SUKCES POLSKICH BOKSERÓW W ŁODZI!

Podczas piątkowej gali boksu zawodowego z cyklu "Wojak Boxing Night", pięściarze z grupy Bullit KnockOut Promotions, wygrywając ze swoimi przeciwnikami, dali polskim kibicom pokaz wysokich umiejętności bokserskich. Dobrze zaprezentowali się także młodzi bokserzy amatorzy z klubu Gwardia Łódź, którzy zmierzyli się ze sobą w przedwalkach. Sponsorem wydarzenia była marka piwa Wojak.

W piątkowy wieczór, 18 grudnia, kilka tysięcy sympatyków boksu zgromadziło się w łódzkiej Hali Sportowej przy ul. Skorupki, by dopingować swoich faworytów w bokserskich zmaganiach. Pięściarze z grupy Bullit KnockOut Promotions zmierzyli się z przeciwnikami reprezentującymi nie tylko europejską, ale też amerykańską szkołę boksu. Maciej Miszkiń, w trudnym pojedynku pokonał Daniela Regi (Węgry), natomiast Łukasz Janik wygrał jednogłośnie z Usztwanem Orszosem (Węgry). Wiele emocji wzbudził pojedynek Krzysztofa Bieniasa, który pokonał utytułowanego Bronislava Kubina (Czechy). Swoich kibiców nie zawiódł także Dawid Kostecki, który już w pierwszej rundzie znokautował Istvana Vargę (Rumunia). Do bardzo udanych można zaliczyć pojedynek Andrzeja Wawrzyka, który w wadze ciężkiej w walce z Ukraińcem Oleksijem Mazykinem obronił młodzieżowe mistrzostwo świata organizacji WBC. Natomiast w emocjonującej walce wieczoru Paweł Kołodziej pokonał Amerykanina Roba Calowaya, broniąc tym samym mistrzowski pas organizacji IBC w wadze junior ciężkiej.

Paweł Kołodziej rzuca na deski Roba Calloway'a.

Przed swoją publicznością  zaprezentowali się także młodzi pięściarze z łódzkiego klubu Gwardia: Piotr Jakuć zmierzył się z Sylwestrem Grodzkim, a Wiktor Wlaźlak z Kamilem Zalasą. Jak powiedział trener pięściarzy, Stanisław Pisarek: "To młodzi zawodnicy, jednak bardzo zaangażowani i ambitni. Dlatego chcieliśmy ich docenić, umożliwiając pojedynki przed łódzką publicznością. Liczymy na to, że ich pierwszy występ będzie stanowił pierwszy krok do kolejnych sukcesów."

Łódzka gala boksu zawodowego była ostatnim tak dużym bokserskim wydarzeniem w tym roku. Jednak na kolejne zmagania pięściarzy kibice boksu nie będą musieli długo czekać. Już w styczniu kolejna gala z cyklu "Wojak Boxing Night" odbędzie się w Rzeszowie.

Jeden z młodych amatorów z łódzkiej Gwardii Sylwester Grodzki.

"Cieszymy się, że dzięki zaangażowaniu marki piwa Wojak w polski boks, mamy swój udział w zapewnianiu polskim kibicom wielu sportowych emocji, a jednocześnie możemy przyczyniać się do sukcesów naszych pięściarzy. Wierzymy, że nasze działania wpłyną pozytywnie na popularyzację tej dyscypliny sportowej, w której polscy zawodnicy odnoszą zarówno lokalne, jak i międzynarodowe sukcesy." - powiedział Maciej Partyka z Kompanii Piwowarskiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 22-12-2009 13:25:06 
Niezle browar i boks heh..Co do gali to tylko Kolodziej i Wawrzyk mogli i cos tam pokazali..reszta walk slaba..
 Autor komentarza: myyyk
Data: 22-12-2009 14:05:50 
Zaangażowanie browaru w boks jest nieco ryzykowne, ale kiedy na gali sponsorowanej przez browar występują nieletni, to już robi się na prawdę cienko. Kompanii Piwowarskiej powinno bardzo zależeć na odsuwaniu od boksu wszelkich kontrowersji etycznych, a tym czasem takie skandale jak z Szotem tylko komplikują sytuację.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 22-12-2009 14:25:17 
Dobrze ze jest sponsor bo wtedy jest kasa a jak kasa to i promocja..Osobiscie nigdy jednak nie kumalem promocji sportu przez kampanie piwowarskie no ale jesli ma to pomoc w boksie heh..
 Autor komentarza: myyyk
Data: 22-12-2009 15:15:57 
Ja się cieszę, że po wielu latach stopniowego rozwoju boksu zawodowego w końcu są wokół niego jacyś poważni sponsorzy. Akurat browar ryzykuje zarzuty etyczne, ale skoro mimo wszystko sie zdecydowali, to znaczy, że widzą w tym sens. Chciałbym tylko, żeby nie pojawił się mechanizm "wieksza kasa - większe kanty", bo sponsorzy uciekną. Dla Kompanii Piwowarskiej to jest inwestycja w markę Wojak, zamiast ładować w telewizję to są sponsorem gal. Bardzo dobrze - marka nie jest taka jak wszystkie, a boks sie rozwija. Tylko z poważnymi partnerami trzeba pracować poważnie, czyli bez afer i zrażania kibiców.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 22-12-2009 15:24:58 
myyyk
Afery byly, sa i beda bo tam gdzie sa duze pieniadze nie zawsze wszystko idzie wedlug regulaminu..Zawodowy sport to sponsorzy i kasa wiec i walkow sie nie da uniknac..Tak jest w kazdym sporcie nie tylko w boksie i w kazdym kraju nie tylko w Polsce..
 Autor komentarza: pigwus
Data: 22-12-2009 16:05:24 
Na gale bullitow tylko browar wojak:Dheheeh. Wiekszosc kibicow boksu jest pelnoletnich, wiec moga łoić wojaki do oporu:)
 Autor komentarza: Olaf
Data: 22-12-2009 16:27:38 
Wojak dobre piwo. Zwłaszcza ten 9%.
 Autor komentarza: Igormokotow
Data: 23-12-2009 18:10:33 
Ta gala to totalna porażka i pośmiewisko. Wasilewski spada na psy. Oglądałem w sobotę galę Gmitruka w Radomiu i muszę powiedzieć że Gmitruka i Wasilewskiego dzieli przepaść na korzyść Gmitruka. Walki w Radomiu fenomenalne a atmosfera super.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.