ZWYCIĘSKI POWRÓT RAMONA GARBEY'A

Po ponad dwuletniej przerwie udanie na ring powrócił wielki, niespełniony na zawodowych ringach talent kubańskiego boksu - ciężki Ramon Garbey (19-4, 13 KO).  Podczas gali na Florydzie prawie 38-letni już Garbey pokonał jednogłośną decyzją sedziów (3x  40-33) Amerykanina Mike'a Shepparda (11-9-1, 6 KO).

Garbey to jedna z największych gwiazd kubańskiego boksu początku lat 90-tych. W 1991 wywalczył brązowy medal mistrzostw świata w kategorii średniej, dwa lata później został mistrzem świata w wadze półciężkiej. Latem 1996 roku, tuż przed igrzyskami olimpijskimi w Atlancie uciekł ze zgrupowania kadry Kuby w Guadalaharze (Meksyk) do Stanów Zjednoczonych, gdzie poprosił o azyl polityczny a we wrześniu tego roku rozpoczął jak się poźniej okazało niezbyt udaną karierę zawodową. Na ringach amatorskich wyższość Garbey'a musieli uznać przyszli tak znakomici zawodowcy jak Chris Byrd, Sven Ottke, Juan Carlos Gomez czy też Antonio Tarver.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Undercover
Data: 21-02-2009 23:32:53 
Pamiętam Garbye'a , hehe . Na polsacie sport czasami są te walki z archiwum boksu i była walka Garbye'a , zaj3bisty kozak, naturalna umięsniona sylwetka, nokautujący cios i dobra technika ,
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.