszystko uważam,że chłopak ma potencjał, a co z tego wyjdzie zależy od niego. Na razie mnie nie zachwyca, chociaż trzymam za niego kciuki i wiem, że kiedyś dostarczy jeszcze wielu emocji. Długa droga jednak przed nim
 Autor komentarza: juken
Data: 13-03-2010 16:38:08 
lukaszenko - to nie więźnie ma zmienić tylko człowiek sam ma się zmienić pod wpływem KARY więzienia, bo nie może robić tego co lubi
ale widać Szpilka był, jest i będzie idiotą , nie wydaje mi się aby zrobił większą karierę, ktoś kto mało myśli a dużo macha rękoma padnie prędzej czy później, na ringu jak i w życiu prywatnym
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 13-03-2010 17:00:08 
juken
Inaczej pojmujemy proces kary i resocalizacji..ja uwazam ze kara powinna przebieg wraz z resocjalizacja..U Szpilki jak widac wiezienie ani nie jest kara ani resocjalizacja dlatego ten system uwazam za chory..Nie pisze tez tego jako osoba gdzies tam postronna bo akurat z racji wykonywanego zawodu mam do czynienia z patologia..Moze rzadziej na poziomie akurat Szpilki tylko powazniejszym wiec wiem co mowie..
Pozdrawiam..
 Autor komentarza: cezary27
Data: 13-03-2010 17:04:29 
grypsowanie powstało w czasach komuny i to więźniowie polityczni wymyślili to jako sposób porozumiewania się między sobą tak aby przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości chorego ustroju nie wiedzieli o czym mowa w komunikatach w różnych formach.
W obecnych czasach jest to subkultura identyfikujących się między sobą ludzi delikatnie nie żyjących zgodnie z literą prawa i nie mających zamiaru żyć zgodnie z prawem. Przekrój tego społeczeństwa to w większości ludzie z wykształceniem podstawowym i gimnazjalnym (wcześniej zawodowym) rzadko średnim. Głównym motywem grypsowania jest utrzymanie trwałych więzi pomiędzy przedstawicielami tej "grupy społecznej" co jest jednoznacznym z kroczeniem ścieżką bezprawia i wspieranie się wzajemne w doli i niedoli. Długo jeszcze trzeba by pisać ale najważniejsze jest to że Ci którzy nie mają zamiaru "kręcić wałów" i "bandziorować" nie są wcale "frajerami" i nie grypsują (aczkolwiek też niegrypsujący wracają na drogę przestępstwa).
Tu ewidentnie Atrur stawia ponad wszystko "swoją" grupę społeczną i wątpliwe jest że bez ponad przeciętnych pieniędzy choćby od promotora czy sponsorów potrafił sam uczciwie zapracować na swoje utrzymanie.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 13-03-2010 17:09:36 
cezary27
To nie do konca tak z tym grypsowaniem..Sa to zasady, ktore okreslaja relacje miedzy wiezniami..jakies tam zasady..wiezienne ale zasady..Znam pare osob osobiscie tak zwanych grypsujacych..Wcale nie sa to goscie po podstawowkach ani polglowki..system ten pozwala przetrwac w wiezieniu i dlatego wielu sie na niego decyduje..Zasady jednak grypsujacych jak bys sie im blizej przyjzal nie sa takie prymitywne..
 Autor komentarza: wojkerr
Data: 13-03-2010 17:11:51 
Powinien dziekowac losowi ze na jego drodze stanol ten trener,bo pewnie nic modrego by nie wymyslil,i pewnie molglby bardziej jeszcze nabroic. Ale po tonie jego wypowiedzi to jeszcze roznie moze z nim byc.Tak czy inaczej zycze chlopakowi aby z wiekiem ten olej wplynal jednak do glowy, bo szkoda jego talentu.
 Autor komentarza: cezary27
Data: 13-03-2010 17:15:21 
lukaszenko
takie zasady panują w większości cel gdzie nie "grypsuja"

