WHYTE ZOSTANIE ODSEPAROWANY OD POWIETKINA, A FURY ZMUSZONY DO WALKI?
W następną sobotę - 22 sierpnia, Dillian Whyte (27-1, 18 KO) i Aleksander Powietkin (35-2-1, 24 KO) spotkają się w ostatecznym eliminatorze do pasa WBC wagi ciężkiej. Promotor Eddie Hearn obawia się, że zawodnicy mogą pójść na wymiany już wcześniej.
ELIMINATOR WBC - PAPIN vs FAJFER, PRZENIESIONY NA 22 SIERPNIA
Małe zmiany w eliminatorze do pasa WBC wagi junior ciężkiej. Przypomnijmy, że władze World Boxing Council wyznaczyły do tego pojedynku Rusłana Fajfera (25-1, 16 KO) i Aleksieja Papina (11-1, 10 KO).
TRENER JONESA JUNIORA: ROZPRACUJEMY STYL TYSONA
Wciąż do końca nie wiemy, czego się spodziewać po pokazowej walce legend: 54-letniego Mike'a Tysona z 51-letnim Royem Jonesem Juniorem, która czeka nas 28 listopada w Carson. Trener Jonesa, Tom Yankello przekonuje, że to poważne wyzwanie.
BRAEKHUS: SHIELDS NIE ZASŁUGUJE NA MIANO NAJWSPANIALSZEJ
Wymiana zdań królowych: Cecilia Braekhus twierdzi, że Claressa Shields nie zasługuje na miano najwspanialszej zawodniczki wszech czasów.
GROMDA 2: MIŁOSZ 'ALI' WODECKI WCHODZI DO GRY
Spokojny, opanowany i pewny siebie. Wyszkolony pięściarz z ciężką ręką. Miłosz 'ALI' Wodecki wchodzi do gry!
PARKER WRÓCI W PAŹDZIERNIKU NA GALI MATCHROOM W NOWEJ ZELANDII?
Eddie Hearn ujawnił, że pracuje nad zorganizowaniem pierwszej gali Matchroom w Nowej Zelandii. Ta impreza miałaby się odbyć w październiku, a jednym z jej uczestników miałby być były mistrz świata wagi ciężkiej Joseph Parker.
BADOU JACK: CHCĘ REWANŻU Z PASCALEM, LECZ CHCĘ TEŻ BYĆ AKTYWNY
Badou Jack (22-3-3, 13 KO) powróci do akcji walką z Blake'em McKernanem (13-0, 6 KO) 28 listopada w Carson podczas gali Tyson vs Jones Jr. Ale czarnoskóry Szwed ma dużo większe ambicje i marzy mu się rewanż z Jeanem Pascalem (35-6-1, 20 KO).
MISTRZOWSKA WALKA NAVARRETE vs MAGDALENO 17 LUB 24 PAŹDZIERNIKA
Grupa Boba Aruma - Top Rank - wygrała przetarg na organizację walki o wakujące mistrzostwo świata WBO wagi piórkowej między Emanuelem Navarrete (31-1, 27 KO) i Jessie'em Magdaleno (28-1, 18 KO). Do tego pojedynku ma dojść 17 lub 24 października w USA.
DUKE RAGAN - CIEKAWY DEBIUT 22 SIERPNIA
Duke Ragan - srebrny medalista Mistrzostw Świata 2017 i jeden z faworytów amerykańskiej drużyny do medalu olimpijskiego, zdecydował się nie czekać w niepewności i podpisał kontrakt zawodowy.
PULEW: JOSHUA JEST AROGANCKI, ZA KARĘ ZOSTANIE ZNOKAUTOWANY!
- On jest arogancki. Ale to skończy się dla niego drugim nokautem - odgraża się Kubrat Pulew (28-1, 14 KO), najbliższy rywal Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO).
