CHISORA O FURY vs USYK: POKAZAŁEM INNYM, JAK NALEŻY Z NIM WALCZYĆ

- Normalnie wskazałbym Fury'ego jako faworyta, ale ten sam Fury z ostatniej walki z Ngannou przegrałby z Usykiem - mówi Dereck Chisora (34-13, 23 KO), który jak dotąd dał chyba najtrudniejszą walkę Aleksandrowi Usykowi (21-0, 14 KO) w wadze ciężkiej.

Ukrainiec - mistrz świata federacji WBA, IBF i WBO, wyjdzie do pełnej unifikacji z Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO) podczas gali w Arabii Saudyjskiej 17 lutego. Kontrakty zostały już podpisane i obie strony mają gwarancję rewanżu, o ile przegrany o taki poprosi. Na kogo w tej unifikacji stawia "Del Boy"?

- Kiedy przylatujesz na walkę do Arabii Saudyjskiej, czekają na ciebie różne kolacje, konferencje prasowe i spotkania, przez cały okres przed walką. To wszystko może mocno rozproszyć zawodnika. W dniu walki nadal będziesz jadł obiad ze swoim gospodarzem, a wolny będziesz dopiero wtedy, gdy wyjdziesz do ringu. Taką mają kulturę, a jeśli tego nie zrobisz, okażesz im w ten sposób brak szacunku - mówi Chisora.

- Pokazałem wszystkim, jak należy walczyć z Usykiem, tylko jakoś inni nie chcą z tego korzystać. Wystarczy być dobrze przygotowanym fizycznie i korzystać ze swoich warunków fizycznych. Podpowiadałem to samo Danielowi Dubois, ale on także tego nie robił. Kiedy Usyk zaczyna poruszać się na nogach, markować ciosy na górę i na dół, ty nagle zaczynasz grać w jego grę i poruszać się razem z nim, a wtedy jesteś w tarapatach. Moja taktyka zakładała, że kiedy on tylko rozpuści ręce, ja również będę uderzał. Usyk to świetny bokser, ale tylko jeżeli pozwolisz mu na bycie świetnym bokserem. A jeśli zagrasz w jego grę, to będzie cię zaskakiwać i ogrywać - zakończył były mistrz Europy i dwukrotny pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: DyktaT
Data: 24-11-2023 07:57:33 
Z całym szacunkiem ale Chisora nie był dobrze przygotowany fizycznie.
 Autor komentarza: Starykibic
Data: 24-11-2023 11:16:19 
Dobrze, że Dereck ma optymistyczne podejście do życia i dobre samopoczucie, ale chwilami jest to zabawne. W walce z Usykiem pokazał tyle na ile Usyk Mu pozwolił. Przypomina to wypowiedz K. Brooka, który po walce z G.G.G. stwierdził, że to On pokazał klucze do zwycięstwa nad Gienkiem i "prawie" wygrał. Gdyby nie ten pechowy cios, który złamał oczodół.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 24-11-2023 12:45:26 
Hehe Dereck, Dereck. W ringu skrojonym pod Chisore, Dereck wygrał 2 rundy na pewno i może jedną gdzieś w środku. Gdyby nie dziwaczne karty oraz style obydwu zawodnikow to nikt nigdy nie twierdzilby, ze walka byla bliska.
 Autor komentarza: holy
Data: 24-11-2023 13:04:11 
Czisora - zmień płytę. Na początku szło ci może dobrze, ale potem zeszło z ciebie powietrze jak z przebitej dętki.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 24-11-2023 14:51:47 
Widze, ze bierze sie za trenerke;) Na pewno jest profesorem Cepów
 Autor komentarza: kuba2
Data: 24-11-2023 15:25:20 
Nie no bez jak, jak najtrudniejszy rywal? Z AJ Usyk momentalnie walczył o życie a z Chisora to byl mocny sparing zadaniowy. Tak naprawdę to nawet Dubois był w każdym momencie trudniejszym rywalem dla Usyka i nie mam tu na myśli tego ciosu poniżej pasa. Po prostu był dużo bardziej niebezpieczny i Usyk walczył na dużej koncentracji. Z Dereckiem wbrew pozorom pełna kontrola i duży luz.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 24-11-2023 15:42:13 
"Tak naprawdę to nawet Dubois był w każdym momencie trudniejszym rywalem dla Usyka i nie mam tu na myśli tego ciosu poniżej pasa. Po prostu był dużo bardziej niebezpieczny i Usyk walczył na dużej koncentracji. Z Dereckiem wbrew pozorom pełna kontrola i duży luz. "

zgadza się
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.