TAYLOR I LOPEZ ROZDZIELENI PRZEZ OCHRONĘ (WIDEO)
Josh Taylor (19-0, 13 KO) i Teofimo Lopez (18-1, 13 KO) popatrzyli sobie dziś w oczy, ale szybko rozdzieliła ich ochrona. - Widziałem w jego oczach strach - powiedział po wszystkim obrońca pasa WBO wagi junior półśredniej.
JOSHUA POZNAŁ OFERTĘ SAUDYJCZYKÓW NA WALKĘ Z WILDEREM
Grupa Skills Challenge Promotion przedstawiła oficjalnie swoją ofertę Anthony'emu Joshui (25-3, 22 KO) na grudniową galę w Arabii Saudyjskiej.
BRONER DO RYWALA: NAJPIERW CI WP**Ę, A POTEM CIĘ ZATRUDNIĘ
- Najpierw spuszczę ci wp***l, a potem cię zatrudnię, bo potrzebuję nowego prawnika - mówi w swoim stylu Adrien Broner (34-4-1, 24 KO). Jego rywalem w piątkową noc będzie Bill Hutchinson (20-2-4, 9 KO), na co dzień licencjonowany prawnik.
DAMIAN KNYBA: CHCĘ BYĆ NASTĘPCĄ GOŁOTY
- To długi proces, w najlepszy okres kariery wejdę za jakieś trzy-cztery lata. Chcę być godnym następcą Andrzeja Gołoty - mówi Damian Knyba (11-0, 7 KO), który w sobotnią noc spotka się z Helamanem Olguinem (9-5-1, 4 KO).
'CZOŁG' DAVIS W WIĘZIENIU, A JEGO DOM OKRADZIONO
Gdy kota nie ma, myszy harcują... Boleśnie przekonał się o tym gwiazdor boksu Gervonta Davis (29-0, 27 KO).
WOOD I WARRINGTON O PAS, BY ZARAZ POTEM ODDAĆ TYTUŁ WBA?
Leigh Wood (27-3, 16 KO) pod koniec maja odzyskał tytuł mistrza świata wagi piórkowej federacji WBA i od razu dostał nakaz obowiązkowej obrony. Ale na oryginalny pomysł wpadł Eddie Hearn.
WOJNA O MEKSYK - 12 SIERPNIA NAVARRETE vs VALDEZ
To żadna niespodzianka, wszak obaj chcieli bardzo tej walki i długo o niej mówili. Emanuel Navarrete (37-1, 31 KO) - od lutego mistrz WBO wagi super piórkowej, w pierwszej obronie spotka się z Oscarem Valdezem (31-1, 23 KO).
WARREN: JOSHUA I USYK P***Ą GŁUPOTY, NIE CHCIELI WALKI Z FURYM
Długiego wywiadu udzielił Frank Warren, promotor między innymi Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) i Daniela Dubois (19-1, 18 KO). I cały ten czas poświęcił na krytykę obozów Anthony'ego Joshuy (25-3, 22 KO) i Aleksandra Usyka (20-0, 13 KO).
WIDEO: ZAPOWIEDŹ WALKI ERROL SPENCE JR vs TERENCE CRAWFORD
Kibice czekali na ten pojedynek kilka lat. W końcu się doczekali. Już 29 lipca o wszystkie cztery pasy wagi półśredniej zawalczą Errol Spence Jr (28-0, 22 KO) i Terence Crawford (39-0, 30 KO). A oto zapowiedź stacji Showtime.
HANEY PRZEBIERA W OFERTACH - ŁOMACZENKO, STEVENSON, PROGRAIS I INNI
Devin Haney (30-0, 15 KO) ma wszystkie cztery pasy wagi lekkiej, a do tego stał się wolnym agentem. Nic więc dziwnego, że stał się łakomym kąskiem dla wszystkich promotorów.
MKOl WYKLUCZA IBA! BOKS NIEZAGROŻONY W 2024 (PARYŻ) I 2028 (LA)
Miały być reformy, ale tych reform nie przeprowadzono. Wobec tego Międzynarodowy Komitet Olimpijski wycofał swoje uznanie wobec International Boxing Association (IBA), dawniej AIBA.
HEARN: JOSHUA SAM POPROSIŁ O WALKĘ Z WHYTE'EM
Tej walki chcą Brytyjczycy, ale co najważniejsze, chcą jej także sami zawodnicy. Jeśli więc tylko pieniądze będą się zgadzać, 12 sierpnia zobaczymy rewanż Anthony'ego Joshuy (25-3, 22 KO) z Dillianem Whyte'em (29-3, 19 KO).
PROMOTOR USYKA: WALKA WE WROCŁAWIU TO ŚWIĘTO UKRAIŃCÓW I POLAKÓW
- To ma być święto dla moich rodaków, ale i Polaków - mówi Aleksander Krasjuk, promotor Aleksandra Usyka (20-0, 13 KO), który 26 sierpnia we Wrocławiu będzie bronił pasów IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej w starciu z Danielem Dubois (19-1, 18 KO).
RANKING TOP 10 FEDERACJI GROMDA
Federacja GROMDA wyłoniła w końcu swojego mistrza. Został nim Mateusz 'DON DIEGO' Kubiszyn (7-0). A oto najnowszy ranking.
