International Boxing Hall of Fame

International Boxing Hall of Fame – Międzynarodowa Bokserska Galeria Sław, która co roku, w pierwszej połowie czerwca, honoruje wybitnych pięściarzy, promotorów, menedżerów, dziennikarzy i inne osobistości przyczyniające się do rozwoju bądź popularyzacji boksu. Powstała w 1989 roku w małej nowojorskiej miejscowości Canastota, z której pochodzi słynny ringowy wojownik Carmen Basilio, który w latach 50-tych zdobywał mistrzostwo świata w wagach półśredniej oraz średniej, oraz jego siostrzeniec Billy Backus, przez krótki okres na początku lat 70-tych champion WBC i WBA w kategorii półśredniej. To właśnie tych dwóch zawodników w pierwszej połowie lat 80-tych mieszkańcy Canastoty postanowili uhonorować i wybudowali im skromną ceglaną gablotę stanowiącą miejsce pamięci ich wielkich tryumfów. Zmotywowani sukcesem kilka lat później postanowili pójść o krok dalej i stworzyli Hall Sławy oraz wypełnione unikatowymi pamiątkami muzeum.

Dyrektorem International Boxing Hall of Fame jest Edward Brophy.

WARUNKI PRZYSTĄPIENIA
W Hallu Sławy znaleźć się mogą tylko pięściarze, którzy od co najmniej pięciu lat przebywają na emeryturze (zasada ta nie dotyczy dziennikarzy, promotorów itp.).Wybierani są oni w drodze głosowania, do którego upoważnionych jest około 150 dziennikarzy z całego świata.

Oto zestaw pięciu kategorii, według których do IBHoF włączani są nowi członkowie:

- Nie Uczestniczący (Not-Participants): menadżerowie, trenerzy, sędziowie, którzy przyczynili się do rozwoju boksu poprzez działalność poza ringiem.
- Obserwatorzy (Observers): kategoria dodana w 2001 roku. Przeznaczona jest przede wszystkim dla ludzi piszących o boksie oraz udzielających się za pomocą mediów.
- Pionierzy (Pioneers): bokserzy, którzy swoją ostatnią walkę stoczyli przed 1882 rokiem.
- Starodawni (Old-Timers): bokserzy, którzy ostatnią walkę stoczyli nie wcześniej niż w 1883 roku i nie później niż w 1942.
- Współcześni (Modern Era): bokserzy, którzy ostatnią walkę stoczyli nie wcześniej niż w 1943 roku i są od co najmniej pięciu lat na emeryturze.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.