ROZMOWA Z SHIELDSEM I ADAMKIEM

„Wszedłem na 198 piętro”

Ronnie Shields, trener Tomka Adamka (40-1, 27 KO) jest już teraz przekonany, że 24 kwietnia w Ontario, Polak zrobi z Chrisa Arreoli (28-1, 26 KO) worek do bicia, ale „Góral” wie, że musi na to ciężko zapracować. Nie przejmując się „szpiegowskimi„ metodami rywala, wbiega po schodach na 198 piętro, trenuje pływanie jak Michael Phelps, a wieczorami, w zaciszu i samotności swojego apartamentu w Houston, przyrządza homary. Oto rozmowa z Tomkiem i Ronnie’m:

- Oglądałeś już walki Arreoli, oglądałeś walki Tomka Adamka i masz go wreszcie w swojej sali treningowej – pierwsze wrażenia? Tomek – twoje wrażenia z pierwszego tygodnia z Shieldsem?
Ronnie Shields: Współczuję ludziom Arreoli, a zwłaszcza jego trenerowi, który będzie musiał dobrać swojemu chłopakowi sparingpartnerów. Wiem, że zatrudnili już Travisa Kauffmana z którym Tomek sparował w New Jersey przed walką z Jasonem Estradą, ale chyba tylko po to, by wypytać Kauffmana jak Tomek walczy, takie sportowe szpiegostwo.  Nie wiem po co, bo przecież mogą obejrzeć walki Polaka w TV. Na pewno Travis nie może symulować Adamka, bo to przecież zupełnie inny bokser, nie mają ze sobą nic wspólnego
Tomek Adamek: Było mi łatwiej przyzwyczaić się teraz do Ronniego, niz wtedy,  kiedy pierwszy raz trenowałem z Rogerem Bloodworthem. Amerykańscy trenerzy inaczej trzymają ręce podczas treningów, nieco wyżej, trochę pod innym kątem. Ale po Rogerze, byłem już na to przygotowany. Po dwóch dnia w Houston trzaskałem z Ronniem jakbyśmy trenowali miesiąc. Co do Kauffmana – zarezerwowali go już wtedy, kiedy sparowałem z nim przed Estradą. Bardzo im zależało, żeby od razu przyjechał, ale on był zajęty ze mną. Nie wiem co może im pomóc zawodnik, który ani nie ma mojej szybkości, ani sposobu poruszania się po ringu. Niech kombinują...  
 

- Ronnie,  a jak tobie idzie dobieranie sparingpartnerów Adamka?
RS:  A co to za problem znaleźć w Houston takiego, co jest wolny i schematyczny? Arreola walczył tak samo, w takim samym tempie, z trzema ostatnimi kolejnymi rywalami: McCline, Kliczką i Minto. Pierwszy miał go na deskach w pierwszej rundzie, drugi go trafiał kiedy chciał i Arreola musiał się poddać, a trzeci nic za bardzo nie umiał. Moim zdaniem walka z Adamkiem skończy sie tak samo jak walka z Kliczką – Chris dostanie tyle razy po głowie, aż wreszcie się podda.  
TA: Trener jest bardzo pewny mojego zwycięstwa, ma do tego prawo bo parę rzeczy w życiu widział. Przecież nie powie mi, że nie mam szans z Arreolą, uważa, że jestem materiałem na mistrza świata i Arreola nie da mi rady. Mnie to na pewno nie uśpi, nie będę siebie chwalił, bo nie ma czego, jeszcze z nim nie wygrałem.  Ja wiem, życie mnie tego nauczyło, że wygrywa się ciężką pracą na treningach. Po to jestem w  Teksasie.
 

- Kiedy pierwszy raz rozmawialiśmy, Tomek dopiero wsiadał do samolotu lecącego do Teksasu. Teraz masz już za sobą tydzień treningów, tryskasz optymizmem. Tomek – opowiedz o swoim dniu w Houston.
RS: Nie można nie być w dobrym nastroju, jak się ma w ringu kogoś, kto chce słuchać, próbować nowych rzeczy,  błyskawicznie łapie twoje sugestie. Nie jestem jakimś superoptymistą, jestem realistą, który wie co ma i z kim jego pięściarz ma walczyć.  Nawet mi to nie przychodzi do głowy, żeby go ulepiać od nowa. Tylko dodaję parę rzeczy do pięściarza, który już ma przecież dwa tytuły mistrza świata. Stawiam przede wszystkim  na silne nogi bo to daje zarówno zwinność na ringu, jak siłę ciosy i na to by głowa Tomka była w ciągłym ruchu. Taki ruchomy cel, który bije i jest dla Arreoli nie do trafienia.
TA: Z Ronnie trenuje się ciężko. Opowiem mój dzień: wstałem o 6 rano, pojechaliśmy do sali, gdzie była ogólnorozwojówka plus dodatkowo jakieś 25 minut intensywnych pompek, ćwiczeń wykorzystujących naturalną wagę organizmu. Prosto stamtąd na basen, gdzie pływałem przez trzydzieści minut, bez żadnego odpoczynku czy chwili wytchnienia. To był  dla mnie pierwszy trening tego typu, kiedy dołączone do codziennych zajęć było pływanie. Wyskoczyłem  z wody pełen energii, ale jak przyjechałem do domu, to po śniadaniu  trochę przysnąłem, organizm był zmęczony. O 11.30 byłem już w samochodzie, pojechałem na salę i najpierw wszedłem na 198 piętro (tak wyszło z symulatora), a później miałem prawie dwugodzinny trening. Ronnie stawia olbrzymi nacisk na ciągłe zmiany pozycji, praktycznie nie ma mnie w jednym miejscu na ringu oprócz czasu, kiedy zadaję ciosy.
 

