BANKS: KLICZKO POSŁAŁ WILDERA NA DESKI, NIE ZNOKAUTOWAŁ GO
Były trener Władimira Kliczki, obecnie pracujący z Giennadijem Gołowkinem Johnathon Banks wypowiedział się na temat powracającyh ostatnio relacji ze sparingów Ukraińca z obecnym mistrzem świata WBC wagi ciężkiej Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO).
KELL BROOK I ERICKSON LUBIN CHCĄ WALKI O PAS Z JEISONEM ROSARIO
Do walki ze świeżo upieczonym mistrzem wagi junior średniej, Jeisonem Rosario ustawia się kolejka zawodników. Jako pierwsi stanęli w niej były mistrz świata wagi półśredniej Kell Brook i były pretendent do tytułu w limicie 154 funtów, Erickson Lubin.
YUNIEL DORTICOS: ZNOKAUTUJĘ MAIRISA BRIEDISA
Mistrz świata IBF wagi cruiser, Yuniel Dorticos wylądował w Rydze, by wziąć udział w pierwszej konferencji prasowej przed zaplanowaną na 21 marca w stolicy Łotwy finałową walką turnieju WBSS. Rywalem Kubańczyka będzie Mairis Briedis.
OBOZY JOSHUY I PULEWA BLISKIE OSIĄGNIĘCIA POROZUMIENIA
Federacja IBF pozwoliła obozom Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) i Kubrata Pulewa (28-1, 14 KO) na przedłużenie negocjacji w sprawie wiosennej walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Brytyjczyk i Bułgar są już podobno bardzo bliscy porozumienia.
WBO ZAPRASZA RAMIREZA, ALVAREZA, SALAMOWA I WŁASOWA DO TURNIEJU
Eleider Alvarez (25-1, 13 KO) w sobotę znokautował Michaela Sealsa i wyraził chęć spotkania z Joe Smithem Jr (25-3, 20 KO). Może zmieni zdanie, bo federacja WBO zaprosiła go do 4-osobowego turnieju, który miałby wyłonić nowego mistrza wagi półciężkiej.
TRENER FURY'EGO: TO RYZYKOWNE, ALE POSZUKAMY NOKAUTU NA WILDERZE
- Tyson to wyjątkowy zawodnik. Nigdy wcześniej nie widziałem boksera o takich gabarytach, a jednocześnie takich umiejętnościach - zaciera ręce Javan 'Sugar' Hill, nowy trener Tysona Fury'ego (29-0-1, 20 KO).
MICHAŁ LEŚNIAK POZNAŁ NAZWISKO RYWALA
Wracający po kontuzji i długiej rehabilitacji Michał Leśniak (11-1-1, 3 KO) poznał nazwisko kolejnego rywala. Popularny 'Szczupak' zaboksuje 7 marca podczas gali w Dzierżoniowie.
HOLYFIELD: FURY DOSTAŁ WTEDY OD SĘDZIEGO ZA DUŻO CZASU
Evander Holyfield - jedyny w historii czterokrotny mistrz wagi ciężkiej, podziela zdanie Deontaya Wildera (42-0-1, 41 KO), że Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) dostał za dużo czasu przy drugim liczeniu w ich pierwszej potyczce. Rewanż już 22 lutego!
JOSHUA CHCE UNIFIKACJI JESZCZE W TYM ROKU
Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) i Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) spotkają się 22 lutego po raz drugi, a kilka miesięcy później mają skrzyżować rękawice po raz trzeci. W to wszystko zamierza jednak wmieszać się Anthony Joshua (23-1, 21 KO).
CZERKASZYN: BĘDĘ CHCIAŁ ZAATAKOWAĆ PAS EBU
...............................
RING TELEGRAM (21 STYCZNIA 2020)
Dużo dzieje się ostatnio w świecie boksu. Prezentujemy Wam skrót wiadomości w naszym cyklicznym Ring Telegramie.
DE LA HOYA O CANELO: NIE WIEM SKĄD WZIĘŁO SIĘ NAZWISKO SAUNDERSA
Ta sprawa wydawała się już przesądzona, tymczasem Oscar De La Hoya zasiał nutkę niepewności. Kto więc będzie najbliższym rywalem wielkiego Saula Alvareza (53-1-2, 36 KO)?
KOWNACKI, GŁOWACKI, PARZĘCZEWSKI I SZEREMETA W RANKINGU WBO
Federacja World Boxing Organization opublikowała pierwszy tegoroczny ranking. Doszukamy się w nim czterech polskich pięściarzy.
'CIĘŻKIE' SPARINGI
Waga ciężka, to i ciężka praca. Kuzyni - Hughie i Tyson Fury, oczywiście już na oddzielnych obozach, trenują do kolejnych walk.
JUTRO START TURNIEJU STRANDŻATA. MOCNY RYWAL MASTERNAKA
Już jutro odbędą się pierwsze walki bardzo mocno obsadzonego turnieju Strandżata w Bułgarii, który jest dla polskiej kadry startem kontrolnym przed marcowymi kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w Tokio. Oto wyniki losowania.
WALKA MAKABU vs CIEŚLAK ODBĘDZIE SIĘ NA STADIONIE W KINSZASIE?
Już za niecałe dwa tygodnie, 31 stycznia w Kinszasie dojdzie do walki o wakujący pas WBC wagi cruiser między Michałem Cieślakiem (19-0, 13 KO) i Ilungą Makabu (26-2, 24 KO). Jak poinformował dziś Andrzej Wasilewski, pojedynek odbędzie się na stadionie.
