SOSA WCIĄŻ NA TRONIE WBC

Już po raz dziewiąty Edgar Sosa (36-5, 20 KO) obronił tytuł mistrza świata federacji WBC w wadze junior-muszej.

Obchodzący niedługo 30. urodziny Meksykanin niesiony dopingiem dwunastu tysięcy wiernych fanów od pierwszej minuty narzucił Carlosowi Melo (19-9, 2 KO) swój styl walki i idealnym lewym sierpem rzucił go na deski w piątej rundzie. Zamroczony challenger jeszcze zdołał podnieść się na osiem, ale po klku kolejnych ciosach sędzia przerwał rywalizację w obawie o zdrowie Melo.

Teraz Sosę czeka nie lada wyzwanie, czyli pojedynek z oficjalnym pretendentem WBC, a zarazem byłym championem, Omarem Nino Romero (28-3-1, 11 KO). Dodatkowym "smaczkiem" ich potyczki będzie fakt, że Sosa jedną z pięciu porażek poniósł właśnie z rąk Romero- na punkty, w październiku 2002 roku.