- Ronnie, wspominałeś, że chcesz trochę odchudzić Tomka.
RS:  On sam się odchudza ciężką pracą, bo na pewno zjada dobrze, bo musi. Wczoraj już miał 218 funtów, a dopiero zaczynamy...
TA: Dzisiaj miałem 217... Coś w tym ciężkim treningu jest, a jak jeszcze zaczną sie upały, to w tej nieklimatyzowanej sali będzie ciężko tych kilogramów nie zgubić. Jem dobrze, dzisiaj na kolację będzie ryba, robię też sobie dwa homary. Wszystko w domu, samemu. Mam dwupokojowy, wygodny apartament, w pełni wyposażony, 10 minut jazdy od sali. Czasami tylko wyskoczę na suszi, jest dobra knajpka w pobliżu. Steki zrobię w sobotę, w piątek wiadomo, mięsa nie jadam. Żadnego specjalnego odchudzania nie będzie. Będę miał w dniu walki z Arreolą swoją naturalną wagę.
 

- Jest decyzja, jak długo potrwa obóz w Houston?
RS: Do końca, do samej walki z Arreolą  w Ontario. Nie ma co tracić czasu na zmianę strefy czasowej czy klimatu.
TA: Jesteśmy w Houston do 17-18 kwietnia, później wsiadam w samolot i lecimy do Kalifornii. Na Wielkanoc przyjedzie do mnie żona z córkami, zrobi się przez chwilę rodzinnie, a później znowu praca. Ale wiem o co walczę. Motywacji nie zabraknie...

Rozmawiał: Przemek Garczarczyk

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Wojtek1987
Data: 05-03-2010 09:17:53 
zobaczymy , trzymam za Tomka kciuki , ten nowy trener to też jakiś laik nie jest , prowadził Holyfilda jak tamten przechodził z CW do HW a więc dla Adamka wymarzony , już kiedyś coś takiego przerabiał , jednak aby nie było za słodko troszkę się doczepię

Na pytanie : - Oglądałeś już walki Arreoli, oglądałeś walki Tomka Adamka i masz go wreszcie w swojej sali treningowej – pierwsze wrażenia? Tomek – twoje wrażenia z pierwszego tygodnia z Shieldsem?

Ronnie Shields odpowiedział tak : Współczuję ludziom Arreoli, a zwłaszcza jego trenerowi, który będzie musiał dobrać swojemu chłopakowi sparingpartnerów. Wiem, że zatrudnili już Travisa Kauffmana z którym Tomek sparował w New Jersey przed walką z Jasonem Estradą, ale chyba tylko po to, by wypytać Kauffmana jak Tomek walczy, takie sportowe szpiegostwo. Nie wiem po co, bo przecież mogą obejrzeć walki Polaka w TV. Na pewno Travis nie może symulować Adamka, bo to przecież zupełnie inny bokser, nie mają ze sobą nic wspólnego

To troszkę jak w tańcu z gwiazdami na pytanie - Jak się Panu podobał mój taniec ? odpowiedzieć - ojejku , jaką ma Pani śliczną sukienkę
RS odbiegł trochę od odpowiedzi na to pytanie , z drugiej strony , był wtedy Tomek , więc wolał zrobić tak niż by miał go może przechwalić czy nie docenić - troszkę w myśl że bokser ma przede wszystkim ciężko pracować a nie zbierać laury , na laury będzie czas po walce

