FURY: JAK JUŻ POBIJĘ USYKA, ODDAM PASY, BY MOGLI O NIE WALCZYĆ INNI

Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) zapowiada, że kiedy już pokona Aleksandra Usyka (21-0, 14 KO) i zunifikuje całą wagę ciężką, potem zawakuje pasy i zrobi miejsce dla pozostałych pięściarzy.

Po długich przymiarkach i negocjacjach w końcu udało się dopiąć unifikację wszystkich czterech pasów. Anglik i Ukrainiec skrzyżują rękawice 17 lutego w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej. Fury wniesie do ringu pas WBC, a Usyk doda IBF, WBA i WBO.

- Jestem mistrzem WBC, inne tytuły mnie nie interesują. Kiedy więc już pobiję Usyka, zawakuję te pasy i pozwolę zawalczyć o nie innym zawodnikom. Zostanę tylko z tym, co mam teraz - stwierdził Fury.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: DyktaT
Data: 17-11-2023 22:09:20 
Tylko WBC pozwoli Fury'emu na dobrowolne obrony z debiutantami.
 Autor komentarza: flownote
Data: 17-11-2023 22:22:52 
błazen
 Autor komentarza: Mistralizzato
Data: 17-11-2023 22:55:50 
Czyżby Fury zdał sobie sprawę że nadszedł jego czas? Niecodzienna wypowiedź
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 17-11-2023 23:08:33 
Tak, tak. Ale jeszcze przedtem zmieni sobie płeć, żeby zostać pierwszą kobietą, która zunifikowała wszystkie pasy w męskiej wadze ciężkiej.
 Autor komentarza: Starykibic
Data: 17-11-2023 23:55:31 
Ciąg dalszy kabaretu po tytułem: "A Fury powiedział".
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 18-11-2023 00:18:11 
Ty idioto to jest twój koniec! chyba że w tej wygranie ktoś ci pomoże.
 Autor komentarza: szperu
Data: 18-11-2023 00:20:56 
Ten kabaret najlepsze lata ma już dawno za sobą...
W ostatnich wywiadach poziom żenady w jego wykonaniu osiągnął poziom szczytowy. Pajac, klaun, wielka gęba, tłusty brzuszek - te określenia powinien traktować jako komplementy, niech on już idzie na tą emeryturę, niech wciąga kilogramami koks od Kinahana i idzie w zapomnienie, bo niszczy boks swoim zachowaniem.
 Autor komentarza: Boks4ever
Data: 18-11-2023 01:00:42 
Dużo w tej walce będzie zależeć od ringowego. Bez pomocy gruby Cygan zostanie wypunktowany.
 Autor komentarza: SWJar
Data: 18-11-2023 01:36:39 
Jeśli Fury wygra powinien rzucić pasami i powiedzieć "This is garbage. This is just nothing man" tak jak zrobił jego imiennik, tyle że w nazwisku.

https://www.youtube.com/watch?v=pgcHBcQRlpw
 Autor komentarza: gerlach
Data: 18-11-2023 07:39:31 
Obrazony na swiat?

