EUBANK JR 'W NAGRODĘ' DOSTANIE WYŻSZY LIMIT?
Aż trzy zagraniczne komisje - nie tylko ta z Luksemburga, zgłosiły gotowość usankcjonowania sobotniej walki Chrisa Eubanka Jr (32-2, 23 KO) z Conorem Bennem (21-0, 14 KO). Trwa spór o to, jak i czy w ogóle rozegrać ten pojedynek.
PODZIEMNY BOKS - MICHAŁ CHOIŃSKI vs KACPER PACZÓSKI
Prezentujemy Wam drugą odsłonę gali Underground Boxing Night. Tym razem walka w wadze do 100 kilogramów - Michał Choiński vs Kacper Paczóski.
MATYJA: NIE BYŁO TEGO DNIA OGNIA, CHCĘ REWANŻU Z CZERKLEWICZEM
W minioną sobotę Marek Matyja (20-4-2, 9 KO) poniósł porażkę z niedocenianym Janem Czerklewiczem (9-1, 2 KO). Pięściarz z Oleśnicy nie ukrywa, że bardzo zależy mu na rewanżu w niedalekiej przyszłości.
EUBANK JR vs BENN - DZIŚ OSTATECZNA DECYZJA
Dziś wieczorem ostatecznie dowiemy się, czy dojdzie do sobotniej walki Chrisa Eubanka Jr (32-2, 23 KO) z Conorem Bennem (21-0, 14 KO). Tak zapewnia promotor tego pierwszego, Kalle Sauerland.
JONAK, MACIEC, LEŚNIAK, SOCZYŃSKI, WIERZEJSKI - 18 LISTOPADA TBN 23
Tuż przed mundialem - 18 listopada, Mariusz Grabowski zorganizuje galę Tymex Boxing Night 23. Lokalizacja zostanie podana wkrótce.
LUCAS BROWNE LISTOPADOWYM RYWALEM DANIELA DUBOIS
Walki ogłaszają zazwyczaj promotorzy. Tym razem następną potyczkę Daniela Dubois (18-1, 17 KO) ogłosił jego trener - Shane McGuigan.
WŁADIMIR KLICZKO: IBA POKAZUJE, JAK ZROBIĆ Z SIEBIE GŁUPKA
Decyzja Międzynarodowej Federacji Boksu (IBA) budzi niesmak i tylko pogłębi zapewne kryzys z MKOL. Organizację potępił od razu Władimir Kliczko, jeden z największych w historii mistrzów wagi ciężkiej. I przede wszystkim Ukrainiec.
HELENIUS: ZNAM DOBRZE WILDERA, ALE SPARING TO NIE WALKA
- Wilder nie pokazuje prawej ręki i bije ją z zaskoczenia. To jego najlepsza broń, ale jestem na niego dobrze przygotowany - zapowiada Robert Helenius (31-3, 20 KO),niegdyś sparingpartner Deontaya Wildera (42-2-1, 41 KO), z którym zmierzy się za 20 dni.
LUKSEMBURCZYCY USANKCJONUJĄ WALKĘ EUBANKA Z BENNEM?
Luksemburska Federacja Bokserska lekiem na całe 'zło'? Może być powtórka z rozrywki, co pozwoli na doprowadzenie do walki Chrisa Eubanka Jr (32-2, 23 KO) z Conorem Bennem (21-0, 14 KO).
JOHN FURY KRYTYKUJE HEARNA: ZABLOKOWAŁEŚ WALKĘ TYSONA Z JOSHUĄ
Eddie Hearn - promotor Anthony'ego Joshuy - poinformował w poniedziałek, że planowana na 3 grudnia walka AJ'a z mistrzem świata WBC wagi ciężkiej Tysonem Furym nie dojdzie w tym roku do skutku. Zachowanie Hearna krytykuje John Fury.
EUBANK JR O WPADCE DOPINGOWEJ BENNA: JESTEM GOTOWY DO WALKI
Chris Eubank Jr wypowiedział się na temat dzisiejszego skandalu związanego z dopingową wpadką swojego sobotniego rywala, Conora Benna, w którego organizmie wykryto zabroniony środek - klomifen.
BENN: JESTEM CZYSTYM SPORTOWCEM, WALKA Z EUBANKIEM DOJDZIE DO SKUTKU
W organizmie Conora Benna wykryto zakazany środek (klomifen), ale sobotnia walka z Chrisem Eubankiem Juniorem i tak może dojść do skutku. Głos na ten temat zabrał sam Benn, podczas gdy jego promotor uruchomił swój zespół prawników.
BBBoC CHCE ZABLOKOWAĆ WALKĘ, HEARN CHCE JĄ UTRZYMAĆ
British Boxing Board of Control wydało oświadczenie. Wszystko oczywiście w związku z dopingową wpadką Conora Benna (21-0, 14 KO). Brytyjska Rada Kontroli Boksu zamierza zablokować jego walkę z Chrisem Eubankiem Jr (32-2, 23 KO).
IBA PRZYWRÓCIŁA DO RYWALIZACJI ROSJAN I BIAŁORUSINÓW
Międzynarodowa Federacja Boksu zniosła zakaz dotyczący występów zawodników z Rosji i Białorusi w wydarzeniach organizowanych pod auspicjami federacji. Rosjanie i Białorusini będą mogli brać udział w turniejach IBA - ze skutkiem natychmiastowym.
CONLAN APELUJE O DOŻYWOTNIĄ DYSKWALIFIKACJĘ DLA DOPINGOWICZÓW!
