WŁODARCZYK ZNÓW RZUCA WYZWANIE RÓŻAŃSKIEMU
Krzysztof Włodarczyk (61-4-1, 41 KO) po raz kolejny rzuca wyzwanie Łukaszowi Różańskiemu (14-0, 13 KO), choć pięściarz z Rzeszowa ma w głowie w tej chwili większe wyzwanie.
TRENER BARTNIK O ZAMIESZANIU WOKÓŁ FILIPA WĄCHAŁY
- Ostatnio zrobiło się głośno o sprawie Filip Wąchały, który chce wystartować w kwalifikacjach do Igrzysk w barwach Dominiki. Jako trener kadry narodowej chciałbym się do tego odnieść z krótkim komentarzem - mówi Wojciech Bartnik, trener kadry narodowej.
POZNALIŚMY MISTRZÓW POLSKI SENIORÓW NA ROK 2022
Za nami 93. Mistrzostwa Polski Seniorów. W finałach nie zabrakło małych niespodzianek i ciekawych walk. Pojawiły się nowe twarze, ale kilku faworytów dowiodło swój prym na krajowym podwórku.
POLSAT BOXING PROMOTIONS 13: WYNIKI WAŻENIA
Bohaterowie Polsat Boxing Promotions 13 w Gliwicach spotkali się w komplecie na oficjalnej ceremonii ważenia. Danie główne gali to walka o pas IBO wagi super średniej pomiędzy Osleysem Iglesiasem i Andrijem Welikowskim.
JARED ANDERSON: BYŁEM STUDENTEM, TERAZ BĘDĘ NAUCZYCIELEM
- Teraz to ja jestem nauczycielem - mówi Jared Anderson (12-0, 12 KO), który najpierw zasłynął sparingami z Tysonem Furym, a potem potwierdził duży potencjał kolejnymi walkami. W sobotnią noc czeka go trudny test w osobie Jerry'ego Forresta.
FURY: USYK JEST WIĘKSZY NIŻ BYLI ALI, HOLYFIELD, TYSON CZY FRAZIER
Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) z jednej strony nazywa Aleksandra Usyka (20-0, 13 KO) zawodnikiem wagi średniej, z drugiej wskazuje, że ten tak naprawdę jest równie duży, o ile nie większy, niż legendarny Muhammad Ali.
VALDEZ vs NAVARRETE O PAS WBO NA POCZĄTKU LUTEGO
Oscar Valdez (30-1, 23 KO) i Emanuel Navarrete (36-1, 30 KO) staną do walki o wakujący tytuł mistrza świata federacji WBO wagi super piórkowej, czy też jak kto woli junior lekkiej.
WIDEO: WALKA JARED ANDERSON vs ALEKSANDER TESLENKO
Jared Anderson (12-0, 12 KO) to nadzieja amerykańskiej wagi ciężkiej. Czy to będzie następca Wildera? Odpowiedź może dać sobotnia walka z cenionym rodakiem Jerrym Forrestem (26-5-2, 20 KO). Na rozgrzewkę jego walka z Aleksandrem Teslenką.
POZNALIŚMY FINALISTÓW MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW
Poznaliśmy finalistów 93. Mistrzostw Polski Seniorów. Walki o złote medale już jutro.
BRONER NAJPIERW W UMOWNYM LIMICIE, POTEM WAGA JUNIOR PÓŁŚREDNIA
Minimum 10 milionów dolarów zarobi Adrien Broner (34-4-1, 24 KO) za trzy walki na antenie BLK Prime. Pierwszy występ 18 lutego.
GROVES: USYK POKONA FURY'EGO, UKRAINIEC JEST NAJLEPSZY
W lutym lub marcu możemy się doczekać walki czempiona WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego z mistrzem IBF, WBA i WBO Aleksandrem Usykiem. Swojego faworyta w tym pojedynku przedstawił tymczasem były mistrz świata wagi super średniej George Groves.
GŁOWACKI NIE ZOBACZYŁ JESZCZE KONTRAKTU NA WALKĘ Z RIAKPORHE'EM
Krzysztof Głowacki ma 21 stycznia w Wielkiej Brytanii stoczyć pojedynek z bardzo silnym fizycznie i potężnie bijącym Richardem Riakporhe'em. Polak wciąż jednak nie zobaczył kontraktu na ten dwukrotnie już przekładany pojedynek.
POZNALIŚMY MISTRZYNIE POLSKI
Medalistki tegorocznych Mistrzostw Świata - Oliwia Toborek (srebro w 81 kg) i Lidia Fidura (brąz w +81 kg) - zwyciężyły w Zabrzu w 22. Mistrzostwach Polski Seniorek, odpowiednio w kategoriach 75 kg i +81 kg.
ARTUR BETERBIJEW: NIE JESTEM FANEM BOKSU
Obowiązkowy pretendent WBO Anthony Yarde 28 stycznia w Londynie zmierzy się z mistrzem IBF, WBC i WBO wagi półciężkiej Arturem Beterbijewem. Rosjanin twierdzi, że walka z Brytyjczykiem będzie wojną, ale nie okazuje przy tym większych emocji.
BRADLEY, FROCH I MARQUEZ WPROWADZENI DO GALERII SŁAW
Timothy Bradley, Carl Froch i Rafael Marquez zostali dziś oficjalnie wprowadzeni do Międzynarodowej Bokserskiej Galerii Sław, czyli International Boxing Hall of Fame (IBHOF).
