MBILLI: SULĘCKI TO TWARDY GOŚĆ, WIERZĘ JEDNAK, ŻE JESTEM LEPSZY

- Sulęcki to bardzo twardy zawodnik - chwali Polaka Christian Mbilli (28-0, 23 KO). Przypomnijmy, że on i Maciej Sulęcki (33-3, 13 KO) zawalczą o tytuł mistrza świata federacji WBC wagi super średniej w wersji tymczasowej.

"Striczu" jedzie do paszczy lwa. Pojedynek odbędzie się 27 czerwca w Quebec City w Kanadzie, gdzie Kameruńczyk z francuskim paszportem zakotwiczony jest od kilku lat. Lepszy z tej dwójki nabędzie status obowiązkowego challengera do walki z samym Saulem Alvarezem (63-2-2, 39 KO), stawka jest więc ogromna.

MACIEJ SULĘCKI: SERWIS SPECJALNY >>>

- Niektórzy zawodnicy po prostu unikają innych. Byłem sfrustrowany, gdy Diego Pacheco dwukrotnie odmówił naszej walki w ramach eliminatora, na szczęście mój zespół wykonał świetną robotę i załatwił mi walkę o pas WBC w wersji tymczasowej z innym dobrym zawodnikiem. Twardy facet, który mierzył się z wieloma mistrzami, dlatego traktuję ten pojedynek bardzo poważnie. Zresztą zawsze szykuję się tak, jakby naprzeciw mnie stawał mistrz świata. On wniesie do ringu jeszcze inny styl, co tylko pozwoli mi rozwinąć się jako zawodnik. Wierzę jednak, że jestem od niego po prostu lepszy. Teraz każda walka będzie niebezpieczna, ta z Sulęckim również, lecz wydaje mi się, że jestem od niego lepszym bokserem, tak samo jak od Pacheco czy innych - nie ukrywa niepokonany ćwierćfinalista olimpijski z Rio de Janeiro (2016).

- Sulęcki ma duże doświadczenie wyniesione z ważnych walk, muszę więc być ostrożny. On będzie stanowił spore wyzwanie, to coś więcej niż zwykła walka i rywal. Mam nadzieję, że wygram, a potem spotkam się z lepszym z walki Canelo z Crawfordem. To bardzo ważny moment mojej kariery i muszę pokazać tą walką, iż jestem gotowy na zostanie kolejnym mistrzem świata - zakończył Mbilli.

Poniżej fragmenty treningu Sulęckiego, który szykuje się do tego pojedynku w Dzierżoniowie pod okiem Piotra Wilczewskiego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: garylinker
Data: 21-05-2025 22:01:30 
Ciężko mi sobie wyobrazić Suleckiego, który przeboksuje caly dystans. Po prostu układ styli jest dla Polaka skrajnie niekorzystny.
 Autor komentarza: LesterMolester
Data: 21-05-2025 23:37:45 
Tu nie ma co gdybać, jak Maciek wytrzyma 8 rund, to będzie sukces. Przy całej sympatii Sulęcki zostanie znokautowany.
 Autor komentarza: Maksymalista
Data: 22-05-2025 07:45:56 
Czuje że ten Makumba Mbilili założy Sulęckiemu efektowny nokaut
Oczywiście sercem za Maciejem Sueskim ale przeczucia mam niepokojące
Krystian Mbilli ma znacznie większy zasięg ramion co w walce ze Skreczem będzie robiło różnice na korzyść tego cholernego murzyna !
 Autor komentarza: Hugo
Data: 22-05-2025 10:45:58 
@Maksymalista
Nie wierz we wszystkie dane, które podaje Boxrec, bo tam roi się od totalnych bzdur. Jedną z nich jest 173 cm zasięgu Sulęckiego. Gołym okiem widać, że Sulęcki ma normalnej długości ręce, czyli zasięg jest równy wzrostowi lub nieco większy. Gdyby miał rzeczywiście takie krótkie, to trenowałby podnoszenie ciężarów, a nie boks.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.