DONAIRE CZEKA NA NOWEGO RYWALA W WALCE O PAS WBC
Znakomity, choć już 40-letni Nonito Donaire (42-7, 28 KO) spróbuje odzyskać pas WBC wagi koguciej, ale zmieni się mu partner do tańca.
BAUMGARDNER I SERRANO POZBIERAŁY WSZYSTKIE PASY - REWANŻ Z TAYLOR!
To była noc kobiet. Alycia Baumgardner (14-1, 7 KO) oraz Amanda Serrano (44-2-1, 30 KO) zostały bezdyskusyjnymi mistrzyniami świata.
KNYBA WRACA NA GALI STEVENSONA W NEWARK
Damian Knyba (10-0, 6 KO) potwierdził w mediach społecznościowych, że po związaniu się z grupą Top Rank pierwszą tegoroczną walkę stoczy 8 kwietnia w Prudential Center w Newark.
HOJNY McGREGOR WSPIERA FINANSOWO KLUB I WRACA DO DUŻEGO SPORTU
Conor McGregor ma dużo pieniędzy. I dobrą pamięć. Były mistrz organizacji UFC dwóch kategorii, wielki miłośnik boksu, przekazał milion euro na rzecz klubu, w którym stawiał pierwsze bokserskie kroki.
RÓŻAŃSKI vs BABIĆ: NA ROZPISCE CIEKAWA WALKA POLSKO-POLSKA?
Niedawno niepokonany Łukasz Pławecki (6-0-2, 4 KO) efektownie zadebiutował w grupie KnockOut Promotions. Teraz rzucił rękawicę innemu zawodnikowi tej stajni, Janowi Czerklewiczowi (9-1, 2 KO), a ten przyjął zaproszenie do tańca.
UKRAIŃSKO-UKRAIŃSKIE STARCIE NA GALI KAŻYSZKI W STĘŻYCY
Walka ukraińsko-ukraińska podczas pięściarskiej gali w Stężycy. 11 lutego na Rocky Boxing Night znany z polskich ringów Maks Miszczenko (8-2, 3 KO) zmierzy się z Antonem Diaczenką (3-4, 1 KO).
NA ŻYWO: VIII MTB 2023 NIECHOBRZ
Ósma edycja Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o Buchar Burmistrza Boguchwały jak zwykle rozpoczyna rok olimpijski w Polsce. Ponad 190 zgłoszonych zawodników, dwa ringi i dwa dni zmagań - tak rozwija się Podkarpacie.
ŚCIĄGAWKA KIBICA (4 LUTEGO 2023)
Przed nami kolejne emocje. Co, gdzie i o której oglądać? Oto nasza ściągawka Kibica!
NAVARRETE MISTRZEM ŚWIATA W TRZECIM LIMICIE
Emanuel Navarrete (37-1, 31 KO) stał już nad przepaścią, ale pokonał Liama Wilsona (11-2, 7 KO) i sięgnął po pas WBO w już trzeciej kategorii, tym razem super piórkowej, czy też jak kto woli junior lekkiej.
WIDEO: RICHARD TORREZ JR Z KOLEJNĄ CZASÓWKĄ
Richard Torrez Jr (5-0, 5 KO) - wicemistrz olimpijski wagi super ciężkiej, odprawił przed czasem kolejnego rywala. Sporo cięższy James Bryant (6-3, 4 KO) nie wyszedł do drugiej rundy. Wcześniej był liczony.
WIDEO: WNUK ALEGO Z ÓSMYM ZWYCIĘSTWEM
Nico Ali Walsh (8-0, 5 KO) - występujący w wadze średniej wnuk Muhammada Alego, ma za sobą drugą pełną szóstkę. Poniżej fragmenty jego punktowej (60:53 i 2x 59:54) wygranej nad Eduardo Ayalą (9-3-1, 3 KO).
TRENER FURY'EGO TRENEREM OKOLIE
Już w zeszłym miesiącu informowaliśmy Was o tym, że Lawrence Okolie (18-0, 14 KO) przeniósł się z Londynu na Bliski Wschód. A to sprawiło, że rozeszły się jego drogi z Shane'em McGuiganem. Dziś zaprezentował nowego trenera.
HUNTER: RUIZ WIĘCEJ MYŚLI W RINGU, MOŻE POKONAĆ WILDERA
Trwają prace nad dopięciem walki Andy'ego Ruiza Jr (35-2, 22 KO) z Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO) w eliminatorze do pasa WBC wagi ciężkiej. Meksykanina w roli nieznacznego faworyta stawia inny czołowy 'ciężki', Michael Hunter (20-1-2, 14 KO).
ALIMCHANULI SZUKA WYZWAŃ, MISTRZOWI WBO PROPONUJĄ SIĘ HURD I ADAMES
Żanibek Alimchanuli (13-0, 8 KO) - mistrz świata wagi średniej federacji WBO, szuka największych nazwisk w swoim limicie. A nową twarzą tej dywizji jest Jarrett Hurd (24-2, 16 KO), były zunifikowany champion niższej kategorii.
HEARN CHCE PRZEDŁUŻYĆ KONTRAKT Z BUATSIM I DAĆ MU WALKĘ Z BIWOŁEM
Nie jest tajemnicą, że Eddie Hearn chce skonfrontować Dmitrija Biwoła (21-0, 11 KO) z Joshuą Buatsim (16-0, 13 KO). Tylko że... Buatsi właśnie wypełnił kontrakt z grupą Matchroom i najpierw trzeba będzie go przedłużyć.
