BELLEW: FURY NIE WEJDZIE USYKOWI DO GŁOWY, USYK TO WYGRA

2024-02-08, Redakcja, TalkSport

Zazwyczaj to rywale Tysona Fury'ego (34-0-1, 24 KO) ostrzegani są, by nie wchodzić w nim gierki psychologiczne. Ale czy przypadkiem uczeń - Aleksander Usyk (21-0, 14 KO), nie przerósł mistrza?

Swojego rodaka przed takimi gierkami ostrzega Tony Bellew, któremu Ukrainiec - wówczas bezdyskusyjny mistrz kategorii cruiser, zakończył karierę ciężkim nokautem w listopadzie 2018 roku. Dziś Usyk ma już pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, a przed nim pełna unifikacja z championem WBC, czyli "Królem Cyganów".

Pierwotnie walka miała odbyć się 17 lutego, lecz wobec kontuzji Fury'ego przeniesiono ją na 18 maja. Lepszy z tej dwójki zostanie pierwszym absolutnym królem wagi ciężkiej w erze czterech równorzędnych pasów.

- Tyson, akurat temu facetowi nie wejdziesz do głowy jak innym, więc lepiej skup się na ciężkich treningach zamiast gierkach psychologicznych. Byłem przekonany cały czas, że Usyk nie potrafi powiedzieć słowa po angielsku, ale kiedy już mnie pobił, przyszedł do mnie do szatni i niemal perfekcyjnym angielskim zaczął ze mną rozmawiać. Rozumie wszystko, choć gorzej idzie mu mówienie. Jego stan umysłu jest na innym poziomie, na niego nie zadziałają żadne gierki i szkoda marnować na nie czas oraz energię. W tej walce jestem pewny jednego, że Tyson nie wejdzie mu do głowy - uważa były mistrz świata wagi cruiser i w pewnym momencie czołowy "ciężki".

- Tyson przez jedenaście szwów na powiece nie będzie mógł sparować do połowy marca. A nawet kiedy już zacznie sparować, będzie musiał być bardzo ostrożny, żeby kontuzja się nie odnowiła. Słyszę absurdalne plotki o tym, że sam siebie rozciął. Niektórzy ludzie powinni się opanować. Facet może zarobić 70 milionów funtów i ktoś wierzy, że sam sobie rozciął powiekę? Nie bądźmy śmieszni, niektóre teorie spiskowe naprawdę są zabawne. On nigdy nie był chętny, by spotkać się z Usykiem, ale na pewno nie boi się nikogo, z Usykiem włącznie. Tym razem miał pecha, takie rzeczy zdarzają się w boksie - kontynuował bombardier z Liverpoolu, który ma swojego faworyta w majowej walce.

- Według mnie Usyk wygra na punkty i to stosunkowo wysoko - dodał Bellew.

FURY vs USYK: AKTUALNA ROZPISKA GALI 18 MAJA >>>

Poniżej Mateusz Masternak o walce Usyk vs Fury. Co prawda opinia sprzed dwóch lat, ale "Master" od tamtego czasu zdania nie zmienił...

<< Powrót na stronę główną <<