DEREWIANCZENKO: MUNGUIA JEST DOBRY, ALE POSZUKAM NOKAUTU
Jacobs, Gołowkin, Charlo, Adames - Siergiej Derewianczenko (14-4, 10 KO) przegrał czterokrotnie, ale za każdym razem miał pretensje do sędziów. Tym razem zamierza wziąć sprawy w swoje ręce.
TRENER DAVISA: TO WSZYSTKO WYJDZIE MU NA DOBRE
Gervonta Davis (29-0, 27 KO) nie może pogodzić się z faktem, że dostał karę więzienia, ale plusów w tej całej sytuacji szuka jego trener Calvin Ford.
WAWRZYK I OLAŚ ZABOKSUJĄ W CHICAGO
Andrzej Wawrzyk (33-2, 19 KO) boleśnie przekonał się o tym, że powrót do boksu po sześciu latach to ryzykowny pomysł. Ale nie podłamał się i wkrótce znów pojawi się pomiędzy linami.
KAMIL ŁASZCZYK POZNAŁ NAZWISKO RYWALA NA WROCŁAW
Wczoraj informowaliśmy Was o gali MB Boxing Night 16, która odbędzie się 8 lipca we Wrocławiu. Dziś możemy przedstawić głównych bohaterów walki wieczoru.
MASTERNAK vs OPETAIA O PAS IBF - 15 CZERWCA PRZETARG, KTO DA WIĘCEJ?
Pomimo kilku prób porozumienia ze strony polskiej prawdopodobnie przetarg wyłoni organizatora walki Mateusza Masternaka (47-5, 31 KO) z mistrzem świata wagi junior ciężkiej federacji IBF, Jai Opetaią (22-0, 17 KO).
DZIESIĄTKI MILIONÓW DOLARÓW DLA CANELO ZA WALKĘ Z BENAVIDEZEM
Gwarantowana wypłata 40 milionów dolarów plus ewentualne bonusy ze sprzedanych przyłączy PPV - taka oferta pojawiła się na stole Saula Alvareza (59-2-2, 39 KO) za walkę z Davidem Benavidezem (27-0, 23 KO).
KOWALIOW PATRZY W STRONĘ BADOU JACKA
Trzynaście miesięcy temu Siergiej Kowaliow (35-4-1, 29 KO) udanie zadebiutował w kategorii cruiser, pewnie punktując Terwela Pulewa. Teraz najchętniej zmierzyłby się z Badou Jackiem (28-3-3, 17 KO), championem WBC kategorii cruiser.
BADOU JACK ZAPRASZA CANELO DO WAGI CRUISER
Saul Alvarez (59-2-2, 39 KO) wciąż bez rywala na wrzesień. Czy mistrz świata czterech limitów, aktualnie bezdyskusyjny champion kategorii super średniej (76,2 kg), dałby się namówić na podbój piątego limitu? Bo właśnie dostał zaproszenie do tańca.
RING TELEGRAM (6 CZERWCA 2023)
Dużo dzieje się w świecie boksu zawodowego. Oto skrót wiadomości w naszym cyklicznym Ring Telegramie.
HUNI KONTUZJOWANY - WALKA Z TABITIM ODWOŁANA
Justis Huni (7-0, 4 KO) miał w następny weekend debiutować na rynku amerykańskim, ale jeden z najciekawszych zawodników wagi ciężkiej nabawił się kontuzji i nie zaboksuje z Andrew Tabitim (20-1, 16 KO).
WBC: OBÓZ RÓŻAŃSKIEGO I LERENY MAJĄ CZAS DO 22 CZERWCA
Grupy KnockOut Promotions i Golden Gloves Promotions, za którymi stoją odpowiednio Andrzej Wasilewski oraz Rodney Berman, dostały instrukcje od federacji WBC, by rozpocząć rozmowy w sprawie obowiązkowej obrony tytułu mistrza świata wagi bridger.
ŁASZCZYK WRACA WE WROCŁAWIU - PRZED NIM WELTER, ŚLUSARCZYK I RUNOWSKI
Wrocław w lecie będzie stolicą polskiego boksu. Oczywiście najważniejsza będzie gala Usyk vs Dubois pod koniec sierpnia, ale wcześniej - konkretnie 8 lipca, odbędzie się gala MB Boxing Night 16.
JOYCE PRZYZNAJE, ŻE TROCHĘ NIE DOCENIŁ ZHANGA ZHILEI
- Zhilei zaskoczył mnie tym jak szybkie ma ręce i jak celnie uderza - przyznaje Joe Joyce (15-1, 14 KO), który we wrześniu stanie przed szansą zrewanżowania się Zhangowi Zhilei (25-1-1, 20 KO).
HEARN: I JOSHUA, I WHYTE, CHCĄ WALKI 12 SIERPNIA
Eddie Hearn złożył konkretną ofertę Dillianowi Whyte'owi (29-3, 19 KO) na walkę 12 sierpnia z wielkim rywalem, Anthonym Joshuą (25-3, 22 KO).
WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 5 CZERWCA 2023
To co tygrysy lubią najbardziej, czyli skrót wiadomości z wagi ciężkiej. Tylko o tych największych i najmocniej bijących.
GERVONTA DAVIS DZWONI SPOD CELI: TA SĘDZINA JEST SZALONA!
Gervonta Davis (29-0, 27 KO) wykonał telefon zza krat, żeby ponarzekać na sędzinę, która wysłała go do więzienia. A wszystko zostało opublikowane w jego mediach społecznościowych.