a druga myśl , jest taka że - obawiam się żeby Tomek na walkę nie wyszedł zajechany bo te treningi sam Tomek przyznał że mordercze - ale to taka moja opinia , może i nawet troszkę kontrowersyjna i prowokująca , pozdrawiam redakcję i wszystkich komentatorów ;)
 Autor komentarza: Wojtek1987
Data: 05-03-2010 09:19:31 
i komentatorki rzecz jasna ;)
 Autor komentarza: Daro603
Data: 05-03-2010 09:27:58 
"Moim zdaniem walka z Adamkiem skończy się tak samo jak walka z Kliczką.
Chris dostanie tyle razy po głowie, aż wreszcie się podda".
Od ciosów Tomka Chris napewno się niepodda...
Ciosy Kliczki to nie ta sama moc co ciosy Adamka:-o
Tomek ma szanse wygrać jedynie na pkt.
Ja myślę że przez TKO wygra Arreola.
 Autor komentarza: Ysztyyszty
Data: 05-03-2010 09:36:22 
A według mnie Tomek posiada wystarczająco atutów żeby pokonac Arreloe... Technika,szybkość,praca nóg i dobry lewy prosty
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 05-03-2010 09:39:20 
Ronnie Shields - ".....McCline, Kliczką i Minto. Pierwszy miał go na deskach w pierwszej rundzie" coś mu się pogibało - Arreola nie leżał na deskach z McClainem!!!!! i całą walkę wysoko prowadził.
Typowy nędzny wywiad przed walką - u nas wszystko ! super lejemy sparingpartnerów i wpierdzielamy homary. a nasz przeciwnik jest gruby i ma beznadziejnych sparingpartnerów którzy go pewnie jeszcze leją.
 Autor komentarza: titanboy
Data: 05-03-2010 09:48:05 
wygra Arreola przez ko,a tak na marginesie to Travis Walker usadził na moment Arreolę ale sami wiemy jak to się u niego dalej potoczyło.Muszę nadmienić ,że Walker może nie jest wirtuozem ,ale ma niesamowity cios a Tomek tego nie ma.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 05-03-2010 09:57:18 
W wywiadzie to wszystko wyglada znakomicie:)..Zobaczymy jak to bedzie na ringu z te taktyka na "nieuchwytny cel"..
 Autor komentarza: zin
Data: 05-03-2010 10:07:44 
Arreola poza czystą siłą fizyczną i twardym łbem nie ma nic do przeciwstawienia Adamkowi i jest pod każdym względem dużo gorszym pięściarzem. Dla mnie byłoby sensacją jakby wygrał .
 Autor komentarza: cinkoski1
Data: 05-03-2010 10:07:55 
Ma tą szybkość której Arreola nie ma więc walka zakończy się wygraną Tomka - wierzę w to.Musimy mieć w końcu naszego mistrza świata a Chris Arreola stoi na drodze do tytułu.
 Autor komentarza: Dorian
Data: 05-03-2010 10:23:33 
Takie ciagle miany trenerow...hmm...raczej nic dobrego..ronnie Shelds...kto to jest...myslalem ze Gmitruka zastepuje Blodworth..oby to eksperymentowanie nie skonczylo sie tak jak na walce z Dawsonem....
 Autor komentarza: zin
Data: 05-03-2010 10:25:07 
Dorian , jak Ty nie wiesz kto to jest Shields , to trochę dziwne ;)
 Autor komentarza: kolaj
Data: 05-03-2010 10:28:32 
StonkaKartoflana- z twoich komentarzy można się wiele dowiedzieć, ale szkoda ,że komenty głównie pod artykułami dot. cieżkiej. Mam takie pyt . jak typujesz walkę J Banks vs T Walker. Ciekawie się zapowiada, dfla mnie jedna z ciekawszych potyczek jka na cieżką. Pozdrawiam
 Autor komentarza: zin
Data: 05-03-2010 10:30:33 
kolaj ,wprawdzie pytanie nie do mnie, ale moim zdaniem Banks wygra przez KO
 Autor komentarza: nowy
Data: 05-03-2010 10:36:50 
Jak nie będą za bardzo kombinować z taktyką i zmianą stylu to będzie dobrze.Prawie wszystkie atuty po stronie Tomka.
 Autor komentarza: darbarek
Data: 05-03-2010 10:42:15 
z calym szacunkiem dla Adamka, ale opowiesci o nowym laptopie, wypozyczonym Chlysrerze i homarach sa zenujace
 Autor komentarza: ZIBI
Data: 05-03-2010 10:51:41 
Autor komentarza: darbarek Data: 05-03-2010 10:42:15

"z calym szacunkiem dla Adamka, ale opowiesci o nowym laptopie, wypozyczonym Chlysrerze i homarach sa zenujace"

hehe zapomniałeś o sushi...
 Autor komentarza: Antonioo
Data: 05-03-2010 11:01:34 
czytajac wywiadzik odnosi sie dziwne wrazenie jakby dzialo sie zupelnie inaczej w stylu
- Trenerze przeciez tak nie trenujemy i wogole?
na to trener odpowiada
- Tomek gadaj by gadac ze wszystko jest najlepiej niech Arreola sie boi.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 05-03-2010 11:15:38 
tak jak stonka zauwazyl typowy nedzny wywiad przed walka - nie z winy redaktora ale taki poprostu jak wszystkie

