POWRÓT BOKSU DO LAT ŚWIETNOŚCI? KOLEJNE POMYSŁY SAUDYJCZYKÓW

Jego Ekscelencja Turki Alalshikh rozruszał mocno boks, przede wszystkim królewską kategorię. Ale pomysłów na dalszą promocję boksu nie brakuje. W głowie szejków urodziło się już kilka kolejnych świetnych walk.

Oto kilka potencjalnych walk na najbliższe miesiące, o których wspomina Alalshikh.

# Unifikacja wszystkich pasów wagi półciężkiej - Dmitrij Biwoł (22-0, 11 KO) vs Artur Beterbijew (20-0, 20 KO)
# Lepszy z unifikacji Biwoł vs Beterbijew (potencjalnie w czerwcu) vs Jai Opetaia (24-0, 19 KO)
# Jeśli Fury i Usyk stoczą dwie walki, czekający na swoją szansę Anthony Joshua (27-3, 24 KO) vs Deontay Wilder (43-3-1, 42 KO) - o ile najpierw pokona Francisa Ngannou
# Najpierw Gervonta Davis (29-0, 27 KO) i Devin Haney (31-0, 15 KO) w odrębnych walkach, potem pomiędzy sobą
# Koniec z walkami youtuberów - "Chcemy sprowadzać tylko prawdziwych wojowników i najlepszych sportowców"

- Bokserska mapa świata się zmieniła. W latach 70. i 80. boks był najpopularniejszym sportem, teraz spadł na czternaste miejsce. Stało się tak z wielu powodów. Promotorzy z powodów finansowych przestali doprowadzać do największych walk, ale i niektórzy zawodnicy boją się zaryzykować. No i żyjemy w erze czterech mistrzowskich pasów w każdej kategorii. Wchodzimy więc w boks ze swoją strategią oraz ideą, chcąc doprowadzić do najlepszych możliwych walk. Nie mamy zamiaru tracić czasu - powiedział Turki Alalshikh.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 18-01-2024 14:56:54 
Doszło do tego, że w mediach okazyjnie traktujących o sporcie prędzej powiedzą/napiszą o mistrzu świata juniorów w szachach Jakubie Seemannie niż o jego rówieśniku również mistrzu świata w boksie Fabianie Urbańskim. Wychodzi na to, że szachy wygrywają z boksem :)
 Autor komentarza: puncher48
Data: 18-01-2024 15:11:59 
Triumfator Biwoł vs Beterbijew dla kangura? Wolałbym Biwoł vs Morrell Jr., w mojej opinii, to jest o wiele lepsze zestawienie i naprawdę ogniste szachy z dynamitem w tle. Ale to ja bym wolał, a nie jego ekscelencja.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 18-01-2024 15:27:31 
Ekscelencja się nie pierdzieli w tańcu, ale to dobrze - ktoś chce kosić grubszą kapustę to niech się solidnie napoci.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 18-01-2024 15:29:08 
Jeszcze niech zimowe igrzyska kupi.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 18-01-2024 15:42:51 
@poszukiwacz

Polskiego boksu amatorskiego za bardzo nie pokazują w telewizji.
Nie ma ligi.
Są gale Suzuki Boxing Night ale to za mało.

Bokserzy nie mają się jak wypromować.
Niektórzy zawodowi np. Łaszczyk do niedawna nie mieli mediów społecznościowych.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 18-01-2024 17:28:53 
AJ vs Wider "jeżeli Anglik pokona Ngannou"???
To już Wilder nie musi się odbudowywać i zmyć plamę po porażce z Parkerem?
 Autor komentarza: JAx00
Data: 18-01-2024 17:36:54 
przeciez Abdul nigdy nie wyjdzie do Haneya
 Autor komentarza: nonitek
Data: 18-01-2024 17:59:19 
Czyli co, szejk posypał siana na kilka fajnych gal i nagle mówimy o odrodzeniu boksu i powrocie do lat świetności. W sensie o możliwości takiego powrotu.

Wychodzi na to, że kto w takim razie stoi za zrujnowaniem tego sportu? Kto inny niż sami zawodnicy żądający astronomicznych kwot, a głównie ich pożal się boże promotorzy z układzikami, kontraktami itd?

Dosłownie mimo tego, że pięściarze nigdy nie zarabiali takich pieniędzy jak w dzisiejszych czasach, to wciąż winą za brak dobrych gal jest obarczany widz, który "za mało kupuje" oraz się "nie opłaca". Trzeba arabów, żeby nagle się zachciało i wszyscy zadowoleni. Ale to jest tylko chwilowe. Sport w którym na jedną walkę na topie czeka się latami, a czasami do niej w ogóle nie dochodzi nigdy nie przetrwa.

Jak konkurować o widzów ze sportami gdzie topowi zawodnicy/zespoły nonstop rywalizują ze sobą o trofea? nie wiem, ale dalej zrzucajmy wine na widzów którzy nie kupują ppv i biedny wilder nie zarabia godnie na mistrza z groźnym stivernem
 Autor komentarza: gerlach
Data: 18-01-2024 18:45:23 
Tylko nie piszcie Ekscelencja;)
 Autor komentarza: gerlach
Data: 18-01-2024 18:47:11 
Byl juz taki ...niejaki Haymon co to mial boks swiatowy zagarnac...

Saudowie musieliby stworzyc nowa federacje i miec w rezerwie miliardy na krecenie tego biznesu, a tu ropa sie konczy, srodki sie pokoncza wiec;)
 Autor komentarza: b0ndevi4nt
Data: 18-01-2024 22:40:14 
Jai Opetaia jest za duży dla Beterbieva i tym bardziej dla Bivola. Już się mówi że będzie szedł do wagi ciężkiej, Bivol stanowczo przeczy jakby miał nawet w cruiser zawalczyć, prędzej w superśredniej, także ten plan mało prawdopodobny. Chyba że kasiora zdziała cuda ;)
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 18-01-2024 22:52:25 
Nonitek, blisko. "kto w takim razie stoi za zrujnowaniem tego sportu?" szejk odpowiada przecież dalej właśnie na to pytanie: "Promotorzy z powodów finansowych przestali doprowadzać do największych walk... No i żyjemy w erze czterech mistrzowskich pasów w każdej kategorii."
Chodzi o chciwość promotorów i federacji. Arabowie mają kasę, by to zmienić. Zwłaszcza te gówniane "4 pasy". W wadze ciężkiej Arabowie zapraszają wszystkich najlepszych i g... ich obchodzi, kto ma jaki pas. Za odpowiednie peiniądze zawodnicy i przede wszystkim promotorzy zawalczą na normalnych sportowych zasadach (jak w każdej innej dyscyplinie), że biją się wszyscy i wygrywa najlepszy. I mogą walczyć nawet o "pas Arabów", a te wielkie 4 organizacje mogą sobie swoimi paskami d... podetrzeć.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.