NA HORYZONCIE WALKA INOUE Z MALONEYEM
Znakomity Naoya Inoue (19-0, 16 KO) po wygranej w turnieju WBSS ma ruszyć na podbój Ameryki. Po tym sukcesie złożył też był podpis pod kontraktem z grupą Top Rank.
NIKODEM JEŻEWSKI POZNAŁ NAZWISKO RYWALA
2 października w Kościerzynie Nikodem Jeżewski (18-0-1, 9 KO) stanie przed szansą zdobycia pasa Międzynarodowego Mistrza Polski wagi junior ciężkiej. Jego rywalem będzie Czech Marek Prochazka (9-2-1, 5 KO).
JEST POROZUMIENIE - CAMPBELL vs GARCIA W DRUGIEJ POŁOWIE LISTOPADA
Obozy Luke'a Campbella (20-3, 16 KO) i Ryana Garcii (20-0, 17 KO) doszły do porozumienia w sprawie listopadowej walki. W stawce będzie pas WBC wagi lekkiej w wersji tymczasowej, ale również gwarancja walki z nowym mistrzem, Devinem Haneyem (24-0, 15 KO).
OJCIEC FURY'EGO OSTRZEGA JOSHUĘ: MÓJ SYN TO SUPERMAN!
Ojciec Tysona Fury'ego, John Fury założył niedawno konto na Instagramie i okazało się to strzałem w dziesiątkę, gdyż ogromny Brytyjczyk jest nie mniej charyzmatyczny od swojego syna. W ostatnim filmie John zwraca się do Anthony'ego Joshuy.
BABIĆ O SPARINGACH Z WHYTE'EM I KONFLIKCIE Z HRGOVICIEM
Dillian Whyte jest menadżerem Alena Babicia. Chorwat opowiedział niedawno o sparingach z Whyte'em przed jego walką z Aleksandrem Powietkinem. Poznaliśmy również kolejną odsłonę konfliktu między Babiciem i jego rodakiem Filipem Hrgoviciem.
GALA TYSON vs JONES JR: BADOU JACK W KARCIE WALK
Poznajemy kolejne szczegóły walki legend, 54-letniego Mike'a Tysona z 51-letnim Royem Jonesem Juniorem, która czeka nas 28 listopada w Carson. Gala będzie transmitowana w systemie PPV, a karta walk stopniowo się zapełnia.
FURY vs WILDER III: RÓŻNICA ZDAŃ MIĘDZY ARUMEM I WARRENEM
Promotorzy mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO), Bob Arum i Frank Warren nie zgadzają się w sprawie planowanej niedawno na grudzień trzeciej walki Brytyjczyka z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO).
PACQUIAO PIERWSZYM WYBOREM, BROOK OPCJĄ REZERWOWĄ DLA CRAWFORDA
Bob Arum cały czas chce skonfrontować Terence'a Crawforda (36-0, 27 KO) z Mannym Pacquiao (62-7-2, 39 KO), jednak ubezpiecza się i pracuje nad planem B. A opcją rezerwową ma być Kell Brook (39-2, 27 KO).
RING TELEGRAM (11 SIERPNIA 2020)
Kiedyś pokonał Canelo, teraz sprawdzi formę Chaveza Juniora? Były mistrz wykupuje swój kontrakt. Zakulisowe podchody i ciekawe walki na horyzoncie. Prezentujemy Wam skrót wiadomości ze świata boksu w naszym cyklicznym Ring Telegramie!
SERGIO MARTINEZ: JEŚLI WYGRAM TRZY WALKI, W CZWARTEJ CHCĘ MURATĘ
Już tylko dziesięć dni dzieli nas od powrotu Sergio Martineza (51-3-2, 28 KO) ze sportowej emerytury. Póki co jego rywalem będzie Jose Miguel Fandino (15-6, 8 KO), lecz dawny król wagi średniej mierzy znacznie wyżej.