darbarek
ja nie oceniam Adamka za to ale wydaje mi sie ze wpasowal sie w ten amerykanski swiatek i podoba mu sie to brylowanie w stylu "jak chcesz zaistniec to musisz sie pokazac" bajeranckie bryki na pokaz, blyszczace zegarki itd taka jest ameryka, tylko czekac az zacznie sie pokazywac na czerwonym dywanie - ja bym tam zwariowal ale skoro mu to pasuje to jego broszka byle w ringu nie zawodzil i nawet nie mowie zeby wygrywal ale nawet przegrywac trzeba w dobrym stylu
 Autor komentarza: juniorek2001
Data: 05-03-2010 11:17:52 
Ludzie dajcie już spokój z tymi prognozami, wróżki jesteście czy co!!!!???? Jak wygra to wygra , jak przegra to też wstydu nie będzie świat się nie zawali, będzie musiał kilka walk stoczyć więcej a zawodników w USA nie brakuje więc po co te gadki? Tak czy siak zamiast się cieszyć że jest światełko w tunelu po Andrzeju na walkę mistrzowską w ciężkiej to oczywiście zaraz setka stękających się odzywa, jak smerf maruda: nie uda się , przegra, może wygrać tylko tak itp... Słuchać i czytać aż ciężko... Zazdrościcie to na ring do roboty, każdy może mamy wolny kraj :)Powtarzam kibicujmy,kibicujmy, kto może Rodacy to do Kalifornii !
 Autor komentarza: 1bioactive
Data: 05-03-2010 11:18:08 
Uważam że podejście jest właściwe - kluczowa dla wyniku walki będzie praca nóg Tomka i ruchliwość w ringu. Wiadomo jak walczy Arreola - idzie do przodu i nie boi się wymian bo ma dużą odporność na ciosy.
Tomek będzie musiał - z konieczności - dużo walczyć na wstecznym.
Technicznie jest dużo lepszy od Arreoli więc jeśli wyeliminuje te krótkie przestoje, które mu się zdarzały dając szanse przeciwnikom, to jakoś nie widzę żeby mógł tą walkę przegrać. Arreola jest niewątpliwie groźny ale jak ma stojącego przeciwnika przed sobą (na linach lub w narożniku) - tak wygrywał swoje walki (m.inn. z Minto, McClinem czy Travisem Walkerem). Adamek nie może się wdawać w żadne wymiany (choć obóz Arreoli w wypowiedziach i wywiadach zdaje się Tomka do tego prowokować - bo to jest ich jedyna szansa na wygraną) lub stać w jednym miejscu. Jeśli tak zrobi to wygra bez problemów.
 Autor komentarza: juniorek2001
Data: 05-03-2010 11:23:27 
o właśnie i tu Szanownego Kolegę popieram, a niedowiarków zapraszam do przeczytania artykułu z wywiadem z Bad Chadem ...
 Autor komentarza: odyniec
Data: 05-03-2010 11:27:55 
juniorek2001
na tym polega forum ze ludzie wymieniaja sie roznymi pogladami - jak chcesz poczytac troche jednostronnej propagandy to zapraszam na blog Adamka
1bioactive
wierzysz ze Adamka nie poniesie w trakcie walki tak jak we wszystkich walkach do tej pory i nie wda sie w wymiane?
 Autor komentarza: otke
Data: 05-03-2010 11:38:58 
szczerze mówiąc to bym wolał żeby Blodworth się bardziej zajmował Tomkiem niż Shields, ale co by nie było Tomek to b.doświadczony zawodnik i też wie co ma robić. Bez sensu będą potem komentarze że z Gimitrukiem byłoby lepiej itp, tego nikt nie wie. Adamek musi walczyć defensywnie i tyle, jak będzie pajacował z opuszczoną lewą ręką to skończy jak McCline, Minto itp. A to porównanie Adamka do Kliczki(sposób zakończenia walki z Chrisem) to chyba jakiś słaby żart. Oby Tomek dotrwał nie uszkodzony do końca.
 Autor komentarza: ZIBI
Data: 05-03-2010 11:49:22 
odyniec
zgadezam się z Tobą

