PREZYDENT WBC: WALKA JOSHUY Z WILDEREM NASZYM ELIMINATOREM

Prezydent WBC ma nadzieję, że faworyci nie zawiodą 23 grudnia, dzięki czemu walka Deontaya Wildera (43-2-1, 42 KO) z Anthonym Joshuą (26-3, 23 KO) mogłaby zyskać status ostatecznego eliminatora do tytułu mistrzowskiego tej federacji.

Przypomnijmy, że rywalem Joshuy w Arabii Saudyjskiej będzie Otto Wallin (26-1, 14 KO), a naprzeciw Wildera stanie Joseph Parker (33-3, 23 KO). Jeśli faworyci wygrają, w przyszłym roku - również na Bliskim Wschodzie, mają rywalizować już między sobą. A to chętnie wykorzysta Mauricio Sulaiman, prezydent World Boxing Council.

- Kiedy obaj pozostawali jeszcze mistrzami, kilka razy było blisko ich walki. Jakiś czas temu wyznaczyliśmy do eliminatora Deontaya Wildera i Andy'ego Ruiza. To mógł być świetny eliminator, ale do tej walki nie doszło. Dlatego zarząd WBC zatwierdził starcie Fury'ego przeciwko Usykowi w lutym, a następnie ich rewanż. Nie będziemy stawać na przeszkodzie tym pojedynkom. Uczestnicy gali w Arabii Saudyjskiej zajmują wysokie miejsca w naszym rankingu. Być może po 23 grudnia zobaczymy już jednak inny układ sił w tym zestawieniu. Póki co wygląda na to, że Wilder i Joshua są na kursie kolizyjnym. To może być nasz ostateczny eliminator, który wyłoni obowiązkowego pretendenta do tytułu WBC w wadze ciężkiej. To byłoby spełnienie marzeń kibiców, ale również świetna walka dla naszej federacji - powiedział Sulaiman.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.