BLOG Z DNIA 04.08.2005

    Niestety - "Polska walka stulecia" pomiędzy naszymi dwoma najlepszymi ciężkimi, Andrzejem Gołotą i Przemysławem Saletą, nie odbędzie się. Powodem jest głębokie rozcięcie prawego łuku brwiowego, jakiego nabawił się Gołota podczas poniedziałkowego treningu. Wedlug nieoficjalnych informacji sparingpartner Andrzeja tak niefortunnie trafił, że kask pękł i się przesunął, rozcinając jednocześnie łuk brwiowy. Natychmiast zaczęto szukac zastępce na walkę z Przemysławem Saletą. Początkowo mówiło się o Arcie Binkowskim, Polaku który reprezentował Kanadę na IO w Sydney w 2000 roku, jednak sam zainteresowany szybko odrzucił tę propozycje. Przyznał, iż po ostatniej walce zrobił sobie przerwę i jest w słabej formie. W tej sytuacji Don King zaproponował panu Przemkowi walkę z byłym mistrzem świata organizacji WBC - Oliverem McCallem, ale jeszcze nie wiadomo czy Saleta przyjmie tą propozycje. Oliver McCall słynie z niesamowitej odporności na ciosy i z tego, że w 1994 roku znokautował w drugiej rundzie, niepokonanego wtedy, Lennoxa Lewisa. Pas ten obronił potem wygrywając na punkty z podstarzałym już Larrym Holmsem, a następnie stracił go przegrywając, oczywiście na punkty, z Frankiem Bruno. Zasłynął też tym, że podczas walki rewanżowej z Lewisem rozpłakał się i nie chciał dalej kontynuować pojedynku, ale miał wtedy ponoć poważne problemy z narkotykami. Tak więc nie wiadomo na dzień dzisiejszy z kim spotka się Przemysław Saleta 13 sierpnia, ale najbardziej prawdopodobnym rywalem jest właśnie McCall.

    Organizacja WBC wyznaczyła Olega Maskaeva jako przeciwnika dla Sinana Samil Sama w eleminacyjnej walce. Tak więc zwycięzca tej walki będzie oficjalnym czelendżerem nr 1 w rankingu WBC wagi ciężkiej. Walka zapowiada się fascynująco, gdyż obaj pięściarze są obdarowani mocnym nokautującym ciosem i obaj też lubią ringowe wojny. Nie jest jeszcze jednak znana data i miejsce walki, przy czym amerykańska stacja HBO stara się włączyć tę walkę w program gali, na której będą walczyć Wladimir Kliczko z Samuelem Peterem.
 

    Don King doszedł do porozumienia z Georgem Foremanem i ten będzie jednym z komentatorów stacji HBO podczas gali zaplanowanej na 13.08.2005, gdzie walką wieczoru będzie pojedynek Hasima Rahmana z Monte Barretem, a być może obejrzymy też Przemysława Saletę z Oliverem McCallem ?
    

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.