HENRY RAMIREZ: 'ARREOLA ZGNIECIE ADAMKA'

Henry Ramirez, szkoleniowiec Chrisa Arreoli - najbliższego rywala Tomasza Adamka, wydaje się być pewien zwycięstwa swojego podopiecznego w starciu zaplanowanym na 24. kwietnia w Ontario. W wywiadzie udzielonym Jamesowi Slaterowi z serwisu eastsideboxing.com, wyraża swoje zadowolenie z dotychczasowych przygotowań, formy oraz wagi 28-letniego zawodnika.

 

- Rozmowa z Tobą, Henry, to zawsze zaszczyt i przyjemność. Wiem, że trwa obóz przygotowawczy. Czy zacząłeś już przygotowania wspólnie z Chrisem?
Henry Ramirez: Tak, obóz zaczął się dobrze. Chris właściwe zaczął przygotowania do pojedynku już miesiąc temu. Sparingi rozpoczniemy w poniedziałek, zaczniemy stopniowo – od czterech rund, a później rozwijać do dwunastu.

- Czy korzystać będziecie z dotychczasowych sparingpartnerów, a może wybierzecie takich, którzy lubią się cofać, podobnie jak Adamek czynił to z Estradą? Chris mówił na konferencji prasowej, że oczekuje gonitwy za Adamkiem.
HR: Wybierzemy takich chłopaków, którzy najlepiej naśladują styl Adamka, to oczywiste. Którzy będą umieli boksować i przyłożyć.

- Osobiście jestem zdania, że Chris wygra relatywnie łatwo – po prostu nie wyobrażam sobie zwycięstwa Adamka. Wy, rzecz jasna, wykonujecie ciężką pracę i nie patrzycie na walkę w ten sposób?
HR: Po pierwsze, szanujemy tego faceta za wybór dobrej ścieżki. Adamek oczekuje na zdobycie mistrzostwa bez skręcania na łatwą drogę. W przeszłości widzieliśmy półciężkich i cruiserów, dla których przejście do wagi ciężkiej okazało się sukcesem. Adamek jest pięściarzem całym sercem i 24. kwietnia zechce zwyciężyć. Widzisz, Adamek już był mistrzem świata, już przebył drogę na szczyt. Walka z Adamkiem będzie dla nas ciężka, nie możemy popełnić błędów.

- Chris powiedział na konferencji, że zamierza zrzucić wagę do około 245 funtów – ponieważ Adamek będzie mu uciekał. Czujesz, że Chris będzie zmuszony do ścigania Adamka, który nie będzie angażował się w wymiany? Przecież Adamek cofał się walcząc z Jasonem Estradą.

HR: Myślę, że Estrada to dobry, twardy zawodnik, w walce z którym nikt nie wygląda zbyt imponująco. Lecz Chris to naturalny ciężki, z wrodzoną siłą ciężkiego, narzucający ciągłą presję. Oczekuję, że Adamek będzie boksował i przemieszczał się w ringu, ale sprawa wygląda tak, że jest on prawdziwym wojownikiem, co w pewnym momencie się potwierdzi. Adamek stoczył wojny z Paulem Briggsem i Jonathonem Banksem i jego natura wyjdzie w walce z Chrisem. A on, urodzony ciężki, autentyczny puncher, złamie jego opór, przygniecie go do ringu. Planem dla Chrisa będzie narzucenie swoich warunków. Wszystko może skończyć się wcześnie, jak również później – zobaczymy.o będzie wysoce ekscytujące starcie.


- Każdy, od Dana Goosena do przeciętnego kibica, oczekuje na tę walkę. Osobiście uważam tej pojedynek za niemożliwy do wygrania dla Adamka, choć zasługuje on na uznanie za przyjęcie go. Oczywiście oczekujecie na ciężkie starcie i podchodzicie do niego jak na zawodowców przystało?
HR: Wiesz, Chris zawsze jest krytykowany, szczególnie w twoim serwisie – najwięcej dostaje mu się właśnie tam! (śmiech). Lecz on nigdy nie boi się twardej walki – posiada mentalność wojownika – a obecny obóz przygotowawczy jest najlżejszym dla Chrisa od dwóch lat. Pracuje ciężko i rozpoczął go od wagi 265 funtów, podczas gdy przed walką z Witalijem Kliczko zaczynał od 290. On wie, że musi być lekki na nogach i zdolny do wyprowadzenia całej masy ciosów przeciwko Adamkowi. Chris nigdy nie był zajechany podczas pojedynku, kiedy goście ważący 240 funtów lub mniej bywali. On walczy twardo przez cały czas. Czy kiedykolwiek widziano Chrisa walczącego inaczej niż w sposób ekscytujący?