nie wszyscy są po podstawówkach ale nie znajdziesz tam nikogo po studiach

system w niczym nie pomaga jeśli chodzi o przetrwanie lecz o poważanie w późniejszym czasie poza murami na wolności - oczywiści w półświatku przestępczym w którym potem mają zamiar się obracać
 Autor komentarza: juken
Data: 13-03-2010 17:16:37 
lukaszenko - nie mówię o systemie bo też uważam iż jest wadliwy (czemu nie ma kary śmierci? ), mówię tu o człowieku który nie chce się uczyć na własnych błędów, a przymykanie oka na wybryki dobre nie jest
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 13-03-2010 17:19:30 
cezary27
Co maja tak naprawde studia do bycia czlowiekiem??..Znam wielu glabow po studiach jak i wielu inteligentnych, fajnych ludzi po podstawowkach..
"system w niczym nie pomaga jeśli chodzi o przetrwanie lecz o poważanie w późniejszym czasie poza murami na wolności - oczywiści w półświatku przestępczym w którym potem maja zamiar sie obracac"
Bzdura!!!!!!!
Nie pisz o czym, nie masz pojecia nawet zielonego!!!!
 Autor komentarza: cezary27
Data: 13-03-2010 17:20:13 
juken

a po co ma okazywać skruchę? przecież jego koledzy wzieli by go za "frajera" i już nie był by "GIT"

inna sprawa że 1/3 grypsujących nawet płacze na zeznaniach ale tego koledzy nie widzą
 Autor komentarza: kopernik
Data: 13-03-2010 17:20:17 
Liczyłem, że będziesz trzymał postawę człowieka, który potrafi wyjść ze świata ulicy i byc przykladem dla trudnej młodzieży. Rozczarował mnie ten wywiad. Nie wieżę w Twoja przemianę i nie wróżę przyszłości. Ale życzę powodzenia i sukcesów.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 13-03-2010 17:21:31 
juken
Ty nie jestes bez racji sadzac ze kara musi byc..Na tej plaszczyznie sie zgadzamy..Mi chodzi o forme tej kary..
 Autor komentarza: cezary27
Data: 13-03-2010 17:23:55 
lukaszenko

przypadkiem spędziłem tam 12 miesięcy

po wyjściu się ogarnąłem i ukończyłem studia magisterskie RESOCJALIZACJA -

praktyk i teorytyk

grypsowanie= w 60% dożywotka z przerwami - słyszałeś o czymś takim??
 Autor komentarza: mickQ
Data: 13-03-2010 17:24:32 
Gówno z niego będzie, zwyczajnie jest zbyt głupi. Gość jest prosty jak konstrukcja cepa.
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 13-03-2010 17:27:49 
micQ ostro powiedziane, ale podzielam twoje zdanie...
 Autor komentarza: cezary27
Data: 13-03-2010 17:28:28 
za małolata oczywiście jak miałem właśnie zaledwie 20 lat - dałem w twarz agresywnym ludziom którzy byli lepiej obcykani i wiedzieli że można zarobić na kolesiu takim jak ja (swoją jeden był z towarzystwa GIT ) ale trafili na biednego wtedy gościa
 Autor komentarza: cezary27
Data: 13-03-2010 17:31:24 
i dla tego wiem na 100% to samo co napisał mickQ i GoldenBoy

bez pomocy promotorów po wyjściu Artur dogada się z "kolegami" i będą zarabiać
 Autor komentarza: cezary27
Data: 13-03-2010 17:44:15 
lukaszenko

studia nic nie mają do tego jakim się jest człowiekiem ponieważ kowal z wykształceniem podstawowym mógł być uczciwym dobrym człowiekiem z wspaniałym światopoglądem świetnie wykonując swoją pracę i wspaniale wychowując swoje dzieci szanując swoją małżonkę

a z kolei magister czy inżynier może być zwykłą kanalia jako ojciec cham jako mąż i tyran jako pracodawca ale nie powiesz mi że WYKSZTAŁCENIE szkodzi a jeśli tak to może źle jest kończyć nawet podstawówkę ale myślę że do pisania grypsów jednak się przydaje gdzie inni wykorzystują choćby wykształcenie podstawowe np. do przeczytania instrukcji i wyliczenia podatku dochodowego - tak samo jest z każdym następnym stopniem wykształcenia.

