BLOG Z DNIA 11.08.2005

    Wczoraj odbyła się konferencja prasowa promujaca walkę Samuela Petera i Wladimira Kliczki. Bokserzy spotkali się pierwszy raz. Oboje byli pewni swego i zapowiadali szybkie zwycięstwo przez nokaut. Przypomnijmy, że tego samego wieczora, Miquel Cotto spotka się z Gianluca Branco w walce o tytuł organizacji WBO kategorii super-lekkiej (junior-półśredniej).

    Już w sobote odbędzie się gala w Chicago, na której można będzie zobaczyć 4 ciekawe pojedynki. Przemysław Saleta spotka się z byłym mistrzem świata WBC Oliverem McCallem, Lusi Collazo - Miquel Angel Gonzalez, Ricardo Mayorga - Michele Piccirillo (walka o wakujący pas WBC w junior-średniej) i Hasim Rahman - Monte Barret (o pas INTERIM WBC w ciężkiej). Jak zwykle na konferencji prasowej brylował Ricardo Mayorga, który powiedział o pojedynku - "Zamierzam zaliczyć najszybszy nokaut jaki widzieli w Chicago", a o swoim przeciwniku "Kiedy go już znokautuję wrócę z nim do hotelu i pomogę jemu i jego ludziom się pakować, żeby mogli wracać szybko do domu szykować Pizze .... Mam nadzieję, że przywiózł ze sobą jakieś włoskie piwo, bo chcę się napić po walce". I jak go nie kochać ???
 

    Evander Holyfield już ciężko trenuje do następnej walki !!! Jako że cofnięto mu licencje na występy w USA, Holy zamierza teraz wystąpić we Włoszech. Teraz dogadywane są ostatnie szczegóły, a walka ma się odbyć pod koniec września lub na początku października. Jego rywalem byłby 35 letni Frank Wood. Wood wygrał 26 pojedynków (18 KO), przegrał 3. Przegrywał zawsze przed czasem, byli to dobrzy zawodnicy, ale z drugiej strony żadni mocarze. Franka pokonali Sherman Williams (TKO 2r), Brian Nielsen (KO 2r) i Leo Nolan (TKO 5r). W ostatniej walce pokonał, znanego polskiej publiczności z walki z Gołotą we Wrocławiu, Quinn'a Navarre'a, przez nokaut w trzeciej rundzie.
 

    Są pogłoski (choć jeszcze nie potwierdzone), iż Grzegorz Proksa ma stoczyć swój trzeci pojedynek 9 września w Angli, na gali podczas której Clinton Woods ma po raz pierwszy bronić pasa IBF w walce z pogromcą Darka Michalczewskiego - Julio Gonzalezem. Transmisje z tej gali najprawdopodobniej przeprowadzi stacja TVN.

    Mike Tyson zaraz po ogłoszeniu zakończenia kariery dostał ponoć bardzo atrakcyjną pod względem finansowym propozycję. Otóż miałby on zostać ...... NOWĄ GWIAZDĄ FILMÓW PORNO (ciekawe jaki ma rozmiar, europejski, azjatycki czy jednak afrykański ;-). Mike jeszcze się nie ustosunkował do propozycji, ale powiedział tylko, że traktuje ją niezwykle poważnie. No cóż, smutny to koniec najwybitniejszego według Furmiego boksera wszechczasów kategorii ciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.