MASTER: WALKA NIE POTRWA 10 RUND

Już pojutrze polska "gala stulecia", podczas której Andrzej Gołota przetestuje możliwości Tomka Adamka w wadze ciężkiej. Wcale nie mniej emocji budzi konfrontacja naszych dwóch zdolnych bokserów wagi junior-ciężkiej: Mateusza Masternaka (14-0, 9 KO) i  Łukasza Janika (15-0, 8 KO). Popularny "Master" udzielił BOKSER.ORG wywiadu, w którym opowiada o swoich przygotowaniach i prognozach na walkę. MATEUSZ MASTERNAK DLA BOKSER.ORG >>

- Mateusz, do Twojej walki z Łukaszem Janikiem pozostały już tylko godziny. Powiedz jak forma?
Mateusz Masternak:
Myślę, że optymalna. Przygotowany jestem dobrze, także czekam teraz tylko na 24. października i trzeba zobaczyć efekt ciężkiej pracy.

- Wielu kibiców twierdzi, że Wasza rywalizacja będzie od strony sportowej największym wydarzeniem gali w Łodzi. Kibice pięściarstwa w Polsce są szalenie ciekawi, który z naszych młodych i niepokonanych "cruiserów" jest lepszy. Jak radzisz sobie ze stresem?
MM:
Na razie, powiem szczerze, jakiejś większej presji nie odczuwam. Na pewno jeśli na ring wychodzi dwóch zawodników mających po 50% szans na zwycięstwo, to dla kibiców jest to pewnego rodzaju zagadka. Nie ma zdecydowanego faworyta, więc taki pojedynek niesie ze sobą jakieś dodatkowe emocje, ale wszystko poszło po mojej myśli, 24. października pójdzie też po mojej myśli i będzie tak jak powinno być.

- Początkowo mówiliście o sobie bardzo grzecznie, jednak czym bliżej walki, tym bardziej wyczuwa się "złą krew" między Wami. Jak jest naprawdę?
MM:
Ja wiem? "Zła krew" to może nie z mojej strony- mój przeciwnik mówił dużo więcej. Wiadomo, to jest boks, jakaś tam otoczka przed walką to jakiś tam dodatkowy dreszczyk emocji. To w jakiś sposób może zwiększyć zainteresowanie, na pewno takie kontrowersje lepiej się sprzedają. To jest jednak boks i nie można boksować na emocjach. Trzeba wyjść na ring opanowanym i robić to, co robiło się podczas przygotowań w sali treningowej, a to co tam się gadało wcześniej schodzi już na drugi plan. Zostają tylko dwie pary rąk, dwie głowy i do boju, wygrywa lepszy.

- Czyli nie będziesz na siłę dążyć do nokautu?
MM:
To jest boks. Trzeba robić swoje, walczyć, a nokauty przychodzą same. Na pewno jeśli nadarzy się taka okazja, to nawet przez ułamek sekundy nie będę się zastanawiać czy to zrobić. Jeżeli przyjdzie taka możliwość to wykorzystam ją i jednym, jak najszybszym ciosem uderzę i będzie po walce.

- Jak naprawdę było podczas tych Waszych sławnych już sparingów, o których mówił Łukasz?
MM:
Nie chcę się wypowiadać na temat sparingów, bo to dla mnie jest zwykła robota. Ja sparingi mogę wszystkie przegrywać, a potem wychodzić do ringu i wygrywać. Ale już tak całkowicie abstrahując od tych sparingów, ta ja powiem krótko- jeśli on chce, żeby ta walka wyglądała tak jak tamte sparingi, to myślę, że ta walka nie potrwa długo. Jeśli ja będę miał na rękach "dziesiątki" Everlasta, to życzę mu powodzenia i takiego sparingu na ringu.