 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 13-03-2010 17:56:24 
Nic nie zmienia faktu że po poziomie wypowiedzi można założyć że koleś za inteligentny to nie jest, a jak by się go zapytać co kiedyś czytał. to odpowie że czytanie jest do du.y, oczy bolą i woli iść do kina...
 Autor komentarza: dzzem
Data: 13-03-2010 17:58:17 
Zapytany o to, co czytal, to by powiedzial, ze on do biblioteki chodzil tylko zeby komus naje...ac
 Autor komentarza: cezary27
Data: 13-03-2010 18:01:39 
dokładnie GoldenBoy - takich zdaniem to szkoła jest do d.py - całe ich "szczęście" że pisać i czytać uczą na początku szkoły kiedy to jeszcze ojciec z matką pasem coś mógł wymusić bo inaczej to dzisiaj nawet napisać prostego "grypsa" by nie potrafili

ale już z wykształceniem to luz - najważniejszy jest "światopogląd" który raczej pochodzi jeszcze z epoki kamienia łupanego - dać po gębie i sprawa załatwiona a jak nie daje rady to kamieniem
 Autor komentarza: Sake1986
Data: 13-03-2010 18:05:59 
jak wypowiadalem sie kilkakrotnie wyzej, gosc NA CHWILE OBECNA nie zasluguje by kogokolwiek reprezentowac na ringu, nie wspomne jaki daje przyklad mlodzieży.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 13-03-2010 18:07:56 
GoldenBoyu Ty za to jestes wyksztalcony do tego inteligetny,madry i pewnie jeszcze przystojny to poprostu widac w kazdej Twojejej wypowiedzi
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 13-03-2010 18:10:16 
cezary27
Tak czytajac Twe wypowiedzi przeplatana watkami osobistymi to mam nieodparte wrazenie ze kierunek studiow chybiony,mam nadzieje ze nie pracujesz w wyuczonym zawodzie
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 13-03-2010 18:14:05 
Słuchajcie sam fakt że on się obnosi z tym jaki to z niego kozak, jest śmieszne i frajerskie. Prawda taka że prawdziwy dobry fighter mało o sobie gada, bo wie że jak będzie potrzeba to pokarze na co go stać.
Krowa która dużo muczy mało mleka daje szanowny Arturze.

Zaznaczę że za nim Szpilka zaczął udzielać się medialnie myślałem że to fajny młody chłopak który zaczyna dobrze boksować i coś może osiągnie w boksie.

Teraz widzę że to prymitywny chuligan z kibicowskimi zapędami. A w boksie tak naprawdę nic jeszcze nie pokazał bo miał rywali pokroju przeciwników najmana...

Niestety na kibiców trzeba zasłużyć, nie tylko dobrymi walkami w ringu ale i postawą po za nim...

We mnie kibica nie ma a wrecz bede bacznie komentowal jego prymitywne wypowiedzi..
 Autor komentarza: cezary27
Data: 13-03-2010 18:18:21 
andrewsky - już miałem odpisać ale jednak pozostawię to w domysłach bo nie to jest istotą poruszonego tematu a wątek osobisty niestety się pojawił gdyż wielu zarzuca innym że "nie mają pojęcia" samemu słysząc tu i ówdzie coś z życia i powstaje pogląd zupełnie wypaczony.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 13-03-2010 18:26:19 
cezary27
Jak to juz miales odpisac?Przeciez odpisales,czy ja juz mam omamy:)
 Autor komentarza: cezary27
Data: 13-03-2010 18:30:40 
odpisać co robię zawodowo -
 Autor komentarza: Bvlgari
Data: 13-03-2010 18:31:51 
Szpilka wytatuował sobie JP, aby już z daleka (zanim otworzy usta) można było poznać, że jest idiotą. Jest to bardzo prosty człowiek, kryminalista, którego życie musi doświadczać. Ma 20 lat, część jego rówieśników poszło na takie kierunki jak medycyna czy prawo, on za to woli grypsować pod celą. Debila nie można tłumaczyć.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 13-03-2010 18:34:41 
Ja tez podobnie jak GoldenBoy zmienilem zdanie o jednym piesciarzy od czasu kiedy zaczol udzielac w mediach juz go nie lubie ale dalej mu kibcuje:)
Moim zdaniem Szpilka nic jeszcze nie osiagnal w boksie zeby robic wokol niego szum medialny.Po co caly ten wywiad? Pewnie grono jego kibicow interesuje co sie z nim dzieje ale mniemam ze jest ono tak male ze moga sobie list do niego napisac czy cos.Przejawy zainteresowania dziennikarzy jego osoba moga spowodowac ze chlopak jeszcze bardziej zchardzieje i bedzie myslal ze jest pepkiem swiata.Pokora do zycia to czego mu potrzeba,jezeli ma cos wiecej z niego wyrosnac niz chwast
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 13-03-2010 18:38:55 
Bvlgari
Smieszny jestes co Ty sobie wyobrazasz ze wystarczy wyjsc z domu i pojsc w lewo i jest sie na medycynie,albo w prawo i jest sie na prawie,a jak prosto to juz sie ma fakultet z finansow w kieszeni,ochlon chlopaku bo sam pewnie cos studiujesz a pierdoly gadasz jak bys pierwsza gimnazjum repetowal 3 raz
 Autor komentarza: Tarciu
Data: 13-03-2010 18:40:52 
Niestety, jasno widać z tego wywiadu, że Szpilki pobyt w więzieniu niczego dobrego go nie nauczy, ani nie zmieni jego życiowej postawy.
Nawet pomimo przekonywań Gołoty grypsuje, czyli należy i chce należeć do grupy mającej za nic prawo i obowiązujące w społeczeństwie zasady (nie należy kraść, nie należy napadać na innych itd), do grupy gardzącej i poniżającej tych, którzy do niej nie należą - "frajerów".