NIEDAWNY RYWAL PARZĘCZEWSKIEGO DLA MATEUSZA TRYCA
Sladan Janjanin (27-6, 21 KO) przegrał ostatnie dwie walki, ale zarówno z Martinem Murrayem, jak i Robertem Parzęczewskim, dotrwał do ostatniego gongu. Teraz sprawdzi umiejętności innego Polaka - Mateusza Tryca (9-0, 5 KO).
PEŁNA ROZPISKA GALI WHYTE vs POWIETKIN
Potwierdzono pełną rozpiskę gali 22 sierpnia z walką wieczoru Dilliana Whyte'a (27-1, 18 KO) z Aleksandrem Powietkinem (35-2-1, 24 KO), kończącą serię Matchroom Fight Camp, czyli imprez w ogrodzie rodziny Hearnów w Brentwood.
BAKOLE WYPADA Z GALI WHYTE-POWIETKIN, WRÓCI WE WRZEŚNIU
Sfrustrowany Martin Bakole (15-1, 12 KO) potwierdził, że ostatecznie nie weźmie udziału w gali Powietkin vs Whyte i choć cały czas pozostawał w treningach, nie zaboksuje za jedenaście dni w ogrodzie rodziny Hearnów w Brentwood.
GERVONTA DAVIS ZBROI SIĘ NA SANTA CRUZA - WIDEO ZE SPARINGÓW
WIDEO: Gervonta Davis (23-0, 22 KO) ostro trenuje przed zaplanowaną na 24 października walką z Leo Santa Cruzem (37-1-1, 19 KO).
SEBASTIAN ŚLUSARCZYK vs PAWEŁ CZYŻYK 26 WRZEŚNIA W CZĘSTOCHOWIE
26 września na gali Tymex Boxing Night 13 w Częstochowie kolejną walkę stoczy prospekt wagi półciężkiej, Sebastian Ślusarczyk (8-0, 5 KO). Jego rywalem będzie Paweł Czyżyk (6-1, 1 KO).
GALE MATCHROOM FIGHT CAMP BĘDĄ KONTYNUOWANE WE WRZEŚNIU?
Mimo pandemii koronawirusa Eddie Hearn święci sukcesy. Jego autorska seria gal Matchroom Fight Camp, organizowana na terenie podlondyńskiej posiadłości rodziny Hearnów, okazuje się sporym sukcesem, więc promotor planuje kontynuować ją we wrześniu.
WHYTE GROZI AJ'OWI: JOSHUA MOŻE OBERWAĆ KUKSAŃCA
22 sierpnia dojdzie do pojedynku Dilliana Whyte'a z Aleksandrem Powietkinem. Tymczasem mistrz świata IBF, WBA i WBO, Anthony Joshua stwierdził niedawno, że może po ww. walce uderzyć Whyte'a. Dillian reaguje więc w swoim stylu.
GROMDA 2: PATRYK 'MAŁOLAT' TATARA WCHODZI DO GRY
Młody, agresywny i dynamiczny wariacik. Szybki jak karabin maszynowy. Namierzy, wyceluje i znokautuje. 'Małolat' wchodzi do gry!
PORTER O WALCE SPENCE'A Z GARCIĄ: ERROL MUSI BYĆ TWARDY
Errol Spence Jr 21 listopada zmierzy się z Dannym Garcią. Według byłego rywala Spence'a i Garcii, Shawna Portera, trudno w tej chwili wskazać faworyta listopadowej konfrontacji.
LINARES: WYEKSPLOATOWANY ŁOMACZENKO POWOLI SIĘ KOŃCZY
Dwa lata temu Jorge Linares (47-5, 29 KO) zaszedł mocno za skórę Wasylowi Łomaczence (14-1, 10 KO). Przegrał w 10. rundzie, lecz wcześniej posłał znakomitego Ukraińca na deski. Dziś dąży do rewanżu i jest przekonamy, że oglądamy początek końca 'Matrixa'.