PROMOTOR FURY'EGO: WALKA Z USYKIEM W OSTATNIĄ SOBOTĘ KWIETNIA
Jeszcze trwają negocjacje odnośnie miejsca walki, ale data podobno jest już klepnięta i Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) z Aleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) mają skrzyżować rękawice 29 kwietnia.
ŚCIĄGAWKA KIBICA (3 LUTEGO 2023)
Co, gdzie i oglądać? Wychodzimy Wam naprzeciw i prezentujemy naszą ściągawkę Kibica!
ZAPOWIEDŹ: UNDERGROUND BOXING NIGHT
Zapraszamy na Underground Boxing Night. Czy spodobała się atmosfera bliskości walk - kibiców i gladiatorów oddziela wąska ściana słomy. Tak, macie rację - czuć potęgę adrenaliny - można wręcz ją dotknąć. Gotowi na kolejną dawkę?
MASTERNAK NASZYM JEDYNAKIEM W RANKINGU THE RING
To już 78. tydzień Mateusza Masternaka (47-5, 31 KO) na liście wyróżnionych przez magazyn The Ring. Wrocławianin niestety jest naszym jedynakiem w tym prestiżowym zestawieniu.
WIDEO: TAK BIJE I NOKAUTUJE KAMIL ŁASZCZYK (FERRARI vs ŁASZCZYK)
Kamil Łaszczyk (30-0, 11 KO) to wciąż nasza niespełniona nadzieja. Jutro niepokonany zawodnik wagi piórkowej zadebiutuje w nowej roli. Na rozgrzewkę przypomnijmy sobie niektóre jego nokauty nagrane kamerą BOKSER.ORG.
OFICJALNIE: JOYCE vs ZHILEI 15 KWIETNIA W LONDYNIE
To żadna niespodzianka, bo o walce pisaliśmy już dwa tygodnie temu. Teraz oficjalnie potwierdzono starcie wicemistrzów olimpijskich wagi super ciężkiej - Joe Joyce (15-0, 14 KO) kontra Zhang Zhilei (24-1-1, 19 KO).
WALKA RÓŻAŃSKI vs BABIĆ JEDNAK W KWIETNIU?
To, że mistrzowska walka Łukasza Różańskiego (14-0, 13 KO) z Alenem Babiciem (11-0, 10 KO) odbędzie się w Rzeszowie, jest już przesądzone. Niewykluczone jednak, że odbędzie się nieco później.
BERLANGA Z AMBITNYM PLANEM NA TRZY WALKI
Edgar Berlanga (20-0, 16 KO) już poza stajnią Boba Aruma, ale nadal z wielkimi ambicjami. Amerykanin obmyślił plan na trzy walki, a ostatnią miałoby być starcie z mistrzem wagi super średniej - Saulem Alvarezem (58-2-2, 39 KO).
DE LA HOYA STARA SIĘ DOPROWADZIĆ DO WALKI GOŁOWKINA Z MUNGUIĄ
Oscar De La Hoya usilnie poszukuje rywala dla Jaime Mungui (41-0, 31 KO) - po raz kolejny do tańca został zaproszony Giennadij Gołowkin (42-2-1, 37 KO), poruszono także temat długiej przerwy Jermalla Charlo (32-0, 22 KO).
GŁOWACKI: MÓJ CZAS SIĘ ZBLIŻA, ALE TO JESZCZE NIE KONIEC
Krzysztof Głowacki (32-4, 20 KO) długo przełykał gorycz porażki z Richardem Riakporhe'em (16-0, 12 KO). Dziś ustosunkował się co do swojej sportowej przyszłości.
BROOK PRZEPRASZA ZA SKANDAL Z WCIĄGANIEM PROSZKU
Lata obozów treningowych, restrykcji, ale i wielkiej adrenaliny, a po zakończeniu kariery wielka pustka, z którą nie każdy sobie radzi. Przykładem może być Kell Brook (40-3, 28 KO), który pozwolił sobie na pewien wyskok.
PARZĘCZEWSKI WRACA DO DZIERŻONIOWA NA 10-LECIE KARIERY
Jak co roku pięściarze grupy Tymex Boxing Promotion rozpoczną sezon galą w dobrze sobie znanym Dzierżoniowie. 10 marca podczas Dzierżoniów Boxing Night w walce wieczoru wystąpi Robert Parzęczewski (29-2, 17 KO). Transmisja gali w TVP Sport.
JUSTIS HUNI ZAWODNIKIEM MATCHROOM BOXING
Piszemy o nim szeroko już od 2019 roku, bo od razu rzucił nam się w oko jako przyszła siła wagi ciężkiej. Justis Huni (7-0, 4 KO) - bo o nim mowa, związał się właśnie kontraktem z grupą Matchroom Boxing.
PROMOTOR JOSHUY CHCE MU ZROBIĆ WALKĘ Z NGANNOU!
Francis Ngannou łakomym kąskiem na rynku bokserskim. Po byłego już mistrza UFC zgłasza się Eddie Hearn, mając w głowie pomysł jego walki z Anthonym Joshuą (24-3, 22 KO).
ZAPOWIEDŹ: VIII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ 2023 NIECHOBRZ
Jak co roku, tradycyjnie amatorskie zmagania w ringu rozpoczyna Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Boguchwały. To już ósma edycja. Przybywa chętnych do rywalizacji na ringu. To już dwa dni zmagań na ringu w nowoczesnej hali. Zapraszamy.