FOTORELACJA: FURY POROZBIJAŁ SZYBKO SCHWARZA
Tyson Fury (28-0-1, 20 KO) bez większych problemów odprawił przed czasem Toma Schwarza (24-1, 16 KO) w drugiej rundzie. Prezentujemy Wam fotorelację z tej potyczki.
KUBRAT PULEW KANDYDATEM DO JESIENNEJ WALKI Z TYSONEM FURYM
Obowiązkowy pretendent do tytułu mistrza świata IBF wagi ciężkiej, Bułgar Kubrat Pulew jest według doniesień ze Stanów Zjednoczonych głównym kandydatem do październikowej walki z Tysonem Furym.
MAIRIS BRIEDIS ZOSTANIE NIEDŁUGO LIDEREM RANKINGU BOXREC
Krzysztof Głowacki spadł z czwartej na szóstą pozycję rankingu wagi cruiser portalu Boxrec.com. Pozycję lidera obejmie niedługo kontrowersyjny pogromca Polaka, Mairis Briedis.
JAN CZERKLEWICZ: REPORTAŻ Z DEBIUTU ZAWODOWEGO
Wczoraj w USA w boksie zawodowym zadebiutował Jan Czerklewicz, którego karierą zajmuje się Łukasz Lichota. Polak trafił w ręce trenerów, to Raul 'Chino' Rivas i Nick Rosario.
MAKABU ROZBIŁ KUDRIASZOWA NA GALI CRUISERÓW W JEKATERYNBURGU
W brutalnej walce dwóch puncherów wagi cruiser Kongijczyk Ilunga Makabu rozbił Dimitrija Kudriaszowa na mocno obsadzonej gali w Jekaterynburgu.
TONY YOKA vs ALEKSANDER DIMITRENKO 13 LIPCA W ANTIBES
Poznaliśmy wreszcie rywala dla mistrza olimpijskiego wagi superciężkiej Tony'ego Yoki, który wraca po rocznym zawieszeniu za unikanie kontroli antydopingowych.
JARRELL MILLER CHCE WALKI Z FURYM, PODPISZE KONTRAKT Z TOP RANK?
Splamiony niedawno wpadką dopingową Jarrell Miller pojawił się na gali Fury vs Schwarz w Las Vegas i udzielił wywiadu, w którym niespodziewanie ujawnił, że prowadzi rozmowy z bardzo wpływowymi postaciami świata boksu.
ISTVAN KOVACS: SĘDZIA ROBERT BYRD NIE POPEŁNIŁ BŁĘDÓW
Oficjalny obserwator walki Głowacki vs Briedis z ramienia WBO, Istvan Kovacs twierdzi, że sędzia Robert Byrd nie popełnił żadnych znaczących błędów podczas wczorajszego pojedynku w Rydze.
BOB ARUM PORÓWNUJE TYSONA FURY'EGO DO MUHAMMADA ALEGO
Legendarny promotor Bob Arum pracował swego czasu z Muhammadem Alim i widział już w boksie niemal wszystko, ale jest pod wielkim wrażeniem osobowości i umiejętności Tysona Fury'ego.
TRENER FURY'EGO ANALIZUJE ZWYCIĘSKĄ WALKĘ Z TOMEM SCHWARZEM
Ben Davison ma zaledwie 26 lat, ale jego nazwisko znaczy w boksie zawodowym coraz więcej. Młody trener pracuje z Tysonem Furym od czasu, gdy Brytyjczyk wrócił w zeszłym roku do boksu po ponad dwuletniej przerwie.
WZRUSZONY KRZYSZTOF GŁOWACKI PRZEPRASZA KIBICÓW
Krzysztof Głowacki przegrał wczoraj w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach z Mairisem Briedisem podczas gali w Rydze w półfinale turnieju WBSS. Po walce rozmawiał w szatni z dziennikarzami TVP Sport.
NA ŻYWO: 43 MTB CZARNE DIAMENTY - FINAŁ
Po trudnej nocy dla kibiców pięściarstwa, czas powrócić do realnego świata przyszłości młodych zawodników, co za sprawą Krzysztofa Szota dzieje się obecnie w Myszkowie, gdzie powrócił Międzynarodowy Turniej o Czarne Diamenty.
FIODOR ŁAPIN PO SZOKUJĄCEJ PORAŻCE KRZYSZTOFA GŁOWACKIEGO
Trener Fiodor Łapin był bardzo poruszony wydarzeniami, które miały wczoraj miejsce na ringu w Rydze podczas walki Głowacki vs Briedis. Według Łapina doszło do rzeczy, jakich nigdy dotąd nie widział na własne oczy w boksie.
MOJE 15 RUND: ŁUKASZ RUSIEWICZ
Rozpoczynamy nowy cykl na łamach BOKSER.ORG. Stworzyliśmy ankietę pod tytułem 'Moje 15 Rund'. Na pierwszy ogień idzie bardzo ceniony w pewnym momencie w bokserskim środowisku Łukasz Rusiewicz (22-31, 13 KO). Zapraszamy!