LENNOX LEWIS O WALCE Z TYSONEM FURYM W SZCZYCIE ICH KARIER
Z cyklu co by było gdyby... A gdyby tak Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) - aktualny lider wagi ciężkiej, spotkał się z legendarnym Lennoxem Lewisem? Odpowiada sam mistrz olimpijski z Seulu i trzykrotny mistrz wszechwag.
TERENCE CRAWFORD: TRENOWAŁEM JAK DO WALKI Z KING KONGIEM
Terence Crawford (38-0, 29 KO) w sobotnią noc podejdzie do kolejnej obrony pasa WBO wagi półśredniej w konfrontacji z Dawidem Awanesjanem (29-3-1, 17 KO). Oto krótki raport z obozu championa.
OKOLIE WALCZY Z HEARNEM POZA RINGIEM, PAS WBO NA SZALI
Dwa dni temu informowaliśmy Was o tym, że Lawrence Okolie (18-0, 14 KO) musi stoczyć obowiązkową obronę z Davidem Lightem (20-0, 12 KO). Ale mistrz WBO kategorii cruiser toczy już walkę, ze swoim dotychczasowym promotorem Eddie Hearnem.
JOSHUA WYBIERZE POMIĘDZY WHYTE'EM A WALLINEM?
Anthony Joshua (24-3, 22 KO) będzie miał decydujący głos w doborze rywala na powrót. W grę wchodzą przede wszystkim dwa nazwiska - Dilliana Whyte'a (29-3, 19 KO) oraz Otto Wallina (24-1, 14 KO).
CARL FROCH: FURY NAJLEPSZY, TYLKO JOYCE MOŻE MU ZAGROZIĆ
Carl Froch - wielki mistrz kategorii super średniej na emeryturze, nie ma wątpliwości, że to Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) jest zdecydowanym liderem wagi ciężkiej.
BETERBIJEW (18-0, 18 KO) CHĘTNIE ZAPOLUJE NA USYKA
Artur Beterbijew (18-0, 18 KO) to lider wagi półciężkiej i zunifikowany mistrz federacji WBC, IBF i WBO. Aleksander Usyk (20-0, 13 KO) to posiadacz pasów IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej. Czy dojdzie między nimi do rewanżu za igrzyska olimpijskie?
'KRÓL ARABÓW' RZUCA RĘKAWICĘ 'KRÓLOWI CYGANÓW'
Zanim Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) podpisał kontrakt na walkę z Dereckiem Chisorą, najpierw głównym kandydatem do wcielenia się w rolę pretendenta był Manuel Charr (33-4, 19 KO). Syryjczyk wciąż ma nadzieję na starcie z mistrzem WBC wagi ciężkiej.
ZMARŁ LEGENDARNY SĘDZIA MILLS LANE
Przykre informacje napłynęły zza oceanu. W wieku 85 zmarł legendarny, zdaniem wielu najlepszy w historii sędzia ringowy - Mills Lane.
SMAKICI ZAAKCEPTOWANY - 28 STYCZNIA Z KABAYELEM O PAS EBU WAGI CIĘŻKIEJ
Władze Europejskiej Unii Boksu oficjalnie potwierdziły kandydaturę Agrona Smakiciego (19-1, 17 KO) na pretendenta do tytuł mistrza Europy wagi ciężkiej.
LERENA POMOŻE FURY'EMU W PRZYGOTOWANIACH DO USYKA
Sparingi to bardzo ważny element przygotowań, szczególnie gdy masz walczyć z kimś tak niekonwencjonalnym, w dodatku boksującym z pozycji mańkuta jak Aleksander Usyk (20-0, 13 KO). Doskonale wie tym również Tyson Fury (33-0-1, 24 KO).
PO 6O LATACH KUBANKI MOGĄ STARTOWAĆ W IMPREZACH MISTRZOWSKICH
Kubańczycy od lat dominują na ringach olimpijskich. Teraz, po raz pierwszy od sześćdziesięciu lat, w ich ślady będą mogły pójść kubańskie pięściarki.
OJCIEC FURY'EGO: USYK ZA MAŁY, DOBRY DUŻY POKONA DOBREGO MAŁEGO
Nic dziwnego, że John Fury stawia na wygraną syna - Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO), w konfrontacji z Aleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO). Warto jednak posłuchać jego argumentacji.
JOE JOYCE: WIERZĘ, ŻE MOGĘ POKONAĆ FURY'EGO
- Fury jest w tej chwili numerem jeden, to byłaby świetna walka - mówi Joe Joyce (15-0, 14 KO), którego Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) wymienia jako potencjalnego rywala na rok 2023.
DEMETRIUS ANDRADE RUSZA PO PAS TRZECIEJ KATEGORII
Demetrius Andrade (31-0, 19 KO) po mistrzostwie świata wagi junior średniej i średniej teraz rusza na podbój kategorii super średniej. Amerykanin otworzy transmisję telewizyjną stacji Showtime gali Davis vs Garcia 7 stycznia w Waszyngtonie.
RYAN GARCIA POZNAŁ OSTATNIĄ PRZESZKODĘ PRZED 'CZOŁGIEM' DAVISEM
Ryan Garcia (23-0, 19 KO) w końcu wykrzyczał sobie walkę z Gervontą Davisem (27-0, 25 KO). Obaj muszą jednak najpierw odprawić styczniowych rywali.