ZHILEI I JEGO TRENER: WYNIK REWANŻU BĘDZIE TEN SAM
- Nie zostawię spraw w rękach sędziów - mówi Zhang Zhilei (25-1-1, 20 KO) przed dzisiejszym rewanżem z Joe Joyce'em (15-1, 14 KO).
PLOTKI, PLOTECZKI
Sporo dzieje się w świecie boksu, ale oprócz tych oficjalnych informacji, dużo również słychać w kuluarach.
ZHANG OSKARŻA FURY'EGO O DOPING, JOYCE NIE CHCIAŁ Z NIM SPAROWAĆ
Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) zapraszał Joe Joyce'a (15-1, 14 KO) do siebie do Morecambe, gdzie miał go przygotować do rewanżu z Zhangiem Zhilei (25-1-1, 20 KO). Ostatecznie Joyce wybrał obóz w Las Vegas.
FRANCIS NGANNOU Z UZNANIEM, ALE I OSKARŻENIAMI WOBEC FURY'EGO
Francis Ngannou popłynął nurtem oskarżeń Deontaya Wildera. Teraz to on zarzuca Tysonowi Fury'emu (33-0-1, 24 KO) majstrowanie przy rękawicach. Panowie spotkają się 28 października w Arabii Saudyjskiej.
CO, GDZIE I O KTÓREJ OGLĄDAĆ? ŚCIĄGAWKA KIBICA (23 WRZEŚNIA)
To będzie szalone kilkanaście godzin. Co, gdzie i o której oglądać? Oto nasza ściągawka Kibica!
NIEPOKONANY PRETENDENT DLA ROBEISY RAMIREZA
Wiecie już o przymiarkach do unifikacji pasów IBF i WBO wagi piórkowej. Najpierw jednak Robeisy Ramirez (13-1, 8 KO) - mistrz świata federacji WBO, stoczy walkę w drugiej obronie tytułu.
TEDDY ATLAS: MARTWIĘ SIĘ O ZDROWIE TAKICH ZAWODNIKÓW JAK JOYCE
Teddy Atlas, ceniony trener, komentator i analityk bokserski, z uwagą obejrzy jutrzejszy rewanż Joe Joyce'a (15-1, 14 KO) z Zhangiem Zhilei (25-1-1, 20 KO). Ale szczerze martwi się o zdrowie Brytyjczyka.
TRENER WILDERA: Z NIM NA TRONIE WAGA CIĘŻKA BYŁABY W LEPSZYM MIEJSCU
- Gdyby to Wilder był mistrzem zamiast Fury'ego, cała waga ciężka byłaby w lepszym miejscu - mówi Malik Scott, trener Deontaya Wildera (43-2-1, 42 KO).
VLOG RSC: REWANŻ JOE JOYCE vs ZHANG ZHILEI
Już jutro Joe Joyce (15-1, 14 KO) wyjdzie do rewanżu z Zhangiem Zhilei (25-1-1, 20 KO). I to temat główny najnowszego odcinka Vloga RSC. Jak co tydzień w piątkowy wieczór Andrzej Pastuszek zaprasza Was na najnowszy materiał.
WAŻENIE: CIĘŻKI JOYCE, ALE ZHILEI JESZCZE CIĘŻSZY (WIDEO)
Joe Joyce (15-1, 14 KO) zapewniał, że wyciągnął wnioski z pierwszej walki, a jednym z błędów była zbyt niska waga. I przed rewanżem z Zhangiem Zhilei (25-1-1, 20 KO) rzeczywiście wniesie dużo więcej kilogramów do ringu. Aż 11,5 kg więcej!
PARZĘCZEWSKI: PORZĄDNIE PIERDYKNĄĆ I WYGRAĆ PRZED CZASEM
- Po dwóch zwycięstwach na punkty w Radomsku, chciałbym porządnie pierdyknąć rywala i wygrać przed czasem. Kibice na to czekają - mówi Robert Parzęczewski (30-2, 18 KO) przed walką z Kasimem Gashim (20-3, 12 KO).
SPARINGPARTNER CANELO: ON JEST JUŻ ZMĘCZONY BOKSEM
Saul Alvarez (59-2-2, 39 KO) ma dopiero 33 lata. W teorii jest więc w szczycie kariery. Jeśli jednak zawodową karierę zaczyna się w wieku piętnastu lat, materiał zużywa się znacznie szybciej.
WBA: ROMERO NADAL MISTRZEM, ALE MUSI WALCZYĆ Z DAVIESEM LUB BARROSO
Rolando 'Rolly' Romero (15-1, 13 KO) zdołał udowodnić, że nie stoczył obowiązkowej obrony przez kontuzję. Wobec tego federacja WBA wyznaczyła dwóch zawodników do walki o pas wagi junior półśredniej w wersji tymczasowej.
WALLIN PRZED GASIJEWEM: NAJWAŻNIEJSZA JEST WYGRANA SAMA W SOBIE
Otto Wallin (25-1, 14 KO) i Murat Gasijew (30-1, 23 KO) długo czekali na swoją szansę. Nie doczekali się, więc za osiem dni, nietypowo w Turcji, zmierzą się między sobą. Lepszy z tej dwójki wskoczy do ekstraklasy wagi ciężkiej.