Nie mam zamiaru mu więcej kibicować - ale z pewnością na szacunku "frajerów" mu nie zależy.

Niestety, Szpilka nie tylko był bandytą, jest nim nadal i pewnie dalej będzie.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 13-03-2010 18:41:31 
cezary27
Nie musisz odpisywac,ja tylko mam wielka nadzieje ze nie pracujesz z tzw. trudna mlodzierza bo czytajac Twoje wypowiedzi i poglady jakie w nich prezentujesz to bylo by ze szkoda dla tych mlodych ludzi
 Autor komentarza: cezary27
Data: 13-03-2010 18:52:26 
andrewsky
po przeczytaniu suchego tekstu - zgadzam się że to było by ze szkodą ale tekst jest wypadkową faktów i rzeczywistości i teorytyzowania, prognozowania na podstawie tych że faktów co jest w pracy pedagoga niezbędne do ułożenia planu socjalizacji a w tym przypadku resocjalizacji i nie oznacza to że nie warto sobie głowy zawracać "bo i tak nic z niego nie będzie" bo pomimo jak Sosnowski nie ma teoretycznie szans z Vitalijem to należy uczynić wszystko aby mu pomóc zwyciężyć - lecz najpierw trzeba ocenić - inaczej się nie da
 Autor komentarza: dzzem
Data: 13-03-2010 18:52:51 
ze szkoda to sie czyta komentarze z pisaownia typu 'mlodzierza'
 Autor komentarza: lee
Data: 13-03-2010 18:58:48 
No, no, Szpila grypsuje, niezle. Tylko żeby go tam przypadkowo do wora nie schowali, bo ewentualna kariera prysnie jak banka mydlana.
 Autor komentarza: karolinkan
Data: 13-03-2010 19:11:56 
Nigdy nie widziałam jego walk, ale wydaję mi się że skoro siedzi w tym więzieniu to powinien się czegoś nauczyć. Bardziej szanować to co się ma i nie wracać do błędów z przeszłości a przede wszystkim powinien się zmienić na lepsze. A widzę że takich planów za bardzo nie ma. Angielskiego nie zna, tęskni za seksem. Marnie to widzę :(
 Autor komentarza: mickQ
Data: 13-03-2010 19:17:14 
Dla porównania Kostecki też siedział a jednak charakter ma nieco inny. Szpilka natomiast powinien jeszcze chodzić na czterech łapach.
 Autor komentarza: MyStyle
Data: 13-03-2010 19:18:58 
Szpila to małpa szkoda kasy na niego....typowe bezmózgie Yeti....
 Autor komentarza: kuba999910
Data: 13-03-2010 19:19:03 
Szpilka to socjopata. Taki jest. Wychował sie w oparciu o uliczne zasady, prawo silniejszego. On sie nie zmieni. Bedzie miał problem z normalnym funkcjonowaniem w społeczeństwie. Tylko co to ma wspólnego z boksem?