- W moim odczuciu troszkę lepiej prezentujesz się w ringu, ale Janik przeszedł dwa trudne testy w postaci zwycięstw nad Rachidem El Hadakiem oraz Jeanem Claudem Bikoi. Tobie brakowało w karierze przeciwnika, który poważniej by ci zagroził i tak naprawdę nie wiemy jak zachowa się zraniony Masternak. Czy nie obawiasz się, iż w tym elemencie Twój rywal ma przewagę?
MM:
Wydaję mi się, że nie. Tak patrząc na El Hadaka, to jest niezłym bokserem, ale on ma dobre walki, i ma też walki bardzo słabe. O pojedynku Łukasza z El Hadakiem można by się trochę szerzej wypowiedzieć, na temat jego i punktacji w nim. Co do walki z Bikoi'em- to co to za zawodnik? Wygląda jak kulturysta, lecz jest wolny, technicznie też przeciętny, ostatnio wszystko poprzegrywał, tak więc wydaje mi się, że to zwykły średniak. Przegrał m.in. z Łukaszem Rusiewiczem i dla mnie wygrać z takim zawodnikiem to żaden sukces i nie ma się tu czym chwalić.

- Generalnie można się spodziewać szturmu Łukasza Janika na początku, a lepszy w defensywie Masternak powinien odrabiać straty w drugiej części pojedynku. A może przygotowaliście jakąś niespodziankę?
MM:
Niespodzianka to będzie 24 października. Jestem przygotowany na wszystko, w tym także na szturm. Walka trwa dziesięć rund. Mogę przegrać dwie pierwsze, ale pozostaje jeszcze osiem, a w tych ośmiu może dziać się jeszcze wiele. Szczerze mówiąc jednak, wątpię by ta walka potrwała na pełnym dystansie.

- Mówiono o Twoich sparingach z Krzysztofem Zimnochem, ale ostatecznie do nich nie doszło. Wiem, że trenowałeś w Belgii z Geoffrey’em Battelo, a już w Polsce pomagał Ci były rywal, mocno bijący Alex Mogylewski. Jesteś zadowolony ze swoich przygotowań?
MM:
Tak, jestem. Na temat Krzysztofa Zimnocha wolę się nie wypowiadać. Odnośnie Mogylewskiego, to jestem bardzo zadowolony. Chłopak naprawdę dawał z siebie wszystko. W Polsce sparowałem też z pewnym Łotyszem z wagi ciężkiej, mniej więcej gabarytów Łukasza, potem jeszcze z paroma innymi chłopakami. Wydaje mi się, że to, co powinienem zrobić w trakcie tych przygotowań to zrobiłem i chyba jestem w optymalnej formie. Teraz czekam tylko na ten wieczór. Chcę się pokazać z jak najlepszej strony i pokazać jak najlepszy i najciekawszy boks.

- Pytanie teoretyczne. Jeśli pokonasz Janika, to co później? Co byś powiedział na temat propozycji walki z Pawłem Kołodziejem bądź Tomkiem Hutkowskim?
MM:
Na to jak na lato (śmiech). Bardzo chętnie, choć to nie ode mnie zależy. Polsat robi polską galę, może zrobi kolejną i znów rywalizować będą ze sobą Polacy. Jeśli wyjdzie taka propozycja, to jak najbardziej jestem na tak.

- A co byś chciał powiedzieć tym wszystkim, którzy stawiają na Twojego rywala, Łukasza Janika?
MM:
Co mogę powiedzieć... Niech trzymają kciuki. Zobaczymy jak mocno będą trzymać i kiedy pękną im te kciuki. Ja wychodzę do ringu, wiem co mam robić i tak naprawdę wiem, że mam swoich kibiców, którzy nie czepiają się jakiś dziwnych słówek, tylko odbierają to co mówię tak, jak należy. Są też tacy, którzy czepiają się słówek, wygadują o mnie brzydkie rzeczy, ale jestem pewien, iż w najbliższym czasie oni także docenią mój boks i w przyszłości także będą mi kibicować.