TYSON FURY WKRÓTCE ZNÓW ZABOKSUJE - STATYSTYKI CIOSÓW
Tyson Fury (28-0-1, 20 KO) kolejny pojedynek stoczy 21 września lub 5 października. A na początku przyszłego roku ma już dojść do wyczekiwanego rewanżu z Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO).
KALLE SAUERLAND: PROTEST? ALE CO MIAŁOBY ZOSTAĆ OPROTESTOWANE?
Kalle Sauerland upiera się, że faulował zarówno Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO), jak i Mairis Briedis (26-1, 19 KO), a winą za to co stało się późnym wieczorem na ringu w Rydze obarcza sędziego Roberta Byrda.
FURY SZYBKO ROZBIŁ SCHWARZA
Tyson Fury (28-0-1, 20 KO) bez większych problemów rozprawił się z dotychczas niepokonanym Tomem Schwarzem (24-1, 16 KO). Walka potrwała niespełna dwie rundy.
BRAHMER, CULCAY I ZEUGE WYGRYWAJĄ W SZWERINIE
Podczas gali w Szwerinie wygrane do swoich rekordów dopisało trzech weteranów, choć wciąż należących do szerokiej czołówki swoich kategorii.
MISTRZ UFC: NAJDZIWNIEJSZA WALKA JAKĄ WIDZIAŁEM
- Właśnie widziałem chyba najbardziej szaloną rzecz w boksie podczas gali na Łotwie - komentuje Daniel Cormier, mistrz UFC wagi ciężkiej. Chodzi oczywiście o kontrowersje wokół porażki Krzysztofa Głowackiego z Mairisem Briedisem.
WARRINGTON OBRONIŁ PAS IBF
Po mało ciekawej walce dwóch niezwyciężonych dotąd zawodników Josh Warrington (29-0, 6 KO) pokonał Kida Galahada (26-1, 15 KO) i obronił po raz drugi tytuł mistrza świata wagi piórkowej federacji IBF.
WYJAZDOWA PORAŻKA SYROWATKI
Nie tylko Krzysiek Głowacki przegrał na wyjeździe w sobotni wieczór. Porażkę zanotował również Michał Syrowatka (20-3, 7 KO).
REAKCJE ŚWIATA BOKSU I MEDIÓW NA WALKĘ GŁOWACKI vs BRIEDIS
Kontrowersje po walce Głowacki vs Briedis w Rydze - nazywanej przez wielu na gorąco wielkim skandalem - nie ustają. Oto wypowiedzi ludzi ze środowiska i mediów, którzy komentowali walkę w mediach społecznościowych i telewizji.
KOMENTARZ NA GORĄCO Z RYGI
Briedis-Głowacki: komentarz na gorąco z Rygi
SKANDAL W RYDZE!!! GŁOWACKI ZNOKAUTOWANY PRZEZ BRIEDISA
Mairis Briedis (26-1, 19 KO) znokautował Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) po skandalicznej walce, w której królowały brutalne faule - przede wszystkim ze strony Łotysza - i błędy sędziego ringowego.
DORTICOS ZNOKAUTOWAŁ TABITIEGO I ZDOBYŁ PAS IBF!
Artysta nokautu Yuniel Dorticos (23-1, 21 KO) znokautował Andrew Tabitiego (17-0, 13 KO) fenomenalnym ciosem w dziesiątej rundzie półfinału turnieju WBSS wagi cruiser w Rydze i zdobył pełnoprawny tytuł mistrzowski federacji IBF.
PAS WBC JEDNAK W STAWCE WALKI GŁOWACKI vs BRIEDIS?
Trwa zamieszanie dotyczące obsady sędziowskiej, która jest jak się okazało powodem wycofania się federacji WBC z sankcjonowania walki Krzysztofa Głowackiego z Mairisem Briedisem w półfinale turnieju WBSS.
WASZYM ZDANIEM: PÓŁFINAŁY WBSS - WALKA GŁOWACKI vs BRIEDIS!
Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO) w starciu z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO) broni tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBO. To jest temat dla Was - kibiców!
TRENER FIODOR ŁAPIN O DZISIEJSZEJ WALCE GŁOWACKI vs BRIEDIS!
WIDEO: Trener Fiodor Łapin o walce Głowacki vs Briedis o pasy WBC i WBO wagi junior ciężkiej.
ANDRZEJ WASILEWSKI O GŁOWACKI-BRIEDIS I SZANSACH NA FINAŁ WBSS W POLSCE
WIDEO: Andrzej Wasilewski o walce Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO) vs Mairis Briedis (25-1, 18 KO) o pasy WBC i WBO wagi junior ciężkiej.
PÓŁFINAŁY WBSS W RYDZE: TYPY CLIFFA ROLDA
Publicysta portalu BoxingScene, Cliff Rold stawia w dzisiejszych walkach półfinałowych turnieju WBSS w Rydze na zwycięstwa Mairisa Briedisa i Andrew Tabitiego. Przyjrzyjmy się bliżej opiniom amerykańskiego eksperta.