NOWY RANKING WBA W WADZE SUPER CRUISER (BRIDGER)

Trzy dni temu informowaliśmy Was o tym, że federacja WBA uznała kategorię bridger i poszła śladami WBC, choć WBA będzie nazywać ją super cruiser. Oto nowy ranking.

Na szczycie tej listy widnieje nazwisko Jewgienija Tiszczenki (12-1, 7 KO), mistrza olimpijskiego z Rio (2016) w wadze -91 kg. Tuż za nim widzimy nazwisko Leona Hartha (22-5-1, 13 KO). Przypomnijmy, że ta dwójka zaboksuje w sobotę w Dubaju między sobą, niewykluczone więc, że lepszy zostanie uznany za nowego championa WBA w limicie 101,6 kilograma.

Na najniższym stopniu podium widnieje nazwisko Aleksieja Jegorowa (12-1, 8 KO). Kolejni Rosjanie meldują się na pozycjach 12 i 13 - to Mark Metrowski (6-0, 4 KO), mistrz świata wagi +91 kg z 2021 roku, oraz Muslim Gadżimagomiedow (1-0, 1 KO), mistrz świata wagi 91 kg z 2019 i 2023 roku, plus srebrny medalista olimpijski.

W rankingu WBA wagi bridger/super cruiser warto zwrócić jednak uwagę na pozycję numer cztery. Tam znajdziemy nazwisko Badou Jacka (28-3-3, 17 KO), który - z tego co ciągle słyszymy, ma w lutym zawalczyć z Łukaszem Różańskim (15-0, 14 KO) o pas WBC. Szwed zakotwiczony na Bliskim Wschodzie, były mistrz świata trzech kategorii, wymarzył sobie mistrzowski tytuł w czwartym limicie. Dotąd był "skazany" na Łukasza, teraz jednak ma wybór pomiędzy WBC a WBA. Czy to cokolwiek zmieni?

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 04-12-2023 13:25:13 
kompleny idioyzm w wszyscy wielcy bokserzy HW będąc w w formie mieścili się bez trudu w ej wadze. A co Więksi jak Bowe, Lennox czy bacia Klischko bez trudu by do niej zbili...
Zamiast debilnych kombinacji powinna być waga przed walką, o wywaliło by ciężkiego Ramireza walczącego z gośćmi o 10 kg lżejszymi czy rude pomysły typu mistrzosttwo Cruiser w limicie s. średniej..
 Autor komentarza: Starykibic
Data: 04-12-2023 14:32:12 
Mam nadzieję, że nie zmieni. Po pierwsze na walkę mistrzowską WBA poczekał by dłużej, po drugie prawdopodobnie nie docenia Łukasza i wydaje się Mu łatwiejszą opcją i, że zrobi Go techniką i nogami. Dlatego mam nadzieję, że nic się nie zmieni i Łukasz w swoim stylu przejedzie się po Jacku.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.