FURY: WILDER ZNOKAUTOWAŁBY JOSHUĘ W DWIE RUNDY
Tyson Fury przygotowuje się do rewanżowej walki z Deontayem Wilderem, która czeka nas 22 lutego w Las Vegas. Brytyjczyk nie byłby sobą, gdyby nie znalazł czasu na wystrzelenie kilku werbalnych pocisków w stronę swojego rodaka - Anthony'ego Joshuy.
JEISON ROSARIO PO ZDOBYCIU TYTUŁÓW: WIEDZIAŁEM, ŻE WYGRAM
Świeżo upieczony mistrz świata junior średniej, Jeison Rosario to wielki wygrany ostatniego weekendu. Twierdzi, że już przed sobotnią walką z Julianem Williamsem - sensacyjnie wygraną przed czasem na gali w Filadelfii - był bardzo pewny siebie.
OKOLIE: JEŚLI ZDOBĘDĘ TYTUŁ, W PRZYSZŁYM ROKU PRZEJDĘ DO WAGI CIĘŻKIEJ
Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) i Lawrence Okolie (14-0, 11 KO) spotkają się prawdopodobnie 28 marcao wakujący pas federacji WBO wagi cruiser, Anglik nie ukrywa jednak, że w niedługim czasie ma w planach przejście do wagi ciężkiej.
JULIAN WILLIAMS CHCE NATYCHMIASTOWEGO REWANŻU Z ROSARIO
Julian Williams przegrał w sobotę na gali w Filadelfii ze skazywanym na pożarcie Jeisonem Rosario i stracił pasy IBF i WBA wagi junior średniej. Chce teraz uruchomić zawartą w kontrakcie na walkę klauzulę o natychmiastowym rewanżu.
PRZETARGI NA TRZY CIEKAWE MISTRZOWSKIE WALKI
Federacje mają swoje zasady i obowiązkowe obrony. IBF i WBC wyznaczyły konkretne daty przetargów na trzy ciekawie zapowiadające się potyczki mistrzowskie.
BELLEW: MAKABU NIEZNACZNYM FAWORYTEM WALKI Z CIEŚLAKIEM
31 stycznia w Kinszasie dojdzie do starcia Michała Cieślaka (19-0, 13 KO) z Ilungą Makabu (26-2, 24 KO) o wakujący tytuł mistrza świata federacji WBC wagi junior ciężkiej. Kongijczyk już kiedyś boksował o ten pas, przegrał jednak z Tonym Bellew.
BOKS POD PATRONATEM PREZYDENTA
W najbliższą sobotę 25 stycznia odbędzie się uroczystość 25-lecia Klubu Seniora Boksu. Wojewoda Kujawsko-Pomorskiemu Mikołaj Bogdanowicz oraz prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski uhonorują trzydziestu najbardziej aktywnych członków.
GRABOWSKI: TEN RYWAL POWINIEN PRZETESTOWAĆ WRZESIŃSKIEGO
- Puente walczył z gwiazdami światowych ringów, a teraz przeegzaminuje Wrzesińskiego - poinformował promotor polskiego boksera Mariusz Grabowski. Walka o pas należący do Damiana Wrzesińskiego (18-1-2, 5 KO) odbędzie się 7 marca w Dzierżoniowie.
POGROMCA ZIMNOCHA POWRÓCI NA GALI W STALOWEJ WOLI
Informowaliśmy już Was o zaplanowanej na 15 lutego gali Stalowa Wola Boxing Show, będącej jednocześnie I Memoriałem Lucjana Treli. Teraz odsłaniamy pierwsze zestawy par.
HELENIUS: WIEM JAK BOKSOWAĆ Z TAKIMI RYWALAMI JAK KOWNACKI
- To być może moja ostatnia szansa - mówi Robert Helenius (29-3, 18 KO), najbliższy rywal Adama Kownackiego (20-0, 15 KO).
KOROBOW WRÓCI DOPIERO W DRUGIEJ POŁOWIE ROKU
Matt Korobow (28-3-1, 14 KO) dobrze zaczął grudniową walkę z Chrisem Eubankiem Jr, ale już w drugiej rundzie nabawił się poważnej kontuzji barku i jego dalsza kariera stanęła pod znakiem zapytania. Tym bardziej, że dopiero co obchodził 37. urodziny.
BYŁY TRENER FURY'EGO: ON WYGRA W REWANŻU Z WILDEREM
- Nie pracujemy już razem, ale pozostały stosunki przyjacielskie - zapewnia Ben Davison, który wyciągnął Tysona Fury'ego (29-0-1, 20 KO) z potwornej nadwagi i poprowadził go w pięciu ostatnich walkach. Szóstej nie będzie, bo zastąpił go Javan Hill.
CORAZ GŁOŚNIEJ O TEGOROCZNYM REWANŻU MAYWEATHERA Z McGREGOREM
Na wczorajsze zwycięstwo Conora McGregora szybko zareagował Floyd Mayweather, publikując w mediach społecznościowych plakat rewanżowej walki z Irlandczykiem, którego pokonał w sierpniu 2017 roku.
GALA W FILADELFII: MIELNICKI I SPENCER WYGRALI NA PUNKTY
Na gali Williams vs Rosario w Filadelfii mogliśmy - oprócz opisanych przez nas kilka godzin temu walk - zobaczyć zwycięstwa dwóch nastoletnich prospektów, Vito Mielnickiego (4-0, 3 KO) i Joey Spencera (10-0, 7 KO).