Ja myśle że te zasady, ten sposób myślenia, odmienny od większości społeczeństwa nie przeszkodzi mu odnosić sukcesów na zawodowym ringu. Co więcej może mu nawet pomóc, choćby od strony marketingowej. Chłopak jeszcze nic nie osiągnął a pod wywiadem z nim mamy tutaj ponad 100 wpisów. O Szpilce sie mówi. Wywija i bedzie wywijał i tutaj nie mam żadnych wątpliwości. Bedzie z tego jednak pożytek bo jego walki bedą sie dobrze sprzedawać. Źli chłopcy w boksie świetnie sie sprzedają. Nikt nie lubi nudnych kolesi bez osobowości.

Artur jeżeli bedzie miał mądrych ludzi wokół siebie, którzy bedą go pilnowali to ma szanse do czegoś dojść. Ma na to szanse, większe niż grzeczny Masternak właśnie dzięki swojej osobowości "niepokornego". Pod warunkiem że bedą go pilnowali.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 13-03-2010 19:22:40 
cezary27
Szczerze szacunek za to ze po pudle wyszedles na ludzi..Daj jednak szanse na to innym;))
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 13-03-2010 19:25:26 
dzzem
masz racje chlopino niektorzy na tym forum to nie potrafia nawet PISAOWAC.Pozdrawiam
 Autor komentarza: kamilos90
Data: 13-03-2010 19:25:47 
brawo za inteligencje dla krzysia (cos tam)widac znawca boksu, szpila normalnie wzyl 97kg, a przed walka zbijal do 91kg... niektorych mi szkoda na tym forum... niech sie na interie przenisa...
 Autor komentarza: krzysio299
Data: 13-03-2010 19:26:14 
kuba999910 sory ale niepierdol ze wychował sie w oparciu o uliczne zasady, bo każdy z nas wychował sie w praktycznie identycznych warunkach, a nie siedzimy teraz w pudle. Każdy kowalem własnego losu wybrał co chciał i dalej tego chce.
 Autor komentarza: krzysio299
Data: 13-03-2010 19:28:08 
kamilos a co ja go waże codzienie? mimo wszystko 97 a 104. A i tak chyba nie do konca wiesz o co mi chodziło
 Autor komentarza: cezary27
Data: 13-03-2010 19:29:06 
lukaszenko

sam musi sobie dać szanse .......
 Autor komentarza: kuba999910
Data: 13-03-2010 19:34:44 
Otóż Krzysiu...