Tamte pasy Usyka nic nie znacza, liczy sie tylko moj pas, bo ja go mam?:))
 Autor komentarza: gerlach
Data: 18-11-2023 07:42:46 
"Kiedy więc już pobiję Usyka" - nie "kiedy" , ale "jesli". W obecnej formie psychofizycznej - faworytem Usyk. Mentalnie TF to detka na dzis, Usyk 2m ponad.
 Autor komentarza: Leppus28
Data: 18-11-2023 10:02:08 
No tak. Bo można wierzyć we wszystko, co Fury mówi.
 Autor komentarza: Ogar
Data: 18-11-2023 10:27:53 
Eh nuda. Myślałem że na koniec doda w swoim stylu że odda pasy żeby mogły o nie walczyć te wszystkie pizdy.
 Autor komentarza: VVD
Data: 18-11-2023 11:22:09 
Jestem pewien że zarówno Fury jak i Usyk dostaną najcięższą walkę w karierze. To jest walka 50/50, gabaryty i siła są na pewno atrybutami Furego. Szybkość, technika po stronie Usyka, choć wiele osób uważa Furego za znakomitego technika znającego doskonale swoje rzemiosło to jednak moim zdaniem dopiero ta walka będzie dobrą weryfikacją jak dobry technicznie jest Fury, bo na tle bokserów o stylu prymitywnym (Whyte, Wilder, Chisora) wyglądał wybornie ale jak będzie z Usykiem, nie wiem? Myślę, że mimo wszystko minimalnym faworytem jest Fury choć chciałbym aby to Usyk zunifikował pasy. Mam nadzieję, ze Usyk da najlepszą walkę w życiu i znajdzie sposób by przechytrzyć Furego i koniec końców z nim wygrać. Możliwych scenariuszy jest sporo, dlatego ta walka jest ekscytująca. Kompletnie nie ma sensu wyciągać jakichkolwiek wniosków z ostatniej walki Tysona, bez względu na opinie o tym co miało miejsce w Rijadzie, Fury zawsze do tych dużych walk wychodził dobrze lub bardzo dobrze przygotowany i nie inaczej będzie tym razem, tym bardziej że w ostatniej walce miał bardzo dobrą wagę, więc przynajmniej kondycyjnie był w dobrej formie, niestety jakoś tak wyszło że zapomniał w niej tego czego uczył się całe życie - rzemiosła bokserskiego, taka dziwna amnezja;)
 Autor komentarza: rentier
Data: 18-11-2023 11:50:25 
Fury popełnia jeden wielki błąd jeśli chodzi o gry mentalne. Nie rozumie jak działają ludzie z byłego związku sowieckiego.
Ten sam błąd popełnił McGregor z Khabibem, dużo krzyczał, a Khabib był niewzruszony.
Jeśli chcesz przestraszyć sowieta, musisz być jeszcze bardziej niewzruszony i kamienny od niego.

Dobrym przykładem jest Witalij Kliczko. Jak Briggs darł mu się w twarz, Witalij się szczerze śmiał.
Jak Adamek patrzył się tym pustym, wzrokiem oceanu, niewzruszonym, Witek był wyraźnie wkurwiony na face to face podczas ważenia.
Wyraźnie inaczej na niego to wpływało niż krzyki Briggsa.

Problem Fury'ego polega na tym, że to Brytyjczyk a oni kompletnie nie rozumieją naszych wschodnioeuropejskich stron, mentalności ludzi i nie wystarczy im powiedzieć parę zdań o tym.

Oni nie czują wzorca męskości w tych stronach.
W anglosaskich rejonach świata chodzi o ekstrawertyzm, wydarcie się, dłuższą brodę, przekrzyczenie swojego rywala.
Wśród byłych sowietów jest kamienny spokój a im bardziej milczysz tym większy szacunek i uznanie swojej męskości masz.
Fiodor Jemieljanienko nie miał żadnej brody i do niczego mu nie była potrzebna jako Słowianinowi aby kogokolwiek chcieć zastraszyć.

Przed walką wydawał się mieć senny znudzony wzrok, podczas walki zmieniał się w chłodnego mordercę.

Tak samo wyglądało to na konferencji prasowej z Usykiem. Im więcej Fury krzyczał, tym bardziej szczerze roześmiany był Usyk, bo dla nas, sowieckich i wschodnioeuropejskich terenow oznacza to zluzowanie, brak napięcia.

