VITALI KLICZKO: WAŁUJEW WYGRA, BĘDĄ KONTROWERSJE

Jutrzejszy pojedynek pomiędzy panującym mistrzem WBA Nikołajem Wałujewem (50-1, 34 KO) i Davidem Haye (22-1, 21 KO) wywołuje sprzeczne opinie. Swój typ na rezultat tej walki zdecydował się podać mistrz WBC, Witalij Kliczko (38-2, 37 KO):

- Wydaje mi się, że obaj spróbują walczyć na dystans.- powiedział "Dr Żelazna Pięść"- Haye być może będzie boksował trochę lepiej od Wałujewa, ale sędziowie podarują zwycięstwo Rosjaninowi, przez niejednogłośny werdykt. Taki scenariusz jest prawdopodobny, gdyż walka odbędzie się w Niemczech, a przecież Wałujew jest promowany przez Sauerlanda i Dona Kinga. Oczywiście nie jestem pewny, że walka potoczy się w ten sposób, ale tak wygląda moja hipoteza na ten pojedynek.

Autor komentarza: Santosjf
Data: 06-11-2009 19:16:50
Oby nie miał racji, chociaż niestety może mieć.
 Autor komentarza: jabolek
Data: 06-11-2009 20:32:16
czyżby Witalij już przygotowywał "marketingowy" grunt pod starcie z Nikim :) ?
Myślę, że po tym co się działo po małym oszustwie z Holym wielkiego wałka już nie zaryzykują.
 Autor komentarza: zin
Data: 06-11-2009 20:32:29
Na punkty w niemczech Haye ma marne szanse i nie wiem czy wystarczy mu cierpliwości na 12 rund. Z drugiej strony , jak będzie chciał znokautować Wałka , to sam może się nadziać. Wałek , to duży i twardy facet.
 Autor komentarza: bartek23s
Data: 06-11-2009 20:41:26
a ja stawiam na kontrowersyjny remis
Data: 06-11-2009 21:12:13
Kontrowersyjny remis w Niemczech oznaczałby, że Haye przez 12 rund okładał Wałka bez przerwy, a pewnie i tak musiałby być dechy, żeby nie było UD Wałujew.
 Autor komentarza: waden15
Data: 06-11-2009 22:29:01
Czemu ta walka jest w Niemczech?? To wszystko psuje. Bo przekupieni sędziowie punktowi+ przekupiony sędzia ringowy+przekupione WBA=wałek...

Smutne ale prawdziwe. Myślę że te wałki które miały miejsce na walkach Wałujewa pokazuję jak słaby jest obecnie ten boks zawodowy. Dopóki nie ma "Bokserskiego Trybunału Stanu" - boks przez tych ludzi będzie niszczony i mniej lubiany z minuty na minutę
Data: 06-11-2009 22:33:21
Masz rację Waden, ale nie tylko w Niemczech się tak dzieje, chociaż na galach ich promotorów najbardziej wyraźnie. Ale przecież w Anglii też okradli Dirrella i to podczas Super Six. Ogolnie to dzisiejsze sędziowanie i mnogosc federacji zabija boks niestety.
 Autor komentarza: Platon
Data: 06-11-2009 22:59:11
Wątpię by Haye obrał taktykę spokojnej szermierki na pięści.
Data: 06-11-2009 23:04:55
Santosjf

Walka Dirrell - Froch była wyrównana z małą przewagą Dirrella...

Holyfield wygrał prawie wszystkie rundy a jakoś został okradziony...
Data: 07-11-2009 00:36:26
Waden15,
ok, może uczepiłem się tej walki bo nie lubię Frocha, ale jednak moim zdaniem wygrał ją Dirrell, dodatkowo odebrali mu niesłusznie punkt, ale nieważne czy oszukali kogoś o 3,5,7 czy 11 punktów to i tak jest ze szkodą dla boksu. Poza walkami Walujewa to utkwił mi jeszcze wyczyn sędziów w Niemczech, podczas walki Chambers Dimitrenko: dwa do remisu przy dominacji Eddiego i 3 knockdownach Dimitrenki. Takich sędziów powinni się wykluczać z sędziowania jakikolwiek walk. Ehh, nawet się już o tym pisać nie chce. Nie powinny się zdarzać w boksie takie rzeczy, chociaz minimum obiektywizmu powinno byc.