KOSZTOWNE KŁOPOTY ZBYT CIĘŻKIEGO JERMALLA CHARLO

Kłopoty Jermalla Charlo (32-0, 22 KO). Już teraz stracił sporo pieniędzy, a za kilka godzin może go czekać kolejna kara. Rywal natomiast czeka i zaciera ręce.

Pomimo trzydziestu miesięcy przerwy federacja WBC utrzymała Amerykanina jako swojego mistrza wagi średniej i pozwoliła na powrót w walce rankingowej. Na rywala wybrano wywodzącego się z niższych kategorii Jose Benavideza Jr (28-2-1, 19 KO). Pięściarz z Teksasu poprosił o wyższy, umowny limit 73,9 kilograma. Ale nawet do tej granicy nie potrafił się zbliżyć.

Podczas ważenia panujący mistrz wagi średniej zanotował 75,4 kg. Dostał czas na zbicie nadwyżki, lecz kiedy wrócił, ważył już 75,6 kg. Zgodnie z kontraktem, Charlo już zapłaci karę w wysokości 75 tysięcy dolarów. Rano czasu amerykańskiego zostanie znów zważony. Nie będzie mógł przekroczyć granicy 79,8 kilograma, bo w innym przypadku zapłaci kolejne kary.

Pytanie co na to prezydent WBC, bo dotąd Mauricio Sulaiman traktował Charlo bardzo łagodnie. Przez trzydzieści miesięcy utrzymał go na tronie mistrzowskim, chcąc pomóc mu wrócić do boksu w trudnych miesiącach życia. Więcej o swoich problemach opowiedział sam Charlo, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ >>>

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polakos
Data: 25-11-2023 09:33:44 
Ten to jest udany. Dostał czas na zbijanie i wrócił jeszcze cięższy.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 25-11-2023 10:22:02 
Mam nadzieje, ze Benavidez go zleje i pas bedzie miec wlasciciela, ktory zasluzyl na ten pas, a nie goscia, ktory kisi ten pas od 3 lat bez walki. Sulaiman ma swoich ulubiencow i niestety, ale WBC jest coraz mniej szanowana federacja. Najpierw pas kisil Wilder, potem Makabu w swojej zaszczanej dzungli, Charlo, a jeszcze pewnie by sie znalazlo kilku gagatkow.
 Autor komentarza: Maksymalista
Data: 25-11-2023 18:29:49 
Widać po Charlo że jest ulany i nie trzyma wagi, wałki tłuszczu prawie jak u Furii
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.