18 GRUDNIA 'WOJAK BOXING NIGHT' W ŁODZI!

18 grudnia, dwa miesiące po polskiej "walce stulecia" boks zawodowy znów zawita do Łodzi za sprawą gali "Wojak Boxing Night".

W pojedynku wieczoru notowany w czołówkach rankingów kategorii junior ciężkiej Paweł Kołodziej skrzyżuje rękawice z niezwykle doświadczonym i obdarzonym nokautującym ciosem Amerykaninem Robem Calloway’em. Stawką pojedynku będzie należący do Polaka mistrzowski tytuł organizacji IBC.

- Bardzo się cieszę, że mój rywal będzie tak wymagający - mówi pięściarz z Krynicy. - Będę musiał uważać na jego ciężką rękę, ale jeśli wzniosę się na wyżyny swoich umiejętności i będę go trzymał na dystans, powinienem sobie poradzić. 

Podczas łódzkiej gali swój najtrudniejszy test w profesjonalnej karierze przejdzie postrzegany przez wielu ekspertów jako następca Andrzeja Gołoty młodzieżowy mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC Andrzej Wawrzyk. 22-latek z Krakowa sprawdzi się na dystansie 10 rund z mierzącym 196 cm i ważącym około 115 kg Ukraińcem Alexem Mazikinem, który w swoim dorobku ma między innymi tytuł wicemistrza świata amatorów.

- Chcecie zobaczyć poważną walkę w wadze ciężkiej, to przyjedźcie do Łodzi 18 grudnia - zaprasza Wawrzyk, którego 195 cm wzrostu i 107 kg w zestawieniu ze znakomitymi warunkami fizycznymi jego oponenta są gwarancją mocnego uderzenia w hali łódzkiego MOSiRu.

Grudniowa "Wojak Boxing Night" to także powrót do Łodzi Dawida Kosteckiego. Popularny "Cygan" w tym samym mieście debiutował jako zawodowiec w 2001 roku, nokautując Marcina Najmana, a dwa miesiące temu w pojedynku poprzedzającym starcie Tomasza Adamka z Andrzejem Gołotą wypunktował Grzegorza Soszyńskiego.

Wieczór z boksem z udziałem pięściarzy grupy Bullit KnockOut Promotions będzie również okazją do obejrzenia w akcji interkontynentalnego mistrza wagi półśredniej federacji WBO Krzysztofa Bieniasa, boksującego w kategorii junior ciężkiej Łukasza Janika i "półciężkiego" Macieja Miszkinia.

 Bilety na „Wojak Boxing Night” w Łodzi dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie eventim.pl.
 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 09-12-2009 21:04:05 
Znany juz rywal Kosteckiego?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.