- Do czego doprowadzi zwycięstwo nad Adamkiem? Witalij Kliczko pewnie zakończy karierę w tym roku i zechce walczyć z Haye'm, a Władimir również jest zajęty. Kto będzie kolejnym celem dla Chrisa? Czytałem w innym serwisie, że Chris mógłby walczyć z "Gaye'm", mając na myśli Haye'a.  Z pewnością byłaby to świetna walka.
HR: Cóż, po pierwsze musimy przejść przez walkę 24. kwietnia, a potem Chris może mierzyć się z każdym. Haye czy ktokolwiek inny posiada w tym momencie pas. Chris jest głodny, aby zostać mistrzem świata wagi ciężkiej, lecz najpierw musi poradzić sobie z Adamkiem.


- A czy 24. kwietnia będzie dla was zwycięski?
HR: To będzie ciężki pojedynek. Doceniamy Adamka, to nie będzie łatwizna. Lecz Chris będzie mocniejszy, bardziej zdeterminowany i zgniecie Adamka by wygrać.


- Dzięki za poświęcenie czasu, Henry. Zawsze jest to dla mnie przyjemność.
HR: Nie ma problemu, dzięki, James.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: runwarsaw
Data: 23-02-2010 23:38:40 
Marny wywiad...
Pan James Slater to musi być strasznie mało kreatywny dziennikarz , nudny.

Pytanie 3 , 5 oraz 7 dotyczą tak naprawdę tego samego a tak na marginesie to osoba przeprowadzająca wywiad powinna być bezstronna a nie wygłaszać swoje opinię (tak mi się przynajmniej wydaje)...

A tak w ogóle to co to ma być za pytanie :

,,- A czy 24. kwietnia będzie dla was zwycięski?"

Brak pomysłu , to po co wywiad przeprowadza...
 Autor komentarza: myyyk
Data: 23-02-2010 23:53:21 
Pytał, bo chciał usłuszeć buńczuczne zapewnienia, że Adamek nie ma szans itp, a słyszał poważne i kulturalne odpowiedzi od myślącego człowieka. No to pytał dalej o swoje. Potem taki dziennikarz puszcza jeden soczysty cytat w tytule i ma materiał. Tylko tutaj nie wyszło i jak widać nie miał planu "b".