juniorek2001

po to jest forum zecy pisac swoje uwagi a nie tylko pieśni pochwalne. Przecież nikt, albo prawie nikt nie pisze, że Adamek to cienias itp. tylko że będzie miał ciężko i może przegrać.
Czy chciałbyś czytać tylko i wyłącznie komentarze typu: Adamek wygra, Adamek będzie mistrzem świata, Adamek jest najlepszy itp.???
To może od razu zmienić portal na ADAMEK ORG ???
 Autor komentarza: 1bioactive
Data: 05-03-2010 11:49:57 
odyniec
tak wierzę, bo Tomek to inteligentny gość, myślący w ringu i będzie wiedział na co sobie może w tej walce pozwolić. Pewnie , jak to w boksie, nie uniknie wszystkich ciosów, ale to waga ciężka i wydaje mi się że Tomek ma tego pełną świadomość.No i wiadomo też że takie wymiany to jedyna szansa Arreoli - więc dlaczego sam Adamek miałby mu sprzyjać i stwarzać te szanse.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 05-03-2010 11:51:11 
tylko ja zauwazam ze przed ta walka team Adamka wiecej wychwala niz zwykle i probuja jakis gierek psychologicznych chyba zeby trafic Chrisa w psychike?
licza na to ze zostal mu w glowie strach przed porazka?
zeby to nie byla zaslona dymna
 Autor komentarza: zin
Data: 05-03-2010 11:52:47 
Z Arreolą nawet Kliczko walczył na wstecznym . Ona ma chyba najtwardszy łeb w całej HW i iść z nim na wymianę cios za cios , to bez sensu i każdy o tym wie , więc słuszne jest , że Shields kładzie nacisk na kondycję, szybkość , ruchliwość i balans. Resztę Tomek ma dobrą i wystarczającą na Chrisa.
 Autor komentarza: juniorek2001
Data: 05-03-2010 11:53:20 
Wierze rzecz jasna a jak Go poniesie to trudno przecież nie mamy na to wpływu no nie ;) Mnie nie chodzi żeby na okrągło robić Tomkowi reklamę, chwalić itp ale troszkę tzw.,no może to za duże słowo " Patriotyzmu Kibica " Mnie troszkę przeszkadza nasze ciągłe narzekanie jako Nas Polaków, nie uważasz? Ktoś wygrywa jest źle, przegrywa też źle,inne narody maja zasade ze jak ktos Kalemu ukrasc krowe to jest zle ale jak Kali komus to jest dobrze moze to smieszny przyklad ale niestety jako narod potrafimy sie trzymac razem tylko jak naprawde zakurzy sie kolo tylkow.Uwazam ze to smutne ale niestety prawdziwe.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 05-03-2010 11:56:10 
1bioactive
masz racje i wszyscy co sa w temacie to wiedza ale pytanie wedlug mnie brzmi czy Tomek mimo swojej inteligencji ringowej jest w stanie przez 12 rund walczyc na wstecznym nie wdajac sie w bijatyke. w kazdej walce mial takie momenty ze pozniej Gmitruk w narozniku krzyczl "kurwa Tomek nie ma bitki" pamietasz?
to raz
dwa to ta ruchliwosc ktora nigdy nie byla super i czesto Adamek stal czekajac na rywala
trzy
to tak jak wspomnial otke opuszczona lewa

Adamek nie pozbyl sie tych nawykow przez lata kariery czemu mialby to zrobic teraz?
 Autor komentarza: odyniec
Data: 05-03-2010 11:58:42 
juniorek2001
ja jestem przykladem "patrioty kibica" bo na forum wszyscy wiedza ze nie bardzo lubie Adamka jako czlowieka i zdarza mi sie go krytykowac za to i tamto ale zawsze mu kibicuje i trzymam kciuki bo to rodak
 Autor komentarza: 1bioactive
Data: 05-03-2010 12:04:08 
juniorek2001

świat ludzi dzieli się na pesymistów i optymistów, dla jednych pół szklanki wody do szklanka w połowie pusta a dla innych w połowie pełna.
Na to chyba się już nic nie poradzi...
No i muszisz jeszcze wziąć pod uwagę że w naszym kraju jest bardzo wielu nieudaczników - zazdrośników.
 Autor komentarza: zin
Data: 05-03-2010 12:04:43 
odyniec , nawet jak się Adamek wda w jakąś bijatykę , to jeszcze nie będzie tragedii , szczękę ma wytrzymałą , a Chris to znowu nie taki puncher , jak tutaj z niego niektórzy robią , poza tym Adamek jest, a przynajmniej powinien być , dwa razy szybszy od Chrisa i wyprzedzać jego ciosy ... Chris ma dużo bardziej dziurawą obronę od Adamka i nie jest tak niewygodny i szybki , jak Estrada , który chyba podpatrzał Floyda z tym zasłanianiem szczęki lewym barkiem ... myślę , że bardzo trudno będzie mu "podłączyć" Adamka do "prądu" , żeby później go skończyć...
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 05-03-2010 12:10:48 
kolaj-dzięki miłe słowa. co do banksa vs Walker to - walkera widziałem z Arreola i z kiepskim Quzengą (czy jakoś tak ) z którym przegrał fatalnie. Banksa widziałem z Tomkiem i jeszcze dwa razy z jakimiś przeciętniakami- To trochę za mało aby snuć jakieś teorie - Banks bardziej mi sie podobał do czasu KO z Tomkiem walczył dobrze a nawet nm mocno wstrząsnął - raczej stawiał bym na Banksa.
Ps. pod innymi wagami też piszę tym bardziej że HW w obecnych czasach to nie jest moja ulubiona waga
 Autor komentarza: juniorek2001
Data: 05-03-2010 12:16:04 
Walker vs Banks - ja myślę że który z nich trafi pierwszy mocno ten wygra, ale chyba gdybym miał obstawić to jednak Walkera - ale że zima była i cienko z $ to odpuszczę :D
 Autor komentarza: czerwony
Data: 05-03-2010 12:34:18 
BARDZO DOBRY WYWIAD. nie wiem, czego oczekują trollingujący "eksperci" z tego forum. przypuszczam, że sami nie wiedzą.
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 05-03-2010 12:35:02 
Wirze że z nowym trenerem Tomek się jeszcze rozwinie, czytając o tym co się na treningach dzieje cieszy mnie fakt że stawiają na ruchliwość w ringu, moim zdaniem to będzie klucz do sukcesu, to samo z głową jak się będzie ruszać to zamiast przyjąć 3 strzały na głowę siądzie może 1.