1. JA nie pierdole ani nawet nie mówie tylko Ja tutaj pisze
2. W drugiej części twojej wypowiedzi nieświadomie odparłeś zarzut który postawiłeś mojej wypowiedzi. Otóż Szpilka wychował sie w oparciu o uliczne zasady bo takie wybrał i masz racje - jest kowalem swojego losu. Czy jedno przekreśla drugie?! Nie sądze...
3. Uważasz że wszyscy wychowujemy sie w identycznych warunkach? ciekawe ciekawe... Autor komentarza: ArtekG
Data: 13-03-2010 21:19:22 
Redakcja po raz kolejny dała d*py..
W ogóle nastawiony jestem raczej negatywnie do polityki, którą uprawia witryna. Brak profesjonalizmu powoduje sporo złego i będzie jeszcze gorzej – modle się o jakąś alternatywna stronę, bo panowie z bokser.org po prostu są za mali, brakuje im profesjonalizmu.
Tego typu artykuł nie powinien się ukazać, propaguje przemoc, siłę, brak pokory. Młody gówniarz, lat 13-ście jak dotrze do tego tekstu, dojdzie do wniosku, ze dobrze robi napierdalając kolegów, krojąc ich z kasy i telefonów. A jak trafi do pierdla, to znajdzie samych przyjaciół..
To możliwe, to realne – ale dla 1% dresów bijących po ulicach ludzi czekających noca na hot-doga.
Panowie Redakcjo – trochę odpowiedzialności.
PS. Artur, to mój ulubiony polski prospekt (jako bokser).
 Autor komentarza: marccin19
Data: 13-03-2010 21:30:37 
Jeżeli coś ci sie nie podoba to napisz do nich e-maila i opisz swoje zarzuty. Mi osobiście strona sie podoba i często na nią wchodze. Co do Szpili.
Czy on ma jeszcze rok i dwa miesiace? No rzeczywiście jest nie poważny, ale ma charakter chłopak. Najbardziej rozbawił mnie fragment o bójkach.
 Autor komentarza: Luton
Data: 13-03-2010 22:03:56 
ArtekG: to jest strona o boksie, bokserach i wszystkim co wokół tego, a nie jakiś vortal pedagogiczno-wychowawczy
 Autor komentarza: Valetz
Data: 13-03-2010 23:10:13 
Za grzechy trzeba płacić. Tyle w temacie. Powodzenia Arturze Szpilko w dalszym życiu!
 Autor komentarza: Valetz
Data: 13-03-2010 23:15:11 
ArturG - jeśli każdy w życiu ma się kierować tym, co zrobi 1% dresa, to współczuję Ci podejścia do życia. A co do redakcji - świetny ruch z takim artykułem. Wielu znawców boksu (nie dresów!) ciekawią losy ciekawego polskiego prospekta, czyli Artura Szpilki. Co robi, jak z jego formą, jaka jego waga, czy ma poukładane w głowie, czy dalej nasrane. Jeśli mamy się w życiu kierować marginesem, to spadniemy do poziomu WP albo ONET, a tego chyba nikt by tu nie chciał. Tu ma być życie, a nie odruch instynktowny!
 Autor komentarza: godi75
Data: 14-03-2010 00:27:43 
brakuje mi na tym zdjeciu kija ;) ... pozdro SZpila urwisie!
ps. nie spinajcie sie tak. wywiad w takiej sytuacji jest pod lans tam trzeba byc twardym a nie mientkim...wyjdzie chlopak i wtedy bedzie mial okazje pokazac co z tej przykrej lekcji zrozumial. zasluguje na 2 szanse..trzymam kciuki byku!
 Autor komentarza: Melock
Data: 14-03-2010 01:16:23 Godi, właśnie już ci powiedział ile z lekcji zrozumiał...

"Szczerze mówiąc nie żałuję, to mnie wzmocniło i dało mi ten charakter, który mogę pokazać w ringu."


To tyle w temacie resocjalizacji, "głupiego wieku", "błędów życiowych" itd. Bandzior, i to badzior dumny z tego że atakował innych (pier.. że zaczepiał zawsze starszych można włożyć między bajki, każdy zna takie typy). Miejsce takich jak on jest w pierdlu, nie wśród społeczeństwa. Wiem o tym dobrze bo mam takiego "Szpilkę" w rodzinie, tyle że ten zmądrzał.
Boks to szlachetny sport mimo wszystko. Jest niby walka, ale jednak nie ma prymitywnej brutalności. I bokserzy w dużej mierze są to osoby sympatyczne, jakie ciekawe wywiady tutaj są publikowane. A w tym przypadku mamy drecha który chwali się jaki to jest z niego bandzior, wogóle nie da się go odbierać jak sportowca.
Zobaczcie na takiego Jackiewicza, ten jasno i wyraźnie mówi że był głupi i wcale nie jest dumny z takiego stylu życia. Jaka kolosalna różnica.


 Autor komentarza: wielkimiznawca
Data: 14-03-2010 01:42:58 
Kiedys napisalem, ze szkoda mi szpilki dzis juz wiem, ze sie mylilem.
 Autor komentarza: zdenek12
Data: 14-03-2010 01:49:11 GIT CHŁOPACZYNA TAK TRZYMAJ NA SZTYWNO
 Autor komentarza: wielkimiznawca
Data: 14-03-2010 01:56:41 
JP JP HWDP NA MILION PROCENT.... YOYO NYGUSY DAWAJCIE WSZYSCY WPISZMY MIASTA KTORE SA JP NA 1000%
JP DZIECIAKU DOBRZE WIESZ O CO CHODZI...
NAWINCIE CHLOPAKI COS... PRZEWINCIE COS WLASNIE U MNIE JEST NIEZLA BIBA... FIRMA LECI Z GLOSNIKA! FIRMA WIEC SZACUN DLA MNIE ZIPYYYYYY.

