WAWRZYK O MAZIKINIE I SZPILCE

Prezentujemy skróconą transkrypcję ostatniego wywiadu (video ukazało się już w piątek) z Andrzejem Wawrzykiem (15-0, 10 KO), który 18 grudnia na gali "Wojak Boxing Night" w Łodzi zmierzy się z Alexem Mazikinem (13-3-1, 3 KO). W rozmowie z BOKSER.ORG młodzieżowy mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC podsumował swoje przygotowania do najpoważniejszego testu w profesjonalnej karierze, a także podzielił się wrażeniami po wizycie w zakładzie karnym u swojego przyjaciela z drużyny Artura Szpilki

ANDRZEJ WAWRZYK DLA BOSKER.ORG (10.12.2009) >>

O przygotowaniach do walki z Mazikinem: - Przygotowania przebiegły zgodnie z planem, były najcięższe jak do tej pory, ale ważne, że jest kondycja, dynamika, technika. Wszystko poszło zgodnie z planem. Szybkościowo prezentuję się dobrze, wzmocniłem siłę ciosu. Zapowiada się bardzo dobra walka (...) Bardzo się cieszę, że przed tą walką ćwiczyłem z tak wymagającymi sparingpartnerami, z którymi naprawdę ciężko było wytrzymać w ringu 8 czy 10 rund, tym bardziej, że waidomo, iż oni jako sparingpartnerzy wymieniali się co 3 rundy, a zawodnikami są wysokiej klasy i dawali mi ostro popalić (...) Zamierzam zacząć pojedynek od szybkiego silnego lewego prostego, potem dołożę ciosy na korpus, a potem zobaczymy. Mam w narożniku znakomitych fachowców i oni na pewno mi coś podpowiedzą.

O wizycie u Artura Szpilki: - Byłem w sobotę u mojego kochanego przyjaciela, trzyma się bardzo dobrze, to jest teraz wielkie bydlę, waży "setkę", cały czas ćwiczy na siłowni i w celi. Wygląda bardzo dobrze, dobrze się trzyma psychicznie i zapowiedział, że jak wyjdzie to w ringu wszystkich napier…., więc do boksowania jest nastawiony bardzo dobrze (...) Powiedziałem mu jednak: gościu, zastanów się, czy chcesz iść do wagi ciężkiej, bo w Bullicie jest taki jeden, co bardzo mocno bije. Odpowiedział, że jednak będzie zbijał wagę i wydaje mi się, że jeszcze parę pojedynków zaboksuje w junior ciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kelIf
Data: 14-12-2009 12:27:53 
No i dobrze! Niech Szpilka swoją złość wyładuje na ringu - najwięcej na tym skorzysta i on sam i kibice. A przyszli przeciwnicy... niech im ziemia lekką będzie ;)
 Autor komentarza: Dorian
Data: 14-12-2009 13:26:36 
Szpilka coza prostak....zamiast korzystac ze swojego talentu...zgrywa wienziennego kozaka... jak by myslal to by tam nie trafil...pseudokibic...
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 14-12-2009 14:41:35 
Dajmy szansę i Szpilce i Wawrzykowi. Chociaż, co ja tu bedę sobie pisał. Sami muszą ją sobie stworzyć. To nasze najwieksze bokserskie "prospekty", nie licząc Proksy a włączając Masternaka(?).
Szpilka ma niepotrzebną przerwę. Całe szczęście jest jeszcze bardzo młody. Za głupotę się płaci, prędzej lub póżniej. Oby to był już wkrótce rozdział zamknięty a nie kolejny... oddział zamknięty.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 14-12-2009 16:52:57 
Szpilka wielki talent wagi ciezkiej bedzie!!!
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 14-12-2009 17:42:24 
Wawrzyka tez lubie, mysle ze dla obu w teamie znalazlo by sie miejsce w wadze ciezkiej..Szpilka definitywnie powinien atakowac ciezka..
 Autor komentarza: iron
Data: 14-12-2009 19:58:46 
Wiecie może jak wyrok Szpila dostał?
 Autor komentarza: Fightclubboxing
Data: 14-12-2009 20:46:10 
nie wiem ale wiem ze wyjdzie w nie długim czasie cos do konca lutego max marzec:P
 Autor komentarza: Daw
Data: 15-12-2009 12:00:30 
Wawrzyk i Szpilka to obaj dwa duze talenty i licze,ze chociaz jeden z nich cos osiagnie,a moze oboje powodzenia i trzymaj sie Szpila!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.