Tomek trzymamy kciuki !!
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 05-03-2010 12:36:28 
odyniec - tu niestety Cię nie rozumiem - nie wiem dlaczego np. miałbym kibicować np.złodziejowi, prostakowi, alfonsowi tylko dlatego że Polakiem??? np. w teoretycznym starciu Najman VS Władimir Kliczko na pewno kibicował bym Ukraińcowi (bo cenię go za klasę w ringu i poza).
Co do Adamka jako człowieka to jest dla mnie przeciętny i szary tz. niczym mnie nie zachwyca ani niczym do nie siebie zraża!! jak na razie kibicowałem mu w każdej walce i z arreolą też będę kibicował choć wielkim fanem nie jestem.
 Autor komentarza: Diavulo
Data: 05-03-2010 12:50:42 
Tomasz dasz rade!!i przywieź ten pas,zobaczymy co wtedy będą gadac!
a narazie trzymamy kciuki!
 Autor komentarza: odyniec
Data: 05-03-2010 12:59:58 
stonk
oczywiscie ze nic na sile - jakby Adamek przeginal jak np Najman to zadne sukcesy by mnie nie zmusily zebym mu kibicowal
 Autor komentarza: odyniec
Data: 05-03-2010 13:01:36 
czerwony - moze niektorzy maja wieksze wymagania w stosunku do tego co czytaja i tobie sie to moze podobac a komus juz nie musi
 Autor komentarza: SYLWASswaj
Data: 05-03-2010 13:11:01 
Tomek do walki z Chrisem musi wrócić do 97k-96kg, z Estradą już od 8 rundy było widać że puchnie dzwiga niepotrzebny ciężar, przez co stracił na szybkości i dynamice a (mocny cios) to szybkość i dynamika, albo co niektórzy jak G. Foreman -Wl. Klitschko, wrodzone, ale Tomek potrzebuje Szybkości i dynamiki a te 4-5kg go spowalnia to był brak petard w walce z Estradą(jakie pokazywał w poprzednich walkach)nie mówię o walce z Andrewem bo Andrew był (statyczny jak drzewo nad rzeką) ponieważ jest już wyeksploatowany . Więc niech zrzuci bo on nie jest (wielkim)ciężkim najlepsze wagi Holego to 96-99kg Tysona 94-98kg Moorer-98kg, więc jak będzie ponad stówke to nie będzie efektu. pozdrawiam
 Autor komentarza: Ned
Data: 05-03-2010 13:16:46 
Pojawiły się w tym wywiadzie dwa obiecujące wątki.

Mianowicie lekkie zrzucenie wagi oraz praca nad poruszaniem się.
Wydaje się to być właściwym kierunkiem rozwoju.
Może uda się nauczyć Adamka paru nowych sztuczek.