JP PAMIETAJCIE O TYM!
NO JA PIRE#$$@ CO Z TA POLSKA KURW#4
 Autor komentarza: eLSzabeL
Data: 14-03-2010 03:39:10 
,,ogień z dupy,, patologia nic z niego nie będzie
 Autor komentarza: NIGHTRIDER
Data: 14-03-2010 10:55:34 
szkoda chłopaka. imponują mu "gitowcy" i "grypsiarze" myślę , że nigdy nic z niego nie będzie, bo jak wyjdzie z pierdla to albo kogoś pobije na ulicy za to że nie tak spojrzał albo co gorsze napadnie i uszkodzi. na jego nędznym przypadku widać , że resocjalizacja jest nikomu do niczego nie potrzebna i nie przynosi żadnych skutków. co to w ogóle za moda zeby ze skazańcem publikować wywiad. artykuł do niczego. to czytają młodzi ludzie, którym taki tłumok jak szpila może czymś zaimponować. panie Bartku i droga redakcjo proszę Was , zmieńcie tytuł na "ku przestrodze" lub cos w tym stylu. jak dla mnie to żenada że na tej stronie ukazał sie taki "news"
 Autor komentarza: hanes
Data: 14-03-2010 12:38:54 
Jak to jest? tylu młodych utalentowanych dzieciaków w tym czy innym sporcie się marnuje, bo nie ma kto podać pomocnej ręki, a tu się promuje takiego chuligana, grypsiarza itp. dla mnie to jest nie pojęte. I jeszcze na swój serwis specjalny na głównej?, o co tu chodzi?
Śmieszni sa ci którzy go bronią, "mówią dać mu szanse" ja wolałbym żeby szanse dać właśnie tym młodym o których pisałem, prawo to prawo, jak go nie umie uszanować to niech siedzi tam gdzie siedzi.
Z tymi jego poglądami może co najwyżej worek w piwnicy z kolesiami obijać.
 Autor komentarza: Kris78
Data: 17-03-2010 12:12:04 
Szkoda, że promuje się takiego prostaka... do tego głupoty gada - 30 tysięcy przegrywał w automaty... ciekawe skąd miał? jeśli nawet to na pewno nie z uczciwej pracy...
 Autor komentarza: Omsej
Data: 17-03-2010 13:49:16 
Zawsze wydawało mi się że Szpilka ma więcej rozumu, ale po tym wywiadzie opadły mi ręce jak posłuchałem co on mówi !!
 Autor komentarza: marianc13
Data: 28-04-2010 19:27:53 
Czytając te wszystkie komentarze nasuwa mi się parę przemyśleń:

- wiek nie tłumaczy tego co robi, ani nic innego. jest wielu ludzi, którzy są młodzi, mieli ciężkie dzieciństwo, wychowali się w nieciekawej dzielnicy,a jednak nie chodzą bić się na mecze i w wieku 20 lat nie wylądowali w więzieniu.

- może gdyby ktoś powiedział Szpilce, że nie wiadomo czy będzie miał okazje wrócić do boksu, że jeśli już to musi się bardzo starać, a wtedy może zachowywał by się inaczej i inaczej by mówił w tym wywiadzie. Niestety wszyscy zapewniają, że czekają na jego powrót,

- Co do wyjazdu, jako absolwent kierunku resocjalizacji, jestem pewien, że zmiana środowiska może go uratować,choć karę i tak musi odbyć

- a jeśli ktoś mi zarzuci, że grzebie w jego życiu prywatnym, to tylko powiem, że wybrał karierę sportowca, niejako osoby publicznej. Dlatego powinien się z tym liczyć, że ludzie będą grzebali w jego życiu i niejako wyraził na to zgodę i wyraża cały czas, choćby tym wywiadem
 Autor komentarza: marianc13
Data: 28-04-2010 19:35:59 
- również nie oszukujmy się, wszyscy wiemy, że tacy ludzie jak on, nie trudnią się tylko bitkami na meczach, ale także pobiciami na ulicy, jakimiś dziwnymi interesami, propagowaniem niechęci do policji i innych służb, przy tym konkretne imprezy z różnymi dopalaczami i wiele wiele innych wykroczeń i przestępstw