MATEUSZ MASTERNAK: SERWIS SPECJALNY >>

- I tak na koniec twój typ na walkę Gołota - Adamek...
MM:
Nie nawet co typować. Jak dla mnie zdecydowanym faworytem jest Tomek. Trzymam kciuki by stworzyli wielkie widowisko i żeby to była historyczna gala, a niech wygra lepszy. No nie ukrywam, z Tomkiem jestem na zupełnie innych relacjach niż z Andrzejem. Z Andrzejem nigdy nawet nie podaliśmy sobie ręki i go prywatnie nie znam, a z Tomkiem mieliśmy wiele wspólnych sparingów. Tomek starał się mi jako młodemu zawodnikowi udzielać dużo rad i wskazówek. Tak więc na pewno jakiś tam sentyment do Tomka mam. Życzyłbym sobie, by ta walka pokazała polski prawdziwy boks - twardy i zawzięty. Powiem tak - trzymam kciuki za obu, niech wygra lepszy, ale chyba bardziej trzymam za Tomkiem.

Rozmawiał: Łukasz Furman

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kazan
Data: 22-10-2009 07:43:44 
Master, niech moc będzie z Tobą! Będę trzymał za Ciebie kciuki i wierzę, że wygrasz!
 Autor komentarza: loobelak76
Data: 22-10-2009 08:12:04 
Bardzo fajny wywiad, spokojny i wyważony!Dokładnie taki jest Mateusz. W sobote też zrobi co do niego należy i mam nadzieje ze zamknie usta jego krytykom (czyt. znaFcom :) boksu).
Jest naprawdę szybki, silny, ułożony technicznie i zdyscyplinowany taktycznie a nie muszę mówić co taka mieszanka oznacza z Andzrejem Gmitrukiem w narożniku.

POWODZENIA ŁUKASZ
 Autor komentarza: odyniec
Data: 22-10-2009 08:51:23 
w koncu bokser co umie sie wypowiedziec normalnie
 Autor komentarza: Tasman
Data: 22-10-2009 09:45:11 
jaka bedzie kolejnosc walk na tej gali??
 Autor komentarza: Wojtek1987
Data: 22-10-2009 10:19:08 
Masternak , Soszyński , Adamek
to moi faworyci na 24 , choć lubię wszystkich którzy tam będą startować i inne walki też będą za pewne ciekawe

brakuje mi tylko na tej gali Andrzeja Wawrzyka , to moim zdaniem 3 ( bo Adamek już się wybił ) najbardziej obiecujących polskich pięściarzy

ewentualnie jeszcze Jackiewicz ale on moim zdaniem źle trafił z wagą , nawet nie wiem dokładnie w jakiej on boksuje ale w tych kategoriach jest wielu bardzo dobrych bokserów
 Autor komentarza: preston85
Data: 22-10-2009 10:30:16 
Najlepiej zbudowany polski bokser, dajcie mu spokój niech sobie filozofuje jego sprawa, może być z niego pociecha w wadze cięzkiej za kilka lat
 Autor komentarza: HARDPUNCH
Data: 22-10-2009 11:30:58 
STAWIAM NA MASTERA. JEST MOIM ZDANIEM LEPIEJ WYSZKOLONY TECHNICZNIE I TAKTYCZNIE(BBOKSUJE ODPOWIEDNIO POD SWOJE WARUNKI FIZYCZNE I UMIJETNOSCI), JANIM ZA TO WYDAJE MI SIE BYC TWARDZY OD MATEUSZA ALE GLOWA MURU SIE PRZECIEZ NIE PRZEBIJE
 Autor komentarza: koziouuu
Data: 22-10-2009 11:36:40 
Wojtek1987]

Fakt, Jackiewicz jest w trudnej polsredniej wadze...ale...przy dobrych wiatrach ma szanse na tytul IBF bo tamtejszy krol jest "najslabszy" z pozostalych championow;]
 Autor komentarza: Bvlgari
Data: 22-10-2009 11:47:01 
Dobry wywiad. Będę kibicował Masterowi.
 Autor komentarza: moon198
Data: 22-10-2009 11:51:11 
no już się nie mogę doczekać tej gali tyle walk dobrych się szykuje NIECH WYGRA DOBRY BOKS
 Autor komentarza: jagielskce
Data: 22-10-2009 12:01:04 
Liczę, że zarówno Master jak i Janik zaprezentują się z dobrej strony. Jakoś bardziej będę za Masterem. Są to dwaj zawodnicy bez wielkich doświadczeń, zatem ciekawe jak wpłynie na nich wizja pełnej hali. Mam nadzieję, że doda im skrzydeł :)!
 Autor komentarza: rogal
Data: 22-10-2009 13:21:35 
Stawiam na Masternaka.

