PARYŻ 2024: DAMIAN DURKACZ (71 KG) Z CZWARTYM ZWYCIĘSTWEM!

Kolejny dobry dzień polskiego boksu na ringach w Bangkoku, gdzie trwa ostatni turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Klaudia Budasz (60 kg) wygrała już drugą walkę i jest już w połowie drogi po nominację olimpijską. Dziś pokonała stosunkiem głosów 4:1 Węgierkę Vladislavę Kuukhtę.

W wadze super ciężkiej pierwszą potyczkę przegrał Oskar Safaryan, ale w wadze +92 mamy lukę od dawna... Oskar przegrał 1:4 Grekiem Stylianosem Rouliasem.

W napięciu czekaliśmy na późniejszy start naszego olimpijczyka z Tokio (2021), świetnie dysponowanego na tym turnieju Damiana Durkacza (71 kg). Polak odprawił już reprezentanta Dominikany, potem Ormianina, a przedwczoraj Chińczyka. Dziś zadanie miał najtrudniejsze, przynajmniej w teorii, bo naprzeciw niego stanął Brazylijczyk Wanderson de Oliveira, medalista Mistrzostw Świata. Rozpędzony Damian pokonał również tę przeszkodę i wskoczył do ćwierćfinału! W jego wadze awans olimpijski zaliczy pięciu zawodników, więc kolejny wygrany pojedynek zapewni mu start w drugich igrzyskach!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: jamjestabr
Data: 29-05-2024 20:08:35 
Brawo dla Damiana! Teraz Kubańczyk
 Autor komentarza: zombi
Data: 29-05-2024 20:16:09 
Brawo!!!
 Autor komentarza: Peyotl
Data: 29-05-2024 20:42:54 
Piękna sprawa, trzymam kciuki Damian :)
Czy ktoś wie, gdzie można zobaczyć walki Damiana i naszych pozostałych reprezentantów?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.