NIEBAWEM RINGOWA WOJNA: ORTIZ - MAIDANA

27 czerwca na gali bokserskiej w Staples Center w Los Angeles do walki o tymczasowy tytuł mistrza świata WBA wagi jr. półśredniej staną 22-letni Victor "Vicious" Ortiz (24-1-1, 19 KO) i o 3 lata od niego starszy Argentyńczyk Marcos Rene Maidana (25-1, 24 KO).

Przypominamy, że początkowo Ortiz miał w tym terminie stanąć do walki z aktualnym mistrzem WBA, Andrejem Kotelnikiem, ale  w ostatniej chwili Ukrainiec odmówił podpisania kontraktu na tę walkę, decydując się na potyczkę z Amirem Khanem. Smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że Maidana 3 miesiące w Rostocku temu poniósł z rąk Kotelnika pierwszą zawodową porażkę.

Druga walką mistrzowską pięściarskiego wieczoru w Los Angeles będzie rewanżowy pojedynek Chrisa Johna (42-0-2, 22 KO) z Ricardo "Rocky" Juarezem (28-4-1, 20 KO) o pas WBA wagi piórkowej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rogal
Data: 20-05-2009 11:32:43 
mimo mojej ogromnej sympatii i uznania dla kotelnika uwazam, ze maidana go pokonal. Bokser to silny, ale technicznie ciut nieokrzesany, jednakze to na stojacego w miejscu i bezsensu idacego na wybitke kotelnika starczylo. Jezeli tym chlopakiem zajme sie porzadny trener, moze byc z niego duzo radosci. I tak na marginesie: nie daje kotelnikowi wiekszych szans z khanem. Pozdrawiam
 Autor komentarza: drag
Data: 20-05-2009 11:36:50 
Khan bedzie lezal na dechach
 Autor komentarza: reserved
Data: 20-05-2009 13:27:23 
a ja już czekam na finał tych rozgrywek czyl ortiz-khan mhmm nice!
 Autor komentarza: adenauer
Data: 20-05-2009 16:26:41 
Zgadzam się, że niezły Kotelnik raczej nie ma większych szans z Khanem. Bardzo cenię sobie techniczny boks Ukraińca, jego świetną defensywę uważam jednak, że w starciu z tak wybitnym pięściarzem jak Amir to może być o wiele za mało.. Nie zakładam tutaj, aby Andrej, podobnie jak Prescott, był w stanie zaskoczyć potężnym uderzeniem bo takiego nie posiada. Co do Ortiz vs. Maidana stawiam zdecydowanie na Ortiza.
 Autor komentarza: adenauer
Data: 20-05-2009 16:33:51 
Czekam również na rewanż Chrisa Johna z Juarezem. Do pierwszego pojedynku John przystępował nie w pełni dyspozycji, przed walką - jak donoszono - wystąpiły u Chrisa jakieś komplikacje zdrowotne. Remis i tak okazał się uśmiechem w stronę Rockiego z uwagi na miejsce toczonego pojedynku. W rewanżu na neutralnym ringu Chris John nie powinien mieć tym razem problemów z wypunktowaniem Meksykanina.
 Autor komentarza: prawy
Data: 20-05-2009 19:14:12 
Ortiz znokautuje Maidanę-co do tego nie ma wątpliwości
 Autor komentarza: Wojslaw1
Data: 21-05-2009 00:04:07 
Uważam,że Maidana wygrał z Kotelnikiem.Argentyńczyk bardzo mi się podobał.Nie mam typu na tą walkę,chociaż wątpię aby potrwała pełen dystans.Trochę szkoda,że teraz walczą ze sobą,kariera przegranego stanie mocno w miejscu.Szkoda,że nie doszło do rewanżu Maidana-Kotelnik albo Ortiz-Kotelnik.
 Autor komentarza: Thouvionne
Data: 21-05-2009 08:21:11 
Mój ulubieniec Amir Khan będzie miał zatem kolejnego dobrego boksera na rozkładzie, po MAB. W tej chwili, wg mnie Amir jest bodajże jeszcze szybszy niż Manny Pacquiao. Błąd w sztuce, którym było zlekceważenie Breidisa przez Amira zapewne już się nie powtórzy.
Szybkość, którą Khan prezentuje bedzie jest w zupełności wystarczajaca, żeby nie nadział się na jakąś bombę ze strony Kotelnika. Czekam na dalszy rozwój pięknie zapowiadającej się kariery Khana.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.