- To jakiś pier***y żart! - grzmi Michael Conlan (17-1, 8 KO) na wieść o wpadce dopingowej Conora Benna (21-0, 14 KO) oraz fakcie, że mimo wszystko jego sobotni pojedynek z Chrisem Eubankiem Jr (32-2, 23 KO) dojdzie do skutku.
BENN WPADŁ NA DOPINGU, ALE WALKA Z EUBANKIEM I TAK SIĘ ODBĘDZIE
O krok od trzęsienia ziemi. Conor Benn (21-0, 14 KO) podejrzany o doping. Mimo tego sobotnie starcie z Chrisem Eubankiem Jr (32-2, 23 KO) dojdzie do skutku.
BELLEW KRYTYKUJE FURY'EGO: JAK CHARR MOŻE BYĆ W OGÓLE BRANY POD UWAGĘ?
Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) nie spotka się 3 grudnia z Anthonym Joshuą, jego rywalem może za to być przeciętny Manuel Charr (33-4, 19 KO). Ostatnie posunięcia mistrza WBC wagi ciężkiej nie spodobały się wielu ludziom, w tym również Tony'emu Bellew.
JOSHUA TRACI NA UMOWACH SPONSORSKICH
Ludzie kochają zwycięzców, a już na pewno sponsorzy... Dwie porażki z rzędu Anthony'ego Joshuy (24-3, 22 KO) z Aleksandrem Usykiem kosztowały już teraz byłego mistrza 3 miliony funtów.
KURS SĘDZIEGO BOKSU
Kto chce trafić do pięściarskiego kotła? Stanąć najbliżej walki jako rozjemca? Może jako sędzia boksu dasz upust swojej pasji? Ruszyły zapisy na kolejny kurs.
WILDER WNIESIE DO RINGU OKOŁO 100 KILOGRAMÓW
W ostatniej walce Deontay Wilder (42-2-1, 41 KO) wniósł do ringu rekordowe 108 kilogramów. Za dziesięć dni ma już jednak ważyć dużo mniej w konfrontacji z Robertem Heleniusem (31-3, 20 KO).
MAURICIO LARA POZNAŁ NAZWISKO RYWALA
Mauricio Lara (24-2-1, 17 KO) mistrzem świata nigdy nie był, choć wielu uważa go za najlepszego obecnie pięściarza wagi piórkowej. Meksykanin zmienił nieco plany i kolejny pojedynek stoczy 22 października w swojej ojczyźnie.
BYŁY MISTRZ ŚWIATA WAGI CIĘŻKIEJ OCZYSZCZONY Z ZARZUTÓW
Zarzuty, poważne zarzuty, pod adresem Davida Haye'a, zostały odrzucone. Były mistrz świata wagi ciężkiej i cruiser może spać spokojnie.
WASILEWSKI O RÓŻAŃSKIM, CIEŚLAKU, MASTERNAKU, GŁOWACKIM I SULĘCKIM
Co z mistrzowską walką Łukasza Różańskiego i Macieja Sulęckiego? Mateusz Masternak i Michał Cieślak blisko kolejnych mistrzowskich szans. Jaką drogą pójdą doświadczeni Krzysztof Głowacki i Włodarczyk? O tym porozmawialiśmy z Andrzejem Wasilewskim.
DE LA HOYA O WALCE CANELO vs BENAVIDEZ
Oscar De La Hoya - były mistrz olimpijski i były zawodowy mistrz świata sześciu kategorii, obecnie wpływowy promotor - w kąśliwy sposób wypowiedział się na temat walki Saul Alvarez vs David Benavidez, do której według Oscara nigdy nie dojdzie.
WILDER: MOJA WALKA Z RUIZEM DŁUGO NIE POTRWA
Były mistrz świata WBC wagi ciężkiej, Deontay Wilder zmierzy się 15 października w półfinale eliminatora WBC z Robertem Heleniusem. Amerykanin wciąż ma mocarstwowe plany i zapowiada wielkie emocje.
ALIMCHANULI: ZAŁATWIŁBYM CANELO, TO BYŁABY ŁATWA ROBOTA
Kazach Żanibek Alimchanuli miesiąc temu został mianowany mistrzem świata WBO wagi średniej po tym, jak Demetrius Andrade oddał pas i przeszedł do wagi super średniej. Ostatnie wypowiedzi Żanibeka prowokują kibiców do burzliwych dyskusji.
WARREN POTWIERDZA: WALKA FURY vs JOSHUA NIE W TYM ROKU
Eddie Hearn poinformował wczoraj, że planowana na 3 grudnia walka AJ'a z mistrzem świata WBC wagi ciężkiej Tysonem Furym nie dojdzie w tym roku do skutku. Dziś słowa Hearna potwierdza strona Fury'ego.
WRZESIŃSKI I MŁODZIŃSKI POZNALI PRZECIWNIKÓW NA ŚWIERADÓW
Informowaliśmy już Was o gali MB Boxing Night 14, która odbędzie się 22 października w Świeradowie-Zdrój. Oto dwie pierwsze zaklepane pary.
MISTRZOWSKIE WALKI
Dobrowolne i obowiązkowe obrony, wakujące tytuły - prezentujemy Wam cztery nowe walki o mistrzostwo świata.
MANUEL CHARR NACISKA NA FURY'EGO: BĄDŹ FACETEM!
Manuel Charr (33-4, 19 KO) robi co może, by wykrzyczeć sobie walkę o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Dlatego bierze na celownik Tysona Fury'ego (32-0-1, 23 KO).