GROVES CZEKA NA WALKĘ GOŁOWKINA Z MAYWEATHEREM

Redakcja, Sky Sports

2014-10-20

George Groves (20-2, 15 KO), który miał okazję sparować z Giennadijem Gołowkinem (31-0, 28 KO) i życzy mu jak najlepiej w ringu, nie sądzi, aby wędrówka do kategorii super średniej mogła wyjść Kazachowi na dobre. Zdaniem Brytyjczyka znacznie lepszym rozwiązaniem byłyby występy w limicie wagi junior średniej, gdzie mógłby boksować nawet z Floydem Mayweatherem Jr (47-0, 26 KO).

Zobacz: GROVES O SPARINGACH Z GGG

- Bardzo chciałbym zobaczyć walkę Gołowkina z Mayweatherem. Trenowałem z Giennadijem i trochę go znam, gdybym więc miał na coś postawić, zaryzykowałbym, że prędzej zrzuci parę kilogramów niż przybierze. Sądzę też, że w niższej kategorii mogłyby być dla niego większe walki. Tam są Cotto, Alvarez, Pacquiao, no i Floyd. W junior średniej i jej pobliżu jest mnóstwo znakomitych zawodników oraz znakomitych pojedynków do zrobienia – stwierdził Groves, który sam rywalizuje w super średniej.

Przejście do niższej kategorii wiązałoby się z koniecznością zrzucania przeszło 2 kilogramów. Brytyjczyk nie sądzi jednak, aby dla "GGG" stanowiło to problem.

- Giennadij łatwo osiąga limit średniej, więc myślę, że spokojnie mógłby zgubić te kilogramy. Tym bardziej, że nie zalicza się do największych średnich na świecie. Jest w formie, regularnie boksuje i utrzymuje sylwetkę, więc nie byłoby kłopotu – powiedział.

Zobacz: REKORDY POPULARNOŚCI GOŁOWKINA

Sam Gołowkin od dawna podkreśla, że jest gotowy na wielkie wyzwania od wagi junior do super średniej. Jego celem numer jeden jest natomiast starcie z Miguelem Cotto (39-4, 32 KO), którego uznaje za najlepszego pięściarza swojego naturalnego limitu.

- Pierwszy na mojej liście jest Miguel Cotto. Szanuję również "Canelo", to dobry zawodnik, a także Chaveza. Najpierw jednak Cotto – mówił po zwycięstwie nad Rubio.