Chociaż zamiast wszystkich nowych sztuczek, wolałbym lewą rękę wyżej.
 Autor komentarza: zin
Data: 05-03-2010 13:19:27 
SylwaSswaj , trudno powiedzieć jakiego ma Adamek strzała po walce z Estradą , bo w sumie ani razu go tak naprawde czysto i w tempo nie trafił. Raz czy dwa , ale to było po barku którym Estrada się ładnie asekurował.
 Autor komentarza: glaude
Data: 05-03-2010 13:21:04 
Dobrze, że Adamek poprawia wytrzymałość i zwiększa pojemność płuc (pływanie). Szybkość na takiego woła jak Arreola wystarczy. Jeśli będzie mądrze boksował i słuchał się Gmitruka, to kompletnie ośmieszy tłuściocha- potrzebne są jednak do tego żelazna konsekwencja i surowa dyscyplina.
Mam wrażenie, że po tej walce albo Chris (oby), albo Tomek (oby nie)- nie będzie już nigdy sobą.
 Autor komentarza: SYLWASswaj
Data: 05-03-2010 13:40:19 
Zin masz rację ale trzeba przyznać że już potem puchł co nie??? a to przez wagę bo kondycje zawsze miał (jak swego czasu Andrew) ale bez porównań:]
 Autor komentarza: zin
Data: 05-03-2010 13:48:24 
puchł , puchł , a gacie miał mokre od potu :)
 Autor komentarza: 1bioactive
Data: 05-03-2010 13:49:01 
SYLWASswaj
ja tam nie zauważyłem żeby Tomek puchł w walce z Estradą
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 05-03-2010 13:50:19 
SYLWASswaj- Mike Tyson NIGDY nie ważył w karierze zawodowej 94kg
 Autor komentarza: SYLWASswaj
Data: 05-03-2010 13:53:02 
1bioactiv to porównaj walki T.A z junior ciężkiej, walke z 97kilogramami z wolnym jak wagon z węglem i to tylko 5 rund (biednym) chodz jest bogatym:] Andrewem a ważąc już 100;5 kg z Estradą. im będzie większy tym będzie miał mniejsze szanse w ciężkiej(nie chodzi tam tylko o masę)
 Autor komentarza: SYLWASswaj
Data: 05-03-2010 13:55:10 
Mike miał takie wagi jak 94 (chyba że nie wiem od kiedy walki Mike oglądałeś??z D Williamsem??
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 05-03-2010 14:00:55 
SYLWASswaj - To proszę podaj mi w którym roku i w jakiej walce Mike Tyson ważył 94. Ja Ci mogę w każdej chwili podać jaka była jego najniższa waga w karierze i kiedy.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 05-03-2010 14:12:34 
1bioactive
obejrzyj walki Adamka z LHW albo CW i porownaj z walka z Estrada - widac ze tam sie bardziej zmeczyl, nie mowie za padl ze zmeczenia na ryj ale widac ze byl slaby a w szatni ledwo gadal, wczesniej tak nie mial
 Autor komentarza: 1bioactive
Data: 05-03-2010 14:13:23 
SYLWASwaj
no właśnie porównaj, w której walce w cruiser Tomek wyglądał lepiej od 8 rundy? 12 rund miał tylko z Cunnem a reszta to Ko we wcześniejszych rundach lub max 8 rund na pełnym dystansie (z Jalusicem).
Na marginesie dodam iż czytałem komentarz na którejś z amerykańskich witryn bokserskich po walce z Estradą, gdzie komentator napisł że była to jedna z najszybszych - jeśli chodzi o tempo - walk w kategorii ciężkiej jakie kiedykolwiek oglądał. Moim zdaniem - biorąc pod uwagę przyrost masy - Tomek wyglądał naprawdę dobrze.
Z kolei Arreola najdłużej walczył 10 rund z Kliczką i jestem ciekaw jak bedzie wyglądała jego kondycja (moim zdaniem średnia) w walce z kimś tak ruchliwym jak Tomek.
 Autor komentarza: SYLWASswaj
Data: 05-03-2010 14:14:48 
no to strzelmy: James "Bonecrusher" Smith Mitch Greene, Tony Tucker,może Buster Mathis jr
 Autor komentarza: 1bioactive
Data: 05-03-2010 14:15:33 
odyniec
przeczytaj mój komentarz powyżej i podaj w których walkach kondycja Adamka była lepsza - na dystansie 12 rund - niż w walce z Estradą
 Autor komentarza: SYLWASswaj
Data: 05-03-2010 14:17:29 
w półciężkiej z Briggsem walczył np 12 rund,im będzie cięższy tym gorzej dla niego
 Autor komentarza: KidDynamite
Data: 05-03-2010 14:18:01 
Sylwa,

W kazdej z tych walk nie bylo mniej niż 97 kg, a z Tuckerem nawet setkę przekroczył.

