ZWYCIĘSTWA WIERZBICKIEGO I RUNOWSKIEGO W LEGNICY

2024-03-22

Trwa gala MB Promotions w Legnicy. Przed momentem Łukasz Wierzbicki (23-2, 8 KO) pokonał Bartłomieja Wańczyka (15-2, 7 KO).

W połowie pierwszej rundy Łukasz przepuścił prawy rywala i skontrował go po odchyleniu lewą ręką. Minutę później poprawił taką samą akcją. Wańczyk był w obu przypadkach zraniony, ale obyło się bez nokdaunu. Po przerwie Wierzbicki bił w tempo bezpośrednim lewym, rozcinając oponentowi łuk brwiowy. A w trzeciej odsłonie do swojego arsenału dodał lewy na dół.

Mijały kolejne minuty, Łukasz demolował pokrwawionego, porozcinanego Wańczyka, ale nie potrafił go złamać. I tak oto walka, która powinna skończyć się w drugiej rundzie, potrwała pełne osiem. Sędziowie punktowali jak musieli - 3x 80:72. Słabiutki boksersko, ale ambitny Wańczyk, zapracował dzielnie na każdą złotówkę w kontrakcie...

Wcześniej Przemysław Runowski (21-2-1, 5 KO) po bardzo przeciętnym występie pokonał Juana Ruiza (27-10, 19 KO). Po słabych ośmiu rundach sędziowie punktowali niejednogłośnie - 77:75 Runowski, 77:75 Ruiz i 77:75 - Runowski.

- Nie wiem co się dzieje. Stoczyłem osiem rund, a mógłbym zaboksować jeszcze osiem. Mam jakąś blokadę, nie do końca potrafię to wytłumaczyć - powiedział po wszystkim "Kosiarz".