- oceniając także jego wypowiedź w tym wywiadzie, nie widzę dla niego żadnej możliwości zrsocjalizowania. On tak naprawdę nie ponosi żadnej kary, po prostu więzienie jest dla niego i ludzi jego pokroju, kolejnym etapem i niejako czymś normalnym, a nawet oczekiwanym... bo co to za kibol, który nie garował. a po powrocie wraca do codzienności boks i koledzy.
 Autor komentarza: CzarnaVdova
Data: 24-06-2010 14:47:56 
....ludzie a Wy myslcie ze każdy bokser to jest jak Adamek (oczywiscie nie obrażjąc go ) że bedzie sie modlił przed walką i za młodu był ministranrem bo jak czytam te komętarze to tego byście oczekiwali...chłopak jest młody i takie ma podejcie do życia..wychował sie pewnie na osiedlu z kolegami bo to widać...ma pewne zasady których nie łamie grypserka itd....i wbrew pozorom to dobrze...bo to znaczy że konsekwentny ...i może mu to pomóc w karjerze...potrzebuje tylko kogos kto by mu pomógł wydorosleć ....naprowadził go na odpowiedni tor i przypilnował żeby głupot nie robił...i za jakies 5 lat jeśli ktoś taki sie znajdzie to ma szanse dużo osiągnąć ...
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 18-07-2010 19:57:48 
Zajrzałem tu po czasie i też coś napisze...

CzarnaVdova, nikt nie wymaga od niego bycia ministrantem czy bogobojnym człowiekiem, sugeruje Ci ponownie przeczytać komentarze a może dostrzeżesz główną sprawę tej dyskusji.

chodzi o to że on pomimo że dostał wyrok który nie wykluczone że złamał mu karierę sportową, a co za tym idzie zabrał kasę i dostanie życie, nie żałuje tego i dumny jest ze swoich małych i głupich uczynków...
 Autor komentarza: CzarnaVdova
Data: 27-10-2010 18:58:20 
Do GoldenBoy przepraszam Cie bardzo to Ty przeczytaj to co ja napisałam uwaznie , uczepiłeś sie wątku z ministrantem ale chyba nie doczytałeś do końca....ja sie wychowałam wśród ludzi o podobnym rozumowaniu jakie ma dziś Szpila....głupoty robiłam...i TEŻ TEGO NIE ZAŁUJE bo to częśc mojego zycia ....ale w pewnym momęcie trafiłam na odpowiednie osoby wokół mnie i dziś mam syna normalną rodzine , skończyłam dwa kierunki i myśle całkiem inaczej....nie żałuje tego bo wbrew pozorą nauczyło mnie to bardzo ważnej rzeczy POKORY wobec życia , ludzi nie uważam sie za lepszą od innych nie osądzam bo wiem jakie jest życie... czego Tobie i niektórym chyba brakuje bo robią z siebie strasznie przykładnych ....jeśli Szpila trafi na odpowiednie osoby po wyjściu to tez zmądrzeje...i jeśli jako sportowiec jest dobry to wyrok mu w niczym nie przeszkodzi...
 Autor komentarza: kuba999910
Data: 19-11-2010 23:09:33 
To jacy jesteśmy i jakimi myslimy kategoriami to w 90% kwestia otoczenia w jakim wyrastamy...tyle w temacie.
 Autor komentarza: tomek90
Data: 23-11-2010 13:28:07 
Czyli większość Polaków to komuniści, tak? Bo przecież większość Polaków wyrosło w otoczeniu komunistycznym. A jednak nie... ludzie mają mózgi i czasem bywa, że z nich korzystają. Naprawdę.

Podobno Szpilka się resocjalizuje w więzieniu. Zaskoczy Was wszystkich jak powie, że jego wcześniejsze życie to pasmo porażek i nieporozumień... ;)
 Autor komentarza: sensoro
Data: 14-04-2011 10:57:16 
Szpilka to bezmuzgowiec ! nic juz z niego nie będzie !
on bedzie bandziorem nie bokserem !
w głowie ma pusto i zle srodowisko wiec nie liczcie na wielkiego boksera.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.