To co powoduje w nas napięcie do cisza, niepewność, z tym mają bardzo przykre wspomnienia kraje byłego Związku Radzieckiego. Z niepewnością o cokolwiek. Z niepewnością nawet co do zamiarów policjanta. Ta walka to będzie w dużej mierze gra mentalna, kto oglądał walke z Ngannou ten wie, że Fury nie zdominuje fizycznie Usyka tak jak nie zdominowal Ngannou. Usyk dobrze broni się przed klinczami, jest silny fizycznie lotny na nogach i niewiele niższy od Ngannou. To będzie gra mentalna o to kto kogo trafi, przechytrzy, kto ma więcej siły i niespożytych energii zarówno w energii ciała, jak i w energii umysłu, w ciągłym kombinowaniu jak oszukać rywala. Ciężka batalia się szykuje którą Fury może przegrać.
 Autor komentarza: Ogar
Data: 18-11-2023 12:40:32 
Fury jak zwykle dużo gada, a Usyk jak zwykle mało. Nie szukałbym tutaj tego kto wypadł lepiej. Było wiadomo że Fury będzie go prowokował, a Usyk nie da się sprowokować. I nie będzie tu żadnych pyskówek choćby dlatego, że nie będzie rozumiał co Fury do niego gada. I nie jest tak że Usyk jest mentalnie nie do ruszenia, bo ma słabe punkty jak każdy. Takim słabym punktem jest u niego na przykład uznanie kibiców i ludzi ze świata boksu, sportu. On chce żeby o nim dobrze mówiono, myślano. Było to widać po walce z Dubois, kiedy jeden z dziennikarzy poddał w wątpliwość to czy ten cios był nieprawidłowy, mówiąc że wielu kibiców i dawnych mistrzów uważa że był prawidłowy. Usyka ewidentnie to ubodło. Myślę że Usyk jest taką osobą, że gdyby spotkał się z takim hejtem i falą krytyki jaką na co dzień znosi Fury to byłby zniszczony i to dokumentnie. Łatwo jest pozować na silnego kiedy wszyscy są za tobą i to na twojego rywala spada cała krytyka.
 Autor komentarza: Yaponka
Data: 18-11-2023 13:11:59 
@Ogar chyba trafiłeś w sedno. Podobnie było z np Rogerem Federerem, który nie potrafił grać gdy kibice byli przeciwko niemu. Spalał się. A natomiast Djokovic im bardziej go nienawidzą trybuny( prawie zawsze) tym lepiej gra. Usyk chce uchodzić za prawego wojownika który w dodatku walczy nie tylko dla pieniędzy ale też w słusznej sprawie (jaka by ona nie była) Ciekawe co by się stało gdyby Fury np zainteresowal media w jaki sposób 36 letni zawodnik tak szybko przygotował się fizycznie do wagi ciężkiej
 Autor komentarza: SWJar
Data: 18-11-2023 13:17:00 
Co innego otrzymać hejt mający podstawy i aktorzyć tak że jest to naturalną reakcją, a co innego hejt za nic, wtedy to faktycznie mogłoby niszczyć bo zaczniesz się zastanawiać co z tobą nie tak. A jak nagadasz głupot celowo pod publiczkę to sterujesz hejtem i nie dotyka on głęboko danej osobowości. W drugą stronę mało kto aktorzy by udawać milczka jak jest gadułą.
Fury podejrzewam na co dzień w rozmowach z bliskimi aż tak nie chrzani jak pod publikę. Usyk za to wydaje się że jest publicznie bardziej sobą niż aktorem.
 Autor komentarza: rentier
Data: 18-11-2023 13:39:38 
"Myślę że Usyk jest taką osobą, że gdyby spotkał się z takim hejtem i falą krytyki jaką na co dzień znosi Fury to byłby zniszczony i to dokumentnie."

Kompletna bzdura. Owszem, zapewne by po prostu odszedł z boksu znając go, ale nie sądzę aby psychicznie go to złamało.
Inną sprawą jest to, co pisali Tobie koledzy; jakby Usyk prowokował ludzi to i ich hejt by go nie ruszył, ale nie wiem co Cie dziwi w tym, że jeśli facet zachowuje się dobrze, to by go zabolało jakby ludzie zaczeli go hejtować.

To żeś kurwa chłopie Amerykę odkrył, ze hoho...