Głowa, sparingi, narożnik - przewagi.

Najlepsza walka na gali.

pozdrawiam
 Autor komentarza: loverboy69
Data: 22-10-2009 13:42:58 
Poniższa wiadomość łamie postanowienia regulaminu. Użytkownik loverboy69 piszący z IP: 62.111.180.146 dostaje ostrzeżnie. Jeśli będzie dalej łamał regulamin, zostanie usunięty ze społeczności użytkowników serwisu.
ale to jest dureń!! Powinien mieć zakaz publicznego wypowiadania sie! "..kciuki im pękną.." idiota!! stawiam na Janika,zawsze stawiałem i nigdy się nie zawiodłem!
 Autor komentarza: Daw
Data: 22-10-2009 13:58:48 
Master go znokautuje wogole walka sie swietnie zapowiada juz sie nie moge doczekac bedzie sie dzialo!
 Autor komentarza: mik36
Data: 22-10-2009 14:26:56 
loverboy69 - a ty powinieneś mieć zakaz publicznego pisania , bo ci to ewidentnie nie leży.
 Autor komentarza: Airbolt
Data: 22-10-2009 14:45:56 
Masternak to dobry wróżbita walka nie potrwa 10 rund bo Janik go wcześniej znokoutuje :)
 Autor komentarza: rys
Data: 22-10-2009 15:02:45 
mam nadzieje, że Janik mu zrobi w sobotę z d.py jesień średniowiecza
a master będzie klepał gruche na treningu albo okładał wór
 Autor komentarza: bokser88
Data: 22-10-2009 15:09:21 
Tak poza tematem. Czy Artur Szpilka nie wyzwał w jednym z wywiadów Masternaka do walki? Czy mnie pamięć zawodzi.
 Autor komentarza: Tomasz78Usa
Data: 22-10-2009 15:17:51 
Oczywiscie ze Masternak bedzie lezal, Lukasz Janik jest szybszy,twardszy i ma lepsza psychike ,sparingi wygrywal z Masterem wiem ze to nie jest wymiernik jaki kto jest ale bez dwoch zdan Lukasz Janik jest lepiej prowadzy w grupie Bulitknockutpromotions i ma lepsze zadatki nic Masternak.Takze zgadzam sie ze walka nie potrfa na pelnym dystansie bo Masternak nie wytrzyma sily i dynamiki ciosow Janika i to wszystko.
 Autor komentarza: Tasman
Data: 22-10-2009 15:22:01 
może to być najlepsza walka na tej gali, tak to przewiduje, bedzie wyrównany bój w którym stawiam na janika
 Autor komentarza: czerwony
Data: 22-10-2009 15:27:09 
kibicuję masternakowi, ale szanuję obydwu zawodników!!! liczę na prawdziwą wojnę, brakuje mi takich walk, poza tym w tej kat. wagowej musi się parę spraw wyjaśnić...
 Autor komentarza: przemo663
Data: 22-10-2009 15:38:35 
Mam nadzieję, że ta walka nie będzie trzecią w kolejności jak to anonsuje na swojej stronie Polsat.Taki pojedynek moim skromnym zdaniem zasługuje na późniejszy czas antenowy (jeśli nie zaraz przed Gołota - Adamek to przynajmniej przed Kostecki - Soszyński).
 Autor komentarza: Danny
Data: 22-10-2009 15:54:56 
Kiedy waga?
 Autor komentarza: Dominic
Data: 22-10-2009 15:58:10 
Mam nadzieje że Janik go skarci - bo Masternak od tego momentu kiedy przyjechał ze Stanów to troszke mu się lejce pojebały !
Wszyscy wiedzą o co chodzi - ale niech wygra lepszy !
 Autor komentarza: Airbolt
Data: 22-10-2009 15:59:37 
Tak Szpilka wyraził chęć boksowania z Masternakiem po jego wywiadzie i ogloszeniu Ery Mateusza Masternaka, Szpila młody gniewny i nie boi sie niczego;)
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 22-10-2009 17:04:27 
Fajnie by bylo zeby walki tych chlopakow byly kiedys ozdobami gal bokserskich w USA,Niemczech albo U.K trzymam kciuki zeby tak bylo
 Autor komentarza: hitman
Data: 22-10-2009 17:09:53 
Danny
waga w piątek ale moge sie mylic
 Autor komentarza: odyniec
Data: 22-10-2009 17:33:58 
kurde widzialem po kilka walk kazdego z i nie wiem naprawde jakby tu prognozowac wynik chyba ze tylko mogą wygrac, przegrac albo zremisowac
 Autor komentarza: kolano
Data: 22-10-2009 17:42:49 
Janik nie jest dla mnie bokserem ktory moze osiągnać cokolwiek wiekszego w boksie, brak jakich kolwiek atutów. Ten brak pokazał ze słąbymi zawodnikami, nie potrafił wykorzystać swoich wielkich napompowanych miesni zeby usadzic słabego wegra badz tez innego "przyjaciela" ze wschodu. Master jest od niego dużo lepszy! Stawiam na wychowanka Gmitruka
 Autor komentarza: waden15
Data: 22-10-2009 18:27:38 
Nie przepadam za Masternakiem, ale moim zdaniem wygra... Nie dlatego że jest taki dobry, nie dlatego że trenuje go Gmitruk, tylko dlatego że Janik nie jest bokserem mogącym wygrywać z lepszymi rywalami... Janik nie ma ciosu, jest wolniejszy, a jakoś nie widzę u niego postępu od dłuższego czasu.. Masternak UD