W sumie to super, że kariera Adamka się tak rozwija, jeśli wygra to w tym roku realna jest jeszcze jedna konkretne walka. W sumie tego oczekiwałem po upokorzeniu Andrzeja, że to nie pójdzie na marne i na razie się nie zawiodłem.
 Autor komentarza: Jaguar
Data: 24-02-2010 00:07:37 
to najlżejszy obóz Chrisa od dwóch lat? Chris nigdy nie był zajechany w walce a goście ważący 240 funtów bywali, tyle że kończył ich w 4 rundy i nie walczył nigdy z takim speedfaitherem, mam nadzieję że się przeliczą, z wypowiedzi trenera mimo wszystko wynika, że to kolejny trzeci już "naturalny ciężki" który nie dopuszcza myśli o porażce z "małym ciężkim" Adamkiem, niech sobie spokojnie jeździ na tym swoim roweryku, a potem będzie człapał za Adamkiem przez 6 rund jak miś koala że zdziwioną miną że ten się nie obala, a potem zsinieje i będzie płacz,
 Autor komentarza: zamachowiec666
Data: 24-02-2010 00:08:11 
dobrze gośc mówi Adamek to cienias jak na HW. kompletnie nie ma do tego warunków kondycji wzrostu wagi i siły ciosu. Dostanie pierwsze ko w życiu
 Autor komentarza: Jaguar
Data: 24-02-2010 00:11:34 
jak byłby trener Gmitruk w narożniku i jakaś rozsądna optymalna taktyka na Arreolę dostosowana do możliwości Adamka, które przecież doskonale zna to ten scenariusz byłby bardzo prawdopodobny, a tak już sam nie wiem co mam myśleć o przebiegu tej walki, teraz mam jeszcze większe obawy
 Autor komentarza: Jaguar
Data: 24-02-2010 00:14:39 
a ty co zamachowiec666, jesteś siostrzeńcem Endriu czy co?, idź spać, jutro musisz przecież rano wstać do szkoły
 Autor komentarza: wojkerr
Data: 24-02-2010 03:07:56 
Podoba mi sie ze Chris i jego ludzie wypowiadaja sie o Tomku z pelnym uznaniem ,maja klase poprostu.Pamietacie ostatnia walke Chrisa z Braianem Minto,nie pokazal nic specjalnego nie zachwycil bynajmniej,miotali sie przez te 4-ry rundy, chaotyczna troche byla ta walka a to przeciez zupelnie przecietny zawodnik,mysle ze duzo slabszy od Estrady.Wyobrazmy sobie ze walczyl by z nim Tomek,mysle ze na tle Minto Tomek zaprezentowal by sie lepiej niz Areolla.
 Autor komentarza: eLSzabeL
Data: 24-02-2010 07:03:18 
Gówno prawda Arreola tego nie wygra Adamek go ośmieszy w ringu .Arreola bedzie pływal kraulem w strone Adamka chcąc go trafic a Tomek bedzie go kłuł chytrze.TOMEK wygra
 Autor komentarza: Legionnaire
Data: 24-02-2010 08:31:49 
Ramires odpowiadal bardzo rzeczowo i na temat, natomiast zadajacy pytania pomylil sie ze swoim fachem. Dziennikarz nie powinien wyrazac swoich prywatnych opini, pytania powinny byc zadawane w neutralny sposob. Podzielam opinie runwarsaw.
 Autor komentarza: Daro603
Data: 24-02-2010 09:03:40 
Mojm zdaniem tę walkę wygra Arreol.
TA może ją wygrać jedynie na pkt.
Tomek Wogule niema ciosu jak na wagę ciężką... Chris ma mocny cios... Tomek jeśli nawet wygra z Arreolą to NAPEWNO niewygra z Żadnym obecnym miszczem świata. David Haye jest DUŻO lepszy od Tomka, więc TA niema z nim żadnych szans!.
A z braćmi kliczko to już wogule niemiałby żadnych szans.
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 24-02-2010 09:34:09 
Stronniczy dziennikarz (nieobiektywny) to chu...y dziennikarz. Takie moje skromne zdanie :)


A co do pewności łatwego zwycięstwa Chrisa, to niech żyją w takim przekonaniu, a jak to Tomek mówi, w ringu się wszystko okaże :)
 Autor komentarza: Melock
Data: 24-02-2010 14:08:18 
Kiepski wywiad, nie trafiony wyciągnięty z kontekstu cytat w tytule. Prowadzący wywiad dziennikarz na siłę chciał wycisnąć z rozmówcy opinie że Chris zwycięży bez problemów i zmiażdży Adamka, kiedy ten cały czas wypowiada się o nim z szacunkiem a o wyniku mówi z rezerwą.
Na koniec rzucił tekst, który pasował do "widzimisie" redaktora i wylądował w tytule.
Amatorka nie dziennikarstwo.
 Autor komentarza: RAZ
Data: 24-02-2010 19:27:09 
ten gościu co przeprowadzał wywiad chyba musiał kiedyś dostać po ryju od Polaka, skoro tak jedzie po Adamku
 Autor komentarza: kamill241
Data: 24-02-2010 19:57:35 
AREOLA TAK ZMIECIE ADAMKA JAK AREOLA SCHUDNIE:):):)
 Autor komentarza: Zoran
Data: 25-02-2010 00:00:41 
propaganda sukcesu heh.. dobre sobie
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.