To na tej zasadzie to zawsze można sobie wymyślic piętę achillesową; jak ja Cię walnę łopata a od CIebie się to odbije od Robocopa to będę zdziwiony, a Ty wtedy powiesz, że to moja pięta Achillesowa, że dałem się zaskoczyć....że coś mnie zdziwiło, że nie potoczyło się jak zakładałem xD Co za gość.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 18-11-2023 14:03:41 
Usyk ma twarda psychikę,ale wrażliwe trzewia.Cygan o tym wie, bo to ringowy cwaniak i zeby wejść do głowy Ukrainca będzie go prowokował faulując.Przy tym skupi się na okolicach pasa, frustracja i ból będą narastać,bo jak znam życie ringowy nie będzie bronił Usyka i jak już będzie on zmęczony fizycznie i psychicznie to Fury postara się go skończyć
Na punkty będzie mu trudno wygrać,bo nogi już nie te
 Autor komentarza: Ogar
Data: 18-11-2023 14:28:19 
rentier@ Mnie tu absolutnie nic nie dziwi tylko wskazałem, że Usyk również ma słaby punkt i ta psychika jest stalowa, ale w bardzo sprzyjających okolicznościach. Bo łatwo jest w takiej sytuacji zachować pokerową twarz kiedy wiesz, że wszystko co zrobisz spotka się z dobrym odbiorem i to twojego oponenta będą grillować. Bez względu na wszystko co się wydarzy. A ty możesz stać jak surykatka bez słowa i to wystarczy żeby niektórzy odczytali to jako znak silnej psychiki ludzi z byłego związku sowieckiego xD
 Autor komentarza: puncher48
Data: 18-11-2023 14:30:57 
Sędzia tutaj będzie kluczem i to na co pozwoli, bo jeżeli będzie neutralny i powstrzyma brudne sztuczki zarówno z jednej, jak i drugiej strony (choć te oczekiwane są pewnie tylko z jednej) to zakładając, że Usyk nie postarzał się z dnia na dzień, szanse jego są wcale niemałe, a typ braku faworyta w tej konfrontacji jest optymalny. Stawiam, że to będzie rozgrywka szachowa na najwyższym poziomie i na razie patrząc na początkowe spotkania promujące pojedynek, wygrywa je Ukrainiec, co może być frustrujące dla takiego lisa jak Brytyjczyk. Oczywiście to może być tylko pozór, ale przy równych szansach nastawienie mentalne i hart ducha przechyla szalę zwycięstwa w ringu. Nie zmienia to faktu, że najpierw obaj powinni zameldować się między linami, a to wcale nie takie pewne, pomimo że kontrakty podpisane.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 18-11-2023 15:32:47 
@VVD
"Jestem pewien że zarówno Fury jak i Usyk dostaną najcięższą walkę w karierze. To jest walka 50/50"
- nic dodać, nic ująć. Popieram!
*
@rentier
"Fury popełnia jeden wielki błąd jeśli chodzi o gry mentalne. Nie rozumie jak działają ludzie z byłego związku sowieckiego."
- zaskakująca idea. Ciekawe.
 Autor komentarza: rentier
Data: 18-11-2023 15:42:13 
"Autor komentarza: OgarData: 18-11-2023 14:28:19
rentier@ Mnie tu absolutnie nic nie dziwi tylko wskazałem, że Usyk również ma słaby punkt i ta psychika jest stalowa, ale w bardzo sprzyjających okolicznościach. Bo łatwo jest w takiej sytuacji zachować pokerową twarz kiedy wiesz, że wszystko co zrobisz spotka się z dobrym odbiorem"


Że co? człowieku co Ty pierdolisz?
Jakie bez względu na wszystko? co Ty chłopie pierdolisz za głupoty? Przecież to co robi spotka się z dobrym odbiorem BO SIĘ ZACHOWUJE Z KLASĄ. Jakby nagle przestał się tak zachowywać to nie spotkałoby się to z dobrym odbiorem więc to jest sprawa płynna na którą sam Usyk pracuje a nie coś co dostał od losu na stałe. I jakie bez względu na wszystko?

Czy Ciebie pojebało na głowę po jakiejś popijawie w piątek, czy jak? no takich debilizmów to dawno tu nie czytałem.
 Autor komentarza: rentier
Data: 18-11-2023 15:48:32 
"Autor komentarza: MacGyjwerData: 18-11-2023 15:32:47
- zaskakująca idea. Ciekawe."

Tak samo było na konferencjach Khabiba i McGregora. Nic nie wyprowadzało bardziej z równowagi McGregora jak stoicki spokój i pewność siebie Khabiba. Wśród anglosasów nie ma takiego modelu męskości jak wśród sowietów, różni się diametralnie. Tam liczy się głośne krzyczenie, głośność i prężenie muskułów.
Wśród sowietów podejście zimnego zabójcy to model męskości.
Modelowym przykładem jest Khabib, Jemieljanienko czy Usyk.
I Brytole zupełnie tego podejścia nie rozumieją i co za tym idzie - nie wiedzą jak wpłynąć na psychikę sowietów.