Pozdro
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 22-10-2009 18:59:22 
Ja tutaj jak większość w typowaniu obstawiam wygraną Masternaka. Janik jest dobry, ale przy takim trenerze jakim jest Łapin nie da się za bardzo rozwinąć. Fiodor jest bardzo dobry, ale tylko do pewnego momentu. Później już nie umie nic wymyślić dla swoich podopiecznych żeby byli bardziej kompletni.

Zdecydowanie ta walka powinna byc najbardziej emocjonująca.
 Autor komentarza: Grypser86
Data: 22-10-2009 19:04:38 
Jak w kazdej walce na tej gali życzę żeby zwyciezyl lepszy.

Tylko Adamek niech nie da dupy bo spore pieniadze na niego postawilem.
 Autor komentarza: rogal
Data: 22-10-2009 19:04:59 
Moi drodzy: złe wieści.

Walki komentować będzie Kostyra z Kulejem.

Ale to jeszcze nic.

Właśnie się dowiedziałem, ale nie jestem pewien, lecz konferansjerem będzie Waldemar Kasta (to bardzo dobrze, bo super zapowiadał na KSW jeśli dobrze pamiętam) i uwaga, o zgrozo - Krzysztof Ibisz.

Nie wiem, jak to skomentować.

Ibisz ? Mówiłem, żeby zmienić Lenartowicza, ale miałem na myśli zmianę na kogoś lepszego.

