ADAMEK CZEMPIONEM 'THE RING'

Wygrywając w czwartek z mistrzem  świata wagi junior ciężkiej federacji IBF Stevem Cunninghamem, Tomasz Adamek (36-1, 24 KO) na trwałe zapisał się w historii polskiego boksu zawodowego- pięściarz z Gilowic jako pierwszy Polak został czempionem nazywanego „Biblią boksu” prestiżowego magazynu "The Ring”.

Jeszcze niedawno tytułem mistrza "The Ring” w kategorii cruiser szczycił się David Haye, jednak w momencie gdy Brytyjczyk ruszył na podbój wagi ciężkiej, na pozycji czempiona powstał wakat, a fachowcy należącego obecnie do słynnego Oscara De La Hoya’i magazynu, uznali, że nowym królem w limicie wagowym do 200 funtów powinien zostać zwycięzca walki Adamek – Cunningham.

Internetowe wydanie "The Ring” poświęca Adamkowi specjalny tekst pod chwytliwym tytułem "Pole position” [Pole- ang. Polak], w którym czytamy miedzy innymi: „Wiktoria Adamka w starciu z Cunninghamem dowiodła, że dumny [ze swoich korzeni] Polak, mieszkający obecnie w New Jersey, może być w wadze cruiser równie ekscytującym zawodnikiem, jak wcześniej w kategorii półciężkiej.”

Warto wspomnieć, że za trzeciego junior ciężkiego na świecie „The Ring” uważa innego pięściarza znad Wisły, byłego mistrza świata IBF i pierwszego pogromcę Steve'a Cunninghama- Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka (41-2, 31 KO), który aktualnie szykuje się do planowanej na marzec walki o pas WBC z Włochem Giacobbe Fragomenim. Na pozycji nr 2 rankingu "The Ring" sklasyfikowany jest Cunningham.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Demolition
Data: 16-12-2008 08:37:19 
No i tak ma byc , dwoch swietnych Polskich bokserow w czolowce swiatowej . Czego wiecej chciec od polskiego boksu , jak dla mnie to wielki sukces i mam nadzieje ze niedlugo reszta chlopakow (a jak wszyscy wiedza jest ich kilku)dolaczy do Tomka i Krzyska ...
 Autor komentarza: Godsofwar1988
Data: 16-12-2008 21:25:00 
No to jest 1szym Polakiem który zdobył moim zdaniem dziś najważniejszy pas mistrzowski w obecnych czasach!Ten pas obecnie ma Hatton i Pacman i wielu innych legend boksu!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.