A na nich da się wpłynąć, ale zachowaniem dokładnie odwrotnym od tego jakie prezentuje Fury.
 Autor komentarza: SWJar
Data: 18-11-2023 16:06:06 
Ja rozumiem o co Ogarowi chodzi, łatwiej zachowywać się dobrze i z klasą jak się nie lubi hejtu, właśnie po to by go nie otrzymywać, ale nie ma nigdzie powiedziane że Usyk zachowuje się z klasą bo boi się hejtu xD Po prostu wydaje się że on taki jest i to dobrze. Więc nie ma podstaw twierdzić że ma silną psychę tylko w sprzyjających okolicznościach.
 Autor komentarza: Ogar
Data: 18-11-2023 16:33:29 
Mając takiego rywala jak Fury nic nie jest płynne tylko z góry wiadomo za kim będą kibice. I to są właśnie sprzyjające okoliczności o których piszę. Usyk nie musi nic robić i będzie dobrze odebrany, a Fury cokolwiek nie zrobi będzie źle. Tak to wygląda. Kończę bo nie chce mi się tego wałkować.
 Autor komentarza: rentier
Data: 18-11-2023 21:18:53 
" Autor komentarza: OgarData: 18-11-2023 16:33:29
Mając takiego rywala jak Fury nic nie jest płynne tylko z góry wiadomo za kim będą kibice"

Kompletna bzdura. Nawet w tym, co przytoczyłeś wcześniej, a więc w sytuacji gdy dziennikarz dopytywał o ten nielegalny cios - było troche komentarzy oburzonych zachowaniem Usyka i tym że próbuje obśmiać sprawę.
Gdyby takich sytuacji było więcej i byłyby mocniej nagłośnione - Usyk straciłby tak samo w oczach ludzi i emocje kibiców mogłyby być podzielone. Więc nie ma tu niczego przesądzonego, wszystko to jest płynne, bo emocje ludzkie są plynne, po prostu Usyk cały czas zachowuje się w porządku więc nie daje ludziom powodu czemu mieliby sie go czepiać.

To nie są żadne sprzyjające okoliczności bo te okoliczności tworzy Usyk, a okoliczności z założenia powinny być czymś zewnętrznym, niezależnym.
Więc nie pisz tu o żadnych cudownych "okolicznościach" bo takich nie ma.

I nie żadne Fury cokolwiek zrobi będzieźle - kompletna bzdura po raz kolejny. Na Szpilkę też się niby kiedyś ludzie "uwzięli", a jak zaczął dawać wywiady z ludzkim głosem nagle ludzie dają masę komentarzy typu,Brawo Artur, ale się zmieniłeś, itd.

Nie ma tu żadnych "okoliczności", Usyk i Fury w płynny sposób stworzyli sobie to, jak ich ludzie postrzegają.

Dlatego mowienie co by było jakby Usyka nagle zaatakowali ludzie i że niejako to jest pięta achillesowa Usyka jest idiotyczne. Czyli jak pojadę z Tobą ulicą i nagle wyjedzie mi ktoś na czołówkę, to to tez jest moja "pięta achillesowa" w prowadzeniu auta, bo tego nie przewidziałem?

Chłopie...pierdoły piszesz i nie chcesz się do tego przyznać.
 Autor komentarza: Ogar
Data: 19-11-2023 00:11:14 
Poczytaj trochę komentarzy w sieci na temat Furego, bo mam wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz. Przecież Fury po ostatniej walce jest persona non grata, więc jak to mają nie być sprzyjające okoliczności dla Usyka? I to nie Usyk robi tutaj robotę swoją zajebistością, bo jakoś tych jego kibiców nie widać kiedy sprzedaje gale i chce zarabiać duże pieniądze. Całą robotę a przynajmniej jej większość robi tutaj nienawiść kibiców do Furego i to jest kluczowe. Usyk jest tylko idealnym narzędziem do jego ukarania. Czyli skromny, grzeczny, z klasą i jeszcze bohater z Ukrainy.
 Autor komentarza: rentier
Data: 19-11-2023 11:03:22 
@Ogar

czyli Fury naobrażał ludzi, zepsuł sam sobie opinię, a potem nazywasz to sprzyjającymi okolicznościami dla Usyka? XD

To tak jakby podczas walki któryś by któregoś zdzielił i rozciął mu oko a TY nazwałbyś to sprzyjającymi okolicznościami xD To nie są żadne okoliczności, to jest coś, co SAMI SOBIE WYPRACOWALI.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.