czekam na potwierdzone informacje w tej sprawie.
 Autor komentarza: Czerwo
Data: 22-10-2009 19:08:18 
Czy wie ktoś o której jest jutro konfernecja adamek gołota i czy będzie trasmisja w tv i jak tak to na ktorym?
 Autor komentarza: przemo663
Data: 22-10-2009 19:10:56 
Nie żartuj Rogal.Ibisz się świetnie nadaje.On przecież doskonale wie, że: "W tym sporcie liczą się 4 rzeczy.Szybkość, siła, wytrzymałość i przede wszystkim mocna psychika".
 Autor komentarza: Dudas
Data: 22-10-2009 19:25:43 
Ibisz może się nadać, mówię serio. Jak na polskie warunki to chyba najlepszy będzie. Wątpię, żeby świrował jakiegoś pawiana, raczej rzetelnie to zrobi. Chyba nie liczyliście na Michaela Buffera albo Jimmy Lennona? Ja bym chciał, żeby Borek to komentował z Saletą albo Sosnowskim. A w studiu Bożydar i nie byłoby słabych punktów
 Autor komentarza: Danny
Data: 22-10-2009 19:50:14 
waden15- Łapin wa duzo większe osiągnięcia,jezeli chodzi o zawodników zawodowych.Szacunek się należy.

Pozdrawiam
 Autor komentarza: Danny
Data: 22-10-2009 19:57:03 
waden15- sorry,to miało być do Mario1977:)

pozdro
 Autor komentarza: Tomasz78Usa
Data: 22-10-2009 20:43:03 
Nie ma Kozaka nad Masternaka haha, Mysle ze do piatek rundy master powinien juz lezec ,wystarczy forma lukasza z przed gali w Rudzie Slaskiej i bedzie spoko.Druga sprawa Masternak nie wytrzyma psychicznie tego pojedynku a tu w Boksie jest to najwazniejsze jak wiemy trener Lapin jest spokojny o psychike Janika nie mowiac o innych atutach .Lukasz Janik bez niczego wygra ten pojedynek.
 Autor komentarza: Tomasz78Usa
Data: 22-10-2009 20:45:54 
Wydaje mi sie ze najlepszy glos ma Pawel Delag i on wtedy super zapowiadal Golote w Polsce takze szkoda ze Pawel Delag nie bedzie zapowiadal.
 Autor komentarza: Bvlgari
Data: 22-10-2009 21:13:09 
Najlepszy komentator to Sosnowski i Kostyra. Oto próbka komentowania Dragona - http://www.youtube.com/watch?v=peBVf3uURPI
 Autor komentarza: ZelaznyMike
Data: 22-10-2009 21:33:14 
A ja wam mówię , że JANIK WYGRA

Od początku byłem zanim , jeszcze po zobaczeniu Mastera na sparingach bardziej utwierdzam się w tej decyzji.

A co do konferansjerów to w sumie nie najgorzej.Waldemar Kasta to dobrze mi znany raper , lubię jego muzykę w dodatku słyszałem go na KSW , czyli zapowiada się elegancko.No ale po kiego grzyba tam Ibisz , bez przesady , mogli dać kogoś bardziej związanego z boksem ...

A do Kostyry i Kuleja już się przyzwyczaiłem , chociaż Dragon nieźle komentuje na SportKlubie :)


 Autor komentarza: odyniec
Data: 23-10-2009 08:23:19 
ja sie do Kuleja i jego gadaniny bez sensu nigdy nie przyzwyczaje
 Autor komentarza: GaD1
Data: 23-10-2009 09:48:12 
Fajnie,że Walle będzie zapowiadał w ringu,na KSW faktycznie fajnie mu to wyszło,ale Ibisz to mocne nieporozumienie,no ale to twarz Polsatu,więc zapewne się pojawi
 Autor komentarza: cymekhzl
Data: 23-10-2009 09:57:45 
Ibisz to pewnie po angielsku bedzie zapowiadał
co za czasy zeby taki laik pchał sie do boksu i jeszcze jako konferansjer cóż POLSAT i wszystko jasne
mam nadzieje ze walki beda konkretne bo oprawe ( obym sie mylił) Ibisz napewno spieprzy
 Autor komentarza: JJ01
Data: 30-12-2009 17:02:38 
A Ty loverboy nadałeś sobie taki login bo Ci czegoś brakuje?? Odczep się od Mastera bo mu do pięt nie dorastasz!! Jak taki jesteś mądry to umów się z Mateuszem na sparing i zobaczysz co to połamane kciuki...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.