NOWY RANKING WBO (WRZESIEŃ 2023)
Swój ranking uaktualniła federacja World Boxing Organization. I tak jak przed miesiącem doszukamy się w nim czterech polskich nazwisk.
NA HORYZONCIE UNIFIKACJA IBF/WBO - LOPEZ vs RAMIREZ
Luis Alberto Lopez (29-2, 16 KO) dopiero co obronił po raz drugi pas IBF wagi piórkowej. Teraz zbiera się do unifikacji IBF/WBO.
ZHILEI: SKOŃCZĘ MU KARIERĘ - JOYCE: WIEM, ŻE MOGĘ GO POBIĆ
- Skończę mu karierę - mówi Zhang Zhilei (25-1-1, 20 KO). - Zlekceważyłem go, teraz wygram - odpowiada przed sobotnim rewanżem Joe Joyce (15-1, 14 KO).
ANTHONY YARDE POZNAŁ NAZWISKO SOBOTNIEGO RYWALA
Anthony Yarde (23-3, 22 KO) - jeden z największych puncherów wagi półciężkiej i dwukrotny pretendent do mistrzostwa świata, wystąpi w sobotę podczas gali Joyce vs Zhang II.
GROMDA 15: PODZIEMNY KRĄG JUŻ 1 GRUDNIA
Nie opadły jeszcze emocje po czternastce... Gala GROMDA 15: PODZIEMNY KRĄG już 1 grudnia!
FRANK BRUNO: NIECH JOSHUA TRZYMA SIĘ Z DALEKA OD FURY'EGO
Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) ma swoich kibiców, Anthony Joshua (26-3, 23 KO) swoich, ale jeszcze większą popularnością cieszył się niegdyś Frank Bruno.
BELLEW: CHCIAŁBYM ZOBACZYĆ JOSHUĘ Z RUIZEM, POTEM Z FURYM
Tony Bellew przez całą karierę wspierał i dopingował Anthony'ego Joshuę (26-3, 23 KO). Teraz wytypował zawodnika, z którym chętnie zobaczyłby AJ-a w kolejnym pojedynku.
BJ SAUNDERS CORAZ BLIŻEJ POWROTU
Dużo już słyszeliśmy o tegorocznym powrocie Billy'ego Joe Saundersa (30-1, 14 KO) z ust promotora Eddiego Hearna, ale powrót do formy potwierdza również trener i przyjaciel BJS, Ben Davison.
JAMES TONEY I DAVID MORRELL KRYTYKUJĄ POSTAWĘ CANELO
To już ostatnia prosta przed walką Saula Alvareza (59-2-2, 39 KO) z Jermellem Charlo (35-1-1, 19 KO). Ale nie wszyscy są fanami tej konfrontacji.
RYAN GARCIA W LISTOPADZIE Z KIMŚ MOCNYM, W LUTYM Z LOPEZEM?
Ryan Garcia (23-1, 19 KO) ma wrócić solidną walką w listopadzie, by już w lutym atakować pas mistrzowski wagi junior półśredniej.
ŁUKASZ RÓŻAŃSKI: NAJPIERW JACK, POTEM MOŻE BYĆ BELLEW
- Trenuję i czekam na datę walki z Badou Jackiem, a kolejny może być Tony Bellew - mówi Łukasz Różański (15-0, 14 KO), jedyny obecnie polski mistrz świata. Bombardier z Rzeszowa zasiada na tronie WBC wagi bridger.
JEDEN Z LEPSZYCH 'CIĘŻKICH' FRANK SANCHEZ ZNÓW Z PRZECIĘTNYM RYWALEM
Frank Sanchez (22-0, 15 KO) wrócił do Canelo Team, znów zaboksuje na rozpisce Saula Alvareza, niestety niezmienni mierzy się z zawodnikami skazanymi na porażkę. A przecież Kubańczyk udowodnił, iż jest jednym z najlepszych zawodników wagi ciężkiej.
JEŚLI BENAVIDEZ POKONA ANDRADE'A, ZMUSI CANELO DO WALKI
David Benavidez (27-0, 23 KO) od dawna próbuje zmusić Saula Alvareza (59-2-2, 39 KO) do walki. I to mu się uda, o ile najpierw upora się z unikanym przez innych Demetriusem Andrade'em (32-0, 19 KO).
CANELO-CHARLO: GWOZDYK POZNAŁ NAZWISKO RYWALA
Po powrocie ze sportowej emerytury Aleksander Gwozdyk (19-1, 15 KO) zanotował dwa zwycięstwa, a 30 września na rozpisce gali Canelo vs Charlo w Las Vegas znów zamelduje się pomiędzy linami. Teraz ogłoszono jego rywala.
CONOR BENN WRACA NIESPODZIEWANIE W SOBOTĘ W ORLANDO
Nieaktywny od blisko półtora roku Conor Benn (21-0, 14 KO) powróci w sobotnią noc podczas gali Hitchins vs Zepeda w Orlando na Florydzie.
ROY JONES JR: NAJTWARDSZYM RYWALEM BYŁ JAMES TONEY
Roy Jones Jr był wielką gwiazdą boksu i liderem zestawień P4P. Mierzył się z najlepszymi, ale kogo cenił z perspektywy czasu najbardziej?