BREAZEALE DLA JOSHUY 25 CZERWCA W LONDYNIE

Redakcja, Sky Sports

2016-04-25

Niepokonany Amerykanin Dominic Breazeale (17-0, 15 KO) będzie rywalem Anthony'ego Joshuy (16-0, 16 KO) w pierwszej walce Brytyjczyka w obronie tytułu IBF w wadze ciężkiej, która 25 czerwca odbędzie się w londyńskiej O2 Arena.

ANTHONY JOSHUA NOWYM MISTRZEM ŚWIATA KRÓLEWSKIEJ KATEGORII >>>

30-letni Breazeale od kilku dni był obok Erika Moliny głównym kandydatem do pojedynku z AJ-em. Eddie Hearn, promotor czempiona, potwierdził, że wybór padł na olimpijczyka z Londynu.

JOSHUA: ZDOMINUJĘ WAGĘ CIĘŻKĄ PRZEZ NAJBLIŻSZĄ DEKADĘ >>>

- To będzie wybuchowe starcie. Breazeale mierzy 201 cm i jako jeden z niewielu ma odsetek nokautów porównywalny do tego, którym dysponuje Joshua - oświadczył.

JOSHUA: MOGĘ SIĘ ZAJĄĆ FURYM I HAYE'EM JEDNEGO WIECZORU >>>

Sam czempion z Wielkiej Brytanii dodał, że nie może się doczekać czerwcowego występu.

- Moi trenerzy od dawna śledzili Breazeale'a, wiedzieli, że to będzie czołowy gracz w naszej wadze. Teraz możemy iść na wojnę - powiedział.

BREAZEALE PEWNY ZWYCIĘSTWA NAD JOSHUĄ >>>

Joshua, mistrz olimpijski sprzed czterech lat, wywalczył pas IBF 9 kwietnia, kiedy w O2 Arena już w drugiej rundzie znokautował Charlesa Martina. Oprócz pojedynku Joshua-Breazeale na czerwcowej gali ma też dojść m.in. do ciekawego starcia w wadze super średniej pomiędzy George'em Grovesem (23-3, 18 KO) a Martinem Murrayem (32-3-1, 15 KO).

JOSHUA: NIE POGRYWAJ ZE MNĄ - BREAZEALE: ZNOKAUTUJĘ CIĘ >>>