Waga Tysona kształtowała się na poziomie 96-101 kg. Dopiero po II walce z Holym było od 100 w górę.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 05-03-2010 14:26:39 
SYLWASswaj- No to nie trafiłaś bo trafić nie mogłaś- wagi Tysona z tych walk to Smith 99,3 Green 97,6 ,Tucker 100,2 Mathis 99,3
Najmniej tyson ważył w 85 - 96,2 z Halpienem i była to jego jedyna waga poniżej 97kg
 Autor komentarza: 1bioactive
Data: 05-03-2010 14:31:06 
SYLWASswaj
z Briggsem były walki w półciężkiej i końcówce wcalej Adamek nie wygladał lepiej niż w walce z Estradą
 Autor komentarza: SYLWASswaj
Data: 05-03-2010 14:34:09 
no to widzicie mój błąd ale pamiętam że jak oglądałem te walki to właśnie były te granice??a z Halpinem to był sam początek
 Autor komentarza: SYLWASswaj
Data: 05-03-2010 14:39:55 
No może (po walce -ze zmęczenia ) wyglądał gorzej ale spójrz na tempo tej walki:]
 Autor komentarza: 1bioactive
Data: 05-03-2010 14:52:22 
SYLWASswaj
no właśnie ale wtedy ważył 20 kg mniej, dlatego moim zdaniem pierwszy test na kondycję Adamek zdał zważywszy że Estrada to jeden z najszybszych bokserów w ciężiej i tempo tej walki też było wysolie
 Autor komentarza: SYLWASswaj
Data: 05-03-2010 14:56:52 
tylko spójrz na to że Estrada jak mówisz{jeden z najszybszych} tylko parł do przodu i czasem czymś wystrzelił a nie jak np. Byrd(który naprawde był szybki} Tua (szybkość plus bomba}uderzał dużo.
 Autor komentarza: 1bioactive
Data: 05-03-2010 14:58:47 
SYLWASswaj
myślałem że cały czas mówimy o kondycji Tomka ...
 Autor komentarza: SYLWASswaj
Data: 05-03-2010 15:02:42 
ale podkreśliłeś że estrada to szybki pięściarz ale nie bił tyle jak chociaż ci dwaj wyżej wymienieni, czy tak?? no i nie poruszał sie tak w ringu jak któryś z nich prawda???
 Autor komentarza: Zoran
Data: 05-03-2010 15:15:58 
Teraz jestem pewien zwycięstwa Tomka ! Pełny profesjonalizm. Bravo !
 Autor komentarza: kolaj
Data: 05-03-2010 15:18:46 
StonkaKartoflana- dzięki za odpowiedź. Jak na obecna HW Travis W. ma spory potencjał , moim zdaniem zbytnio się podpala brak mu odp trenera czy... Ma dobre warunki, mocny cios, kto wie jakby walczył asekuracyjnie na dystans. Kończę temat, sorry za off topic. Pozdro, w miarę możliwości pisz częściej można się sporo dowiedzieć.
 Autor komentarza: Kris78
Data: 05-03-2010 16:58:04 
E = mc2 - z tego równania można wywnioskować że (prędkość) szybkość zadawanego ciosu ma większe znaczenie (bo podniesione do potęgi) na wytworzoną energię aniżeli masa. Dla mnie z tego wniosek płynie prosty: Tomasz Adamek przy swojej szybkości zdemoluje Arreolę podobnie jak Gołotę. Arreola być może jest dobrym bokserem - ale technicznie i szybkościowo nie dorównuje Tomkowi. Zresztą ten kto widział jego walki to wie, że przeciwników miał potężnych ale w decydujących momentach stali w miejscu i dawali się obijać jak worki treningowe. Takie coś nie będzie miało miejsca w przypadku Naszego Mistrza - będzie on w ciągłym ruchu, a Arreola bezradnie będzie posyłał ciosy w powietrze... a co do odporności na uderzenia w głowę to niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego Arreola i inni ciężcy mieli by mieć większą odporność niż bokserzy z niższych kategorii? Zrozumiał bym tę tezę w przypadku uderzeń na inne części ciała, gdzie od masy mięśniowej decyduje w dużej mierze odporność - ale głowa nie jest osłonięta! myślę, że to indywidualna sprawa każdego zawodnika - a Adamek udowodnił, że zalicza się do tych odpornych.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 05-03-2010 17:02:42 
Kris78- nie pomyliłeś Adamka z młodym Royem Jonesem
 Autor komentarza: Ibeabuchi
Data: 05-03-2010 17:46:35 
Stonka,
A czemu nie mialbym kibicowac zlodziejowi, prostakowi czy alfonsowi jesli jest Polakiem? W pierwszej lini widze czlowieka ktory walczy pod nasza flaga i reprezentuje nasz kraj. I chyba kazdy by chcial zeby powstala opinia ze Polacy to znakomici piesciarze. Amerykanie swoich Tysonow tez maja i co ? U nich sie to dobrze sprzedaje a kibicow tez nie brakuje. Nikt nie jest calkowicie czysty, Ty rowniez nie. Kazdy ma cos na sumieniu. Jeden mniej drugi wiecej. Gdyby zawodnik popelnil jakies ciezkie przestepstwo to by nie boksowal tylko siedzial w kiciu. A jesli mu te czyny nie udowodniono to po co mam kogos oceniac i skreslac skoro wszystko co wiem to wylacznie z mediow ?
Pewnie sie usmiejesz ale w walce Najman vs Kliczko rowniez bylbym za Polakiem. Dlaczego? Bo pomimo ze nie lubie tego goscia Najmana to tak czy innaczej reprezentowalby w tym momencie nasz kraj. Jak taka walka by sie skonczyla kazdy wie dlatego osobiscie odczulbym wstyd i zlosc na Najmana ze wyszedl do ringu robiac z nas Polakow posmiewisko. Ty zapewnie bys skakal z radosci tak samo jak kazdy inny ukrainiec kibicujacy bracmi Kliczko.
 Autor komentarza: Melock
Data: 05-03-2010 19:01:22 
Dziwna dyskusja momentami, pytano się o dietę i wagę, padł homar i sushi i już źle, już boli...
Dawaj Tomek do przodu i nie przejmuj się komentarzami. Christobal będzie miał znowu powód do płaczu coś mi się wydaje.
 Autor komentarza: ZelaznyMike
Data: 05-03-2010 19:02:24 
Szybkość w boksie spala !

Tyle w temacie ...
 Autor komentarza: eLSzabeL
Data: 05-03-2010 20:57:42 
Góralu rób swoje.Czekam na walke !!!!
 Autor komentarza: gren
Data: 06-03-2010 21:18:07 
Wszyscy którzy kibicują i wierzą, że Adamek zostanie mistrzem! w kategorii ciężkiej zapraszam do głosowania na stronę - http://www.spox.com/de/sport/mehrsport/1003/Artikel/interview-david-haye-karriere-ende-wladimir-vitali-klitschko-schwergewicht-provokation-hasim-rahman-cruisergewicht.html
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.